Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ezért jó ha omegája van az embernek, a gyengébbik fajtából :lol: Ezzel nem esik kísértésbe az ember ;)

Nem is a gyorshajtás az, ami engem zavar, mint büntetési tétel ( jó, az is ).

Piroslámpa 100k, megállni tilos 30k, vasúti átjáró 300k, természetvédelmi terület 150k...

Sárgánál nyomsz egy kövérgázt, épp elkap még a piros kb 2tizedmásodpercre, ha genyók a rendőrök és van kamera, megy a 100k-s csekk.

Megállni tilost már szoptam is be, 30k volt a vége.

Vasúti átjáró, ugye nincs sárga, 30-cal mész, a lámpa előtt 2m-rel bevillan a peros, akkor ez 300k?

a 150k-ra meg nagyon jó példa amikor a balaton mellett a strandon leparkoltak az autók, és ment is szépen a 150k-s csekk, kellemes nyaralást, utólag is.

Félreértés ne essék, aki akkor megy át a piroson, ami már több mp-e piros, aki szándékosan áthajt a vasúti átjáró piros jelzésén, aki bunkó módon megáll a buszsávban, stb, aki bemegy a nemzeti parkba a quad-dal, azoknak tarkónlövés + csekk! Az előbb nem róluk beszéltem.

Link to comment
Megosztás:

Nem is a gyorshajtás az, ami engem zavar, mint büntetési tétel ( jó, az is ).

Félreértés ne essék, aki akkor megy át a piroson, ami már több mp-e piros, aki szándékosan áthajt a vasúti átjáró piros jelzésén, aki bunkó módon megáll a buszsávban, stb, aki bemegy a nemzeti parkba a quad-dal, azoknak tarkónlövés + csekk! Az előbb nem róluk beszéltem.

Ezért mondtam hogy ez nem büntetés, hanem pénzbehajtás. Büntetésnél azt szopatnák meg aki megérdemli, itt azt szopatják meg akit meg tudnak. Egyik ismerősömet a saját utcájukban húzták meg 90 ropira, gyorshajtásért. (jah száguldozott 42-vel...) egy építkezős tábla kint van az utcájukban, már egy éve nem építkeznek amúgy, csak ottvan. (azért mérni még jó)

Link to comment
Megosztás:

Ezért mondtam hogy ez nem büntetés, hanem pénzbehajtás. Büntetésnél azt szopatnák meg aki megérdemli, itt azt szopatják meg akit meg tudnak. Egyik ismerősömet a saját utcájukban húzták meg 90 ropira, gyorshajtásért. (jah száguldozott 42-vel...) egy építkezős tábla kint van az utcájukban, már egy éve nem építkeznek amúgy, csak ottvan. (azért mérni még jó)

20as táblicsku?

Link to comment
Megosztás:

ez mind-mind arra jó, hogy szedjék be a pénzt... :lol:

egyébként meg makognak itt összevissza, hogy milyen a közlekedési morál... meg hogy

a gyalogosok milyen ártatlan áldozatok mindig... most nagyon rámentek a zebrás kérdésre

is... közben nem veszik észre, hogy a morál azért is szar legfőképpen, mert az autósról lehúznak

sokadik bőröket, miközben a közlekedési lehetőségek visszafejlődnek, és értelmetlen büntetésekkel

terhelik az autósnép jó részét, ráadásul még ki is tiltják őket pár napra a nagyvárosokból, ha éppen

úgy tartja kedvük. milyen legyen a morál ilyen helyzetben? :lol:

a gyalogos meg tud várni az átkeléssel 10mp-et, ha az autós is tud fél órát dugóban állni... ;)

(persze ezzel nem a bunkókat akarom védeni, de a gyalogosok között is van legalább annyi, mint

az autósok között...)

