Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

"ebben mondjuk van vmi." -mi másra utalhatott volna?

"Gyertya nem kopó alkatrész" -akkor, hogy nevezzük amikor a középső elektróda "fogy" és pl hézagot kell állítani?

"régi uj gyertyát se érzi meg" -Te sem, és ha valamit érzel akkor a régi már rossz volt.

Abban természetesen igazat adok, hogy:

- nem szabad megvárni mikor már gondok vannak vele (nem indul, fogyasztás, katalizátor..)

- fizikailag is károsodhat, ezért kell időben cserélni.

104 ezer, nem 140. Egy picit még megyek vele ;)

nos első sorommal téged igazoltalak, a többiek ellen.

szerintem ez a hézagállítgatás már nem divat.

és én megéreztem pl azt, hogy nem belevaló gyertya volt.

ha megérzed az ujban, hogy erősebb, akkor csak azt jelenti, hogy a régi már szar nem? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Normális szerelő ellenőrzi ma is mielőtt betekeri. ;)

igen, de nem 100ezres kopottakon.

meg ha már látható a kopás, akkor inkább cserélik nem?

egyszer egy kocsi nekünk is visszajött gyertyacsere után, és az egyik elektróda hézag kicsi volt, gondolom leejtették, a kolléga meg nem nézett rá se.

visszahajtottam, azóta jó.

Link to comment
Megosztás:

nos első sorommal téged igazoltalak, a többiek ellen.

szerintem ez a hézagállítgatás már nem divat.

és én megéreztem pl azt, hogy nem belevaló gyertya volt.

ha megérzed az ujban, hogy erősebb, akkor csak azt jelenti, hogy a régi már szar nem? :lol:

Tudom, nem is igazán neked szólt ;)

A nem megfelelő gyertyát persze lehet érezni.

V-Line-t tizenéve a Ladában használtam és jó volt

Link to comment
Megosztás:

Nem értem mit kell ezen oldalakat vitázni.

Ha neki jó a 100EKm-t futott gyertya hát lelke rajta.Nem nekem fog a dugó tetejére elcsöppenni.

Nem kell mindenre reagálni és írkálni....

Egyetértünk!

Nem követendő példának írtam, a szerelő azt cseréli ki amit mondok neki, a kocsi és a felelősség az enyém ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is bontóban fogok venni, mert az nem lesz zsákbamacska. Sose lehet tudni.

Novyy: nekem is lassú szokott lenni a fórum.

az a baj, amíg nem láttad működni zsákbamacsek... láttam már fordulatszámérőt csak 2000től mérni

sokunknak lassú a fórum, szóval vmi gebasz van vele.

Link to comment
Megosztás:

az a baj, amíg nem láttad működni zsákbamacsek... láttam már fordulatszámérőt csak 2000től mérni

ezért fogok úgy menni a bontóba, hogy a mostani km órát annyira megbontom, hogy ha odaérek a bontóba és van ford. mérős km óra, akkor kiszedek egy csavart, amit benne hagytam és teszem be a ford. mérős km órát. Azután próba. Ezalatt úgyis kiderül, hogy van e valami baja. Jó e a hőfokmérő, ü.a. szintjelző és a fordulatszámmérő. Ez az egész művelet nem több mint 2 perc. :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Feldobtam a nyári papucsokat, talán vége a télnek, csak el ne felejtsem, hogy ezekkel kisebb a sebességmérő csalása, már nem mehetek 60-nal a faluba. :(

ó hát dehogynem :lol:

Üdv mindenkinek!

Nem pont F Astra témában szólnék, de tanácsra lenne szükségem.

Megfogott a rendőr ittas vezetésen.El is vette a jogsit a helyszínen. Az alkoholszint szerencsére nem túl magas: 0.14 volt az elektromos szondával. A kérdés az lenne hogy mire számíthatok, meddig lesz a kékruhásoknál a jogsim és mennyi a pénzbírság? Van valakinek tapasztalata?

0,14 vagy 0,014 ?

Mondjuk a 0,14 az már szerintem egy kicsit sok a vezetéshez. Alkalmasságilag, fizikailag, fiziológiailag :lol:

Ittasság fokozatai

Amúgy, ha lehet hinni ennek, akkor max 100k és max 1 év eltiltás.

Mennyit ittál?

0.08 a szabálysértési határ, nem? Ha jól tudom, akkor ezen érték felett akár már 1 év is lehet.

