Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Klíma hiányában nincs sok esélyem, ezért kezdtem el ezen gondolkodni.

Csak azért mondom, mert attól még nem melegszik sokkal kevésbé az autó ;)

Ez ugyanis inkább csak az UV tartományt szűri, részben. Sokat jelent olyan szempontból,

hogy a belső felületek ne károsodjanak hamar az UV miatt, de mondjuk hőmérsékletben

meg annyit, hogy nem 80 fokos lesz a műszerfalad a kánikulában, hanem mondjuk csak

70 ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak azért mondom, mert attól még nem melegszik sokkal kevésbé az autó ;)

Ez ugyanis inkább csak az UV tartományt szűri, részben. Sokat jelent olyan szempontból,

hogy a belső felületek ne károsodjanak hamar az UV miatt, de mondjuk hőmérsékletben

meg annyit, hogy nem 80 fokos lesz a műszerfalad a kánikulában, hanem mondjuk csak

70 ;)

Mondjuk én nyáron sem szeretem lehúzni az ablakot hanem csak küldeni be a hideg levegőt...az ablakok eléggé nyikorognak leengedve zötyis úton. És pl nem szeretem hogy vezetés közben szénné ég a karom...gondoltam ezen a hővédő segít.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én nyáron sem szeretem lehúzni az ablakot hanem csak küldeni be a hideg levegőt...az ablakok eléggé nyikorognak leengedve zötyis úton. És pl nem szeretem hogy vezetés közben szénné ég a karom...gondoltam ezen a hővédő segít.

Valamennyit fog, csak azért mondom, ne lepődj meg, ha továbbra is meleged lesz nyáron az autóban ;)

Előnyös tulajdonsága még a fóliának, hogy nem szeretik a tolvajok, mivel nehezebb tőle bejutni az ablakon ;)

Link to comment
Megosztás:

Valamennyit fog, csak azért mondom, ne lepődj meg, ha továbbra is meleged lesz nyáron az autóban ;)

Előnyös tulajdonsága még a fóliának, hogy nem szeretik a tolvajok, mivel nehezebb tőle bejutni az ablakon ;)

Köszi az infót. Az ablakrecsegést-nyikorgást ami lehúzottan jelenik meg hogy lehet megszüntetni?

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Na igen, ezeket a felszereltségi dolgokat kellene még jobban tudnom. Motorból melyiket ajánlanátok? 1.4 60/82/90Le vagy 1.6 71/75/100? 16V vagy 8V? Elsősorban a fogyasztás/karbantartás a szempont. Nem városi használatban lesz, sokat nem is fog futni, azt is sík egyenes terepen.

Ha fontos neked az átiratás költsége, akkor 1.4 inkább. Ha annyira nem fontos, akkor 1.6. Nem azért mert nekem is olyan van, de akkor már egy X16SZR-t vegyél ha lehet. Eléggé nyomatékos motorja van, enyémben már 300000km van körülbelül, egy éve sz*rok a hidrotőkék, de megy mint a barom. Ráadásul hosszú utakon elég keveset fogyaszt, talán még az 1.4-t is elveri. Nekem eddig a rekordom az 5.8 liter/100km, bekapcsolt klímával. ;) Nyolc szelepeseket ajánlatos inkább, főleg, hogy olcsóbb a vezérlés cseréje (amit úgyis meg kell tenned a vásárlás után), mint a 16V-nek.

Link to comment
Megosztás:

Klíma hiányában nincs sok esélyem, ezért kezdtem el ezen gondolkodni.

Azért bekapcsolt klímával és négyes ventilátor sebességen is van mikor meg lehet dögleni az autóban. ;) Főleg, hogy izzad a hátam, meg ahova épp süt a nap rám. Hővédőzni én is szeretném, mert hatékonyabb lesz tőle a klíma, ha nem is sokkal, de valamicskét mindenképp számít.

Link to comment
Megosztás:

Kalapács? ;)

Erre már úgy vártam. ;) ;)

Ha fontos neked az átiratás költsége, akkor 1.4 inkább. Ha annyira nem fontos, akkor 1.6. Nem azért mert nekem is olyan van, de akkor már egy X16SZR-t vegyél ha lehet. Eléggé nyomatékos motorja van, enyémben már 300000km van körülbelül, egy éve sz*rok a hidrotőkék, de megy mint a barom. Ráadásul hosszú utakon elég keveset fogyaszt, talán még az 1.4-t is elveri. Nekem eddig a rekordom az 5.8 liter/100km, bekapcsolt klímával. :P Nyolc szelepeseket ajánlatos inkább, főleg, hogy olcsóbb a vezérlés cseréje (amit úgyis meg kell tenned a vásárlás után), mint a 16V-nek.

