Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

majdnem belinkeltem az én asztalom állapotát

azonfelül, hogy nem kicsi a káosz, még van más is ami miatt fejlövés járna opelos körön belül :lol:

A képemen a bal oldali menü, az igazából az asztali ikonok, eredeti asztal menedzserrel, csak ez nem eredeti, hanem lecseréltem másikra. ;) Kicsit sem lódult meg tőle a wendaz, csak van pár játék, ami nem szereti, de lefagyni szeret tőle. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Oké, nagyon kiváncsi vagyok arra a gumicsőre, hogy nálad hova van csatlakoztatva. :lol: Amúgy beszerelésnél néztem és bemegy a fűtéselosztó mellett jobbra valamerre. Amúgy ha már itt tartunk, hol találom a belső levegőkeringető zsilipet?

A középkonzolnál én két gumicsövet találtam, a belső keringtetés kapcsolójára megy rá jobbról-balról. A nyomógomb mint valami szelep nyitja vagy zárja a két gumicső között az áramlást.

Novy, ez milyen avatar? ;)

Nézelődtem hasznaltauto.hu-n, és ezt találtam. :lol:

Meglephetne vele vki :lol:

Elkéstél vele én már kértem a szülinapra. :)

Link to comment
Megosztás:

A középkonzolnál én két gumicsövet találtam, a belső keringtetés kapcsolójára megy rá jobbról-balról. A nyomógomb mint valami szelep nyitja vagy zárja a két gumicső között az áramlást.

Elkéstél vele én már kértem a szülinapra. ;)

Csak egyet találtam. De nem értem akkor sem, neked is azokra a fehér csúcsokra vannak ráhúzva?

Link to comment
Megosztás:

Oké, nagyon kiváncsi vagyok arra a gumicsőre, hogy nálad hova van csatlakoztatva. ;) Amúgy beszerelésnél néztem és bemegy a fűtéselosztó mellett jobbra valamerre. Amúgy ha már itt tartunk, hol találom a belső levegőkeringető zsilipet?

Igen, azokra a fehér vackokra vannak ráhúzva. Ha leszeded az anyósülés lábtere felett lévó takaróvackot, amit két pöcök tart és a középkonzol felöl, leghátul felnyúlsz, ott találsz egy kb. 5 cm vastag cső alakú szelepet. Az állítja a belsőkerignteteést.

http://kepfeltoltes.hu/090405/kep_621__mod...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Igen, azokra a fehér vackokra vannak ráhúzva. Ha leszeded az anyósülés lábtere felett lévó takaróvackot, amit két pöcök tart és a középkonzol felöl, leghátul felnyúlsz, ott találsz egy kb. 5 cm vastag cső alakú szelepet. Az állítja a belsőkerignteteést.

http://kepfeltoltes.hu/090405/kep_621__mod...ltoltes.hu_.jpg

Köszi, akkor keresnem kell egy másik csövet. ;) Nekem az anyós lábterében ott a polc, gondolom azt kell leszednem még.

Link to comment
Megosztás:

Arányosabban büntetik a gyorshajtókat májustól - RTL Híradó

Májustól a sebességhatár átlépését nem százalék, hanem konkrét sebességtartományok szerint mérik és büntetik a dobozos trafipaxok.

Az autópályákon ez a határ 150 km/óra. A rendőrök kisebb gyorshajtás miatt is kiszabhatnak helyszíni bírságot. Aki 50 helyett 130-cal megy, annak májustól is a legmagasabb büntetést, 300 ezer forintot kell fizetnie. Azok viszont, akik nem ennyire szabálytalanok, a mostaninál kisebb büntetésre számíthatnak. 2007, vagyis az objektív felelősség bevezetése óta léteznek besorolási sávok. A büntetéseket az objektív felelősség elve alapján az autótulajdonosokra szabják ki.

A bírság összegét most aszerint számolják ki, hogy az autó hány százalékkal lépte túl a megengedett sebességet. Faragó Ákos főosztályvezető-helyettes az RTL Híradónak elmondta: relatív alacsony, 20-30 kilométer/órás megengedett sebességnél már egy kisebb túllépés is elég magas összegű bírságot vont maga után.

