Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Belsőlevegő-keringtető vákumcsöve lehet elszakadva, lecsúszva.

Igen, arról tudok. Többiek kiokosítottak, mikor szereltem a fűtéskonzolt, hogy ez hogyan működik, mert csak egy csövet találtam. Akkor megvan a hiba oka remélem. Holnap leborítom a tetőkárpitot, meg a műanyag elemeket, aztán felhozom takarítani őket, egyúttal megkeresem a a vákumcsövet.

Ettől lehet akkor az, hogy elég sűrűn, felpörög a motor gázadás nélkül? Ma is csinálta, mikor tolattam fel a ház elé.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Létezik olyan hogy megromlik a benzin? A kapálógépünk nehezen akart beindulni a téli állás után úgyhogy olvasgattam egy kicsit és egy fórumon azt írta valaki hogy lehet hogy a benya volt rossz. Másik téma: Kiderült hogy lyukas a hűtőm rendeltem 17000-ért valami franciát jól tettem?

Minden motorom karburátorából leengedem a benzint a tavaszi indítás előtt, mert ha nem, akkor a benne maradt benzin nem "megromlik", hanem a könnyű párlatű alkotórészek elpárolognak belőle és csak az adalékok és a nehéz alkotók (NEM az OLAJ!!!) marad ott. Az pedig nem nagyon akar felrobbanni.....

Volt egy "élményem" életem első motoros versenyén a múlt század közepén. Akkoriban a kétütemű versenymotorokat Castrol R (keverék)olajjal hajtották, aminek nagyon jellegzetes ricinus szaga volt. Én is menő akartam lenni, legalább "szagilag", ezért patikai ricinust kevertem a szag miatt a normál keverékemhez. Tudni illik, hogy a ricinus nagyon nehezen oldódik a benzinben, ezért sokáig kellett rázni a betankolás előtt az egész löttyöt, hogy elkeveredjen vele. Másnap a versenyen minden nagyon jól ment egészen addig amíg a benzinem el nem fogyott a tartalék szintig. Átváltottam a csapot, de a motor nem akart menni, pedig "benzin" az volt rendesen. Dögkocsi lett a vége, és csak otthon jöttem rá, hogy a tartalék állásnál már csak a leülepedett ricinus ment a karbiba. Az meg az istenért se akart begyulladni! ;)

Szóval ilyen ez az állott benzin is... ;)

Link to comment
Megosztás:

Minden motorom karburátorából leengedem a benzint a tavaszi indítás előtt, mert ha nem, akkor a benne maradt benzin nem "megromlik", hanem a könnyű párlatű alkotórészek elpárolognak belőle és csak az adalékok és a nehéz alkotók (NEM az OLAJ!!!) marad ott. Az pedig nem nagyon akar felrobbanni.....

Volt egy "élményem" életem első motoros versenyén a múlt század közepén. Akkoriban a kétütemű versenymotorokat Castrol R (keverék)olajjal hajtották, aminek nagyon jellegzetes ricinus szaga volt. Én is menő akartam lenni, legalább "szagilag", ezért patikai ricinust kevertem a szag miatt a normál keverékemhez. Tudni illik, hogy a ricinus nagyon nehezen oldódik a benzinben, ezért sokáig kellett rázni a betankolás előtt az egész löttyöt, hogy elkeveredjen vele. Másnap a versenyen minden nagyon jól ment egészen addig amíg a benzinem el nem fogyott a tartalék szintig. Átváltottam a csapot, de a motor nem akart menni, pedig "benzin" az volt rendesen. Dögkocsi lett a vége, és csak otthon jöttem rá, hogy a tartalék állásnál már csak a leülepedett ricinus ment a karbiba. Az meg az istenért se akart begyulladni! ;)

Szóval ilyen ez az állott benzin is... ;)

jaja pontosan

gyakszin nagyon sok retket kiszedtünk a banditából, és akkor ment is, de a friss benya ugye feloldotta a maradék koszt, leülepedett részeket, és ujra bedöglött.

karbi szét pucolás megint jó lett egy darabig.

