Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

a két utcsó kép furi gellert kapott és nem múköd

egyébként az első kép is elég volt, a bowdenek ott csatlakoznak hátul, szóval a fehér cucc üres, mehet bele akár panelal is a sok led.

smd leddel lenn igazi, de sztem 5mmes led is belefér.

vagy szerinted ott az magas már?

hm, majd elfektetetem, amúgy se jó ha direktbe világít egyből rá az előlapra.

Már jók a képek linkjei. Kösz. ;)

Van bőven hely a belsejében. 1cm hely tuti van, tehát az 5 milis is befér, csak én azért akarok 3mm-s ledeket, mert azokat talán jobban el lehet helyezni. Meg ügye azok alacsonyabbak, de ez az elfektetés nem is rossz ötlet, úgyis annak a fehér belsejének az a lényege, hogy szórja a fényt. Amúgy a legtöbb sarki ponton, van egy 45 fokos törés. Tehát nem merőleges törése van, ahogy azt gondolná az ember, így ha el van fektetve a led, úgy is remekül szórja majd a fényt.

Link to comment
Megosztás:

Már jók a képek linkjei. Kösz. :lol:

Van bőven hely a belsejében. 1cm hely tuti van, tehát az 5 milis is befér, csak én azért akarok 3mm-s ledeket, mert azokat talán jobban el lehet helyezni. Meg ügye azok alacsonyabbak, de ez az elfektetés nem is rossz ötlet, úgyis annak a fehér belsejének az a lényege, hogy szórja a fényt. Amúgy a legtöbb sarki ponton, van egy 45 fokos törés. Tehát nem merőleges törése van, ahogy azt gondolná az ember, így ha el van fektetve a led, úgy is remekül szórja majd a fényt.

csiszolva fektetve, tükörlevonó ;)

ha ez nem válik be, akkor semmi :lol:

tervem:

panel a gombok tengeléyre húzva, és körbe úgy 3-5 leddel.

a gombokban van a fehér csík

hátulról is megvan?

mert szeretném azokat is megoldani, hogy pirosan világítson.

Link to comment
Megosztás:

csiszolva fektetve, tükörlevonó ;)

ha ez nem válik be, akkor semmi :lol:

tervem:

panel a gombok tengeléyre húzva, és körbe úgy 3-5 leddel.

a gombokban van a fehér csík

hátulról is megvan?

mert szeretném azokat is megoldani, hogy pirosan világítson.

Igen, úgy emlékszem, hogy azokban is megvan, de mindjárt lemegyek és megnézem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kb egy haldoklófélben lévő kuplungtárcsa (rugók) :lol: ha mégsem akkor is ott van valami zűr.. :lol:

én is erre jutottam...de nemtom, ugyan ott fog ahol eddig....amig 75ps volt, akkor is csinálta néha h beremegett, de most gondolom adott egy jókora pofont a többi patás ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is arra tippeltem, hogy annak a csöve, de akkor hova kell csatlakoztatni? Most jöttem vissza, beszereltem mindent, a csövet meg rádugtam az egyik fehér pöcökre. Van egy olyan gyanúm, hogy innen hiányzik valami.

Belsejéről nincs kép, nem csináltam, csak összeszerelve. Ezen kívül nem sok minden érdekesség van a "számlap" nélkül, csak több üres fehérség. :lol:

Zotya! Ezen a képen látszik az a foglalat, ami a szegénységjelzőt világítja. A jobb oldali zölddel egy vonalban lévő. :lol:

Jéééé! Most működnek nálam is a képeid...hogyan lehet ez!? :lol: Pedig ezek is az uw.hu-n vannak, hm? ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg valószínűleg megcsúszott, miközben a próbakört tettem. Tettem kettesbe, erős gázadás, de csak pörgött, de nem nagyon húzott, majd óvatosan elkezdett húzni és közben esett a fordulatszám. 99%, hogy kuplung. ;)

a tiedbe mennyi km van óra szerint? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is arra tippeltem, hogy annak a csöve, de akkor hova kell csatlakoztatni? Most jöttem vissza, beszereltem mindent, a csövet meg rádugtam az egyik fehér pöcökre. Van egy olyan gyanúm, hogy innen hiányzik valami.

Belsejéről nincs kép, nem csináltam, csak összeszerelve. Ezen kívül nem sok minden érdekesség van a "számlap" nélkül, csak több üres fehérség. ;)

Zotya! Ezen a képen látszik az a foglalat, ami a szegénységjelzőt világítja. A jobb oldali zölddel egy vonalban lévő. :lol:

Szia daykiller!

