Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

szerinted azon aképen szereplő Hipertuningos astra kapott uj ültetőrugókat? :huh:

De a vágás elég gány munka. Főként a hátsó rúgók esetében, ahol változik a menetemelkedés, a huzalátmérő és a rugóátmérő. Ha vágod, megbolygatod a gyári karakterisztikát, amit egy ültetőrugó is tud természetesen.

Link to comment
Megosztás:

De a vágás elég gány munka. Főként a hátsó rúgók esetében, ahol változik a menetemelkedés, a huzalátmérő és a rugóátmérő. Ha vágod, megbolygatod a gyári karakterisztikát, amit egy ültetőrugó is tud természetesen.

hát nem is akartam én vágni az astrán

a wareszon még csak csak, mert ott volt is miből :huh:

meg annak szerintem ennyire nem volt nagy jelentőssége... de az astra más

hátúl már csak azért is problémásabb vágni, mert akkor nem marad a helyén.

Link to comment
Megosztás:

hát nem is akartam én vágni az astrán

...

Én is láttam már csodákat, pl. Corsa GSi :huh:

Nálunk nyugatabbra ÁLTALÁBAN nem nagyon szoktak ilyesmivel "spórolni".

Szerintem az alatt az Astra alatt rendes ültető van, csak poénból csinálták ilyen Ratosra.

Legalábbis pl. a felni alapján nem úgy tűnik, mintha olyan sz@r cuccok lennének benne.

Link to comment
Megosztás:

Én is láttam már csodákat, pl. Corsa GSi :huh:

Nálunk nyugatabbra ÁLTALÁBAN nem nagyon szoktak ilyesmivel "spórolni".

Szerintem az alatt az Astra alatt rendes ültető van, csak poénból csinálták ilyen Ratosra.

Legalábbis pl. a felni alapján nem úgy tűnik, mintha olyan sz@r cuccok lennének benne.

és a csomagtartó? :D

nemtudom, mindegy de kinézetre tetszik aza felni, meg az ültetés mértéke is :)

Link to comment
Megosztás:

Épp most találtam egy jó kis sztorit:

Márkus László [Pufi] (1078) Üzenek

Továbbítom -- ilyen balfék törvényeink vannak:

EZT MINDEN AUTÓS OLVASSA, DŐLNI FOG!!! JOGOSÍTVÁNYUNK VÉDVE VAN!!

Egy 70 km/h Max. sebességű útszakaszon, 250 km/h sebességgel radarba futó autós védőbeszéde a bíróságon :

"Tisztelt bíróság, valóban láttam egy fehér alapú, kör alakú táblát, amiben a 70-es szám volt, de nem volt semmilyen mértékegység mellette.

Ahogy önök is tudjak, az 1837. július 4-i törvény kötelezi országunkat a metrikus mértékegység használatára. Továbbá az 1961. május 3-i 65/501 számú törvény kimondja, hogy a hosszúság mértékegysége a méter, és az idő mértékegysége a másodperc. Én el sem tudom képzelni, hogy a Belügyminisztérium nem tartja tiszteletben a Köztársaság törvényeit. Tehát logikus, hogy ha nincs odaírva a mértékegység, akkor a sebesség alapértelmezés szerint m/sec-ban értendő. A 70 m/sec maximális sebesség, megfelel 252 km/h-nak. A rendőrök azt mondták, hogy 250 km/h sebességgel

autóztam. Nem is vonom kétségbe a rend őreinek pontosságát. Tehát 2km/h sebességgel a sebességkorlát alatt voltam. Így tisztelettel kérem a bíróságot, hogy adják vissza a jogosítványomat, amit egy sajnálatos tévedés folytán vettek el a rend éber őrei."

Hoppá!

A magyar KRESZ-ben (1/1975 KPM-BM rendelet) sincs mértékegység, csak az, hogy "sebesség", ami így logikusan m/sec-ot jelent!

