Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hello Emberek!

Szerintetek jó a Champion márkájú ablaktörlő lapát? Vagy van mindegy, csak neve legyen? Köszke! :huh:

Ilyen téren nagyon sokrétű a tapasztalat és nagyon eltérőek a vélemények. Van aki csak egyszerűen a gumit cseréli úgy hogy méretre vágja(egyfajta "utántöltős" megoldás, vannak ilyen tekercsek) Igaz, gyakrabban kell cserélni(de csak a gumit), viszont igy is olcsóbb. Ameddig meg jó addig az is jól töröl. Aztán vannak akik egyik-másik márkát részesitik előnyben. Bevallom én nem is tudom nekem milyen. Én az szerint választottam hogy a fickó elém rakott 3 félét és amelyik szimpatikus volt elhoztam. Semmi bajom vele azóta se(2 éve). :D :D :)

szerk.: a tesóm öreg Subarujára nem tudott megfelelő felfogatású lapátokat venni és úgy oldotta meg hogy vett egy más felfogatásút ami méretben passzolt neki és kicserélte a gumit a sinnel(nem biztos hogy igy hivják azt ami a gumi"talpánál-felfogatásánál"fut) együtt. Eddig ő is azt az utántöltős megoldást használta, de az hamar tönkre ment mindig. Talán mert annak az a sin része műanyag volt amig az új törlőről áthekkelt guminak fém a talpa. Töröl mint az álom, csont szárazra!

Ezzel csak arra akartam rámutatni hogy talán a gumi a lényeg, tehát azt kell megnézni. Én is azt hasonlitgattam össze és hallgattam az ösztöneimre. :lol:))

Link to comment
Megosztás:

nekem is most jutott el addig a dolog hogy cserélni kéne. Eddig is csíkozott de nem volt vészes, viszont a múlthéten már le is szakadt a gumi egyik felén a vége, és olyan "cuppogást" hoz össze esőben amikor irányt vált a lapát hogy még a zenével se tudom rendesen elnyomni. Belevartyog a múzikba is :huh: ma megyek haveromnhoz. Betoljuk a vasat a garázsba (neki olyan is van :) ) és szétborítjuk a ribit. meg ma lesz a napja hogy polírozódik is. Már annyi ujjlenyomat látszódik rajta hogy egy helyszínelők évad alatt se látni annyit :D jah, meg ma mennek ledek a műszeregységbe is :D

Link to comment
Megosztás:

Igazán akkor csikozol majd be,ha a szélvédőcsere árát megtudja,mert fillérb@szó volt a törlőlapáttal. :huh:

Viszont onnantól csak lapátot fog venni :D így térnek meg az emberek :D

A számológépeknek is a fele ami hozzám kerül, azért pusztul el mert tintázzák a festéket, me' az ócsóbb. Aztán amikor teszek bele neki egy nyomtatót típusfüggően 3ezertől 12ezerig terjedő összegért akkor hirtelen megtér, és vesz hozzá gyári festéket is :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is sok próbálkozás után gyárit vettem az astrára,3E volt a három és eddig bevált.

Aki pedig csak gumit cserél ne csodákozzon ha egyszer majd kiugrik és végigkarcolja neki a szélvédőt!

Bizony! Nekem végig is karcolta, pedig nem csak a gumit cseréltem, csak elszakadt a vége, és mire észrevettem húzott egy szép ívet az anyósoldalon középtájt. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Üdv cartársak!

Nos átmenetileg nem leszek netközelben mivel pannon úgy döntött, hogy lehúz 6 rugóval (egy hét netért amit természetesen jelzek a fogyasztóvédelem felé -ami ráadásul már csak ma érvényes) és míg nem lesz egy adsl-es témám kérdéses lesz mostanában a jelenlétem. Mindettől függetlenül akit érint a dolog valamilyen szinten a telefonszámom még ugyanaz és elérhető vagyok rajta. :huh:

Novyy! Örülök, hogy találkoztunk és személyesen megismerkedtünk! :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv cartársak!

Nos átmenetileg nem leszek netközelben mivel pannon úgy döntött, hogy lehúz 6 rugóval (egy hét netért amit természetesen jelzek a fogyasztóvédelem felé -ami ráadásul már csak ma érvényes) és míg nem lesz egy adsl-es témám kérdéses lesz mostanában a jelenlétem. Mindettől függetlenül akit érint a dolog valamilyen szinten a telefonszámom még ugyanaz és elérhető vagyok rajta. :huh:

Novyy! Örülök, hogy találkoztunk és személyesen megismerkedtünk! :D

Engem UPC akar lehúzni 29 ezer forinttal. Csak tudnám miért, mikor februárban egyenlítettem a számlát. :) Egy hónap elmaradásom volt.

Reméljük mihamarabb újra köztünk leszel. :D

Link to comment
Megosztás:

Nos remélem. Csak a dolog érdekessége, hogy a vonal amire kérném az adsl-t pillanatnyilag él de június július környékén meg lesz szüntetve mert a faterom nevén van és ő nem fizeti tovább tehát külön vonalra kell kötni. Dunaweb kihúzva. :huh: Esetleg ajánlata valakinek? :D 1 megás előre kifizetett csomag tel.vonal nélkül...

