Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

szerintem ez a zéró dolog akkor is nagy genyóság.

ha ennek megfelelően élnék, nem ittam volna 3 éve....egyébként se iszok soha sokat.

se szilveszter se semmi.

hát bocs, de az hogy mindenki iszik, egy sört, én meg azt se... hát szerintem az durva, egy sörtől senkinek nem lesz semmi baja.

de tény, hogy aki úgy iszik, hogy másnap a Wcbe alig talál ki, az ne igyon vezetés előtt ;)

Link to comment
Megosztás:

;) kézifékkel könnyebb lett volna :lol: :lol:

az biztos, de sztem akkor leborulok a lépcsőn :lol:

szerintem ez a zéró dolog akkor is nagy genyóság.

ha ennek megfelelően élnék, nem ittam volna 3 éve....egyébként se iszok soha sokat.

se szilveszter se semmi.

hát bocs, de az hogy mindenki iszik, egy sört, én meg azt se... hát szerintem az durva, egy sörtől senkinek nem lesz semmi baja.

de tény, hogy aki úgy iszik, hogy másnap a Wcbe alig talál ki, az ne igyon vezetés előtt :(

szerintem nem genyóság, ahogy epk írta, eldöntendő kérdés.

gondolom vidéken is járnak buszok, vagy meg lehet dumálni a társaságból vkivel h tesó ma te leszel a sofőr, legközelebb meg a mi számlánkra iszol...az egész megbeszélés kérdése.

láttam már olyat h sörtöl beszédült, ugyh nem kell a rizsa. amúgy meg ha te nem iszol, akkor nemtom mi bajod van a jogszabállyal...

az utolsó mondatod meg elhangzott tőlem is csak 2részletben, magamra értve. :)

Link to comment
Megosztás:

az biztos, de sztem akkor leborulok a lépcsőn ;)

szerintem nem genyóság, ahogy epk írta, eldöntendő kérdés.

gondolom vidéken is járnak buszok, vagy meg lehet dumálni a társaságból vkivel h tesó ma te leszel a sofőr, legközelebb meg a mi számlánkra iszol...az egész megbeszélés kérdése.

láttam már olyat h sörtöl beszédült, ugyh nem kell a rizsa. amúgy meg ha te nem iszol, akkor nemtom mi bajod van a jogszabállyal...

az utolsó mondatod meg elhangzott tőlem is csak 2részletben, magamra értve. :lol:

ja van busz reggel meg délbe :lol:

na jó enyire nem rossz a helyzet, mert tokajba pl eltudok menni vonattal is.

igazatok van, nem szabad inni, csak valami mértékletességet is bele kellett volna vinni.

aki kiesik a kocsiból, mert annyira részeg, illetve aki egy pohár pezsgővel koccintott, igaz mekkora különbség van köztük??

büntetésben annyira nem nagy.

Link to comment
Megosztás:

szerintem ez a zéró dolog akkor is nagy genyóság.

ha ennek megfelelően élnék, nem ittam volna 3 éve....egyébként se iszok soha sokat.

se szilveszter se semmi.

hát bocs, de az hogy mindenki iszik, egy sört, én meg azt se... hát szerintem az durva, egy sörtől senkinek nem lesz semmi baja.

de tény, hogy aki úgy iszik, hogy másnap a Wcbe alig talál ki, az ne igyon vezetés előtt ;)

Szerintem nem genyóság. Az a genyóság, aki ittasan beül a kocsiba és halálos balesetet okoz, a vétkes túléli, az áldozat nem. Ez a genyóság.

Egyszer volt olyan velem, hogy FeZeN-n voltam, odaértem fél 15-re és 17-ig megittam háromszor fél liter sört. Utána egy cseppet sem. Éjjel fél egykor koncert vége után meg beültem a kocsiba és hazamentem. Egyáltalán nem éreztem magam ittasnak. Egyébként is egyik volt munkatársamtól tudom, hogy fél liter sör 2-3 óra alatt kiürül a szervezetből.