Az itthonival is ez van ;)

Link to comment
Megosztás:

Szóval ilyen ez az állott benzin is... ;)

Semmi baja az "állott" benzinnek, ha normális kúton tankolsz ;) ugyanis az említett normális kutakon

olyan benzint kapsz, amiben 1 évig nem csapódik ki az adalékanyag, ha párolog a benya, akkor is együtt

az adalékanyaggal :P (nem a keverékre mondom, hanem a normál benyára)

Nekem is a robogó pihent majdnem 6 hónapot, 3-4 rúgásra indult, az is csak azért kellett, mert vákumszelepes

a benzincsap ;)

Link to comment
Megosztás:

Semmi baja az "állott" benzinnek, ha normális kúton tankolsz ;) ugyanis az említett normális kutakon

olyan benzint kapsz, amiben 1 évig nem csapódik ki az adalékanyag, ha párolog a benya, akkor is együtt

az adalékanyaggal ;) (nem a keverékre mondom, hanem a normál benyára)

Nekem is a robogó pihent majdnem 6 hónapot, 3-4 rúgásra indult, az is csak azért kellett, mert vákumszelepes

a benzincsap ;)

legalábbis ezt mondják...

mondjuk az tény, hogy amiket én takarítottam, azok több évet is áltak.

Link to comment
Megosztás:

Van valaki itt Dunakesziből akinek az autója rendszámának 966 a vége?

Ma délután láttam ott, hátul pedig ott volt az opelclubos matrica ;)

Erősen dudált egy elé hajtó autóra ;)

Dunakeszi stimmel, a 6 a számok végén az is, a többi már nem :P nem én vóótam, ;) Jah meg nem szokásom dudálni se, de a leírásból sem ismerem meg az adott gépezetet, pedig a környék opeljeit már nagyjából vágom -_-

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Létezik olyan hogy megromlik a benzin? A kapálógépünk nehezen akart beindulni a téli állás után úgyhogy olvasgattam egy kicsit és egy fórumon azt írta valaki hogy lehet hogy a benya volt rossz. Másik téma: Kiderült hogy lyukas a hűtőm rendeltem 17000-ért valami franciát jól tettem?

Én mindíg megfogadom, hogy fűnyírót, kapálogépet beindítom télen is havonta egyszer-kétszer pár percre, hogy tavasszal, ne kelljen 10percig rángatni, persze mindíg elfelejtem. Pedig már csak a látványért megéri, amikor húzkodom 3 centi hóba , a szomszédok meg.:???? ;) ;) ;) ??? :P

Link to comment
Megosztás:

Pedig kidumálhatnád azzal, hogy a hóból vágsz lejjebb -ne legyen olyan nagy.. -_- ;) ;) ;)

Tegnap volt tali a Pezoban? Karcsi hívott az este, asszony meg úgy elájult (36 óra fennlét után) hogy észre sem vette a zenebonát.. :P

Link to comment
Megosztás:

Hallottam a háttérből, hogy többen lehetnek ott de annyira nem voltam hirtelen képben, hogy legalább "üdvözlöm a győrieket.." ;)

Volt bizony. :P Csak az Albert száma kellett, mert még Faternak sem volt meg. Még egyszer köszi. -_- ;)

Mi is üdvözöljük a Debreceni, és környékbeli cartársakat. ;)

Link to comment
Megosztás:

;) ;) ;)

Nem is ő lenne.. :P -_-

Na nekem meg lassan össze kéne vágni a tűzre valót (láttatok már láncfűrészes gyilkost? :D ), a platzon is lenyírni a füvet (bár az nem olyan vészes) meg pár kaja mellé valót shoppolni, nem szeretek az utsó pillanatban kapkodni.. :D

Link to comment
Megosztás:

kaptam kindertojást, és összerakós játék volt benne

;)

még a belső tojás is hogy megváltozott azalatt a 8-10 év alatt mióta nem vettem, kaptam ilyet ;)

http://kepfeltoltes.hu/090411/Fot_0225_www...ltoltes.hu_.jpg

Régebb veterán kindergyűjtő voltam aztán kimaradt. Nekem is ma került a kezembe egy ilyen dobozka s lefáradtam mekkorát modernizálódott. Nemsokára érintőképernyős lessz a dobozka is ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.