Van az a kép ahol bekarikáztad a szerinted hiányzó valamit, egy olyan kérdésem lenne mivel még nem láttam ilyen panelt kiszedve, hogy nem jelölnéd meg azt is ahol az izzók vannak?! Egyébként olvastam már valahol erről a műveletről, meg azt is, hogy nagy szívás ebben az izzó csere. Valóban macerás, mert nekem a hátsóablak fűtés égője ment ki, meg egy kicsit feljebb valóban nem egyszerű? Mik a buktatók, mire figyeljek, mit tudok esetleg eltörni, repeszteni szereléskor?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

296081 :lol:

Ma néztem a csavarokat az óraegységnél, eléggé meg vannak zúzva, innen is tudni, hogy tekergették. Gondolom először előre, hogy olcsóbb vámolása legyen, majd vissza, hogy drágábban tudják eladni. ;)

a miénk 94 v 96e kmel lett véve :lol: :lol: tehét volt benne akkor kb annyi mint most a tiedben

Link to comment
Megosztás:

Szia daykiller!

Van az a kép ahol bekarikáztad a szerinted hiányzó valamit, egy olyan kérdésem lenne mivel még nem láttam ilyen panelt kiszedve, hogy nem jelölnéd meg azt is ahol az izzók vannak?! Egyébként olvastam már valahol erről a műveletről, meg azt is, hogy nagy szívás ebben az izzó csere. Valóban macerás, mert nekem a hátsóablak fűtés égője ment ki, meg egy kicsit feljebb valóban nem egyszerű? Mik a buktatók, mire figyeljek, mit tudok esetleg eltörni, repeszteni szereléskor?

Köszi

nekem az sohase világított

azt is meg kell csinálnm.

jövőhéten fogok nekiállni

egyébként le kell venni a középkonzolt, vagy legalábbis az alját, ha ügyes vagy, és befér a kezed.

Link to comment
Megosztás:

Szia daykiller!

Van az a kép ahol bekarikáztad a szerinted hiányzó valamit, egy olyan kérdésem lenne mivel még nem láttam ilyen panelt kiszedve, hogy nem jelölnéd meg azt is ahol az izzók vannak?! Egyébként olvastam már valahol erről a műveletről, meg azt is, hogy nagy szívás ebben az izzó csere. Valóban macerás, mert nekem a hátsóablak fűtés égője ment ki, meg egy kicsit feljebb valóban nem egyszerű? Mik a buktatók, mire figyeljek, mit tudok esetleg eltörni, repeszteni szereléskor?

Köszi

Az izzókat bejelöltem a képen.

Viszonylag egyszerű amúgy. Le kell venni a kormány burkolatot, ott van egy csavar, amit eddig elrejtett, ezután kipattintod a kettő darab szellőzőrácsot, mindegyikben van egy-egy csavar. Kijelzőnél felszeded a gumilapot és kitekered mind a négy csavart. Lehúzod mindegyik tekerőgombot, a középső szívásos, ki kell húzni a kapcsolót, mintha bekapcsolnád a hátsó szélvédőfűtést és alá kell nyúlni vékony csavarhúzóval és úgy pattan ki. A két szélső tekerő alatt ismét két csavar. Igazából ezek tartják oda a konzolhoz a fűtéskonzolt. Majd még van lent két csavar a két szélén a konzolnak. Ezután ki tud jönni a középkonzol. Egyébként ajánlom, hogy még a rádiót is kiszedd. Én nem tettem és a visszaszerelésnél szopatott is rendesen. Amúgy még kiszedtem a kijelzőt is, azaz lehúztam a csatit róla. Ezek után könnyen hozzáférni. Jameg van egy keret, amibe becsúszik a rádió, azt is két csavar fogja a két oldalán. Bár ezt lehúzni nem tudod, mivel akkor a rádiókeretből is ki kéne hogy kösd a vezetékeket. De így legalább lett helyed, ahol könnyedén benyúlhatsz a fűtéskonzol mögé, lepattintani a 3 bowdent (1 bal oldalt, 2 jobb oldalt), meg a két csatlakozót. Aztán jöhet is ki. Mondjuk hagytak rá rendesen vezetékeket, inkább a bowdenek azok, amik szopatnak, de azt én úgy oldottam meg, hogy a tekerentyűket olyan pozícióba raktam, hogy a legkevésbé feszültjön a bowden csöve. Így kicsivel nagyobb holtjátéka van. A bowden rögzítőket meg elforgatva tudod leszedni, a leakasztáshoz meg több erő kell mint ész, elég jól fogják.

