Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

jaaaa ezen felül még kedvet kaptam az állandóan szinte magától letörő antenna kiváltására is.

nekem tetszik, bá kicsit elfelé áll, de a vétel is jobb, mint a gyárival.

1

2

3

Nekem jó a kép.

Egyébként mitől tört le az antenna?

Nekem ,ha kiveszem a kulcsot akkor magától visszabújik a házába. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem jó a kép.

Egyébként mitől tört le az antenna?

Nekem ,ha kiveszem a kulcsot akkor magától visszabújik a házába. ;)

variálnom kellett a kép feltöltési helyén, ezért csak az én hszemben lesz jó.

jaj akinek fulos a kocsija az legalább ne vilogjon vele :P

nekem manuális, és a második kb félév után meguntamagát, és lenyomáskor megbotlott ;)

szétszedtem, levágtam a benyeklett részt, összeraktam, bírta megint vagy pár hónapig, és akkor már nem lehetett így megcsinálni, vagy egy évig csak a csonkja vol ott, elmentem autósboltba, és mikor kijött a végösszeg, egy olyanra amit a szárnyra tehetnék fel, és még szép is lenne, és összevetettem a pénztárcámmal, nemigazán éri meg 5 ezer Ft egy antennáért...

szétnéztem itthon, megtaláltam ezt, amiről tudtam is hogy van, megkerestem a legelső maradványát, és fúrás faragással megszületett. ;)

egyébként röviden leírva:

a golyóba belefurtam, úgy hogy ennek az antennának az alja bele tudjon ülni, aztán egy 5ös menetes szárból vágtam egy 10cm es darabot, azt áttolta az antenna egészén, és becsavaroztam, úgy, hogy a menetes szár hozzáérjen az antenna pólusához.

egy törött antennadarabot tettem rá, úgy hogy a menetes szárra rányomtam, és az pont belefeszül az eredeti helyérbe.

önzáró anyával meg hiába csavargatják nem fog kitekeredni.

aztán meg feltekertem, az alu csövet, és gyári felfogatására felpakoltam.

ezen a felfogatáson kellett hajlítani, hogy ne álljon kifelé.

Link to comment
Megosztás:

90e? Szép. Ha minden jól megy holnap összevethetjük a 105 ezres gyertyáimmal. Nem nézted mennyire ment föl a hézag? Ugyanilyet tettél bele?

marhára megnőtt a hézag.

akartam képet csinálni, hogy az uj és a régi... de sajna nem sikerült.

még van itt egy 5. uj gyertya, ha lesz kedvem később csinálok képet összevetés képpen.

a régi bosch az uj ngk

Link to comment
Megosztás:

Hogy lehet ennyit menni egy garnitura gyertyával?

Aztán csodálkoztok,hogy miért eszik annyit,miért nem megy stb.

Én 30-ezrenként cseréltem mindíg az autóimba a gyertyát. Nem akkora tétel.

(főleg,hogy ingyen kaptam a gyárit) ;)

fulos autó ingyen cucc

ejjjjj

fogyi nem nagy, meg megy is...

talán az alapjáraton veszem észre

vagy.. mert még csak az udvaron indítottam be meg pörgettem kicsit (tiltásig is ;) ) szóval menni még nem mentem vele, kitudja lehet 5 itert fog enni az eddigi 6.5 helyett, meg fog menni 180at is 4. beN.

;)

Link to comment
Megosztás:

Azért vannak dolgok amivel nem illik spórolni.

Olajat hány kilomterenként cseréltek?

Augusztus óta nem mentem csak kb 5 ezer kilométert a kocsival de augusztusban megint lecserélem persze szűrőkkel együtt.

10 -12ezrenként

légszűrőt em cserélek minden olajcserekor

Link to comment
Megosztás:

90e? Szép. Ha minden jól megy holnap összevethetjük a 105 ezres gyertyáimmal. Nem nézted mennyire ment föl a hézag? Ugyanilyet tettél bele?

Nekem hamarosan elérik a 90e km-t, Bosch kétpólusú. Vettem NGK-kat, újakat, de kettőnek a porcelán része megrepedt, pedig minden probléma nélkül be tudtam tekerni, így visszakerültek a régik.

Hogy lehet ennyit menni egy garnitura gyertyával?

Aztán csodálkoztok,hogy miért eszik annyit,miért nem megy stb.

Én 30-ezrenként cseréltem mindíg az autóimba a gyertyát. Nem akkora tétel.

(főleg,hogy ingyen kaptam a gyárit) ;)

Kérlekszépen úgy lehet, hogy belerakod a friss gyertyákat és 90e km után eszedbe jut, hogy talán már cserélni kéne. ;)

A fogyasztásával semmi bajom és megy is, ahogy illik neki, bár az tény, hogy az újakkal jobban ment, vagy csak beképzeltem pszichésen. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem hamarosan elérik a 90e km-t, Bosch kétpólusú. Vettem NGK-kat, újakat, de kettőnek a porcelán része megrepedt, pedig minden probléma nélkül be tudtam tekerni, így visszakerültek a régik.

Kérlekszépen úgy lehet, hogy belerakod a friss gyertyákat és 90e km után eszedbe jut, hogy talán már cserélni kéne. ;)

A fogyasztásával semmi bajom és megy is, ahogy illik neki, bár az tény, hogy az újakkal jobban ment, vagy csak beképzeltem pszichésen. ;)

nekem egyenlőre úgy tűnik, hogy jobban veszi a fordulatot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.