Link to comment
Megosztás:

aki kiesik a kocsiból, mert annyira részeg, illetve aki egy pohár pezsgővel koccintott, igaz mekkora különbség van köztük??

büntetésben annyira nem nagy.

lehet azért van ez a zéro tolerancia, mert tuti, hogy fogtak meg úgy valakit, hogy egy pohár valamivel koccintott, továbbengedték, mert akkoriban nem volt büntetendő és hajnalban valakinek a halálát okozta, mert az ellenőrzés után, másik helyen is koccintott. Szerintem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem genyóság. Az a genyóság, aki ittasan beül a kocsiba és halálos balesetet okoz, a vétkes túléli, az áldozat nem. Ez a genyóság.

Egyszer volt olyan velem, hogy FeZeN-n voltam, odaértem fél 15-re és 17-ig megittam háromszor fél liter sört. Utána egy cseppet sem. Éjjel fél egykor koncert vége után meg beültem a kocsiba és hazamentem. Egyáltalán nem éreztem magam ittasnak. Egyébként is egyik volt munkatársamtól tudom, hogy fél liter sör 2-3 óra alatt kiürül a szervezetből.

hát szerintem pislogtál volna, ha megszondáztattak volna.

3x fél liter sör az 3x 2-3 óra.

6-9 órának kellett volna eltelni, hogy kimenjen belőled.

de a szonda még kijelezte volna szerintem.

a reggeli sört kijelzi műszak után.

Link to comment
Megosztás:

ja van busz reggel meg délbe ;)

na jó enyire nem rossz a helyzet, mert tokajba pl eltudok menni vonattal is.

igazatok van, nem szabad inni, csak valami mértékletességet is bele kellett volna vinni.

aki kiesik a kocsiból, mert annyira részeg, illetve aki egy pohár pezsgővel koccintott, igaz mekkora különbség van köztük??

büntetésben annyira nem nagy.

nem egyformák az emberek...van olyan aki megiszik egy felest, és keresztbe áll tőle a szeme, van olyan akin meg nem is látszik, pedig megivott 5öt...ezt a rendőr nem tudja eldönteni, ezért ivott vagy sem...ennyi.

Link to comment
Megosztás:

lehet azért van ez a zéro tolerancia, mert tuti, hogy fogtak meg úgy valakit, hogy egy pohár valamivel koccintott, továbbengedték, mert akkoriban nem volt büntetendő és hajnalban valakinek a halálát okozta, mert az ellenőrzés után, másik helyen is koccintott. Szerintem. ;)

ez olyan dolog, hogy 50-60

trabanttal 60al hudemész de egy Astrával pl fele annyi úton megállsz... és semmi különbség.

Link to comment
Megosztás:

nem egyformák az emberek...van olyan aki megiszik egy felest, és keresztbe áll tőle a szeme, van olyan akin meg nem is látszik, pedig megivott 5öt...ezt a rendőr nem tudja eldönteni, ezért ivott vagy sem...ennyi.

hát jah ezért alszom inkább tokajban olyankor ;)

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem annak a szerelőnek, aki kiteker 1 gyertyát a négyből, és azután (pláne 100 ezer km feletti gyertyánál) azt mondja: minden OK, mehet tovább! Neked meg azért mert ráhagyod. A 100 ezer kilométeres gyertya már abszolút rizikó! F Astra gyertyacsere periódus 30 ezer km! ;)

Akkor elértetted vagy rosszul fogalmaztam.

Vetérműszíj cserénél kivett egyet a -gondolom- felső holtpont miatt, és csak megemlítette, hogy jól néz ki. Mondom még gyári több mint 100e van benne. Az nem lehet mert nem Opel hanem Bosch. Mondom:-pedig nem cseréltem, és 0km-től nálam van.

90e-nél nézték meg mindet. Az elektrődák még nem voltak kopottak.

Link to comment
Megosztás:

Akkor elértetted vagy rosszul fogalmaztam.

