Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

nálun volt olyan "javítás", hogy egy beton kocka lett az út közepén, legalább 7 cm magasan.

azóta már le lett rongyolva, és már beton dombnak látszik... gondolom páran azbemegbaztakurbüdösgenyóbébi dzsúzzz fashudekurgenyó magar aszfalt mikor felnyomta a tornyot

jó, ilyenkor én betelefonálok nekik h srácok ez igy nem volt vidám

Link to comment
Megosztás:

most hétvégén ilyen magas volt...de ez a malomkerék sokat emel rajta :P

ídebacameg... (mást nem tudok rá mondani... sztem télleg bekulázok :D )

Egyszer autómosás után elfelejtettem visszarakni az antennát, de csak akkor vettem észre, mikor kiszálltam a parkolóban, mert a rádióadás tökéletesen jött. -_-

Nekem kifejezettem car a vétel nélküle. (de én nem szoktam levenni mosáshoz, ez azt is kibírja ha a tetőcsomagtartón lévő létrát áttolom rajta. hajlik mint a franc :D

lassan felesleges olyat említeni is hogy Pesten jár vele.

errefelé is ugyan olyan szarok az utak.

és mit aszfaltoznak? na mit?

a járdát baszod

a járdát, mert össze van repedve...

de nincs kiperegve belőle az aszfalt, hanem csak össze van repedve.. na most megfoltozták, majdnem hasra is estem, olyan király illesztéssel rakták a régihez képest a foltokat..

tudok kötözködni, de nem akarok, :P amúgy meg mindent leszámítva se az itteni se az ottani "utakat" nem lehet útnak nevezni. Csak azért van hogy valamivel elválasszák a kátyúkat ;) ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

ídebacameg... (mást nem tudok rá mondani... sztem télleg bekulázok :P )

Nekem kifejezettem car a vétel nélküle. (de én nem szoktam levenni mosáshoz, ez azt is kibírja ha a tetőcsomagtartón lévő létrát áttolom rajta. hajlik mint a franc -_-

tudok kötözködni, de nem akarok, :D amúgy meg mindent leszámítva se az itteni se az ottani "utakat" nem lehet útnak nevezni. Csak azért van hogy valamivel elválasszák a kátyúkat ;) ;) ;)

kb

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ha már így szóba kerültek az antennák. A hosszabb egyértelműen jobb vételt biztosít, vagy a vétel nem függ olyan nagyon a hossztól?

sok minden más is belekavartyol. Zotyának letekert antennával fel se tűnt h nincs fönt, én ha letekerem, azt bekapcsoláskor észreveszem ;) De feltekerve is elég gyenge képességekkel van megáldva. Lehet hogy át kéne lesni az antennától-a zene-eszközig vezető utat ;) ;) :P

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ha már így szóba kerültek az antennák. A hosszabb egyértelműen jobb vételt biztosít, vagy a vétel nem függ olyan nagyon a hossztól?

Egy másik évezredben rádioamatörködtem, úgyhogy emlékeim szerint, a hossztól is függhet a kapott antenna jel nagysága, de méginkább attól, hogy hangolva van-e. Ez alatt azt értik, hogy a venni kívánt freki hullámhosszának töredéke-e az anenna hossza. Általában fele vagy negyede. A venni kívánt sáv közepére szokták méretezni. Gondolom egy félhullámú antena nagyob jelet ad, mint egy negyedhullámú!

Link to comment
Megosztás:

Néhány napig Pesten leszek kénytelen közlekedni-parkolni.

Milyen sűrűn nyomják föl az F Astrákat?

Használtok valamilyen plusz védelmet?

Váltózár, kormányra plussz levehető zár?

Érnek ezek valamit?

Nekem van egy titkos ;) kapcsoló az AC-pumpa áramkörében, bárhova rakhatod, akár többet is sorbakötve ha lekapcsolod hiába indítozik nem kap benyát.

Jah most látom traktorod van, akkor sorry. ;) ;)

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Néhány napig Pesten leszek kénytelen közlekedni-parkolni.

Milyen sűrűn nyomják föl az F Astrákat?

Használtok valamilyen plusz védelmet?

Váltózár, kormányra plussz levehető zár?

Érnek ezek valamit?

