Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

egy kicsit érdekesen néztem én is, pedig én vagyok a másik aki hasonlóképpen ír néha.

egyébként bemész egy "tuning" cuccokkal is foglalkozó boltba, és az összes lehetőséget elmutatják neked :lol:

Fejjel lefele is el tudom olvasni az ékezetmentes írást. Régen én is elég sűrűn alkalmaztam, mert hozzászoktam jónéhány játékban, hogy csak úgy lehet írni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Megjött a cuccod, tegnap. Azonnal be is szereltem, 2dkg-mal nehezebb lett a verda. :lol: Viszont már nem ázik szanaszét a zárhíd. Köszi anyway. :)

akkor jóvan. Nem venném a szívemre ha beázna a taliga eleje ;) :lol: Ezekszerint télleg a hosszú hiányzott.(?) :lol:

Link to comment
Megosztás:

akkor jóvan. Nem venném a szívemre ha beázna a taliga eleje :lol: :) Ezekszerint télleg a hosszú hiányzott.(?) :lol:

Igen az hiányzott, de még szombaton megsasoltam, hogy melyik hiányzik, mikor takarítottam a verdát Opel talira. :lol: Egyébként direkt kipróbáltam, szép tisztára takarítottam a zárhidat, vasárnap nedves időben mentem a talira, hazafele meg szakadt az eső, másnap belenéztem és full dzsuva volt. ;)

Link to comment
Megosztás:

Megjött a cuccod, tegnap. Azonnal be is szereltem, 2dkg-mal nehezebb lett a verda. :lol: Viszont már nem ázik szanaszét a zárhíd. Köszi anyway. :(

akkor jóvan. Nem venném a szívemre ha beázna a taliga eleje :lol: :) Ezekszerint télleg a hosszú hiányzott.(?) :lol:

Nekem is hiányzott az a 2 kéder, ezért. ;)

Link to comment
Megosztás:

HAli! na újra itt pár napig nem voltam. lenne 1 kérdésem.... nemrég haverommal felvettük ahogy üresbe megpörgetem a kocsi motorját ő pedig kamerázott a kipufogónál. ( 1.7DR ) éééés.... amikor felpörög 1 picit se füstöl, viszont elengedem a gázt csökken a fordulatszám és így 1 adag korom kijön.... Szerintetek miért " késik " ;) a kipufogó???

Link to comment
Megosztás:

Megjött az órám! Kicsit szívtam a beszereléssel, mert át akartam szerelni a régi órám, de a fényvető kicsit más, és nem fért bele. Igy aztán kompletten beraktam az újat, végülis csak 400km-rel van benne több mint az enyémbe. A furdulatszám mérőnek be kellett húznom a jelet az ecutól. Közben hazavágtam 2 ledet, izókkal pótoltam, kicsit felemás a világítása. ;) De MŰKÖDIK!!!! Nem tudom az alacsony benzinszintet autómatikusan kijelzi, vagy még hekkelni kell vmit? Hening cartárs? Vagy bárki más?

DSC00059_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

204816077DSC00060_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

No, ma hasznát vettem az ABS-nek! :lol:

Elhagytam a lakott területet, előttem egy kisbusz tötyögött, mögöttem egy Octávia taxi nyomult, de nagyon. Mire lehetett, elkezdtem keményen előzni, utánam meg az Octávia. (Lemaradt egy kissé szegénykém.) A kisbusz előtt vagy 150 m-re egy öreg Daihatsu sötétített hátsó lámpákkal (feketére fújva) haladt. Mire kiértem a kisbusz mellé, látom, hogy a Daihatsus megáll az út közepén, szemből meg jöttek, tehát nem mehettem el neki. Épp, hogy visszaértem a sávomba, satufékeztem és 2 méterre megálltam a Daihatsu mögött amelyik kisvártatva balra lefordult egy földútra. A gyönyörűség az volt, hogy a sötétített lámpájában talán pislákolt valami petróleum lámpa, de igazán se fék, se index lámpát látni nem lehetett.

Az Octáviás meg mellettem a padkán landolt.....

