Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Autómat vezette John Smith, Melbourne, Ausztrália. Egy krimóban találkoztunk, összebarátkoztunk, csak alkoholmentes bambit ivott, majd megkérdezte, mehet-e egy kört az autómmal. Beleegyeztem.

John Smith, Melbourne, Ausztrália. Roppant szimpatikus fehérbőrű úr.

Kb ennyit az adatbekérő lapról :lol:

Igen, ez volt régen ;)

Idézem:

"bevezetik Magyarországon az objektív felelősség elvét, vagyis azt, hogy közlekedési szabálysértéskor minden esetben a gépjárművek

üzembentartójának kell kifizetni a bírságot"

Ez vonatkozik a szabálysértési eljárásokra is :) Csak ott annyival humánusabb az eljárás a közigazgatási eljárással szemben,

hogy előbb adatbekérő lapot küldenek, így fellebbezés nélkül is megjelölheted, ki vezette a járművet, ha nem te voltál :(

Amúgy meg hallottam egy olyan sztorit, hogy valaki megjelölt egy számára ismeretlen osztrák úriember az adatbekérő lapon,

de nem volt mákja, mert tényleg volt ilyen ember, és igazolta az "alibijét". Ezek után hamis tanúzásért ítélték el az embert :lol:

Szóval óvatosan :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez volt régen :lol:

Idézem:

"bevezetik Magyarországon az objektív felelősség elvét, vagyis azt, hogy közlekedési szabálysértéskor minden esetben a gépjárművek

üzembentartójának kell kifizetni a bírságot"

Ez vonatkozik a szabálysértési eljárásokra is B) Csak ott annyival humánusabb az eljárás a közigazgatási eljárással szemben,

hogy előbb adatbekérő lapot küldenek, így fellebbezés nélkül is megjelölheted, ki vezette a járművet, ha nem te voltál :P

Amúgy meg hallottam egy olyan sztorit, hogy valaki megjelölt egy számára ismeretlen osztrák úriember az adatbekérő lapon,

de nem volt mákja, mert tényleg volt ilyen ember, és igazolta az "alibijét". Ezek után hamis tanúzásért ítélték el az embert :)

Szóval óvatosan :(

Sorry, azt nem tudtam, hogy az obj. felelősség elve a szabálysértési eljárásokra is vonatkozik :lol:

Amúgy meg. Mi vagy te b@zdmeg, lexikon? ;)

A vége pedig urban-legend, de még mekkora :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy meg. Mi vagy te b@zdmeg, lexikon? :lol:

A sok diploma ugye... :lol:

Sajnos volt alkalmam a közelmúltban utánajárni a lehetőségeimnek, amikor kaptam egy 30-as csekket :lol:

Egyébként "belső infó", de év végétől elkezdik telepíteni a helyi üzembentartású fix trafikat is, amiket

helybeli megbízott cégek üzemeltetnek, de budapesti kapitányság büntet. Pl egészen pontosan Pécsen

52 helyen lesz ilyen mérődoboz, melyekben a jól ismert csereberés megoldásban 26 fényképész fog ülni :)

Ebből gondolom, hogy Bp-re ennél több is várható az elkövetkező év során... ;)

Link to comment
Megosztás:

A sok diploma ugye... :lol:

Sajnos volt alkalmam a közelmúltban utánajárni a lehetőségeimnek, amikor kaptam egy 30-as csekket :lol:

Egyébként "belső infó", de év végétől elkezdik telepíteni a helyi üzembentartású fix trafikat is, amiket

helybeli megbízott cégek üzemeltetnek, de budapesti kapitányság büntet. Pl egészen pontosan Pécsen

52 helyen lesz ilyen mérődoboz, melyekben a jól ismert csereberés megoldásban 26 fényképész fog ülni :)

Ebből gondolom, hogy Bp-re ennél több is várható az elkövetkező év során... ;)

Akkor vigyázz Sóskúton ha jársz, mert ide is tervezik, a lakosság erős nyomására (beleértve engem is). Sokszor észbontó ahogy 100-al mennek egyesek át a falun, az előttünk levő 30-as táblánál pedig minden lassítás nélkül. Keskeny, beláthatatlan kanyar, utána ha az ember kiáll az udvarból nem lehet egyből 50-el menni, mert ugye fel is kell gyorsulni, aztán még a bunkójának áll feljebb! :lol:

Éjjel meg a kamionok (amik meg csak célfuvarban járhatnának) szintén 100-al dörögnek át a falun, földrengés kíséretében.

Ha majd meglesz a trafik, elmegy a kedvük, remélem!

