Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ez valami új Xado-mazo technológia? ;)

Szerintem inkább hagyd ki.

Neeem. Ez 1 olyan "gél" ami a súrlódó alkatrészeken 1 bizonyos kerámia védőréteget hoz létre. Nem motorolaj adalék. Sok jót hallottam róla, meg írtak is róla és így itt is akartam érdeklődni hogy hátha van valakinek valami tapasztalata.

Link to comment
Megosztás:

Neeem. Ez 1 olyan "gél" ami a súrlódó alkatrészeken 1 bizonyos kerámia védőréteget hoz létre. Nem motorolaj adalék. Sok jót hallottam róla, meg írtak is róla és így itt is akartam érdeklődni hogy hátha van valakinek valami tapasztalata.

És hogyan kerül oda ahova kell? Szerintem ezek a "csodaszerek" épp olyanok mint az "hagyományos mosópor" vs az épp reklámozott új összetételű...sok hasonló ilyen jellegű termék van ezekből is, szerintem. Próbáld ki, és neked lesz vele tapasztalatod, és majd elmeséled! ;)

Link to comment
Megosztás:

És hogyan kerül oda ahova kell? Szerintem ezek a "csodaszerek" épp olyanok mint az "hagyományos mosópor" vs az épp reklámozott új összetételű...sok hasonló ilyen jellegű termék van ezekből is, szerintem. Próbáld ki, és neked lesz vele tapasztalatod, és majd elmeséled! ;)

A motorolajjal kerül oda, viszont nem adalék. Lehet ki kéne próbálni. Bár 357Ezer kilóméterrel már féltem a motort, mert nem biztos h jót tesz neki. Bár a motornak baja nincsen meg pörög is rendesen csak azért. Próbáljuk megelőzni a bajokat

Link to comment
Megosztás:

Neeem. Ez 1 olyan "gél" ami a súrlódó alkatrészeken 1 bizonyos kerámia védőréteget hoz létre. Nem motorolaj adalék. Sok jót hallottam róla, meg írtak is róla és így itt is akartam érdeklődni hogy hátha van valakinek valami tapasztalata.

Kár. Gondoltam a csajomat bekenem vele ;) Persze a motorba nem tenném.

Jó motorba minek? Amiben meg már keresztbe járnak a dugattyúk, csak akkor, ha hiszel a folyékony generálban.

Link to comment
Megosztás:

Kár. Gondoltam a csajomat bekenem vele :lol: Persze a motorba nem tenném.

Jó motorba minek? Amiben meg már keresztbe járnak a dugattyúk, csak akkor, ha hiszel a folyékony generálban.

Hány éves az autód és hány kilómétert futott? ;) Valamint mire volt használva régen? Mert az enyém 16éves sokat futott és régen cégeskocsi volt. Jó benne a motor de mint írtam jobb megelőzni a bajt, és lehet éppen ez segít. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az enyémen meg nincs pedig 94-ben esett le a szalagról. (és tán az egyetlen pontja az autónak ami nem volt még törve ;) :lol: Bár lehet hogy csak cserélve lett, mert annyira tört...

Fac tudja, de próbáltam már én is rájönni hogy mitől függ hogy van rajta, vagy nincs rajta, és eredmény amit hatalmas munkával (értsd, megnéztem mi megy előttem :lol: ) összeszedtem róla az az hogy az egyiken van me' tettek rá, a másikon meg nincs mert nem tettek rá.

én is erre jutottam.......... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kár. Gondoltam a csajomat bekenem vele ;) Persze a motorba nem tenném.

Jó motorba minek? Amiben meg már keresztbe járnak a dugattyúk, csak akkor, ha hiszel a folyékony generálban.

épp ez az hogy jó motorba kell

és jó állapotába kell megőrizni, szart már tényleg hiába fogsz kenni ápolni, ahogy te is mondod

a nőt is jó korban kell kezelni, nem mikor már veszve vagyon :lol:

de tényleg ha van egy jó mocid, azt akkor kell ápolni lekezelni stb.

ezt a szert nem ismerem, csak mintha valaki emlegette volna itt pár hete...

de pl amit én ismerek és használok is, meg rajtamkívül sokan mások is itt

az a metabond termékek

van ebben is kopáscsökkentő stb.

többnyire ezek is a motorolajjal kerülnek a motorba, de ezek adalékok.

van benzinbevaló adalék is

injektormosó is

erről legalább tudjuk páran, hogy jó

Link to comment
Megosztás:

én is erre jutottam.......... ;)

Ma pont láttam két olyan Caravan astrát, amiken úgy volt megoldva, hogy a csomiajtón az a bizonyos műanyag nagyobbik része színre volt fújva és felül a vékony csík nem volt fújva. Az oldallécen "sport" felszereltségi szint volt jelezve mindkettőn.

Enyém meg Family és csak félig színrefújt, az a bizonyos műanyag az fekete.

