Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem sosem árt, ha a nagyobb rálátás miatt pl. gyártástechnológiát is megtanulják.

Legalább ÉRTI is, hogy mit miért csinál. Természetesen ennek nem szabad a gyakorlati -nap, mint nap használt rész rovására mennie.

gyártástechnológiát írtam is hogy az végülis oké, mert jobban felszerelt gumis műhelyek ujrasütéssel is foglalkoznak pl.

Link to comment
Megosztás:

akkor vázolj már egy olyan esetet, amikor a gumisnak köze lesz ehhez.

de ha feladod akkor mindegy, végülis ... így meglehet beszélni dolgokat.

Az hogy a kanyarkülső íven többet forog a kerék az általános iskola. Aki azon vitázik hogy ezt tudnia kell vagy nem az nem tudja, ergo hülye, mert abszolút fogalma nincs alapvető fizikai törvényekről.

Nem hozok gyakorlati példákat mert én nem vagyok gumis.

A rossz munkaerő egyébként azért tud fennmaradni mert a kuncsaftok 99%-a laikus és elhiszi amit a "szakember" mond még ha nem is feltétlen az az igazság. Mégis ki mondana neki ellent?

Link to comment
Megosztás:

én nem ellened beszélek, rem ezt azért érted?

arról beszélek, hogy van sok olyan amit soha nem fogsz használni mint gumis műhelyben dolgozó.

ez a kerekek eltérő fordulatszáma?? szerintem még alapjaiba sem fűződik ide.

de ezenkívül volt még más is amit feleslegesnek találtunk, és a tunk alatt Lacsibácsi is értendő, pedig ővágja a témát, és ezt nem azért mondom, mert igazoljam magam, de így van.

ha pl valaki foglalkozik az ujrasütésével a guminak annak kell tudnia a hőmérsékleteket is, ez igaz, de hidd el másképp is lehetne ezeket a vizsgákat csinálni, és erre már láttunk más területből is példát.

errefelé a rossz munkának hamar eltejed a híre, itt nemigazán élnek meg rossz munkából.

szerencsére.

:huh:

Figyu!

Nagyon rossz a hozzáállásod.

Én tanultam az integrál számítást, de az elmúlt 41 évben nem volt rá szükségem, és ma már bajban lennék ha fejből kellene alkalmaznom, de mégsem mondom rá, hogy tök fölösleges volt. Vannak dolgok amikre azért van szükség, hogy gondolkozni is tudj, ne csak enni.

Nem azért tanítják a tananyagot, hogy életed végéig emlékezz minden részletre, hanem azért, hogy gondolkodásra tanítsanak! (Legalábbis a jobb helyeken....)

Link to comment
Megosztás:

Figyu!

Nagyon rossz a hozzáállásod.

Én tanultam az integrál számítást, de az elmúlt 41 évben nem volt rá szükségem, és ma már bajban lennék ha fejből kellene alkalmaznom, de mégsem mondom rá, hogy tök fölösleges volt. Vannak dolgok amikre azért van szükség, hogy gondolkozni is tudj, ne csak enni.

Nem azért tanítják a tananyagot, hogy életed végéig emlékezz minden részletre, hanem azért, hogy gondolkodásra tanítsanak! (Legalábbis a jobb helyeken....)

Respekt. :)

Nagyon igaz. Anno én is a hátam közepére kívántam az integrálszámítást, és a vizsga után nagyon gyorsan törlődött is a memóriából :huh: , de én sem bántam meg hogy volt hozzá szerencsém. Ha kellene biztos könnyebben visszarázódnék mintha nem is látttam volna soha.

Link to comment
Megosztás:

Respekt. :)

Nagyon igaz. Anno én is a hátam közepére kívántam az integrálszámítást, és a vizsga után nagyon gyorsan törlődött is a memóriából :huh: , de én sem bántam meg hogy volt hozzá szerencsém. Ha kellene biztos könnyebben visszarázódnék mintha nem is látttam volna soha.

Teljesen igaz, és ez minden olyan tárgyra ráhúzható, amit nem szívesen tanul az ember. Engem sem érdekelnek a közutas meg légi folyamatok...de egyszer hátha szükség lesz rá.