Mindíg mondom, csak az országúton legénykedjen aki tud!

Link to comment
Megosztás:

Itt az eredménye az autósuvickolásomnak :lol: :

A sárvédők kivételével a fényezés eredeti 17 éves!

http://kepfeltoltes.hu/090403/RIMG0875.1_w...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090403/RIMG0881.1_w...ltoltes.hu_.jpg

Enyém is ilyen szépen csillog ha le van mosva, szintúgy eredeti fösték. ;) Majd egyszer lesz róla fotó is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

szép ez a krómcsík, kár hogy nekem nem ilyen a díszlecem :lol:

Láttad az enyémet? :lol: Az élvédő alatt fut végig a piros csík. Mivel a műanyag részekről lejött ajánlották, hogy tegyek fel ilyen krómcsíkot helyette. Olcsónak olcsó, szépnek szép de nem az enyémre való, a piros csík mégiscsak kiemeli a környezetből... ;) :)

www.tvn.hu_9ae799dc52f6c6aa15fe78b594e61eb8.jpg

Bár mivel a tiedé ezüst fényezés nem tudom mi ütne ki róla.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

tudom, ismerem, de nekem nem ilyen a díszléc kialakítása.

hülyén nézne ki rajta.

Én majd szeretnék króm csíkokat, ugyanolyan megoldással, mint epk autóján van. ;) Valamint még agyalok, hogy az ablakok köré a gumitömítésre króm csíkok, bár így nagyon szaudis és fosvágenes lenne és ügye nem gyári megoldás, én meg arra törekszek, hogy teljesen gyári autó legyen, full extrával. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én majd szeretnék króm csíkokat, ugyanolyan megoldással, mint epk autóján van. ;) Valamint még agyalok, hogy az ablakok köré a gumitömítésre króm csíkok, bár így nagyon szaudis és fosvágenes lenne és ügye nem gyári megoldás, én meg arra törekszek, hogy teljesen gyári autó legyen, full extrával. :lol:

nemértitek

nekem a díszlecemen nincs ilyen sáv, mint nektek.

mikor még nem votl ennyire fóliaellenes világ, én is gondolkoztam, egy körbefóliázáson, és úgy a krómcsíkkal, ahogy DAY írta :lol:

szerintem jól állna.

Link to comment
Megosztás:

nemértitek

nekem a díszlecemen nincs ilyen sáv, mint nektek.

mikor még nem votl ennyire fóliaellenes világ, én is gondolkoztam, egy körbefóliázáson, és úgy a krómcsíkkal, ahogy DAY írta ;)

szerintem jól állna.

Há' nemtom'. Az avatarodon látszik egy sáv, talán oda tehetnél.

Ja igen, még a fóliáztatás is hátra van. Szeretem, ha minél hatékonyabb a klíma. :lol:

De júliusban hidrotőke csere, kap új generátorszíjat, önindító és generátor felújítás. Meg a klíma tömítettségét ellenőriztetem.

Link to comment
Megosztás:

Há' nemtom'. Az avatarodon látszik egy sáv, talán oda tehetnél.

Ja igen, még a fóliáztatás is hátra van. Szeretem, ha minél hatékonyabb a klíma. ;)

De júliusban hidrotőke csere, kap új generátorszíjat, önindító és generátor felújítás. Meg a klíma tömítettségét ellenőriztetem.

lökösökön van

de én díszlécről beszélek.

Link to comment
Megosztás:

nemértitek

nekem a díszlecemen nincs ilyen sáv, mint nektek.

mikor még nem votl ennyire fóliaellenes világ, én is gondolkoztam, egy körbefóliázáson, és úgy a krómcsíkkal, ahogy DAY írta ;)

szerintem jól állna.

Oké, oké, tudom. Classikon csak egy domború gumicsík van. (Az idősebbik lányomé is olyan.) Ellenben a lökhárítókban benne maradt a horony a csíknak. Igaz elég sután nézne ki, ha nincs folytatása a kocsi oldalán.

Fehér/ezüst kocsihoz különben piros vagy zöld csík állna jól.

Link to comment
Megosztás:

Oké, oké, tudom. Classikon csak egy domború gumicsík van. (Az idősebbik lányomé is olyan.) Ellenben a lökhárítókban benne maradt a horony a csíknak. Igaz elég sután nézne ki, ha nincs folytatása a kocsi oldalán.

Fehér/ezüst kocsihoz különben piros vagy zöld csík állna jól.

így van

van díszléc, de többféle.

nekem pl műanyag.

és szerintem is suta lenne ha csak a lökösökön lenne, ezért nincs sehol.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.