Másik baki a KRESZ-ben a biztonsági öv, amire csak annyi előírás van, hogy be kell csatolni, de az nincs ott, hogy az ember előtt, vagy mögött kell becsatolni!

Link to comment
Megosztás:

Épp most találtam egy jó kis sztorit:

Márkus László [Pufi] (1078) Üzenek

Továbbítom -- ilyen balfék törvényeink vannak:

EZT MINDEN AUTÓS OLVASSA, DŐLNI FOG!!! JOGOSÍTVÁNYUNK VÉDVE VAN!!

Egy 70 km/h Max. sebességű útszakaszon, 250 km/h sebességgel radarba futó autós védőbeszéde a bíróságon :

hát emtom csak én figyeltem e de a kreszoktatáson közölték, hogy a táblán nem 50 cicamanót jeleznek hanem a sebességet km/h ban

és ezta könyv is tartalamzza

am viccnek jó :huh:

Link to comment
Megosztás:

erre csak annyit, hogy aki 20éve életképesen végzi a munkáját csak megtanulta már milyen lyukat sérülést hogyan kell megbízhatóan kezelni.

Én nem így látom. Rossz minőségű munkából is meg lehet élni, és sokan meg is élnek.

erre pedig azt, hogy ha bemész defekttel, akkor kíváncsi vagy hogy gyártják? gumisnál nem gyártatni fogsz gumit, hanem javítatni, és ahhoz pedig semmi köze pl annak, hogy mennyi ideig hőkezelik a maszlagot vagy hogy X sebességnél adott sugaru körön mennyivel forog többet a külső kerék.

nagyvonaalkba vegyék át, de ne erről szóljon már a fele, a javítást kellene jobban nyomatni, illetve még azt tartom jónak, hogy sebesség illetve terhelési indexeket beletettek az anyagba.

Nem azért kell tudni az alapokat mert a kuncsaft majd számonkéri. Szerintem az a minőségi munkának az alapja, de ha ezt magyarázni kell már rég rossz.

én pl papír nélkül gumiztam, mégis kitudtam cserélni a felnina gumit, miután begyakroltam, kicseréltem a kereket stb, ha vmi volt szólta Lacsibácsinak és megmondta.

igen ért hozzá, éppen ezért nem is volt szüksége erre a vizsgára, lett róla egy papírja, többet se fog keresni vele meg semmi.

Lacsibácsi papírral vagy anélkül :huh:

Mint a példád is mutatja lehet szakértelem nélkül is végezni, de én inkább nem ilyen emberek kezébe adnám az autóm. Fájdalom hogy ez nincs ráírva a "szakemberre".

Link to comment
Megosztás:

Én nem így látom. Rossz minőségű munkából is meg lehet élni, és sokan meg is élnek.

Nem azért kell tudni az alapokat mert a kuncsaft majd számonkéri. Szerintem az a minőségi munkának az alapja, de ha ezt magyarázni kell már rég rossz.

Mint a példád is mutatja lehet szakértelem nélkül is végezni, de én inkább nem ilyen emberek kezébe adnám az autóm. Fájdalom hogy ez nincs ráírva a "szakemberre".

én nem ellened beszélek, rem ezt azért érted?

arról beszélek, hogy van sok olyan amit soha nem fogsz használni mint gumis műhelyben dolgozó.

ez a kerekek eltérő fordulatszáma?? szerintem még alapjaiba sem fűződik ide.

de ezenkívül volt még más is amit feleslegesnek találtunk, és a tunk alatt Lacsibácsi is értendő, pedig ővágja a témát, és ezt nem azért mondom, mert igazoljam magam, de így van.

ha pl valaki foglalkozik az ujrasütésével a guminak annak kell tudnia a hőmérsékleteket is, ez igaz, de hidd el másképp is lehetne ezeket a vizsgákat csinálni, és erre már láttunk más területből is példát.

errefelé a rossz munkának hamar eltejed a híre, itt nemigazán élnek meg rossz munkából.

szerencsére.

:huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.