Ha valaki például 30 helyett hetvenöttel ment, akkor 300 ezer forint volt a bírság. Az új rendszer szerint viszont csak 90 ezer lesz ;) , a bírságok összegét ugyanis sebességhatárok alapján állapítják meg. Fellebbezni nem lehet. Az objektív felelősséghez kapcsolódó jogszabály módosítása májusban lép életbe.

Az ugyanakkor kérdéses, hogy lesz-e akkor még objektív felelősség, a Zala Megyei Bíróság ugyanis az Alkotmánybírósághoz fordult, mert alkotmányellenesnek tartja a jogszabályt.

Link to comment
Megosztás:

Elég a kesztyűtartót kivenni, csak 4 csavar + a lámpa csatija + nálad sztem egy cső is megy rá a klíma miatt.

Igen, megy rá valami, mert belül van egy elcsúsztatható valami, amivel hűteni vagy fűteni lehet a belsejét. Na akkor meg is kuksolom. :lol:

Amúgy azt még kihagytam, hogy tegnap kiszedtem a középső fúvókák mögötti zárólamellát, mert el van törve tőben. ;) Ja és oda nekem csak egy széles cső megy fel, a középső fúvókákhoz, tehát nem tudom hol tudná keverni.

Link to comment
Megosztás:

Igen, megy rá valami, mert belül van egy elcsúsztatható valami, amivel hűteni vagy fűteni lehet a belsejét. Na akkor meg is kuksolom. :lol:

Amúgy azt még kihagytam, hogy tegnap kiszedtem a középső fúvókák mögötti zárólamellát, mert el van törve tőben. ;) Ja és oda nekem csak egy széles cső megy fel, a középső fúvókákhoz, tehát nem tudom hol tudná keverni.

nem is keveri

nekem legalábbis csak hideged fúj, télen eléggé zavaró is volt, mert 0án is fujt már.

egy évvel ezelőtt meg nem :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem is keveri

nekem legalábbis csak hideged fúj, télen eléggé zavaró is volt, mert 0án is fujt már.

egy évvel ezelőtt meg nem ;)

Én a középső fúvókákat télen be szoktam tömni. Most 6 tecsós szatyrot tömtem bele. :lol: Ez volt kéznél. De ma kiszedtem, mert már felesleges eldugaszolni. Ott nekem is csak hideget fúj. Néha, ha rájön, akkor jön egy ki meleg is.

Link to comment
Megosztás:

Én a középső fúvókákat télen be szoktam tömni. Most 6 tecsós szatyrot tömtem bele. :lol: Ez volt kéznél. De ma kiszedtem, mert már felesleges eldugaszolni. Ott nekem is csak hideget fúj. Néha, ha rájön, akkor jön egy ki meleg is.

van ott egy rudazat, a végén csavarral azzal lehet segíteni rajta, hogy jobban zárjon.

ah gyerekek 26,5 fokot mér a kocsi :lol:

igen jóidő van ;)

Link to comment
Megosztás:

van ott egy rudazat, a végén csavarral azzal lehet segíteni rajta, hogy jobban zárjon.

ah gyerekek 26,5 fokot mér a kocsi :lol:

igen jóidő van :lol:

Igen, tudom. ;) De az sem tudta úgy elzárni, hogy ne jöjjön be egy kis hideg levegő.

Itt nyíregyen is meleg van! Nem gyengén! :lol: Simán mennék strandolni, csak még nincs nyitva. De ha ilyen jó idők lesznek, akkor hamarabb kinyit a strand. :( :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, tudom. ;) De az sem tudta úgy elzárni, hogy ne jöjjön be egy kis hideg levegő.

Itt nyíregyen is meleg van! Nem gyengén! :lol: Simán mennék strandolni, csak még nincs nyitva. De ha ilyen jó idők lesznek, akkor hamarabb kinyit a strand. B) :lol:

tartok tőle, hogy kellesz még nagykabát :lol:

nekem meg lenne egy strandolós hétvégém, de az a feltétele, hogy vmi csajt kerítsek magam mellé, mrt kétnapos ottalvós... lesz azt senki se akar jönni :)

miért? :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.