Ilyen fél-kormányt lefedő kormányzáram van, de csak éjszakára teszem fel. Ha nem hagysz elöl semmit az autóban, és egy körbe-belesésnél nem lát semmi neki tetsző dolgot az ember, akkor nem fogja felnyomni. A lényeg hogy egy pulóver se legyen benne a hátsó ülésen pl. mert annak a zsebe érdekli. Amúgy nem szokták nyasztatni az autót, érdemes olyan helyre állni ami már önmagában is elveszi a kedvét az illetőnek az autó buzerálástól.

" Pesten leszek kénytelen közlekedni-parkolni"

Nem para, ha nem engednek be csak bunkón. A Te tükröd megvan 4-5 ropiból, a szutyeráknak a fényezett fűthető-holtérnézős mittoménmifaca van annyira drága hogy ő féltse ;) :D --> be is enged -_- Parkolásnál hááát nemtom merre fogsz, de próbálj ócsítani mert a gyatyádat is elparkolod ha mindig a fizetősben vagy. Hihetetlen aranyért tudnak mostanság parkoltatni (és megjegyzem nemsoká fognak drágítani.... ;) )

Ha meg mocskosul tahón közlekedő piros caravant látsz akkor ne mondd el apámnak ;) :D :P

Link to comment
Megosztás:

ma garázs építés takarítás fűnyírás pince pakolás után éreztem magamban annyi erőt, hogy gyertyát cseréltem.

ez mind szép és jó, de én is majdnem úgy jártam, mint DAY, hogy bele akart törni a gyertyakulcs.

alig bírtam kicsavarni, megfujkáltam a gyertyák tövét, meg oda vissza csavargattam, hogy meginduljon.

nagynehezen sikerült végülis.

mndegyik gyertyának olyan trutyis volt a legutolsó pár menet, meg nem kicsit volt már elfogyva az elektróda.

indítás kor, egy nagyot rántott a motor, és utána szépen járt, és jobban is reagált a gázra stb.

ez a rántás vajon azért lehetett, mert a fogyott gyertyához, illetve az új gyertyához vmit állított a gép magán?

na mindegy elindult, szépen veszi a fordulatot stb, leállít, újraindít, akkor már nem is rántottmeg semmi.

régi gyertyák

kipucolva a helye

Mennyi kilométer is van ezekben a gyertyákban? ;)

Link to comment
Megosztás:

Parkolásnál hááát nemtom merre fogsz, de próbálj ócsítani mert a gyatyádat is elparkolod ha mindig a fizetősben vagy. Hihetetlen aranyért tudnak mostanság parkoltatni (és megjegyzem nemsoká fognak drágítani.... ;) )

Kölkökkel megyek, (2 és 5 éves) úgyhogy lessz benne városliget környéke is, Vidámparkal, Állatkerttel.

A Dózsán érdemes parkolni? (ötlet?) Úgy tudom az ingyenes.

Apropó, képzeljétek, hogy jártam!

Az internetet -tavaj- Cafeteriából fizettem. Tudjátok, néhány cég ad ilyet a melósnak! :P

Aztán késtem a számlák beküldésével, és jól megszívattak!

Kultúra utalványt adtak helyette, több tizezer forint értékben! ;)

Most legalább tudok belőle költeni valamennyit, az Állatkertben! ;)

Link to comment
Megosztás:

Kölkökkel megyek, (2 és 5 éves) úgyhogy lessz benne városliget környéke is, Vidámparkal, Állatkerttel.

A Dózsán érdemes parkolni? (ötlet?) Úgy tudom az ingyenes.

Apropó, képzeljétek, hogy jártam!

Az internetet -tavaj- Cafeteriából fizettem. Tudjátok, néhány cég ad ilyet a melósnak! :P

Aztán késtem a számlák beküldésével, és jól megszívattak!

Kultúra utalványt adtak helyette, több tizezer forint értékben! ;)

Most legalább tudok belőle költeni valamennyit, az Állatkertben! ;)

Csak nem MÁV-os vagy? Esetleg valami MÁV-hoz tartozó Kft.-hez? ;)

Link to comment
Megosztás:

Mennyi kilométer is van ezekben a gyertyákban? ;)

nem tudom pontosan, de ha cserélték is első 30ezer után, akkor van benne 60, ha nem akkor 90

egyébként voltam már vele pár kört, nem vettem észre semmit se rajta, de gyanítom, hogy ez már az alapjárati mocim kínja is lehet, hogy néha hülyén indul, meg az alapjárat néha nagyon leesik...

hozzáteszem, én már régen ki akartam cserélni a gyertyákat, de nem az én autóm, és le kell küzdeni a birokráciát, és csak utána lehet ilyeneket kieszközölni, de majd hazajön ma a bos ugy is, és megmutatom neki, hogyan is néznek ki a gyertyák.

