Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Az emúlt 1-3 évben írhattam és Astra F-ben van. :blush:

Kb. 4 éve lehetett, azt ne mondjam meg milyen színű pólóban voltam akkor? :lol:

akkor marad a próba...

amire én emlékszem a Tápiféle szívó oldali tuningról:

a rács mögötti szűkítést kivette, a meleglevegős részt is... a légszűrőházban lévő merevítőbordákat kivágdosta alólról teljese, lehető legsimábbra, és a fedőjén is kivágta a cső felöli 3mat... na meg akkor a harmónika cső kicserélése..

én ennyire emlékszem

Link to comment
Megosztás:

szervíz óradíjak kicst alacsonyabbak errefelé: 3500 4000Ft

zotyaneked milyen kocsit van? csavarhúzóval cserélsz légszűrőt? :blush: meg pár száz?

pollenszűrőt én kicseréltem, de nem volt drága, igaz utángyári volt, meg kicsit ügyesen kellett betenni a helyére de bement

vasco légszűrő pollenszűrő benyaszűrő, és olajszűrő, az egészért postával együtt nemfizettem asszem 5 ezret se.

Tessék. A csavarhúzó azért kell, mert nem férek hozzá kézzel a kasztni által takart kapocshoz.

Link to comment
Megosztás:

amire én emlékszem a Tápiféle szívó oldali tuningról:

a rács mögötti szűkítést kivette, a meleglevegős részt is... a légszűrőházban lévő merevítőbordákat kivágdosta alólról teljese, lehető legsimábbra, és a fedőjén is kivágta a cső felöli 3mat... na meg akkor a harmónika cső kicserélése..

én ennyire emlékszem

A meleg levegő hozzávezetésről úgy emlékszem az a vélemény, hogyha ki van véve, nő a fogyasztás, lassabban melegszik be.

Link to comment
Megosztás:

A meleg levegő hozzávezetésről úgy emlékszem az a vélemény, hogyha ki van véve, nő a fogyasztás, lassabban melegszik be.

pontosan

de áramlásnak nagyon útját állja...

Tápi írta is akkor, hogy aki rövidtávozik annak nem ajánlja.

marad a bordák kivágása, és a rács mögötti szűkítés, meg a harmónika cserélése...

nekem a wareszból még megvan pár vastag gumicső kanyarral... alu cső helyett pedig a pvc cső is jó, könnyű, és nem fogja összeroppantani a vákum se...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.nos lenne egy kérdésem, aszonya hogy ha csináltatok egy leömlőt a c14nz- hez akkor az felfog menni a c14 si-re? ha hengerfejet cserélek?, mert akko még enmnyúlok a kipufogórendszerhez. és az enym ugye karbis, azt hogy lehet megpiszkálni hogy erősebb legyen? vagy mit lehet vele kezdeni?? hogy kapjon pá lovat a ménes olcsón????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.nos lenne egy kérdésem, aszonya hogy ha csináltatok egy leömlőt a c14nz- hez akkor az felfog menni a c14 si-re? ha hengerfejet cserélek?, mert akko még enmnyúlok a kipufogórendszerhez. és az enym ugye karbis, azt hogy lehet megpiszkálni hogy erősebb legyen? vagy mit lehet vele kezdeni?? hogy kapjon pá lovat a ménes olcsón????

Karbis? Lemaradtam az átalakitásról? :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.nos lenne egy kérdésem, aszonya hogy ha csináltatok egy leömlőt a c14nz- hez akkor az felfog menni a c14 si-re? ha hengerfejet cserélek?, mert akko még enmnyúlok a kipufogórendszerhez. és az enym ugye karbis, azt hogy lehet megpiszkálni hogy erősebb legyen? vagy mit lehet vele kezdeni?? hogy kapjon pá lovat a ménes olcsón????

Kinek az asszonya? :lol:

Passzol a leömlő.

A fenét karbis, de miért nem vettél erősebbet? A lovakat nem adják olcsón értsétek már meg. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.nos lenne egy kérdésem, aszonya hogy ha csináltatok egy leömlőt a c14nz- hez akkor az felfog menni a c14 si-re? ha hengerfejet cserélek?, mert akko még enmnyúlok a kipufogórendszerhez. és az enym ugye karbis, azt hogy lehet megpiszkálni hogy erősebb legyen? vagy mit lehet vele kezdeni?? hogy kapjon pá lovat a ménes olcsón????

A C14NZ az központi befecsis, nem karbis. Annak 14NV a motorkódja.

Link to comment
Megosztás:

ujra elolvastam, és azt gondolom elég jól emlékeztem, de!!

ez hol van?

"Köveztkezhet a belső "légalagutak" kiszedése. (pattintós, de könnyen törik és nehéz kiszedni) Ellenérvek: nagyobb hang (bár van akinek pont ez kell, gyárilag a zajcsillapítás lehetett az egyik szerepe), mégtöbb kosz landol a a szűrő felületén."

Link to comment
Megosztás:

ujra elolvastam, és azt gondolom elég jól emlékeztem, de!!

ez hol van?

"Köveztkezhet a belső "légalagutak" kiszedése. (pattintós, de könnyen törik és nehéz kiszedni) Ellenérvek: nagyobb hang (bár van akinek pont ez kell, gyárilag a zajcsillapítás lehetett az egyik szerepe), mégtöbb kosz landol a a szűrő felületén."

Ez a mondat? A többi közt. :blush:

Amúgy benne a légszűrőházban.

Link to comment
Megosztás:

jó jó,tudatlan vagyok,

köszi a válaszokat

ja és azért, mert az drágább volt, meg világválság van, így vettem egy olcsót, és amit ráköltök abból jbban kijövök mintha 4-500 ezerért vettem volna egy jót.

a munkaórában szarabbul jövök majd ki, de tudom majd hogy mi van benne, és hogy kik csinálták. :blush:

Link to comment
Megosztás:

jó jó,tudatlan vagyok,

köszi a válaszokat

ja és azért, mert az drágább volt, meg világválság van, így vettem egy olcsót, és amit ráköltök abból jbban kijövök mintha 4-500 ezerért vettem volna egy jót.

a munkaórában szarabbul jövök majd ki, de tudom majd hogy mi van benne, és hogy kik csinálták. :blush:

lehet megfogod bánni még :)

de én is hasonlóképpen gondolkozom :lol:

Link to comment
Megosztás:

jó jó,tudatlan vagyok,

köszi a válaszokat

ja és azért, mert az drágább volt, meg világválság van, így vettem egy olcsót, és amit ráköltök abból jbban kijövök mintha 4-500 ezerért vettem volna egy jót.

a munkaórában szarabbul jövök majd ki, de tudom majd hogy mi van benne, és hogy kik csinálták. :blush:

Ez oké, csak a nagyobb köbcentis kocsik általában olcsóbbak, lehet jobban jártál volna ha veszel egy 2 literest, és nem nyúlsz hozzá, mint így ha 1.4-et akarsz tuningolni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.