Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Piros tojás, kék tojás,

Nekem is van két tojás,

Föl a szoknyát, le a bugyit,

Hadd locsoljam meg a nyuszit.

Húsvét napján azt kívánom,

Legyen rúzsos a tojásom !

Lábam között két tojás, pirosra van festve,

Ha én azzal meglocsollak, mehetsz egyből gyesre.

Sivatagban jár a teve

Tele van a töke vele

Nálam van a töke leve

Meglocsolhatlak-e vele?

Izzad a talpam

Kemény a f*rkam

Ha meglocsollak

Segítessz majd rajtam?

Zöld erdőben jártam,

elestem azt hánytam.

Föl akartam állni,

de újra kellet hányni.

;) ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Na. Húsvét alkalmából, megcsináltam a belső levegőkeringetést. Megtaláltam az elveszett csövet és rádugtam a helyére, tökéletesen üzemel, hallani a sziszegését, amint kikapcsolom és ha már szét borítottam a közép konzolt, csináltam pár fotót. Ha van rá igény megosztom a nagyközönséggel. ;)

Link to comment
Megosztás:

Na. Húsvét alkalmából, megcsináltam a belső levegőkeringetést. Megtaláltam az elveszett csövet és rádugtam a helyére, tökéletesen üzemel, hallani a sziszegését, amint kikapcsolom és ha már szét borítottam a közép konzolt, csináltam pár fotót. Ha van rá igény megosztom a nagyközönséggel. ;)

engem érdekelne pár kép azután, hogy a kívülről látható csavarokat leszedtem.

a bowdenek kiakasztása stb.

Link to comment
Megosztás:

engem érdekelne pár kép azután, hogy a kívülről látható csavarokat leszedtem.

a bowdenek kiakasztása stb.

Csinálok neked leírást, ami akár mehetne GyIK-be is, csak épp olyan képeket készítettem, ahol már minden ki volt bontva középről és csak a csatik és a bowdenek látszanak, meg ügye a két vákuumcső. Viszont jelenleg 56k modemes netem van. Diginet behalt nálunk és marad a chello, ami ultrabrutál lassú, főleg a DNS szerverei miatt. ;)

Link to comment
Megosztás:

Csinálok neked leírást, ami akár mehetne GyIK-be is, csak épp olyan képeket készítettem, ahol már minden ki volt bontva középről és csak a csatik és a bowdenek látszanak, meg ügye a két vákuumcső. Viszont jelenleg 56k modemes netem van. Diginet behalt nálunk és marad a chello, ami ultrabrutál lassú, főleg a DNS szerverei miatt. ;)

nemtudom mikor, de akkor ha én is nekikezdek, akkor fényképezek sorba mindent

Link to comment
Megosztás:

Őrjítő ez a fórum! Baromi lassú, és minden 3. percben kidob a Firefox! ;)

Nektek is?

Máshol nem csinálja nekem....

Nálam is megszokott, hogy lassú mint a szemét. Nem a Firefox-szal van a probléma, hanem szerverszinten. Van 2 tippem, hogy miért. Az egyik, ez a fórum motor. Dolgoztam már ilyennel régebben és nincs róla túl jó véleményem. ;)

Link to comment
Megosztás:

nemtudom mikor, de akkor ha én is nekikezdek, akkor fényképezek sorba mindent

Nna. Kormány burkolat leszed, műszeregység takaró műanyagát leszeded. Kiszeded a két középső befúvórácsot, mindegyik alatt találsz két csavart, kitekered. Kijelzőt kiszeded, mind a négy csavart kitekered. Autórádiót érdemes kiszedni és az antenna és az ISO csatit ki tudod pattintani a keretből majd, amikor már kijött a konzol. Sőt, inkább érdemes a rádió kiszedésével kezdeni. Kipattintod a három tekerőgombot, a két szélső alatt 1-1 csavar. A középsőt úgy tudod, hogy alányúls vékony csavarhúzóval és kipattintod. Valamint még alul fogja látható helyen kettő csavar a konzolt. Ezután ki tudod emelni az egészet. Ilyenkor tudod levenni a rádió csatlakozásait és az elakadásjelző aljzatát is. Azt úgy kell, hogy ügye kiveszed a belét az elakadásjelzőnek és lefele ki lehet csúsztatni, csak be kell feszíteni valamivel, hogy a két szélső pöcök engedjen. Ha minden megvan, akkor hátradobod a konzolt. A rádió helyénél van egy keret, amit a két szélén fog 1-1 csavar, azt is szedd ki. Fűtéskonzolnál a bowdeneket úgy lehet a legkönnyebben leszedni, hogy a kettő darab jobb szélén lévőket először a bütykökre rácsatlakozó bowdent csavarhúzóval aláfeszítve leszeded, majd a bowden rögzítését kell kipattanintani. Az ilyen elforgatós módszer, van egy kis nyúlványa, amivel elforgatva kipattan. Másikoldalt már nehezebb meló, de a másik kettő levétele után már kijön egy kicsivel jobban. A helyzet hasonló, csak ennél nem pöcökre van ráhúzva a bowden csavart vége, hanem egy fül van, amit rá kell csúsztatni a mozgókar végére. A bowden rögzítése ugyanazzal a módszerrel kipattintható, csak nehezebb. A negyedik képen látható ennek a bowdennek a vége. Nekem alapból feszül és a visszarakásnál is kínlódás. Ezután leszeded a két csövet a belső leveggőkeringetőről, majd a csatlakozókat. Összekeverni nem lehet a bowdeneket, mert ez egyik jobbról, a másik balról érkezik a konzolhoz, a harmadik meg ügye teljesen más végkialakítású. Visszarakásnál fordított sorrendben, vagy ahogy érzed. ;)

