Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem ami még ilyen szempontból sarkalatos, az a cső ami a maszktól a dobozig fut...van benne egy viszonylag idióta törés...egy idomos cső szebb megoldás lenne, viszont a tölcsér az elejéhez mindenképp kell.

és ha egy tölcsér lenne az egész?

mondjuk egy dolgozó lány 60as csövem sincs itthon, csak horganyozt, de azt meg nemteszem bele :huh:

Link to comment
Megosztás:

és ha egy tölcsér lenne az egész?

mondjuk egy dolgozó lány 60as csövem sincs itthon, csak horganyozt, de azt meg nemteszem bele :huh:

Mármint úgy gondoltam, hogy ahol szívja a levegőt, semmiképp nem szimpla csőkezdet legyen, hanem egy szépen lekekített forma, mint ahogy a gyári is.

Link to comment
Megosztás:

ja miért lehet ez a kapar, ránt dolog??

talán a melegebb idő miatt, bár volt már 12fok is most meg 10,5 van, illetve kiporoltam a légszűrőt, meg a légszűrőházon elkövetett változások összessége talán.

Hááát a melegebb idő nem indokolja a nagyobb erőt, a légszűrőt (betétet) pedig nem nagyon érdemes kiporolni, mert csak a homokot tudod kifújni belőle, a mikro- szemcsék viszont betapadnak a papír pórusába. Ha a szűrő ideje lejárt, inkább cserélj! Azt megérzed...

Nem akarom kétségbe vonni a tapasztalatodat, de ha erő növekedést éreztél, akkor azt inkább más légellenállást csökkentő változások okozhatták.

Link to comment
Megosztás:

Hááát a melegebb idő nem indokolja a nagyobb erőt, a légszűrőt (betétet) pedig nem nagyon érdemes kiporolni, mert csak a homokot tudod kifújni belőle, a mikro- szemcsék viszont betapadnak a papír pórusába. Ha a szűrő ideje lejárt, inkább cserélj! Azt megérzed...

Nem akarom kétségbe vonni a tapasztalatodat, de ha erő növekedést éreztél, akkor azt inkább más légellenállást csökkentő változások okozhatták.

120nál ez helytálló lenne

de kapu előtt ritkán állok 120al :huh:

Link to comment
Megosztás:

ha leveszem a csövet, akkor a szelepet is kivehetném...meg akkor ez egész légszűrőház előtt lévő óbelebanc helyetcserélhetne egy csővel.

de 5kmeken kell az a köcsög fűtés.. :S

nem néztem... anyit látam, hogy most így fél állásban volt...

Itt arról a szelepről illetve csőről van szó amelyik a leömlőről vezeti a meleg levegőt a légszűrőbe? Nekem az soha nem zár el teljesen. Jó az úgy? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Többször említettem már neked, hogy az UW tiltja a külföldi hozzáféréseket az oldalaihoz. :D

Nem csak a felugró ablakok vannak letiltva? :huh:

(annyira)Hülye azért nem vagyok! :D

Próbáld meg, hogy a felső fülön visszaváltassz az előző lapra, és ott hagyod addig amíg a második fülön leáll a "pörgés". Utána válts megint a második fülre. Menni fog! Nekem is ez van.

Ez sehogyan sem megy nekem. Más oldalakkal miért nincs gond!? Azt hiszem daykillernek lesz igaza a dologban. :)

Link to comment
Megosztás:

Szóval, ha az ember fia kiveszi a légszűrőházból a zajcsökkentőket, akkor erősebb szívóhangja lesz? :huh:

Mert 3000rpm-en már nagyon hallani az enyémben a szívóhangot, enyhén turbó hangja van. :D De ha ezt lehet erősíteni... :)

alig hallhatóan de erősít rajta, én a kipuffot hallom jóval hangosabbnak.

Link to comment
Megosztás:

Arról. Hogy mi számít jónak az relatív. :D Megy most is az autó baja nem lesz tőle.

Arra gondoltam hogy a meleg motornál már inkább hideg levegőt kéne neki szivnia, nem akkor működne helyesen? Ha lehúzok egy vékonyabb csövet a pillangószelepházról(vagy minek nevezik azt!? :huh: ) akkor teljesen kinyit/zár.. csak most nem is emlékszem hogy melyik oldalra :) csak arra emlékszem hogy már próbálgattam. :D

Link to comment
Megosztás:

Arra gondoltam hogy a meleg motornál már inkább hideg levegőt kéne neki szivnia, nem akkor működne helyesen? Ha lehúzok egy vékonyabb csövet a pillangószelepházról(vagy minek nevezik azt!? :huh: ) akkor teljesen kinyit/zár.. csak most nem is emlékszem hogy melyik oldalra :) csak arra emlékszem hogy már próbálgattam. :D

Elméletileg igen, de nem tudom milyen tervezési szempontok játszottak még. Meleg levegővel is jól működik a motor, és legalább kevesebbet fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

Arra gondoltam hogy a meleg motornál már inkább hideg levegőt kéne neki szivnia, nem akkor működne helyesen? Ha lehúzok egy vékonyabb csövet a pillangószelepházról(vagy minek nevezik azt!? :huh: ) akkor teljesen kinyit/zár.. csak most nem is emlékszem hogy melyik oldalra :) csak arra emlékszem hogy már próbálgattam. :D

akkor a tiéd még működik

én mikor kivettem nekem egyik oldalra se zárt

középen állt..

nos akkor egyre nagyobb a valószínűsége hogy kigórom...

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg igen, de nem tudom milyen tervezési szempontok játszottak még. Meleg levegővel is jól működik a motor, és legalább kevesebbet fogyaszt.

elvileg ez azért van, hogy mikor hideg az autó, meg a levegő, akkor a kipufogó felől meleglevegőt fog szívni, mikor meg bemelegszik az egész moci, akkor túl meleg van a mocitérbe, de a meleg levegő meg kevesebb oxigét tartalmaz, ami meg kellene a jó égési fokhoz.

Link to comment
Megosztás:

Hekkelj be a csomiba egy O2 tartályt! :lol: Aztán mikor spurizni akarsz csak kinyitod a csapot, a gázok kitáguláskor állítólag le is hűlnek és megindul a gép :D csak nehogy zsír vagy olajféle legyen az útjába mert akkor még KITT-et is állva hagyod gyorsulásban... :huh: :) :D

Link to comment
Megosztás:

Most ezt nekem mondod? :huh:

csak úgy megosztottam veled is :)

de nemigazán értem, hogy ha meleg levegőt kap akkor is jól működik a motor, és keveset is fogyaszt. ezt most mire írtad?

működni működik, de jobb szereti a hideget, ha már megvan az üzemi hőfok nem?

Link to comment
Megosztás:

Hekkelj be a csomiba egy O2 tartályt! :D Aztán mikor spurizni akarsz csak kinyitod a csapot, a gázok kitáguláskor állítólag le is hűlnek és megindul a gép :lol: csak nehogy zsír vagy olajféle legyen az útjába mert akkor még KITT-et is állva hagyod gyorsulásban... :) :D :D

A KITT-ről jut eszembe, ma láttam a melóhelyen távirányításu úthengert, először azt hittem leesett róla a manus, és elszabadult, de aztán egy furgon előtt 2 méterre megállt, ekkor már gyanakodtam, hogy vmi turpisság van a dologban, aztán megláttam az emberkét mögötte ballagni a távirányitóval. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.