Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Persze, ha a motort is már eleve arra igazították... :lol:

Tápi is mondta: ti elfelejtitek komplex rendszerben nézni az autót. Attól hogy a zsíros kenyéren lecseréled az újhagymát

lilahagymára, még ugyanolyan zsíroskenyér marad, max ad egy kis plusz jóérzést, hogy most valami újat próbálsz :blush:

Az újhagymát (4-1) azért cseréled le lilahagymára (4-2-1), mert az jobb.

Én nem azt mondom, hogy nyerek vele 10-15 lóerőt, hanem jobban kiáramól a kipufogógáz a rendszerből.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 4-1 van már időtlen idők óta.

csakhát neked kissé fel van húzva az a moci..kissé

de én vki olyannak látam, akinek nem tuningolt..ha jól emlékszem, még képes élménybeszámolója is volt, egy szimeringcserével kapcsolatosan, és ott említette meg, hogy felkerült a leömlő is.

Link to comment
Megosztás:

Az újhagymát (4-1) azért cseréled le lilahagymára (4-2-1), mert az jobb.

Én nem azt mondom, hogy nyerek vele 10-15 lóerőt, hanem jobban kiáramól a kipufogógáz a rendszerből.

ez azért ennyire mégse egyszerű... akkor miért nincs 4 cső végig a kocsi seggéig semmi kipufogódobbal? :blush:

vannak ilyen dolgok, hogy átöblítés... feltöltődés, amit nagyban befolyásol a kipufogórendszer milyensége.

ha nincs semmi folytás romlik az összhang azt nem megy a verda... pl túl nagy átmérőjű rendszernél nyomatékvesztésről való beszámolót is hallhattunk már itt is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az újhagymát (4-1) azért cseréled le lilahagymára (4-2-1), mert az jobb.

Én nem azt mondom, hogy nyerek vele 10-15 lóerőt, hanem jobban kiáramól a kipufogógáz a rendszerből.

És te attól jobban érzed magad, hogy megkönnyítetted a kipufogógázok dolgát?

Biztos hogy te is teljesítménynövekedés miatt csinálod.

Fordítsuk meg a dolgot. Mit vársz?

Link to comment
Megosztás:

Én nem azt mondom, hogy nyerek vele 10-15 lóerőt, hanem jobban kiáramól a kipufogógáz a rendszerből.

Esetedben a jobb öblítés valószínű rosszabb motorkarakterisztikát is eredményezne.

Ez egy kicsit komplexebb dolog, mint a "belefújunk a csőbe, és a másik végén valakinek lobogni fog a haja" problémakör :blush:

Link to comment
Megosztás:

ez azért ennyire mégse egyszerű... akkor miért nincs 4 cső végig a kocsi seggéig semmi kipufogódobbal? :blush:

vannak ilyen dolgok, hogy átöblítés... feltöltődés, amit nagyban befolyásol a kipufogórendszer milyensége.

ha nincs semmi folytás romlik az összhang azt nem megy a verda... pl túl nagy átmérőjű rendszernél nyomatékvesztésről való beszámolót is hallhattunk már itt is :lol:

Kiforgatod a szavaimat! Én nem mondtam semmi ilyesmit amiről Te írtál! Én csak azt írtam, hogy a 4-1 helyett legyen 4-2-1, de a kati, közdob és a kipufogódob maradna! És nem kell 70-es rendszer egy 1.4-re.

Link to comment
Megosztás:

Na nekem aztán végképp nincs rutinom a tuningolós dolgokban, de egy két dolgot leszűrtem itt a fórumot olvasgatva.

1.: aki erősebb kocsit akar, az vegyen erősebbet, és ne nyúljon hozzá.

2.: az én esetemben (c14nz) az SE-sítésen kívül nem hiszem hogy sok értelme van tuningal foglalkozni, mint pölö leömlő, sportdob, direktszűrő, mert nem hoz lényegesen több erőt, akkor meg minek.

Persze azért látni elég sok ellenpéldát, de nekem ez a véleményem.

Link to comment
Megosztás:

hátha be se indul :)

eeez?? hogyne indulna, új izzítógyertyák, új önindító, új akksi, ez már a víz alatt is beindul öregem :D egy kis hagymát észre se vesz :D De érdekes szaga lehet ha már felforrósodott a kipuff :D Jah kipuff... azt is lehet megcsinyáni. Amikor megnyekkent a rendszer, mert apám megtolatott egy járdaszegélyt, akkor úgy nyomta félre a csövet hogy a tűzkarikánál középen rés van. Ha hosszabb ideig helyben áll, és járatom, akkor lehet érezni is benne hogy nem csak a végén füstöl... :blush: a nyári dugó-idényre ezt meg kell csinálni, mert ott fulladok meg benne :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na nekem aztán végképp nincs rutinom a tuningolós dolgokban, de egy két dolgot leszűrtem itt a fórumot olvasgatva.

1.: aki erősebb kocsit akar, az vegyen erősebbet, és ne nyúljon hozzá.

2.: az én esetemben (c14nz) az SE-sítésen kívül nem hiszem hogy sok értelme van tuningal foglalkozni, mint pölö leömlő, sportdob, direktszűrő, mert nem hoz lényegesen több erőt, akkor meg minek.

Persze azért látni elég sok ellenpéldát, de nekem ez a véleményem.

egy két dolgot azért érdemes megcsinálni, pl a légszűrős dolog se kerül sok pénzbe... főleg neked, mert ugye az építkezés, és egy két csődarab biztos akad még :blush:

én pl összetákoltam egy kipufogót hátra, nem is megy jobban, de legalább a hangja jobb :lol:

na meg futóműre is elég könnyen rá lehet gyúrni, pl a Veki hátsóhíd, meg a cali első stabrúd...

igazából a moci az amihez tényleg nem lehet annyira hozzányúlni olcsó pénzből...

Link to comment
Megosztás:

Én is hittem a mesékben. :blush:

Jó nagy hangja lett. :lol:

am sokszor bosszantó vagy

nem bírod kimondani, hogy megszítad vele, és ezért nem akarod hogy mi is megszívjuk?

itt is csak ellenzed ellenzed, azt a végén csak kibököd, hogy bevetted a mesét :)

jó persze sokaknak ez se elég... de én pl adok a véleményedre :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már tuningoltok! Tud valaki valami tuning megoldást 1,7D-re?

Tavaly lezártam azt a csövet, amin visszajut a füst és a korom a levegőhöz. Az eredmény érezhető, mert szín tiszta levegőt szív és nem folytja a motort. Jobban húz! Ezen kívül valaki valamit? :lol:

Az miaz? mesélj csak :blush:

Link to comment
Megosztás:

micsoda?

egy cali stabrúd, meg egy veki hátsóhíd? 15 ezer ft kb :blush: csupaszon.

nem a koni szettedről beszéltem

Ha te tudsz ilyen kombót ennyiért akkor vegyél sokat, mert dupla áron el tudod adni.

Mégis mi a fenének teszel be hátra tárcsás hidat, ha elöl nincs nagy féked?

Mégis mit teszel fel a nagy fékekre, ha 13-as kereked van?

Mégis minek rá a nagy kerék, ha nem bírja el a motor?

Mégis minek a másik stabrúd, ha amúgy is billeg az egész?

Te tényleg nem érted?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.