Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Na kiszedtem a műszeregységet, valamint a fűtéskonzolt.

Megjavítom a villogó kék ledet a műszeregységben, kitakarítom a fűtéskonzolt és kiderítem, hogy kapcsol-e a ventikapcsoló azon része, amelyik a hátsó szélvédőfűtést kapcsolná. Meg ügye a saruk csiszolása, stb. ;)

Link to comment
Megosztás:

Egy ilyen jól mutatna a kocsiban. ;)

Nekem van, de többnyire csak akkor van benne ha plafonig van pakolva a csomitartó, és a hátsó ülésen ülnek. (meg akkor ha én ülök hátul, mert akkor ezt használom fejtámlának :lol: :lol: :) ha ennek döntöm a fejemet akkor tudok aludni :lol: :( )

Link to comment
Megosztás:

Pont ma dumáltam egy kis öreggel. Van egy off szutyukija on. Azt mondja most kapott egy csekket 90 ezerről. :lol: :lol: Ki sem néztem volna belőle. :(

Jah, lehet hogy képes volt akár 45-50-el is repeszteni :lol: ;) egyik ismerősöm 42-re kapott ilyen csekket. A saját házától kb 100 méterre fényképezték :) B)

Link to comment
Megosztás:

a "forgalom fokozott feltartása" címszóval kapta a papírt nem :lol:

Jah, lehet hogy képes volt akár 45-50-el is repeszteni :lol: ;) egyik ismerősöm 42-re kapott ilyen csekket. A saját házától kb 100 méterre fényképezték :lol: :(

Neeeeem, gyorshajtásért. Ő legalábbis ezt állította. :)

Link to comment
Megosztás:

65-tel ment lakott területen. Azt nem tudom volt-e egyéb sebességkorlátozás.

hát errefelé gyakori a 40es egész lakott területre :S

érdekes egyébként, Tarcal közepén van egy 40es zónát feloldó tábla, de mögötte 20méterre a mérő 42 re már villog... ;)

Link to comment
Megosztás:

rossz sorrendben szúrták le őket az út mellé ;)

ha valaki járt tokajba az tudja, hogy ott olyan jó az út, meg annyira széles, hogy lehetne menni 50el...

de nem mert csak 40el

buzik

ja persze a rendőrautó elkezdett tolni, gondolom várta, hogy gyorsulok e, aztán meg megunta, és végigdöngetett 100al..

Link to comment
Megosztás:

ha valaki járt tokajba az tudja, hogy ott olyan jó az út, meg annyira széles, hogy lehetne menni 50el...

de nem mert csak 40el

buzik

ja persze a rendőrautó elkezdett tolni, gondolom várta, hogy gyorsulok e, aztán meg megunta, és végigdöngetett 100al..

Nekik szabad... :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Na elkészültem. Jól sejtettem, a kapcsoló volt rossz, azért nem üzemelt a hátsó szélvédőfűtés. Egy műanyagdarab akadályozta a kontaktot. Valószínüleg a kapcsoló elejéből letörött darab maradt ott. Megjavítva.

Indexkart is kiszedtem, szétszedtem, széthullott félig, megcsiszoltam az érintkezőket, majd bezsíroztam. Az összerakása egy nagy szívás. Leginkább a visszaugrasztó pöcök visszahelyezése volt a legnehezebb feladat, de megoldottam. :lol:

Próbáltam a fűtésszabályzóba SMD ledeket rakni, de nagyon szívásos meló megfelelő szerszám nélkül. :lol: Így marad kivilágítatlanul, majd később kap 3mm-es 180 fokos ledeket és beszerelem. A három izzó meg ki van égve.

Egyébként van egy cső, amit nem tudom hova kell dugni. Az egyik bowdenmozgató csúcsára volt dugva. Arra tippelek, hogy a belső keringetésre kéne kötni, csak a kérdés hogyan. Van a kapcsoló végén egy nagy fehér valami, kettő kiágazó pöcökkel és a nyomógomb a belsejében mozgat egy fekete tüskét. Oda kéne dugni? ;)

Link to comment
Megosztás:

Na elkészültem. Jól sejtettem, a kapcsoló volt rossz, azért nem üzemelt a hátsó szélvédőfűtés. Egy műanyagdarab akadályozta a kontaktot. Valószínüleg a kapcsoló elejéből letörött darab maradt ott. Megjavítva.

Indexkart is kiszedtem, szétszedtem, széthullott félig, megcsiszoltam az érintkezőket, majd bezsíroztam. Az összerakása egy nagy szívás. Leginkább a visszaugrasztó pöcök visszahelyezése volt a legnehezebb feladat, de megoldottam. :lol:

Próbáltam a fűtésszabályzóba SMD ledeket rakni, de nagyon szívásos meló megfelelő szerszám nélkül. :lol: Így marad kivilágítatlanul, majd később kap 3mm-es 180 fokos ledeket és beszerelem. A három izzó meg ki van égve.

Egyébként van egy cső, amit nem tudom hova kell dugni. Az egyik bowdenmozgató csúcsára volt dugva. Arra tippelek, hogy a belső keringetésre kéne kötni, csak a kérdés hogyan. Van a kapcsoló végén egy nagy fehér valami, kettő kiágazó pöcökkel és a nyomógomb a belsejében mozgat egy fekete tüskét. Oda kéne dugni? ;)

nema vákumos belső levegőkeringető csöve?

képet nem csináltál a középkonzol belsejéről?

a fehér cucc belső része érdekelne.

én is ledezni szeretném, azt is, és kellene egy kép legalább hogy néz az ki a fekete takarólemezke alatt, amin a jelek vannak.

Link to comment
Megosztás:

nema vákumos belső levegőkeringető csöve?

képet nem csináltál a középkonzol belsejéről?

a fehér cucc belső része érdekelne.

én is ledezni szeretném, azt is, és kellene egy kép legalább hogy néz az ki a fekete takarólemezke alatt, amin a jelek vannak.

Én is arra tippeltem, hogy annak a csöve, de akkor hova kell csatlakoztatni? Most jöttem vissza, beszereltem mindent, a csövet meg rádugtam az egyik fehér pöcökre. Van egy olyan gyanúm, hogy innen hiányzik valami.

Belsejéről nincs kép, nem csináltam, csak összeszerelve. Ezen kívül nem sok minden érdekesség van a "számlap" nélkül, csak több üres fehérség. ;)

Zotya! Ezen a képen látszik az a foglalat, ami a szegénységjelzőt világítja. A jobb oldali zölddel egy vonalban lévő. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is arra tippeltem, hogy annak a csöve, de akkor hova kell csatlakoztatni? Most jöttem vissza, beszereltem mindent, a csövet meg rádugtam az egyik fehér pöcökre. Van egy olyan gyanúm, hogy innen hiányzik valami.

Belsejéről nincs kép, nem csináltam, csak összeszerelve. Ezen kívül nem sok minden érdekesség van a "számlap" nélkül, csak több üres fehérség. ;)

Zotya! Ezen a képen látszik az a foglalat, ami a szegénységjelzőt világítja. A jobb oldali zölddel egy vonalban lévő. :lol:

a két utcsó kép furi gellert kapott és nem múköd

egyébként az első kép is elég volt, a bowdenek ott csatlakoznak hátul, szóval a fehér cucc üres, mehet bele akár panelal is a sok led.

smd leddel lenn igazi, de sztem 5mmes led is belefér.

vagy szerinted ott az magas már?

hm, majd elfektetetem, amúgy se jó ha direktbe világít egyből rá az előlapra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.