Hálistennek nem volt lemezek csörömpölése, de kemény volt! ;)

Link to comment
Megosztás:

Megjött az órám! Kicsit szívtam a beszereléssel, mert át akartam szerelni a régi órám, de a fényvető kicsit más, és nem fért bele. Igy aztán kompletten beraktam az újat, végülis csak 400km-rel van benne több mint az enyémbe. A furdulatszám mérőnek be kellett húznom a jelet az ecutól. Közben hazavágtam 2 ledet, izókkal pótoltam, kicsit felemás a világítása. ;) De MŰKÖDIK!!!! Nem tudom az alacsony benzinszintet autómatikusan kijelzi, vagy még hekkelni kell vmit? Hening cartárs? Vagy bárki más?

DSC00059_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

204816077DSC00060_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Automatikusan. Műszeren belül figyeli.

Link to comment
Megosztás:

No, ma hasznát vettem az ABS-nek! :lol:

Elhagytam a lakott területet, előttem egy kisbusz tötyögött, mögöttem egy Octávia taxi nyomult, de nagyon. Mire lehetett, elkezdtem keményen előzni, utánam meg az Octávia. (Lemaradt egy kissé szegénykém.) A kisbusz előtt vagy 150 m-re egy öreg Daihatsu sötétített hátsó lámpákkal (feketére fújva) haladt. Mire kiértem a kisbusz mellé, látom, hogy a Daihatsus megáll az út közepén, szemből meg jöttek, tehát nem mehettem el neki. Épp, hogy visszaértem a sávomba, satufékeztem és 2 méterre megálltam a Daihatsu mögött amelyik kisvártatva balra lefordult egy földútra. A gyönyörűség az volt, hogy a sötétített lámpájában talán pislákolt valami petróleum lámpa, de igazán se fék, se index lámpát látni nem lehetett.

Az Octáviás meg mellettem a padkán landolt.....

Hálistennek nem volt lemezek csörömpölése, de kemény volt! :lol:

Szerencséd volt, hogy a Skoda nem tolt meg. Mennyire ért melléd? Maradt volna csomitartód? ;)

Link to comment
Megosztás:

Megjött az órám! Kicsit szívtam a beszereléssel, mert át akartam szerelni a régi órám, de a fényvető kicsit más, és nem fért bele. Igy aztán kompletten beraktam az újat, végülis csak 400km-rel van benne több mint az enyémbe. A furdulatszám mérőnek be kellett húznom a jelet az ecutól. Közben hazavágtam 2 ledet, izókkal pótoltam, kicsit felemás a világítása. ;) De MŰKÖDIK!!!! Nem tudom az alacsony benzinszintet autómatikusan kijelzi, vagy még hekkelni kell vmit? Hening cartárs? Vagy bárki más?

ez valószínűlek azért van, mert neked DELCO a km óra, a fordulatszámmérős meg VDO

Link to comment
Megosztás:

A műszer piros része mellett balra van egy ikon, ha szemből nézed. Na az a szegénységjelző.

Kösz, majd veszek izzót mert kifogytam és beszerelem.

ez valószínűlek azért van, mert neked DELCO a km óra, a fordulatszámmérős meg VDO

Lehet, végülis be lehetett volna reszelni, de azért a pár km eltérésért nem foglalkozom vele.

Link to comment
Megosztás:

Kösz, majd veszek izzót mert kifogytam és beszerelem.

Lehet, végülis be lehetett volna reszelni, de azért a pár km eltérésért nem foglalkozom vele.

lehet??

nézd meg mi van ráírva a tiédre, és kiderül.

VDO VDO eddigi tapasztalatok szerint csereszabatos.

és egyébként király?

Link to comment
Megosztás:

lehet??

nézd meg mi van ráírva a tiédre, és kiderül.

VDO VDO eddigi tapasztalatok szerint csereszabatos.

és egyébként király?