Link to comment
Megosztás:

országos szinten esik egy picit legalább, kivéve Szeged :huh:

legalábbis híradóból ez jön le :)

másik

jolvan akkor én vagyok ahülye aki csinálta is a szakmát.

egyébként miből is indult ki ez az egész?? a hülye gumisnak milyen iskola kell vajon Kb ez volt lefordítva. végül meg jajneki mindent tudni kell :lol: de akkor ezt is fejezzük be ahogy a többi dolgot is :D

másik

most láttam egy A vekit egy F astra facelift féle hűtőmaszkkal

tök fiatalos lett az egyébként nem pont fiatalos gép :D

Link to comment
Megosztás:

...

másik

jolvan akkor én vagyok ahülye aki csinálta is a szakmát.

egyébként miből is indult ki ez az egész?? a hülye gumisnak milyen iskola kell vajon Kb ez volt lefordítva. végül meg jajneki mindent tudni kell :) de akkor ezt is fejezzük be ahogy a többi dolgot is :huh:

...

Nekem is minek kellett megtanulnom azt, hogy az alumínium vezetéknek mennyi a fajlagos ellenállása? Vagy mi a rákért kell tudnom a transzformátor elvét és működését, mikor nem is nagyfeszültségű villanyszerelő vagyok?

Feleslegesnek tartottam én is. Azokat is, hogy olyan méréseket végeztünk, amikhez elég komoly végzettség kell. Például érintésvédelmi vizsga.

De azt viszont tudom, hogy ha megráz a mosógép, akkor nem tökéletes a földelés, ergo tudom, hogy rossz az érintésvédelmi érték. Vagy egy új építésnél, nem megfelelő az érintésvédelmi érték, vagy a hurokellenállás. Akkor is tudom hova kell nyúlni, mert ezért végeztük el ezeket a méréseket a suliban, hogy tudjak hibát keresni.

Ugyanez van a gumisnál is. Nem saccperkábé találja ki, hogy szálszakadásos a gumid, legalábbis a valódi szakember. Ők is azért tanultak ilyen feleslegesnek tartott témákat, hogy tudjanak hibát keresni. Tudják, hogy készül a gumi, milyen anyagból, milyen gyártástechnológiát alkalmaznak, ezért tudják, hogy milyen gyenge pontjai lehetnek egy guminak.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is minek kellett megtanulnom azt, hogy az alumínium vezetéknek mennyi a fajlagos ellenállása? Vagy mi a rákért kell tudnom a transzformátor elvét és működését, mikor nem is nagyfeszültségű villanyszerelő vagyok?

Feleslegesnek tartottam én is. Azokat is, hogy olyan méréseket végeztünk, amikhez elég komoly végzettség kell. Például érintésvédelmi vizsga.

De azt viszont tudom, hogy ha megráz a mosógép, akkor nem tökéletes a földelés, ergo tudom, hogy rossz az érintésvédelmi érték. Vagy egy új építésnél, nem megfelelő az érintésvédelmi érték, vagy a hurokellenállás. Akkor is tudom hova kell nyúlni, mert ezért végeztük el ezeket a méréseket a suliban, hogy tudjak hibát keresni.

Ugyanez van a gumisnál is. Nem saccperkábé találja ki, hogy szálszakadásos a gumid, legalábbis a valódi szakember. Ők is azért tanultak ilyen feleslegesnek tartott témákat, hogy tudjanak hibát keresni. Tudják, hogy készül a gumi, milyen anyagból, milyen gyártástechnológiát alkalmaznak, ezért tudják, hogy milyen gyenge pontjai lehetnek egy guminak.

egyik dolog:

olvasd el: a gyártástechnológiát kitárgyaltuk az kell valamilyen szinten, főleg erre szakosodott spec műhelyeken

mivel elektromos szerelvényekkel foglalkozol, nem árt tudni a nagyfesz részt se

autógumi szerelő is ért a kamiongumihoz is

másrészt zárjuk már le jó?

ti azona véleményen vagytok, hogy ebben az országban mindent meg kell tanulni, amit valami (abszolút hozzá nem értő valaki)fejes könyvekből kitalált.

én meg nem

de ezt már le is írtam.

nem a techniaki gyártási részvel van bajom.

ti nem is láttátok azt a vizsgasort, még én se emlékszem már rá, de volt benne pár dolog ami nem kellene bele.

Link to comment
Megosztás:

egyébként miből is indult ki ez az egész?? a hülye gumisnak milyen iskola kell vajon Kb ez volt lefordítva. végül meg jajneki mindent tudni kell :) de akkor ezt is fejezzük be ahogy a többi dolgot is :huh:

Onnan indult, hogy én leugattam azokat a gumisokat akik ezerrel rátépik a kerékcsavarokat. Ennek okán feltettem egy kérdést, hogy mégis miféle papírral lehet a gumis gumis?

