Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

;) :lol: :lol:

"Ladies & Gentlemanus!" Lehet készülni a "másikat-" vontató versenyre, kötél illetve sodrony használata szabadon választható.. :( :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Én echte somogyi gyerkőc vagyok, kikérem magamnak a szabolcsozást ;)

Én Nyíregyházán születtem :lol:

"Nincs villamosunk, nem vagyok falusi és nem lakom világvárosban. Az ország legtöbb aó betűt használó nyelvét beszélem, és rajtam kívül még majd 125 ezren értik, hogy mire gondolok, mikor azt mondom, hogy Jonatán. A kocsmák száma megelőzi az országos átlagot, és nem örülök, hogyha a turisták összekeverik a Tirpákokat a bunkó parasztokkal .Büszkén gondolok Krúdy Gyulára, Jósa Andrásra, Benczúr Gyulára, Szabó Tündére és Szatke Zoltánra, szeretem a Vadasparkot, a Sóstót, a régi Jerevánt és a Szparit. Itt élek a tirpákok fővárosában, szotyiban mi vagyunk a császárok, és igenis nálunk élnek a világ legszebb női!

Nyíregyháza, én így szeretlek!"

Link to comment
Megosztás:

http://totalcar.hu/magazin/hirek/?main:200....03.&376824

Ez viszont rendkívül pozitív. Szinte el sem hiszem. ;)

Igen, ez már ésszerűbb lenne egy fokkal.

Viszont azért nem érdemes nagyon örülni, mert:

- közig bírságnál nincs méltányosság, azaz a "befogod a szád és fizetsz paraszt!" elv alapján büntetnek, ellenvetés nincs.

- fellebbezni persze lehet, nem kevés illeték megfizetése után, de ezt csak akkor érdemes, ha orbitális tévedés áldozata az ember, ott sem volt,

és ezt kétséget kizáróan bizonyítani tudja. ha csak a sebességtúllépést vagy a vezető személyét vitatja, akkor kidobott pénz a fellebbezés,

ugyanis a hatóságnak semmiféle bizonyítási kötelezettsége nincs a mostani objektív felelősség törvénye alapján!

- közig bírság mellett még pontot is lehet kapni, ha a közigazgatási eljárással párhuzamosan elindul a szabálysértési eljárás.

- a szabálysértési eljárásban továbbra is élnek a régi szabályok, azaz +10% sebességtúllépés esetén már büntetni fognak!!! ez a módosítás

csak a közig bírság tételeit szabja meg tudtommal.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez már ésszerűbb lenne egy fokkal.

Viszont azért nem érdemes nagyon örülni, mert:

- közig bírságnál nincs méltányosság, azaz a "befogod a szád és fizetsz paraszt!" elv alapján büntetnek, ellenvetés nincs.

- fellebbezni persze lehet, nem kevés illeték megfizetése után, de ezt csak akkor érdemes, ha orbitális tévedés áldozata az ember, ott sem volt,

és ezt kétséget kizáróan bizonyítani tudja. ha csak a sebességtúllépést vagy a vezető személyét vitatja, akkor kidobott pénz a fellebbezés,

ugyanis a hatóságnak semmiféle bizonyítási kötelezettsége nincs a mostani objektív felelősség törvénye alapján!

- közig bírság mellett még pontot is lehet kapni, ha a közigazgatási eljárással párhuzamosan elindul a szabálysértési eljárás.

- a szabálysértési eljárásban továbbra is élnek a régi szabályok, azaz +10% sebességtúllépés esetén már büntetni fognak!!! ez a módosítás

csak a közig bírság tételeit szabja meg tudtommal.

Pontosan.

Szabálysértési eljárásban továbbra is büntetnek, de ebben az esetben ott a helyszínen ki kell szabni a bírságot, meg kell állítani, igazoltatni, stb. Nem kapsz 2 hónap után csekket. Nem? ;)

Link to comment
Megosztás:

Szabálysértési eljárásban továbbra is büntetnek, de ebben az esetben ott a helyszínen ki kell szabni a bírságot, meg kell állítani, igazoltatni, stb. Nem kapsz 2 hónap után csekket. Nem? ;)

Szerintem nem így van. Szabálysértési eljárásban adatbekérő lapot fogsz kapni. Nem kell helyszínen bírságolniuk.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez már ésszerűbb lenne egy fokkal.

Viszont azért nem érdemes nagyon örülni, mert:

- közig bírságnál nincs méltányosság, azaz a "befogod a szád és fizetsz paraszt!" elv alapján büntetnek, ellenvetés nincs.