Régebben tényleg 0,08 ezrelék volt a határ, azalatt szabálysértés, afölött bűncselekmény. Mára ez szerintem megszűnt... Ami jó is, meg nem is.

BTW, a vezess.hu-n volt anno teszt, zabálták a konyakosmeggyeket, és fújták a szondát, 15 konyakosmeggy után SEM színeződött el, de amikor egyszer véletlenül az ürge fogai között maradt egy kis maradékkonyakosmeggy, akkor már lilult a műszer :)

Más dolog, hogy a vérből már lehet kimutatható pár konyakosmeggy is, de a szerv ritkán kezdi a vérvétellel az igazoltatást B)

Sorry, már megint rossz helyre írtam :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem kevés "ünnepségen" vettem részt, például évzáró vállalati bulikon, családostul és egyebek, és soha nem ittam, ha kocsival voltam. Ez eldöntendő kérdés.

Volt, hogy a fél irodát én szállítottam haza.

Szerintem aki iszik és vezet, az megérdemli amit kap érte. :lol: Beleértve a sósborszeszes Dianát is! (Már akinek ilyenre van gusztusa...) :lol:

Azért ehhez még annyit hozzátennék, hogy a zéró tolerancia alapvetően egy nagy baromság :)

Ugyanis a 8 ezrelék tökéletes volt arra, hogy kiszűrje a vezetésre alkalmas és nem alkalmas egyedeket (persze

függetlenül attól, ki mennyire béna és figyelmetlen :( ), 8 ezrelék még nem látszik meg a reakcióidőn, függetlenül

attól, ki mennyire bírja vagy nem bírja a piát. Viszont most hogy zéró tolerancia van, egy vasárnapi családi ebéden

bűnözés megenni a nagymama sütijét, mert lehet hogy utána ugrik a jogsi... a 8 ezrelék jó volt, csak a büntetést

kellett volna szigorúbbra fogni. De sajnos a törvényhozók híresek a szakmai alkalmatlanságukról, lásd pl az új

budapesti rendszámrendeletet is... ;) Az ésszerűtlenség ebben az országban már elég megszokott dolog :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért ehhez még annyit hozzátennék, hogy a zéró tolerancia alapvetően egy nagy baromság :lol:

Ugyanis a 8 ezrelék tökéletes volt arra, hogy kiszűrje a vezetésre alkalmas és nem alkalmas egyedeket (persze

függetlenül attól, ki mennyire béna és figyelmetlen :lol: )

Jah, sokaknak nem kell inni ahhoz hogy vezetésre alkalmatlanok legyenek. :lol: :) Ezeket a rendeleteket pedig nem titkoltan, nem azért hozzák hogy ezt-meg azt javítsanak rajta, hanem szimplán pénzbehajtásnak. Ha letrafiznak a rakparton 110-el nagyanyám nevére írt autóban, akkor engem télleg jól rászoktatnak a szabályos, biztonságos közlekedésre azzal hogy nagymuter kap egy szép csekket. Attól függetlenül hogy erősen ittasvezetés ellenes vagyok, ez tényleg faxság, de ha a nagyemberek kitalálnak valamit akkor az van és kész... ;)

Link to comment
Megosztás:

Miért, még milyenről tudsz? :lol:

Ó hát Pöstön annyi okos ember van, hogy tuti kitalálnak még valamit :) Bár nekem is vannak ötleteim, hétfőn a 1, kedden 2, szerdán 3, ...., vasárnap a 7-tel osztható rendszámú autók közlekedhetnek :( Ünnepnapokon mondjuk a prímszámok ;)

Vannak még ötleteim... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ó hát Pöstön annyi okos ember van, hogy tuti kitalálnak még valamit :) Bár nekem is vannak ötleteim, hétfőn a 1, kedden 2, szerdán 3, ...., vasárnap a 7-tel osztható rendszámú autók közlekedhetnek :( Ünnepnapokon mondjuk a prímszámok ;)

Vannak még ötleteim... :lol: :lol:

pölö tartunk 2 garnitúra 1 páros-1 páratlan, rendszámot, és naponta cseréljük. Amíg a kékek a matektudásukat fitogtatják, hátha elfelejtik megállítani azokat akik megfelelő rendszámmal közlekednek. B)

Nekem is... pl a suzukisok csak február 29-én közlekedhessenek :P :lol:

Amúgyis mi az hogy opelen kívül más típus is közlekedhet? Ha az ikarustól a mercikig mindent kitiltanak az jó, csak az opeleket hagyják meg :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.