Link to comment
Megosztás:

Hány éves az autód és hány kilómétert futott? ;) Valamint mire volt használva régen? Mert az enyém 16éves sokat futott és régen cégeskocsi volt. Jó benne a motor de mint írtam jobb megelőzni a bajt, és lehet éppen ez segít. :lol:

7 éves, 103500 van benne.

Küldök privit.

Link to comment
Megosztás:

láttátok amit az előző oldal alján írtam? ha már adalékoról volt szó :lol:

Igen igen, és egyet értek. Ennek is utánnajárok aztán meglátjuk mi lesz. ;) Köszi a segítséget, De azért még hátha ír olyasvalaki akinek van erről a cuccosról valami tapasztalata. Amúgy meglepő hogy ilyen sok kilóméterre milyen jól megy még ez a gép. Nagyon szeretem.:lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen igen, és egyet értek. Ennek is utánnajárok aztán meglátjuk mi lesz. ;) Köszi a segítséget, De azért még hátha ír olyasvalaki akinek van erről a cuccosról valami tapasztalata. Amúgy meglepő hogy ilyen sok kilóméterre milyen jól megy még ez a gép. Nagyon szeretem.:lol:

hát nem kevés

3-4 százat elszoktak menni állítólag.

Link to comment
Megosztás:

Ma pont láttam két olyan Caravan astrát, amiken úgy volt megoldva, hogy a csomiajtón az a bizonyos műanyag nagyobbik része színre volt fújva és felül a vékony csík nem volt fújva. Az oldallécen "sport" felszereltségi szint volt jelezve mindkettőn.

Enyém meg Family és csak félig színrefújt, az a bizonyos műanyag az fekete.

nekem is family felszereltségű volt anno, és gyárilag szines az a műanyag is ;)

Link to comment
Megosztás:

nekem is family felszereltségű volt anno, és gyárilag szines az a műanyag is ;)

szerintem ezt nem lehet így eldönteni

nálunk is megrendelték a fapad kocsikat, és kértek bele kp zárat tolatóradart.

persze szigorúan univerzálisakat, mert az olcsó, de akkor is van.

lehet ezesetben is hasonló dologról van szó, kereskedésből megvétel előtt még itt ott igazítottaka vevő igényéhez igazodva.

Link to comment
Megosztás:

jutyúúúbon ;) van róla 1 kis videó... semmi kül csak alapjárat és körbejárom a kocsit kamerával. büszke is vagyok erre az autóra.:lol: amúgy a GL felszereltség mit jelent? mit foglal magába???

akkor szerintem láttam is a videódat... nem szoktál mostanában egy belső videóhoz komentezni?

Link to comment
Megosztás:

Igen igen, és egyet értek. Ennek is utánnajárok aztán meglátjuk mi lesz. ;) Köszi a segítséget, De azért még hátha ír olyasvalaki akinek van erről a cuccosról valami tapasztalata. Amúgy meglepő hogy ilyen sok kilóméterre milyen jól megy még ez a gép. Nagyon szeretem.:lol:

Itt van róla pár tapasztalat: "http://forum.index.hu/Article/showArticle?cmd=Article_showArticle&t=9162538" Nem mindenkinek jött be.

Novyy -Mindenki maga dönti el. A hónolások -ahol az olajnak meg kell tapadnia- kitöltése, az olajjáratok tükrösödése stb....., nem szokott jóra vezetni.

Link to comment
Megosztás:

Itt van róla pár tapasztalat: "http://forum.index.hu/Article/showArticle?cmd=Article_showArticle&t=9162538" Nem mindenkinek jött be.

Novyy -Mindenki maga dönti el. A hónolások -ahol az olajnak meg kell tapadnia- kitöltése, az olajjáratok tükrösödése stb....., nem szokott jóra vezetni.

nem tudom megnézni

melyikre vonatkozik egyébként?

a hónolásba megragadó olaj a surlódás csökkentése végett igaz?

egyébként ezek a szemcsék (pl a polikerámiás adalék) olyan picik, hogy attól még bőven lesz ott helye olajnak.

olajjáratok tükrösödése, ezt igazából nemtudom mit is jelentene, kisimulnaka járatok? abban hol a baj? könyebben áramlik az olaj

de igen döntse el mindenki magának.

senki se kényszerítettem semmire, csak megemlítettem egy ilyen verziót is ;)

Link to comment
Megosztás:

szerintem ezt nem lehet így eldönteni

nálunk is megrendelték a fapad kocsikat, és kértek bele kp zárat tolatóradart.

persze szigorúan univerzálisakat, mert az olcsó, de akkor is van.

lehet ezesetben is hasonló dologról van szó, kereskedésből megvétel előtt még itt ott igazítottaka vevő igényéhez igazodva.

szerintem meg két féle volt, majdnem telibefújt lökös, meg félig fújt....az egyik értelemszerűen színrefújt műanyagot kapott a másik nem....

vagyez vagyaz...annyira nem volt nagy választás.

az meg aki vesz új autót, univerális cuccokkal meg is érdemli ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.