- fellebbezni persze lehet, nem kevés illeték megfizetése után, de ezt csak akkor érdemes, ha orbitális tévedés áldozata az ember, ott sem volt,

és ezt kétséget kizáróan bizonyítani tudja. ha csak a sebességtúllépést vagy a vezető személyét vitatja, akkor kidobott pénz a fellebbezés,

ugyanis a hatóságnak semmiféle bizonyítási kötelezettsége nincs a mostani objektív felelősség törvénye alapján!

- közig bírság mellett még pontot is lehet kapni, ha a közigazgatási eljárással párhuzamosan elindul a szabálysértési eljárás.

- a szabálysértési eljárásban továbbra is élnek a régi szabályok, azaz +10% sebességtúllépés esetén már büntetni fognak!!! ez a módosítás

csak a közig bírság tételeit szabja meg tudtommal.

Akárhogy is a normálisan sebességtúllépő egyének az esetek többségében bármelyik kategóriánál beleférnek az első tételbe vagy még azalatt maradnak. És bár egy 30ezres kiadás senkinek nem hiányzik, mégsem kell eladni miatta a házat, ha becsúszik mégis. Ráadásul a 45-ös és a 60-as tétel sem a világvége, és itt vagy efelett már jócskán túl kell lépni.

De a közigazgatásira nem kell pluszban fizetni még szabálysértésit is, vagy igen? Tehát csak az egyik lehet, ugye? ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem így van. Szabálysértési eljárásban adatbekérő lapot fogsz kapni. Nem kell helyszínen bírságolniuk.

Hmm. Én úgy tudom, hogy ha nincs meg a közigazgatási eljárás elindításához szükséges sebességtúllépés, akkor meg kell állítani, és helyszínen intézni. Magyarul tudsz arról, hogy ezt most beszoptad, nem utólag, postán értesülsz róla.

Nem? ;) ( Nekem a rendőr így magyaráSZtaki..... Árpi... :lol: )

Link to comment
Megosztás:

De a közigazgatásira nem kell pluszban fizetni még szabálysértésit is, vagy igen? Tehát csak az egyik lehet, ugye? ;)

Pénzben csak az egyik lehet. Pontban viszont szabálysértésit ha lefolytatják, pluszban megkapod. Azzal meg vigyázni

kell, mert asszem elég most már 3 vagy 4 kicsi sebességtúllépés, és ugrik a jogsi.

Link to comment
Megosztás:

Hmm. Én úgy tudom, hogy ha nincs meg a közigazgatási eljárás elindításához szükséges sebességtúllépés, akkor meg kell állítani, és helyszínen intézni. Magyarul tudsz arról, hogy ezt most beszoptad, nem utólag, postán értesülsz róla.

Nem? ;) ( Nekem a rendőr így magyaráSZtaki..... Árpi... :lol: )

Mutass egy dokumentumot erről, és elhiszem :lol: Szerintem a szabálysértési eljárások ugyanúgy mennek továbbra is,

mint eddig. És eddig sem kellett megállítaniuk. Egy szó sincs róla, hogy a szabálysértési eljárási rend változni fog :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mutass egy dokumentumot erről, és elhiszem :lol: Szerintem a szabálysértési eljárások ugyanúgy mennek továbbra is,

mint eddig. És eddig sem kellett megállítaniuk. Egy szó sincs róla, hogy a szabálysértési eljárási rend változni fog :lol:

Nekem a rendőr szó szerint mondta azt, hogy azért nyommantanak 90 helyett 112-vel a trafikkal, mert ugye így megvan a 30% +4km/h, és ha vki ezalatt megy, akkor meg kellene állítani, az meg kicsit macerásabb. Sorry, én csak azt mondom, amit a rendőr mondott, ráadásul kicsit értelmesebb volt úgy ránézésre. Szóval nem a haverommal történt, meg ismerősöm mesélte, hanem rákérdeztem ÉN és elmondta Ő NEKEM.

comprende? ;)

vagy te tudsz mutatni olyan dokumentet, amiben le van írva, hogy nem kell megállítaniuk? Akkor a pontot ki kapja? Nem sérül itt az alkotmányosság? Szerintem az objektív felelősség elve csak a közig. eljárásokban érvényes, szabálysértési esetekben meg kell állítani a vétkest. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello

ez a zebrás dolog, elég nagy köcsögség... tegyenek ki táblát, ha le kell lassítani 30ra, de miért kell lassítani?

az meg hogy romlott vezetési viszonyokban ugyancsak lassítani kell.. eleve amit mondtatok, az öreg nénike, akinek már nagyon lelassultak a reflexei, illetve aki 30éves autóval megy, és a fék is ennek megfelelő állapotú, ugyancsak ne menjen már annyival, mint pl (hogy márkánál maradjunk) egy jól karbantartott astra.

az ésszerűsített díjszabás, meg egyik részről ugyan úgy megbüntetnek, másikról meg kevesebbel? rem egymáshoz igazítják majd őket.