A végeredmény: Kép1 Kép2 Kép3 Kép4 Ezen meg bejelöltem a három bowden helyét: Kép5

Link to comment
Megosztás:

Kellemes ünnepeket, mindenkinek. ;)

Itt van két versike:

Van nálam egy kölnisüveg,

métereset spriccel,

mivel ilyen rakoncátlan,

lezártam egy sliccel.

Ferrarival érkeztem,

hú de nagyot fékeztem.

Okos vagyok, szép és laza,

locsoljak vagy húzzak haza? ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha gondolod kerítek neked valamit... -_- ;) ;) ;)

Apropó, lesz rövidesen egy kis (na jó, nem is olyan kicsi) találkozó Soltvadkerten melyről bővebben itt lehet olvasgatni. Én még erősen kérdéses vagyok jelenlétileg de ha minden igaz elvileg szombaton beesek a kapun -jó szokásomhoz híven :P

Link to comment
Megosztás:

Ha gondolod kerítek neked valamit... :D ;) ;) ;)

Apropó, lesz rövidesen egy kis (na jó, nem is olyan kicsi) találkozó Soltvadkerten melyről bővebben itt lehet olvasgatni. Én még erősen kérdéses vagyok jelenlétileg de ha minden igaz elvileg szombaton beesek a kapun -jó szokásomhoz híven :D

Gondolkodok én is rajta, csak először kell egy megbízható nyári gumikészlet. :P Mindhárom napra nem mennék szerintem. Csak mondjuk szombaton. -_-

Link to comment
Megosztás:

na ugye!!!!

már tegnap előtt mondta, és a gépemet fikáztad köcse ;)

Én most készítettem fel a gépemet a nyári melegekre. 2 hónap 3 hét és 1 nap után leállítottam a wendazt. ;)

Hűtések, tápegység kitakarítva, proci letakarítva, újrapasztázva, plusz 2 venti beüzemelve. 64 fokról egyből lement a proci hőmérséklete 52 fokra. Meg a gépházban 34 fokról 28-ra. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én most készítettem fel a gépemet a nyári melegekre. 2 hónap 3 hét és 1 nap után leállítottam a wendazt. ;)

Hűtések, tápegység kitakarítva, proci letakarítva, újrapasztázva, plusz 2 venti beüzemelve. 64 fokról egyből lement a proci hőmérséklete 52 fokra. Meg a gépházban 34 fokról 28-ra. ;)

Nekem is megy éjjel-nappal a gép. Megpróbálom rávenni magamat, hogy kitakarítsam ;), mert már nagyon poros.

Kép 1

Kép 2

Link to comment
Megosztás:

...köcse :D

Neszójjábe! ;) Amúgy meg hol maradtál? A poros álláson? ;) Gondoltam, hogy mögé állsz a ződ Kadétnak oszt jössz te is wazze! :D Oszt sehun nem vagy, he... ;) :P -_-

Link to comment
Megosztás:

Nekem is megy éjjel-nappal a gép. Megpróbálom rávenni magamat, hogy kitakarítsam ;), mert már nagyon poros.

Kép 1

Kép 2

ez por? ;)

am ez nem is rossz ötlet... lehet nekem is ezért hangosabb a gépem... de eléggé be van rakva az asztal alá, és ez s osk cucc, mire visszadugok mindentbele ;) hát nem egyszerű. :P

Link to comment
Megosztás:

Neszójjábe! ;) Amúgy meg hol maradtál? A poros álláson? ;) Gondoltam, hogy mögé állsz a ződ Kadétnak oszt jössz te is wazze! :D Oszt sehun nem vagy, he... ;) :P -_-

jolvan bameg, de ha nem tegnap este szolt volna a békaúr... jobb lett volna, na meg nem saját a verda, azt egész napokra nemtudom mindig elkérni....

de kedtől megy faterom melózni, és két-3 heteket nem lesz itthol, akkor majd szervezünk egyet.

no meg van debrecenben egy lányka is őt is meglátogatom :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.