Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

ez igaz

de ígyál kólát szívószálla, vagy úgy ahogy a képed van :huh: :)

én akkor nagyon érzékeny vok hiper érzékeny, én megéreztem ezt is, megéreztem az egy szál stabruat is hátul...

de lényeg hogy éreztem.

Egyszerűen meg kell találni a kellemes kompromisszumot. Van egy állandó depressziód, amihez ahány átmérő, annyi sebesség-térfogatáram páros tartozik. Nyilván ez egy bizonyos átmérőnél lesz a legkorrektebb. Ha túl szűk akkor gyors, de nem tud elég átmenni rajta, ha túl nagy, akkor meg a kis sebesség okozza a nem elegendő levegőt.

De egyébként most ez az érezhető változás teljesen komoly, vagy csak a nagyobb szívási hang meg a saját munka gyümölcse okozta boldogság eredményezi, hogy jobbnak érzed?

Link to comment
Megosztás:

Legalább azt a csövet szedd már le. :huh: A szelepet megnézted hogy hogy működik?

ha leveszem a csövet, akkor a szelepet is kivehetném...meg akkor ez egész légszűrőház előtt lévő óbelebanc helyetcserélhetne egy csővel.

de 5kmeken kell az a köcsög fűtés.. :S

nem néztem... anyit látam, hogy most így fél állásban volt...

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűen meg kell találni a kellemes kompromisszumot. Van egy állandó depressziód, amihez ahány átmérő, annyi sebesség-térfogatáram páros tartozik. Nyilván ez egy bizonyos átmérőnél lesz a legkorrektebb. Ha túl szűk akkor gyors, de nem tud elég átmenni rajta, ha túl nagy, akkor meg a kis sebesség okozza a nem elegendő levegőt.

De egyébként most ez az érezhető változás teljesen komoly, vagy csak a nagyobb szívási hang meg a saját munka gyümölcse okozta boldogság eredményezi, hogy jobbnak érzed?

egymáshoz képest (szűkebb cső/ eredeti) az eredeti jobb számszerűen is... km óra szerint.

hogy mitől ránt, meg kapar... az többdolog is lehet... akár még az is hogy 3 napjha nem vezettem :huh:

szerintem vmivel jobb lett, ha vki beleül biztos nem veszi észre, sőt ha mellettem ül vki az se de én éreztem valamennyi változást.

Link to comment
Megosztás:

ha leveszem a csövet, akkor a szelepet is kivehetném...

Erről beszélek. :)

de 5kmeken kell az a köcsög fűtés.. :S

Anyám szokott ennyit aggodalmaskodni. :huh:

nem néztem... anyit látam, hogy most így fél állásban volt...

Szerintem az kb. mindig úgy áll, valószínű el van akadva a mocsoktól, tehát gyakorlatilag semmi szükség rá. Nézd meg hidegen meg melegen.

Link to comment
Megosztás:

egymáshoz képest (szűkebb cső/ eredeti) az eredeti jobb számszerűen is... km óra szerint.

hogy mitől ránt, meg kapar... az többdolog is lehet... akár még az is hogy 3 napjha nem vezettem :huh:

szerintem vmivel jobb lett, ha vki beleül biztos nem veszi észre, sőt ha mellettem ül vki az se de én éreztem valamennyi változást.

De ez ellentmond, hogy te érzed, de óra szerint meg rosszabb... vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

De ez ellentmond, hogy te érzed, de óra szerint meg rosszabb... vagy nem?

úgy értem, hogy az eredeti csővel jobb mint a szűkebbel, de az egészébe nézve jobb lett, zajcsillapítók kiszedve, levágdosva az aljáról a sok merevítés, az eleje megnyitva. stb

Tápi

hát az az igazság, hogy még nem láttam másképp állni azt a szelepet... mindig így állt, igaz nem is szedtem szét sose forró motornál, illetve-20ba se nagyon szerelgetek...

aggodalmaskodni meg ott van faterom, bár most hétvégétől jön a jóidő :)

de előbb legyen 60as csövem meg gumim amivel ki tudom váltani a harmónikát, egyenlőre elég volt neki ennyi is :huh:

és elé milyen cső célszerű?? mert abban van elég sok kanyar, meg stb...

én arra gondoltam, hogy egy tölcsért tenni elé?

minnél szélesebb elejével, és végül passzoljon a légszűrőházba?

Link to comment
Megosztás:

Tápi

hát az az igazság, hogy még nem láttam másképp állni azt a szelepet... mindig így állt, igaz nem is szedtem szét sose forró motornál, illetve-20ba se nagyon szerelgetek...

aggodalmaskodni meg ott van faterom, bár most hétvégétől jön a jóidő :)

de előbb legyen 60as csövem meg gumim amivel ki tudom váltani a harmónikát, egyenlőre elég volt neki ennyi is :huh:

és elé milyen cső célszerű?? mert abban van elég sok kanyar, meg stb...