Már bánom, hogy nem készítettem képeket, mehetne GyIK-be. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is arra tippeltem, hogy annak a csöve, de akkor hova kell csatlakoztatni? Most jöttem vissza, beszereltem mindent, a csövet meg rádugtam az egyik fehér pöcökre. Van egy olyan gyanúm, hogy innen hiányzik valami.

Belsejéről nincs kép, nem csináltam, csak összeszerelve. Ezen kívül nem sok minden érdekesség van a "számlap" nélkül, csak több üres fehérség. ;)

Zotya! Ezen a képen látszik az a foglalat, ami a szegénységjelzőt világítja. A jobb oldali zölddel egy vonalban lévő. :lol:

Kösz már megtaláltam, de még Hening cartársat is felhívtam, mert az alsó két sorban keresgéltem nem gondoltam hogy a tankjelző alatti kútfej ikon az. Amúgy ma szétszedtem az órát és egy fúrógéppel hozzáigazitottam a kilóméterszámlálót a valós értékhez. Az új órában több volt majdnem 1500km-rel. Lehúztam azt a kis fekete fogaskereket amit a csigakerék halt meg, és azt pörgettem. 2 perc volt. Amúgy vki kérdezte hogyan áll alapállapotban a sebeségmérő, na megnéztem ha átugrasztom a 20-as pöckön (ugye mert nem 0-tól indul) akkor a mutató pont a napi számláló bal felső csücske felett áll. Tehát ha valaki leveszi akkor így kell visszatenni, majd felhúzni a pöcök fölé.

Link to comment
Megosztás:

Az izzókat bejelöltem a képen.

Viszonylag egyszerű amúgy. Le kell venni a kormány burkolatot, ott van egy csavar, amit eddig elrejtett, ezután kipattintod a kettő darab szellőzőrácsot, mindegyikben van egy-egy csavar. Kijelzőnél felszeded a gumilapot és kitekered mind a négy csavart. Lehúzod mindegyik tekerőgombot, a középső szívásos, ki kell húzni a kapcsolót, mintha bekapcsolnád a hátsó szélvédőfűtést és alá kell nyúlni vékony csavarhúzóval és úgy pattan ki. A két szélső tekerő alatt ismét két csavar. Igazából ezek tartják oda a konzolhoz a fűtéskonzolt. Majd még van lent két csavar a két szélén a konzolnak. Ezután ki tud jönni a középkonzol. Egyébként ajánlom, hogy még a rádiót is kiszedd. Én nem tettem és a visszaszerelésnél szopatott is rendesen. Amúgy még kiszedtem a kijelzőt is, azaz lehúztam a csatit róla. Ezek után könnyen hozzáférni. Jameg van egy keret, amibe becsúszik a rádió, azt is két csavar fogja a két oldalán. Bár ezt lehúzni nem tudod, mivel akkor a rádiókeretből is ki kéne hogy kösd a vezetékeket. De így legalább lett helyed, ahol könnyedén benyúlhatsz a fűtéskonzol mögé, lepattintani a 3 bowdent (1 bal oldalt, 2 jobb oldalt), meg a két csatlakozót. Aztán jöhet is ki. Mondjuk hagytak rá rendesen vezetékeket, inkább a bowdenek azok, amik szopatnak, de azt én úgy oldottam meg, hogy a tekerentyűket olyan pozícióba raktam, hogy a legkevésbé feszültjön a bowden csöve. Így kicsivel nagyobb holtjátéka van. A bowden rögzítőket meg elforgatva tudod leszedni, a leakasztáshoz meg több erő kell mint ész, elég jól fogják.

Már bánom, hogy nem készítettem képeket, mehetne GyIK-be. ;)

majd én jövőhéten, ha eljutok odáig :lol:

Link to comment
Megosztás:

majd én jövőhéten, ha eljutok odáig ;)

Oké, nagyon kiváncsi vagyok arra a gumicsőre, hogy nálad hova van csatlakoztatva. :lol: Amúgy beszerelésnél néztem és bemegy a fűtéselosztó mellett jobbra valamerre. Amúgy ha már itt tartunk, hol találom a belső levegőkeringető zsilipet?

Link to comment
Megosztás:

Oké, nagyon kiváncsi vagyok arra a gumicsőre, hogy nálad hova van csatlakoztatva. ;) Amúgy beszerelésnél néztem és bemegy a fűtéselosztó mellett jobbra valamerre. Amúgy ha már itt tartunk, hol találom a belső levegőkeringető zsilipet?

szerintem abban a fekete izében van benne

ami a konzol mögött van a magnó alatt

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.