Az 1,6 sztem kívül is, belül is jobban fogyaszt mint az 1,4 (C14NZ). Persze lábtól is függ. A többivel maxxxxxxximálisan egyetértek.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én nyáron sem szeretem lehúzni az ablakot hanem csak küldeni be a hideg levegőt...nem szeretem hogy vezetés közben szénné ég a karom...gondoltam ezen a hővédő segít.

A sima áttetszőtől még leolvad az alsógatyád is szal nem kifejezetten hatásos (majdcsak mintha nem lenne), erre a célra jobb a betörésgátló fólia bár az sem egy klímapótló, ha a képtáramban körbenézel van róla fotó, kissé zöldes színű és valamennyire hatásos viszont nem nagyon sötét -legalábbis a KPM-esek az enyémén lévőbe még nem kötöttek bele pedig párszor már lestírölték (mint jó szemű ember a csinos nőket :P ;) ;) ) , van hozzá hivatalos műbizonylat plasztikkártyával "Safety" jelzéssel. Ja, ha az üvegeden rajta van a ...min 70% akkor koppantsd le az üvegről a festéket (anélkül hogy kiütnéd az üveget ;) ) és nem fognak belekötni műszakin sem -_-

Link to comment
Megosztás:

azért ne várj tőle túl sokat ;)

nem voltál elég rámenős ;)

egy szem astra vol az egyikben, 2 ajtóval ;)

a másik bontóba meg nem is mernék rámenősködni, mert akkor vehetek ujat is, olyan áron adnák. :P

de végülis... ha azt nézed, nemcsoda, hogy nem bontja ki.

úgy hiányos az ajtó ...

Link to comment
Megosztás:

Én úgy vagyok vele, hogy most már legalább tudom szorongatni a szuzukisokat ezzel a mocival, de hát az 1 mázsa különbség még mindig ott van a javukra! ;)

Nem szoktam nagyon emberkedni, kímélni kell a verdát. De ha nekem is 100 lovas lesz, akkor azért lehet jobban elkap a gépszíj. ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Könnyíteni kell vazee. ;) Pótkerék van vagy 20 kiló...azzal lehet kezdeni :P

Vannak azért extrém autok itt a fórumon, ez azért más kategória, de egy biztos ha megnyerem a lotto 5-öst akkor kap egy teljesen felújított LET motorszámot a forgalmiba és mellette fent marad a Classik felírat is! ;) Már csak lottot kéne vennem! ;)

Link to comment
Megosztás:

Vannak azért extrém autok itt a fórumon, ez azért más kategória, de egy biztos ha megnyerem a lotto 5-öst akkor kap egy teljesen felújított LET motorszámot a forgalmiba és mellette fent marad a Classik felírat is! ;) Már csak lottot kéne vennem! ;)

ha eccer lesz sajátom, veszek a bontóba egy feketérekopott 1.4i feliratot és az lesz rajta ;)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kb. 180 km-en bejárattam a vadi új Falken 912-eseimet. Bár a régi 512-esek mintája jobban tetszett, azért úgy érzem ez is tapad rendesen.

10 km-re voltunk Martonvásár előtt 19;20'-kor amikor mondta a feleségem, hogy 19;30-kor kezdődik a film a TV-ben, amit nézni szeretne. Forgalom meg volt gazdagon a 7-esen (nem az autópályán!). Nem is értem, hogyan sikerült csak 5 percet késnem a kezdésről! ;)

Igaz volt egy-két tiltásig forgatás is benne. ;)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kb. 180 km-en bejárattam a vadi új Falken 912-eseimet. Bár a régi 512-esek mintája jobban tetszett, azért úgy érzem ez is tapad rendesen.

10 km-re voltunk Martonvásár előtt 19;20'-kor amikor mondta a feleségem, hogy 19;30-kor kezdődik a film a TV-ben, amit nézni szeretne. Forgalom meg volt gazdagon a 7-esen (nem az autópályán!). Nem is értem, hogyan sikerült csak 5 percet késnem a kezdésről! ;)

Igaz volt egy-két tiltásig forgatás is benne. ;)

:P ezt megnéztem volna ifjú récerek verik az 1.4nek (mint pl én is) aztán egy c20ne megérkezikmelléjük tiltáson -_-

átnéznek és ;)

am most még semmi értelme venni 1.4i feliratot mert ez is az :D

csak annyi talán, hogy fiatalabb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.