Link to comment
Megosztás:

ez mind-mind arra jó, hogy szedjék be a pénzt... :lol:

egyébként meg makognak itt összevissza, hogy milyen a közlekedési morál... meg hogy

a gyalogosok milyen ártatlan áldozatok mindig... most nagyon rámentek a zebrás kérdésre

is... közben nem veszik észre, hogy a morál azért is szar legfőképpen, mert az autósról lehúznak

sokadik bőröket, miközben a közlekedési lehetőségek visszafejlődnek, és értelmetlen büntetésekkel

terhelik az autósnép jó részét, ráadásul még ki is tiltják őket pár napra a nagyvárosokból, ha éppen

úgy tartja kedvük. milyen legyen a morál ilyen helyzetben? :lol:

a gyalogos meg tud várni az átkeléssel 10mp-et, ha az autós is tud fél órát dugóban állni... ;)

(persze ezzel nem a bunkókat akarom védeni, de a gyalogosok között is van legalább annyi, mint

az autósok között...)

:szomorúanbólogatósmiley:

Visszatérve a sebességkorlátozásra, vicces, vagyis inkább szomorú, hogy a legtöbben az alacsony "értékű" sebességkorlátozó-táblákat szarják le a legtöbben ( 20-30 ), pedig a köcsögbuzi százalékos rendszerük miatt ezeknél lehet a leggyorsabban és legkönnyebben a legnagyobbat bukni. LEgutóbb voltam egy helyen, 5ös ( 5km/h!!!!!! ) övezet. 12,5 km/h-tól járna a 300.000Ft. Röhej. És szánalmas. Abszurdisztán. Miért nem km/h-ban mérik a túllépést?

Jó, tudom, így több pénzt lehet beszedni. De most akkor mindenki költözzön külföldre? :lol:

Link to comment
Megosztás:

ez mind-mind arra jó, hogy szedjék be a pénzt... :)

egyébként meg makognak itt összevissza, hogy milyen a közlekedési morál... meg hogy

a gyalogosok milyen ártatlan áldozatok mindig... most nagyon rámentek a zebrás kérdésre

is... közben nem veszik észre, hogy a morál azért is szar legfőképpen, mert az autósról lehúznak

sokadik bőröket, miközben a közlekedési lehetőségek visszafejlődnek, és értelmetlen büntetésekkel

terhelik az autósnép jó részét, ráadásul még ki is tiltják őket pár napra a nagyvárosokból, ha éppen

úgy tartja kedvük. milyen legyen a morál ilyen helyzetben? :lol:

a gyalogos meg tud várni az átkeléssel 10mp-et, ha az autós is tud fél órát dugóban állni... ;)

(persze ezzel nem a bunkókat akarom védeni, de a gyalogosok között is van legalább annyi, mint

az autósok között...)

Gyalogosok közül azokat a kamikaze változatokat bírom akik simán lelépnek, amikor észreveszik hogy össze fognak törni, akkor visszalépnek gyorsan, és után ordítanak hogy nekik volt elsőbbségük. Persze, csak azt ő egy fejfordítással ne találja már ki hogy nekem mennyi a féktávom. (főleg a francokat ugrál ha látom a tükörbe h mögöttem 200méteren keresztül nincs senki.... :( ) Ha féktávolságon kívül van, és úgy lép le, akkor persze át is szoktam engedni őket ha normálisan el tudom... de azért elmehetne a p.csába az ugrálós ordítós, me' ő látta a tévébe hogy neki szabad :lol: ... jah, meg azok is akik esőben háttal a villamosmegálló szigetéről egy kanyarban lelépnek a zebrára. Rá is tenyerelt a motorháztetőre. Ha kivasalom akkor meg én ütöttem el a gyalogot. ZEBRÁN. Magyarázhatom hogy háttal lépett le kapucniba, az a oszlopom mögül. Amúgy meg járok gyalog is, és érdekesmód soha nem kell tábort vernem napokra azért hogy át tudjak menni. Az monnyuk tetszett amikor a kókuszba mutatta a csaj hogy mennyire lehetetlen átmenni az úton ott szenvedett 4 perceig, és virnyogott, aztán egy nagypapa bottal, simán átkísérte az első 2 másodpercben B) :lol:

Link to comment
Megosztás:

20as táblicsku?