A trafik itt is a megengedett felett mér "jóval", egyszer láttam én is, és csodálkoztam is, és mikor megkérdeztük, akkor nekünk is ezt mondták, hogy csak azt intik le, akit egyből meg is lehet büntetni.

Link to comment
Megosztás:

Azért vigyázok én. Szerencsére nincs egy pontom sem. :lol:

Mostanában még óvatosabbnak kell lenni, mert elindult a pénzbeszedés magasfokon... én se tudtam eléggé vigyázni... ;)

Nekem a rendőr szó szerint mondta azt, hogy azért nyommantanak 90 helyett 112-vel a trafikkal, mert ugye így megvan a 30% +4km/h, és ha vki ezalatt megy, akkor meg kellene állítani, az meg kicsit macerásabb. Sorry, én csak azt mondom, amit a rendőr mondott, ráadásul kicsit értelmesebb volt úgy ránézésre. Szóval nem a haverommal történt, meg ismerősöm mesélte, hanem rákérdeztem ÉN és elmondta Ő NEKEM.

vagy te tudsz mutatni olyan dokumentet, amiben le van írva, hogy nem kell megállítaniuk? Akkor a pontot ki kapja? Nem sérül itt az alkotmányosság? Szerintem az objektív felelősség elve csak a közig. eljárásokban érvényes, szabálysértési esetekben meg kell állítani a vétkest. :lol:

A rendőr nekem is múltkor meg akarta magyarázni, hogy a sötétítésnek benne kell lennie a forgalmiban... ennyit az okos rendőrökről, meg

az egyéb mesebeli lényekről :) Amit mondott, az hülyeség... eddig sem kellett megállítaniuk senkit, úgy is elindult a szabálysértési eljárás,

melynek első lépése, hogy kiküldenek egy adatbekérő lapot az üzembentartó/tulajdonos részére, hogy ki vezette az autót.

Csak úgy mellékesen megjegyezném, hogy az autópálya fixtrafik is 110-re vannak itt belőve a 100-as szakaszon. :(

Szerintem nézz utána a dolgoknak, mielőtt még nagyobb hülyeségeket beszélsz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én se, bár az utóbbi vitatható. De szerintem inkább a mellettem lévő külföldi autós helyett engem büntettek meg. ;)

Ez már régen volt... manapság már a képeken van egy "célkereszt" azon az autón, amit mértek. és ez elég pontos,

benne van a mérőeszköz hitelesítési dokumentumában ez is, hogy mennyire (pár cm). szerintem téged messzebbről

mértek be, ahol még nem is gondoltad volna :lol:

Link to comment
Megosztás:

A rendőr nekem is múltkor meg akarta magyarázni, hogy a sötétítésnek benne kell lennie a forgalmiban... ennyit az okos rendőrökről, meg

az egyéb mesebeli lényekről :( Amit mondott, az hülyeség... eddig sem kellett megállítaniuk senkit, úgy is elindult a szabálysértési eljárás,

melynek első lépése, hogy kiküldenek egy adatbekérő lapot az üzembentartó/tulajdonos részére, hogy ki vezette az autót.

Csak úgy mellékesen megjegyezném, hogy az autópálya fixtrafik is 110-re vannak itt belőve a 100-as szakaszon. :P

Szerintem nézz utána a dolgoknak, mielőtt még nagyobb hülyeségeket beszélsz :)

Autómat vezette John Smith, Melbourne, Ausztrália. Egy krimóban találkoztunk, összebarátkoztunk, csak alkoholmentes bambit ivott, majd megkérdezte, mehet-e egy kört az autómmal. Beleegyeztem.

John Smith, Melbourne, Ausztrália. Roppant szimpatikus fehérbőrű úr.

Kb ennyit az adatbekérő lapról :P

Amúgymegneszójjábe, mert lederivállak ;)

Az tutkó! B) Akad itt is jó bula! Egy itt ül mellettem! :lol: :lol: :P

És te fórumozol? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.