Vetérműszíj cserénél kivett egyet a -gondolom- felső holtpont miatt, és csak megemlítette, hogy jól néz ki. Mondom még gyári több mint 100e van benne. Az nem lehet mert nem Opel hanem Bosch. Mondom:-pedig nem cseréltem, és 0km-től nálam van.

90e-nél nézték meg mindet. Az elektrődák még nem voltak kopottak.

ezzel az a baj, hogy nem kopó alkatrész.

minőségi változáson megy át.

4-5 ezr ft ért lehet venni ngk ból egy szettet.

Link to comment
Megosztás:

Genyóság nem genyóság, ha én kibírom hogy nem iszok ha kocsival megyek vhova, akkor más is kibírhatja. Amúgy pont e vezetés szoktatott le arról hogy ha bárhova megyek, akkor ne az legyen hogy "igyá mert megjöttél-igyá' mert ittvagy-igyá' mert elmész" Ha ivás van akkor ivás van (és akkor be is pótoljuk ;) ) de autó csak azért lehet a közelben, mert valakit hívtunk telefonon hogy Te! vigyél már haza, mert mi próbálunk hazamenni 3 órája, de nem jutottunk messzire. (igaz, amikor bevágtak egy medencébe, akkor nem akartak beengedni a kocsiba se, mert össze vizezem az ülést. )

Nah mindegy, Ki lehet bírni ivás nélkül, ABBA nem hal bele senki.

Múlthéten láttam a Hungárián egy elég szép autósorozatot. 5-ös csoportokban jött kábé 40db új focus kombi rendőrótó. 5 km-en keresztül szinte csak rendőrfocus jött a szembe-oldalon :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor elértetted vagy rosszul fogalmaztam.

Vetérműszíj cserénél kivett egyet a -gondolom- felső holtpont miatt, és csak megemlítette, hogy jól néz ki. Mondom még gyári több mint 100e van benne. Az nem lehet mert nem Opel hanem Bosch. Mondom:-pedig nem cseréltem, és 0km-től nálam van.

90e-nél nézték meg mindet. Az elektrődák még nem voltak kopottak.

Az Opel nem gyárt gyertyát. A Bosch pedig gyárilag szerelt gyertya volt.

Ezért is + "tiszteletem" a szerelődnek!

Link to comment
Megosztás:

Az Opel nem gyárt gyertyát. A Bosch pedig gyárilag szerelt gyertya volt.

Ezért is + "tiszteletem" a szerelődnek!

egyébként van aki észre se veszi, hogy milyen gyertya van benne, így a régi uj gyertyát se érzi meg

vagy annyira érzéketlen, vagy pedig nem is foglalkozik vele.

Link to comment
Megosztás:

Valóban, valószinűleg a GM gyertya is BOSCH, de gondolom általában ez a GM változat van benne gyárilag: "http://www.bgm.hu/webshop/catalog/product_info.php?products_id=430"

Nem tudom mi bajod van a "szerelőmmel"?

ebben mondjuk van vmi.

;)

de szerintem is ha van módod rá, akkor vegyél 4 NGK gyertyát, 1000Ft os áron van darabja kb.

azért az a 140ezer kb elég sok nekik.

ha látszik szemre, ha nem

az elem se szemre merül le.

Link to comment
Megosztás:

pár napja nagyon lassú a fórum

csak nekem?

mit kellene megnézni gépguruk? :lol:

Én azthittem csak nekem. 2 napja vírus és féregírtok, ha éppen ráérek, de akkor a hiba nem az én készülékemben van :lol:

(mondjuk gyanús is volt hogy más oldal nem lassú :) :lol: ;) )

Link to comment
Megosztás:

köszi

megérdeklődtem, hátha lesz belőle vmi :lol:

Te is? Na B+ én is. ;) De te közelebb vagy, akár el is mehetsz érte.