Majd megnézem. Amúgy király, de vmi gubanc van, mert gyujtáson a kézifék visszajelző nem alszik el, csak egy kicsit halványodik, de járó motornál már rendesen elalszik. Végülis nem olyan nagy gond, ha csak gyujtás van kapcsolva amúgy sem kell a kéziféket kiengedni. Lehet hogy raktam egy izzót a kézifék felkiáltójele melletti "P" ikonra is, és az világit amig nem jár a motor. Az izzó helye megvan viszont ha jól néztem nem oda vezeti a fényt ahova kéne. Vagy valami ilyesmi. Majd megnézem ha visszacserélem az összes ledet izzóra, mert feléről letörtem az ellenállatot, és most nincs időm venni meg forrasztani másikat. Most középen piros, a két szélén meg fehér. ;)

Link to comment
Megosztás:

Majd megnézem. Amúgy király, de vmi gubanc van, mert gyujtáson a kézifék visszajelző nem alszik el, csak egy kicsit halványodik, de járó motornál már rendesen elalszik. Végülis nem olyan nagy gond, ha csak gyujtás van kapcsolva amúgy sem kell a kéziféket kiengedni. Lehet hogy raktam egy izzót a kézifék felkiáltójele melletti "P" ikonra is, és az világit amig nem jár a motor. Az izzó helye megvan viszont ha jól néztem nem oda vezeti a fényt ahova kéne. Vagy valami ilyesmi. Majd megnézem ha visszacserélem az összes ledet izzóra, mert feléről letörtem az ellenállatot, és most nincs időm venni meg forrasztani másikat. Most középen piros, a két szélén meg fehér. ;)

1-0 a belől elhelyezett ellenállás javára.

Link to comment
Megosztás:

1-0 a belől elhelyezett ellenállás javára.

Igen, viszont emelett szól a könnyebb összeforráasztás, és hogy kívülről látszik, ha elengedte vhol.

Kb. fél méterre becsúszott.

Akkor nagy mákod volt. Már én is láttam ilyet amikor valaki a padkán állt meg az autósor mögött a lámpánál.

1,2W-os kell oda is.

Igen, holnap vetetek az asszonnyal( nem az asszony-nyal :lol: ) egyenlőre akkor visszafehérítek, aztán majd egyszer ha lesz időm akkor csinálok még ledet, és belerakom. Amúgy a hőmérőm se stimmel, mert ez 110-ig megy a másik meg 100-ig, de a lányeg látszik, mármint a termosztát nyitás, meg hogy nem forr a víz. Jöttem haza a feleségemmel a munkahelyéről, aztán az egyik lámpától kicsit nagyobb gázzal indultam, mert a fordultszámot figyeltük, mellettünk meg egy tuning-verda egyből felvette a kesztyűt elkezdett versenyezni velem, de megszo@ta, mert 50-fölé nem mentem. Szereztem neki egy jó estét, ő győzőtt. :lol: Ja amúgy 6000-nél tilt. ;) Viszont az alpjárat alig megy 1000-alá, kicsit sokallom.

Link to comment
Megosztás:

Igen, viszont emelett szól a könnyebb összeforráasztás, és hogy kívülről látszik, ha elengedte vhol.

Akkor nagy mákod volt. Már én is láttam ilyet amikor valaki a padkán állt meg az autósor mögött a lámpánál.

Igen, holnap vetetek az asszonnyal( nem az asszony-nyal :lol: ) egyenlőre akkor visszafehérítek, aztán majd egyszer ha lesz időm akkor csinálok még ledet, és belerakom. Amúgy a hőmérőm se stimmel, mert ez 110-ig megy a másik meg 100-ig, de a lányeg látszik, mármint a termosztát nyitás, meg hogy nem forr a víz. Jöttem haza a feleségemmel a munkahelyéről, aztán az egyik lámpától kicsit nagyobb gázzal indultam, mert a fordultszámot figyeltük, mellettünk meg egy tuning-verda egyből felvette a kesztyűt elkezdett versenyezni velem, de megszo@ta, mert 50-fölé nem mentem. Szereztem neki egy jó estét, ő győzőtt. :lol: Ja amúgy 6000-nél tilt. ;) Viszont az alpjárat alig megy 1000-alá, kicsit sokallom.

ki kell cserélned a jeladót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.