Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Lenne egy olyan kérdésem a cartársakhoz, főleg az 1.4 vagy 1.6NZ-sekhez, hogy akinek van szervója a kocsiban, lenne-e egy olyan képe (vagy csinálna nekem), hogy elöl a hűtőnél hogy mennek, ill. hogy vannak rögzítve a szervócsövek? Kéne nekem ilyen infó. Előre is köszi!

2 db a bal nyúlványon:

DSC01391_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC01392_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2 db az alsó kereszttartón:

DSC01393_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC01395_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az utolsót elég nehéz lefényképezni, mert pont a ventilátor alatt van.

Bár én 16SZR-es vagyok, de itt egy kép. A két egymás mellett haladó cső a szervóé. ;)

Öntartásos, ahogy látni. A szervóolaj-tartály nem tudom, hogy van rögzítve, de gyanítom, hogy az akksi alatt.

Azok már a kormánymű felé irányuló flexibilis csövek.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Létezik olyan hogy megromlik a benzin? A kapálógépünk nehezen akart beindulni a téli állás után úgyhogy olvasgattam egy kicsit és egy fórumon azt írta valaki hogy lehet hogy a benya volt rossz. Másik téma: Kiderült hogy lyukas a hűtőm rendeltem 17000-ért valami franciát jól tettem?

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Létezik olyan hogy megromlik a benzin? A kapálógépünk nehezen akart beindulni a téli állás után úgyhogy olvasgattam egy kicsit és egy fórumon azt írta valaki hogy lehet hogy a benya volt rossz. Másik téma: Kiderült hogy lyukas a hűtőm rendeltem 17000-ért valami franciát jól tettem?

Talán inkább azért volt, mert télen kiszáradt a porlasztó ;)

nem túl rosszak az utángyári hűtők, ahogy hallom, mondjuk én mindig bontott gyárit vettem eddig ;)

Link to comment
Megosztás:

Miért is? ;)

Gondolom néha megunod a chipkártyák meg olvasóik buherálását azt közé csapsz a lovaknak... :D ;) ;)

Létezik olyan hogy megromlik a benzin? A kapálógépünk nehezen akart beindulni a téli állás után úgyhogy olvasgattam egy kicsit és egy fórumon azt írta valaki hogy lehet hogy a benya volt rossz. Másik téma: Kiderült hogy lyukas a hűtőm rendeltem 17000-ért valami franciát jól tettem?

Nem, kipárolog de az olajsár ott marad, szét kell szedni és kipucolni az üzemanyagrendszerét karbistól :P

Én Nissenst vettem de még nem tudok érdemben nyilatkozni róla, eddig még nem folyt, nem cseppent és ráadásul még méretpontos is :P -_- :D

Link to comment
Megosztás:

Gondolom néha megunod a chipkártyák meg olvasóik buherálását azt közé csapsz a lovaknak... -_- ;) ;)

De az enyémek nem tereppacik, normál ralis telivérek ;)

Amúgy meg mostanság ha nem a chipkártyás terminálok és egyéb kütyük lelkivilágát teremtem, akkor van

bőven más dolgom is építkezés téren :P

Link to comment
Megosztás:

2 db a bal nyúlványon:

http://kepfeltoltes.hu/090410/DSC01391_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090410/DSC01392_www...ltoltes.hu_.jpg

2 db az alsó kereszttartón:

http://kepfeltoltes.hu/090410/DSC01393_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090410/DSC01395_www...ltoltes.hu_.jpg

Az utolsót elég nehéz lefényképezni, mert pont a ventilátor alatt van.

Azok már a kormánymű felé irányuló flexibilis csövek.

Köszönöm! ;)

Link to comment
Megosztás:

Háááát..forma1-es rallypilótával találkoztál már? ;) ;) ;)

Erre halkan megjegyezném, hogy Kubica a rally felé kacsintgatott eredetileg és állítólag egy WRC-s kulcstartó is figyel a kulcscsomóján.

Meg azt hiszem finneknél is van olyan aki rallyval meg forma 1-el is foglalkozott már, úgyhogy nem lehetetlen.

Link to comment
Megosztás:

Erre halkan megjegyezném, hogy Kubica a rally felé kacsintgatott eredetileg és állítólag egy WRC-s kulcstartó is figyel a kulcscsomóján.

Meg azt hiszem finneknél is van olyan aki rallyval meg forma 1-el is foglalkozott már, úgyhogy nem lehetetlen.

Raikönen is rallyzott ha jol mondtaa tvben a komendáré...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes sziszegést hallok a középső befúvóktól. Ha nyomom a gázt, akkor elhalkul, ha elengedem, akkor fokozatosan erősödik a sziszegés hangja. Olyan, mintha a klíma lenne az, de az ki volt kapcsolva. A klímának amúgy is jellegzetesebb hangja van, de csak akkor, ha már kevés a gáz benne.

Szerk: Ja még annyi, hogy ügye megnyomom a gázt menet közben, akkor elhalkul, de ahogy eléri a motor azt a fordulatot, amit a gázadásra el kell érnie, akkor is visszaerősödik a sziszegés.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes sziszegést hallok a középső befúvóktól. Ha nyomom a gázt, akkor elhalkul, ha elengedem, akkor fokozatosan erősödik a sziszegés hangja. Olyan, mintha a klíma lenne az, de az ki volt kapcsolva. A klímának amúgy is jellegzetesebb hangja van, de csak akkor, ha már kevés a gáz benne.

Belsőlevegő-keringtető vákumcsöve lehet elszakadva, lecsúszva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.