nemtom ha a srácnál rákérdeztem bármilyen részletre elvörösödött, kidülledtek a szemei, és erősen pszihopata arckifejezés bontakozott ki rajta, úgyhogy nem kérdezősködtem tovább ;) :lol: :lol:

(nekem amúgy 10-es rémlik, de régen jártam azon a környéken, nem biztos) De itt ez a remek százalékos brokiság, vissza lehet számolni milyen lehetett :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

nemtom ha a srácnál rákérdeztem bármilyen részletre elvörösödött, kidülledtek a szemei, és erősen pszihopata arckifejezés bontakozott ki rajta, úgyhogy nem kérdezősködtem tovább ;) :P :lol:

(nekem amúgy 10-es rémlik, de régen jártam azon a környéken, nem biztos) De itt ez a remek százalékos brokiság, vissza lehet számolni milyen lehetett :P :)

megértem. én a 30-as csekkbe is majdnem belebetegedtem... :lol:

Ez gyakorlatilag ablakon kidobott pénz... B)

Szerintem 20-asvolt az. 10-es táblánál 42-nél helyben tarkólövés :( ( 26tól 300.000 Ft ) :lol:

Link to comment
Megosztás:

errefelé is volt pár kinthagyott( de tényleg évekóta abszolút indokolatlanul otthagyott tábla, akár kátyúzás, akár építkezés stb) nos azok eltüntek... hólpát, hordótető, kipufogók, szőlőlugas lett belőlük ;)

én csak kipufogóhoz használtam fel darabokat, amit kaptam,én egy darabot se vettem ki :lol:

de azért örültem neki :lol:

jaaa

és milyen furcsa egyiket se találták olyan fontosnak, hogy pótolják.

Link to comment
Megosztás:

errefelé is volt pár kinthagyott( de tényleg évekóta abszolút indokolatlanul otthagyott tábla, akár kátyúzás, akár építkezés stb) nos azok eltüntek... hólpát, hordótető, kipufogók, szőlőlugas lett belőlük :lol:

én csak kipufogóhoz használtam fel darabokat, amit kaptam,én egy darabot se vettem ki :)

de azért örültem neki :Dhttp://www.opelforum.hu/style_emoticons/default/laugh.gif

jaaa

és milyen furcsa egyiket se találták olyan fontosnak, hogy pótolják.

Haver ladájának a teljes rendszere abból van. Lement a világ végére egy faluba hol frankós ladamániákusok vannak, és csináltatott egy kipuffrenCCert. Kérdezde milyen anyagból lesz, mutatták a csövet. Örült, nézte milyen hosszú, a végén meg volt egy tábla is :lol: azon a környéken nem kell 90-es tábla sehova. Én 30-al repesztettem arra és 4 dísztárcsából 1 maradt a nap végére ;) az is csoda hogy a kerekek megmaradtak. :lol: Mindegy a ladának jó hangja van :(

Régen a trabiknak a küszöbtoldatok miből voltak?

Link to comment
Megosztás:

Haver ladájának a teljes rendszere abból van. Lement a világ végére egy faluba hol frankós ladamániákusok vannak, és csináltatott egy kipuffrenCCert. Kérdezde milyen anyagból lesz, mutatták a csövet. Örült, nézte milyen hosszú, a végén meg volt egy tábla is :lol: azon a környéken nem kell 90-es tábla sehova. Én 30-al repesztettem arra és 4 dísztárcsából 1 maradt a nap végére :lol: az is csoda hogy a kerekek megmaradtak. :lol: Mindegy a ladának jó hangja van :)

Régen a trabiknak a küszöbtoldatok miből voltak?

csak nem az út szélét jelző "karókból"? ;)

Link to comment
Megosztás:

csak nem az út szélét jelző "karókból"? ;)

nyert, (csak nem otthon van a kolléga a keleti-tuningban :lol:) tiszta modulméret :lol:

és még az anyaga is rendben volt. (mondjuk a komolyabbak azért legalább a prizmákat levették róla, de láttam olyat aminél azt se :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.