Kiderült (itt), hogy csak az utóbbi időben kérnek papírt hozzá (nyilván nem ok nélkül). Most nem az iparengedélyesre gondolok, mert egy szerelő nyilván kap engedélyt, de nem biztos, hogy ő dolgozik az autón.

A hülye gumis pedig hülye akár papírral, akár papír nélkül, (ez tény kérdés) de "papír" nélkül sokkal nagyobb az esélye rá.

Mondok egy példát a "hülye gumisra": azt állította, hogy az nem létezik, hogy én megérzek 20 g kiegyensúlyozatlansági hibát, mert azt még Ő sem érzi meg az úton.

Vagy például azzal akart ijesztegetni, hogy ha nem vereti rá a csavarokat akkor én azt el fogom hagyni..... Nem sorolom.

Link to comment
Megosztás:

egyik dolog:

olvasd el: a gyártástechnológiát kitárgyaltuk az kell valamilyen szinten, főleg erre szakosodott spec műhelyeken

mivel elektromos szerelvényekkel foglalkozol, nem árt tudni a nagyfesz részt se

autógumi szerelő is ért a kamiongumihoz is

másrészt zárjuk már le jó?

ti azona véleményen vagytok, hogy ebben az országban mindent meg kell tanulni, amit valami (abszolút hozzá nem értő valaki)fejes könyvekből kitalált.

én meg nem

de ezt már le is írtam.

nem a techniaki gyártási részvel van bajom.

ti nem is láttátok azt a vizsgasort, még én se emlékszem már rá, de volt benne pár dolog ami nem kellene bele.

Ha erről van szó akkor én azt mondom semmilyen tudás nem felesleges. Soha nem tudhatod mikor lesz szükség arra amire egyszer legyintesz. Tapasztalat. :huh:

Link to comment
Megosztás:

egyik dolog:

olvasd el: a gyártástechnológiát kitárgyaltuk az kell valamilyen szinten, főleg erre szakosodott spec műhelyeken

mivel elektromos szerelvényekkel foglalkozol, nem árt tudni a nagyfesz részt se

autógumi szerelő is ért a kamiongumihoz is

másrészt zárjuk már le jó?

ti azona véleményen vagytok, hogy ebben az országban mindent meg kell tanulni, amit valami (abszolút hozzá nem értő valaki)fejes könyvekből kitalált.

én meg nem

de ezt már le is írtam.

nem a techniaki gyártási részvel van bajom.

ti nem is láttátok azt a vizsgasort, még én se emlékszem már rá, de volt benne pár dolog ami nem kellene bele.

A nagyfesz részeket nem kell tudnom, mivel minden munkahelyen elzavarnak onnan.

Most elővehetném a történelmet. Minek tanultuk a suliban Amerika történelmét, mikor semmi közünk hozzá?

Nem csak azért tanítanak neked olyan dolgokat, hogy bosszantsanak és legyen mivel megbuktatni, hanem hogy művelt(ebb) legyél. Ha egy kuncsaftnak el tudod magyarázni, hogy ez a gumi hiba ez meg ez a gyártástechnológia gyermekbetegségei miatt jöttek létre, akkor csak észreveszi, hogy nem vagy hülye a szakmádhoz. :huh:

Link to comment
Megosztás:

... ebben az országban mindent meg kell tanulni, amit valami (abszolút hozzá nem értő valaki)fejes könyvekből kitalált...

Miért is nem a "kisemberek" irányítják ezt az országot. :huh: Ők mindig mindenhez jobban értenek.

Egyébként te ismered azt az embert aki kitalálta azt a vizsgát? Tudod milyen előképzettsége van?

Link to comment
Megosztás:

Miért is nem a "kisemberek" irányítják ezt az országot. :huh: Ők mindig mindenhez jobban értenek.

Egyébként te ismered azt az embert aki kitalálta azt a vizsgát? Tudod milyen előképzettsége van?

nem, de pl az autószerelői vizsgát én is kitudtam volna scannelni a Bosch könyvből.

sőt az egész kétéves tanulandó dolgot.

és ezt nem csak én látom így, hanem az oktatóink nagy része. Egyikőjüknek megvolt az a könyv, amiből képről képre betűről betűre ki volt ollózva az egész anyag.

egy részt viszont ott is jónak láttam, a már 15éve is elavultnak számító dolgokat nem részletében tanultuk, mint pl a dinamó az autókba.

kis emberek... oké nem nekik, de ezek a nagy emberek jófelé viszik az országot?

szerintem nincs itt minden rendben.

oktatásban is pl most azt akarják bevezetni, hogy a történelem órákon pl látogassanak el a helyszínekre

ez viccnek is rossz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.