Link to comment
Megosztás:

Kölkökkel megyek, (2 és 5 éves) úgyhogy lessz benne városliget környéke is, Vidámparkal, Állatkerttel.

A Dózsán érdemes parkolni? (ötlet?) Úgy tudom az ingyenes.

Apropó, képzeljétek, hogy jártam!

Az internetet -tavaj- Cafeteriából fizettem. Tudjátok, néhány cég ad ilyet a melósnak! :P

Aztán késtem a számlák beküldésével, és jól megszívattak!

Kultúra utalványt adtak helyette, több tizezer forint értékben! :P

Most legalább tudok belőle költeni valamennyit, az Állatkertben! -_-

:D Legalább van hova elszórni :D Dózsán őőő jah lehet, nemtom ;) Azon a környéken igazából nem nagyon szoktam megállni, inkább csak áthaladni ;) Kicsit beljebb szoktam előferdülni, akkor meg a Lövölde tér volt a bázis, vagy a Városligeti fasor szervízútja, de azt egy pár hónapja átépítettek ne lehessen ott megállni. ;) Ha járok arra meglesem mik az esélyek engem is érdekel már :P

Link to comment
Megosztás:

Néhány napig Pesten leszek kénytelen közlekedni-parkolni.

Milyen sűrűn nyomják föl az F Astrákat?

Használtok valamilyen plusz védelmet?

Váltózár, kormányra plussz levehető zár?

Érnek ezek valamit?

Bár én falusi vagyok, de 54 évig éltem a főfaluban, és soha nem nyomták fel a kocsimat. Igaz nem szoktam a kocsiban, látható helyen hagyni semmit. Az F Astra meg már nem üzlet az autó tolvajoknak.... Azért ajtó bezárás nélkül ne hagyd ott az autódat! ..... ;)

Én inkább arra ügyelek, hogy amikor a városon áthajtok, ( sok a megállási kényszer ) soha ne legyen mögöttem, mellettem üres ülés mellett az ajtó lezáratlanul. Így a trükkös tolvajok nem tudnak kikapni a kocsiból semmit sem.

Link to comment
Megosztás:

nem tudom pontosan, de ha cserélték is első 30ezer után, akkor van benne 60, ha nem akkor 90

egyébként voltam már vele pár kört, nem vettem észre semmit se rajta, de gyanítom, hogy ez már az alapjárati mocim kínja is lehet, hogy néha hülyén indul, meg az alapjárat néha nagyon leesik...

hozzáteszem, én már régen ki akartam cserélni a gyertyákat, de nem az én autóm, és le kell küzdeni a birokráciát, és csak utána lehet ilyeneket kieszközölni, de majd hazajön ma a bos ugy is, és megmutatom neki, hogyan is néznek ki a gyertyák.

Néha nekem sem tudja, hogy mit csináljon. Általában nem adok gázt a kiálláshoz vagy elinduláshoz és mikor kicsit agresszívebben engedem a kuplungot, akkor leesik a fordulatszám már majdnem lefulladáshatárra és 500rpm környékén kínlódik, gázadásra helyreáll.

Link to comment
Megosztás:

Bár én falusi vagyok, de 54 évig éltem a főfaluban, és soha nem nyomták fel a kocsimat. Igaz nem szoktam a kocsiban, látható helyen hagyni semmit. Az F Astra meg már nem üzlet az autó tolvajoknak.... Azért ajtó bezárás nélkül ne hagyd ott az autódat! ..... ;)

Én inkább arra ügyelek, hogy amikor a városon áthajtok, ( sok a megállási kényszer ) soha ne legyen mögöttem, mellettem üres ülés mellett az ajtó lezáratlanul. Így a trükkös tolvajok nem tudnak kikapni a kocsiból semmit sem.

Jaja. Pesten én is azt teszem mindig, hogy központitval lezárok mindent, mivel a csomiajtót is az zárja. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.