Az, hogy meg mi lesz a pannonsajttal nem érdekel, ha kocsogok velem (hiába vagyok majdnem 10 éve a hűséges előfizetőjük ami szintén meg fog szűnni a nyár folyamán) akkor legyen már nekik is részük némi kellemetlenségben. :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is eljátszottam. Olyat gyorsul vazzeg... :D :D

:lol:

hásít mind a dzsilett pönge... amúgy jégfehérek vagyunk ám belülről :D jah, és megkapta a polírt is amit beígértem neki. :D már úgy csillog mintha autó lenne :P :) :huh: mondjuk a kijelzőm most egy kicsit érdekes stílusú, de nekem bejön :D képet linkeltem elektro-topikba :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. van egy nagy problémám, nemtom volt e már hasonló, eddig én még nem látam ilyet a fórumon, szóval, indítom be a kocsi, és mintha nem kapna fel benyát, elkezd köhögni, csak utánna leál, rálépek a gázra, és mintha lefulladna, de alapból is ugyan úgy leáll. még kell benne lennie benzinnek, a pirostetején van a mutató, de csal, szóval többnek kell benne lennie. egy kis idő után már nem is kezdett röfögni, hanem csak teker az indítómotor, és anyi. ellenne tömődve a benzinszűrőm? vagy a benya szivatyú halt meg?

tengap si csinált hasonlót, de 3-adjára benindult, és utánna nem csinálta.holnap leszedjük a benzintankiot, meg megnézzük a benzinszűrőt,+a szivatyút.

tanácsot kérek. üdv!!

remélem értitek mit akarok kihozni ebből :DD ha nem akkor majd helyesbítek. köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. van egy nagy problémám, nemtom volt e már hasonló, eddig én még nem látam ilyet a fórumon, szóval, indítom be a kocsi, és mintha nem kapna fel benyát, elkezd köhögni, csak utánna leál, rálépek a gázra, és mintha lefulladna, de alapból is ugyan úgy leáll. még kell benne lennie benzinnek, a pirostetején van a mutató, de csal, szóval többnek kell benne lennie. egy kis idő után már nem is kezdett röfögni, hanem csak teker az indítómotor, és anyi. ellenne tömődve a benzinszűrőm? vagy a benya szivatyú halt meg?

tengap si csinált hasonlót, de 3-adjára benindult, és utánna nem csinálta.holnap leszedjük a benzintankiot, meg megnézzük a benzinszűrőt,+a szivatyút.

tanácsot kérek. üdv!!

remélem értitek mit akarok kihozni ebből :) D ha nem akkor majd helyesbítek. köszi a válaszokat.

Úgy érted alapjáraton ketyegve is lefullad? Menet közben már nem fulladozik? Teli tanknál is csinálja?-ki kéne próbálni, zotyának is hasonló gondja van/volt tudtommal alacsony benzinszintnél.... Nekem ugyanezek vagyis ilyen tünetek is voltak amikor a gyújtásmodulom haldoklott, de sok minden más is lehet a háttérben. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. van egy nagy problémám, nemtom volt e már hasonló, eddig én még nem látam ilyet a fórumon, szóval, indítom be a kocsi, és mintha nem kapna fel benyát, elkezd köhögni, csak utánna leál, rálépek a gázra, és mintha lefulladna, de alapból is ugyan úgy leáll. még kell benne lennie benzinnek, a pirostetején van a mutató, de csal, szóval többnek kell benne lennie. egy kis idő után már nem is kezdett röfögni, hanem csak teker az indítómotor, és anyi. ellenne tömődve a benzinszűrőm? vagy a benya szivatyú halt meg?

tengap si csinált hasonlót, de 3-adjára benindult, és utánna nem csinálta.holnap leszedjük a benzintankiot, meg megnézzük a benzinszűrőt,+a szivatyút.

tanácsot kérek. üdv!!

remélem értitek mit akarok kihozni ebből :DD ha nem akkor majd helyesbítek. köszi a válaszokat.

AC relét hallod kattanni,amikor nem idul?

Nekem is ugyanezek a tünetek voltak,15L alatti benzinszintnél,AC csere oldotta meg.

Elsőkörben gyújtásmodul csere volt,az nem jött be.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. van egy nagy problémám, nemtom volt e már hasonló, eddig én még nem látam ilyet a fórumon, szóval, indítom be a kocsi, és mintha nem kapna fel benyát, elkezd köhögni, csak utánna leál, rálépek a gázra, és mintha lefulladna, de alapból is ugyan úgy leáll. még kell benne lennie benzinnek, a pirostetején van a mutató, de csal, szóval többnek kell benne lennie. egy kis idő után már nem is kezdett röfögni, hanem csak teker az indítómotor, és anyi. ellenne tömődve a benzinszűrőm? vagy a benya szivatyú halt meg?

tengap si csinált hasonlót, de 3-adjára benindult, és utánna nem csinálta.holnap leszedjük a benzintankiot, meg megnézzük a benzinszűrőt,+a szivatyút.

tanácsot kérek. üdv!!

remélem értitek mit akarok kihozni ebből :DD ha nem akkor majd helyesbítek. köszi a válaszokat.

felesleges leszedni a tankot, ne is szedjétek le

a szűrő tankon kívül van alólról, az achoz meg hozzáférsz a hátsó ülés felől.

megvan még gyújtás ráadásakor a búgó hang, és a relés kattanás?

ha az nincs akkor meglehet hogy AC vagy a reléje, vagy vmibizti akár.

ne kell leszedni a tankot !!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.