Ha vissza akarod kapni a jogsidat, megint le kell vizsgázni belőle. A haverom oktató és azon szokott röhögni néha, hogy többen vannak azok, akinek bevonták a jogsiját ittas vezetésért és azok többen ülnek a vizsgaközpontban, mint akik először teszik le. :lol:

Ez így van, amikor én jártam az iskolában akkor is több mint a fele banda visszaeső volt.

ennyire azért ez nem vicces, mert ünnepsgen koccintani se koccinthatsz, meg egy dianás cukorkát se ehetsz meg, bonbonról nem is beszélve :lol:

Hülye helyzet, mert én tök antialkoholist vagyok, viszont imádom az édességet, ezért ha nem vigyázok még nekem is ugorhat a jogsim egy bonbon miatt. Amúgy nem arról szól a dolog, hogy ki mennyire érzi magát piásnak egy sörtől hanem hogy nő a reakcióidő ezt számtalanszor bebizonyították már mérésekkel és nincs olyan, hogy nekem nem árt, meg á ez semmi. Ha fél másodperc miatt lesz valaki gyilkos pölö egy zebránál akkor már hiába bizonygatja hogy csak egy sör volt, és az semmi. Sokan nem hiszik el, pedig már jópáran jártak így sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Te is? Na B+ én is. ;) De te közelebb vagy, akár el is mehetsz érte.

Ez így van, amikor én jártam az iskolában akkor is több mint a fele banda visszaeső volt.

Hülye helyzet, mert én tök antialkoholist vagyok, viszont imádom az édességet, ezért ha nem vigyázok még nekem is ugorhat a jogsim egy bonbon miatt. Amúgy nem arról szól a dolog, hogy ki mennyire érzi magát piásnak egy sörtől hanem hogy nő a reakcióidő ezt számtalanszor bebizonyították már mérésekkel és nincs olyan, hogy nekem nem árt, meg á ez semmi. Ha fél másodperc miatt lesz valaki gyilkos pölö egy zebránál akkor már hiába bizonygatja hogy csak egy sör volt, és az semmi. Sokan nem hiszik el, pedig már jópáran jártak így sajnos.

hol láttad, hogy hova valósi?

én a hirdetésbe nem vettem észre.

még nem írt vissza

4nél többet nem akarok adni érte, mert postával majdnem 6 lesz

ha csak ténylegesen nincs közel.

Link to comment
Megosztás:

Te is? Na B+ én is. ;) De te közelebb vagy, akár el is mehetsz érte.

Ez így van, amikor én jártam az iskolában akkor is több mint a fele banda visszaeső volt.

Hülye helyzet, mert én tök antialkoholist vagyok, viszont imádom az édességet, ezért ha nem vigyázok még nekem is ugorhat a jogsim egy bonbon miatt. Amúgy nem arról szól a dolog, hogy ki mennyire érzi magát piásnak egy sörtől hanem hogy nő a reakcióidő ezt számtalanszor bebizonyították már mérésekkel és nincs olyan, hogy nekem nem árt, meg á ez semmi. Ha fél másodperc miatt lesz valaki gyilkos pölö egy zebránál akkor már hiába bizonygatja hogy csak egy sör volt, és az semmi. Sokan nem hiszik el, pedig már jópáran jártak így sajnos.

Akinek van myvipje az nézzen bele a 2. kép-albumomba. (csak egy pár sör volt)

Flautner Dávid

Link to comment
Megosztás:

"ebben mondjuk van vmi." -mi másra utalhatott volna?

"Gyertya nem kopó alkatrész" -akkor, hogy nevezzük amikor a középső elektróda "fogy" és pl hézagot kell állítani?

"régi uj gyertyát se érzi meg" -Te sem, és ha valamit érzel akkor a régi már rossz volt.

Abban természetesen igazat adok, hogy:

- nem szabad megvárni mikor már gondok vannak vele (nem indul, fogyasztás, katalizátor..)

- fizikailag is károsodhat, ezért kell időben cserélni.

104 ezer, nem 140. Egy picit még megyek vele ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.