én arra gondoltam, hogy egy tölcsért tenni elé?

minnél szélesebb elejével, és végül passzoljon a légszűrőházba?

Nem kell ahhoz -20, +40-ben is zárva kellene lennie.

Elé nekem amúgy nem sikerült jó megoldást találni. Lehet csak azt a szelepet kellene kiműteni, a ház része meg megmaradna.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell ahhoz -20, +40-ben is zárva kellene lennie.

Elé nekem amúgy nem sikerült jó megoldást találni. Lehet csak azt a szelepet kellene kiműteni, a ház része meg megmaradna.

ha kiműtöm a szelepet lesz egy lukas kockám

ha mégis kiszedem akkor a kék vákumcső is ledugózódik, elvileg ettől is javúl a direktsége nem?

Daw egy kicist változik, mert egyiken egy csavarral van a kapaszkodó alatt, másikon egy csavarral

Link to comment
Megosztás:

ha kiműtöm a szelepet lesz egy lukas kockám

ha mégis kiszedem akkor a kék vákumcső is ledugózódik, elvileg ettől is javúl a direktsége nem?

Daw egy kicist változik, mert egyiken egy csavarral van a kapaszkodó alatt, másikon egy csavarral

Ahha így már mégjobban értem :huh: :D És melyiken van egy csavarral, és melyiken eggyel? :D :) Akkor továbbfejlesztem a kérdést, az újat mennyire vészes felheffinteni a régire? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ahha így már mégjobban értem :huh: :D És melyiken van egy csavarral, és melyiken egyel? :D :) Akkor továbbfejlesztem a kérdést, az újat mennyire vészes felheffinteni a régire? :lol:

nem tudod megnézni a tiédbe mennyi van? :D

asszem a régibe van egy az ujba kettő

kell uj lyuk, lemezcsavar és felejtsd el

Link to comment
Megosztás:

ha kiműtöm a szelepet lesz egy lukas kockám

ha mégis kiszedem akkor a kék vákumcső is ledugózódik, elvileg ettől is javúl a direktsége nem?

Már nem emlékszem hogy néz ki, de csak a szelepre gondoltam nem az egészre házastul.

Ja, az még 10 ló pluszban. :huh: Valószínűleg lófüttyöt nem érzel majd belőle, de az ilyeneket nem egyszerűbb kipróbálni mint itt megvitatni?

Link to comment
Megosztás:

Már nem emlékszem hogy néz ki, de csak a szelepre gondoltam nem az egészre házastul.

Ja, az még 10 ló pluszban. :huh: Valószínűleg lófüttyöt nem érzel majd belőle, de az ilyeneket nem egyszerűbb kipróbálni mint itt megvitatni?

hát ha a szelepet kiműtöm,... sztem egyszerűbb az egészet házastul kipattintani, mert különálló egység, és akkor mehetne egy cső a helyére, ha ténylegesen szar már a szelep akkor csak + súly :)

járó motornál kellene megnézni, mivel akkor van vákum ami működteti az egészet elvileg...

de mire gondolsz, ami jó megoldás lenne a helyére?

ha azt veszem, hogy a szelepbe "elesik" a levegő, akkor egy sima cső is jobb megoldás áramlás szempontjából.

Link to comment
Megosztás:

hát ha a szelepet kiműtöm,... sztem egyszerűbb az egészet házastul kipattintani, mert különálló egység, és akkor mehetne egy cső a helyére, ha ténylegesen szar már a szelep akkor csak + súly :huh:

járó motornál kellene megnézni, mivel akkor van vákum ami működteti az egészet elvileg...

de mire gondolsz, ami jó megoldás lenne a helyére?

ha azt veszem, hogy a szelepbe "elesik" a levegő, akkor egy sima cső is jobb megoldás áramlás szempontjából.

Kiszedni egyszerűbb, de betenni valamit a helyére bonyolultabb.

Nem gondolok semmire, mondtam hogy nekem sem volt jó megoldásom oda.

Link to comment
Megosztás:

hát ha a szelepet kiműtöm,... sztem egyszerűbb az egészet házastul kipattintani, mert különálló egység, és akkor mehetne egy cső a helyére, ha ténylegesen szar már a szelep akkor csak + súly :huh:

járó motornál kellene megnézni, mivel akkor van vákum ami működteti az egészet elvileg...

de mire gondolsz, ami jó megoldás lenne a helyére?

ha azt veszem, hogy a szelepbe "elesik" a levegő, akkor egy sima cső is jobb megoldás áramlás szempontjából.

Szerintem ami még ilyen szempontból sarkalatos, az a cső ami a maszktól a dobozig fut...van benne egy viszonylag idióta törés...egy idomos cső szebb megoldás lenne, viszont a tölcsér az elejéhez mindenképp kell.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.