Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

tehát otthon?

mert ami díjakat én mondtam, az r szervíz daja volt.

most meg skoda... deleginkább semmi

nemcsoda hogy senki se maradt ott a régiek közzül...

Nem otthon, bérel egy kisebb épületet. Nem sok a felszerelése, de levegős cuccok és csápos emelő azért van.

Link to comment
Megosztás:

Rémlik valami.

SE-n harmonika van ha jól rémlik. (Húderég matattam a motortérben. :blush: ) Csak azért nem applikáltam át, mert az SE-nek már 65mm-s a belső átmérője az NZ 60mm-jéhez képest. Meg hogy így belegondolok komplexebb terveim is vannak/voltak vele, és ez előbbi mégiscsak a egy fél megoldás. (A légszűrődoboz hülye formája miatt.)

Igazából szerintem magával a szívórésszel ennél többet nem tudok kezdeni, ha nem akarok direktszűrőt betenni, márpedig nem akarok.

Link to comment
Megosztás:

Rémlik valami.

SE-n harmonika van ha jól rémlik. (Húderég matattam a motortérben. :lol: ) Csak azért nem applikáltam át, mert az SE-nek már 65mm-s a belső átmérője az NZ 60mm-jéhez képest. Meg hogy így belegondolok komplexebb terveim is vannak/voltak vele, és ez előbbi mégiscsak a egy fél megoldás. (A légszűrődoboz hülye formája miatt.)

és neked milyen doboz van betéve? az se-é? mert nekem c20xe doboz(gyári klima matricával:)) és c20ne gumicső. kicsit faragni kellett a csőből de amugy zsír :blush:

Link to comment
Megosztás:

Rémlik valami.

SE-n harmonika van ha jól rémlik. (Húderég matattam a motortérben. :blush: ) Csak azért nem applikáltam át, mert az SE-nek már 65mm-s a belső átmérője az NZ 60mm-jéhez képest. Meg hogy így belegondolok komplexebb terveim is vannak/voltak vele, és ez előbbi mégiscsak a egy fél megoldás. (A légszűrődoboz hülye formája miatt.)

ha nincs meg a rezonátor doboz, akkor mi lesz???

elvileg hangosabb lesz a szívó oldal??

baj lesz? az őzikés eset után bekukkantottam abba a részbe, de tökre szárazság, és tisztaság van ott... elvileg ott nem tud levegőn kívűl mást szívni... vagy tömjem inkább el a lukat?

jólenne, ha egy kicsit változna a hangja..

Link to comment
Megosztás:

és neked milyen doboz van betéve? az se-é? mert nekem c20xe doboz(gyári klima matricával:)) és c20ne gumicső. kicsit faragni kellett a csőből de amugy zsír :blush:

14SE doboz.

Lehet már kérdeztem, de talp milyen lett hozzá? Mert NE házfelsőm nekem is van és pont illik az SE-re és nekem jobban is tetszik. :lol:

Egyébként nem kétlem hogy jó lenne, de mihez hasonlítod?

Link to comment
Megosztás:

14SE doboz.

Lehet már kérdeztem, de talp milyen lett hozzá? Mert NE házfelsőm nekem is van és pont illik az SE-re és nekem jobban is tetszik. :lol:

Egyébként nem kétlem hogy jó lenne, de mihez hasonlítod?

várjálcsak...végig gondoltam hogy is van nekem...az alja egy xeből való, a teteje és a cső pedig neből..

múltkor már mutattam ezt a képet, és beszéltünk is a légtömegmérőről amit azóta se vettem ki.

4541_61450.jpg

mihez hasonlítom..amig nem volt kész addig egy faragott cső volt benne, kisebb átmérővel. borzalmas volt :blush:

szerk: a klíma matrica a másik dobozfedőn van:D

Link to comment
Megosztás:

Ha így gondolod... :blush:

Sima NZ sytle szívórészed van?

Igen...sima doboz, amire rámegy ugye a kipufogócsonk meleg levegője, meg a hűtőmaszk mögül, aztán a harmonika. Ezért gondoltam hogy itt egyedül a harmonika cserélése az amit tudok tenni. Nagyobb doboznak, illetve csőnek úgysem lenne értelme szerintem. De javíts ki ha tévedek.

Link to comment
Megosztás:

múltkor már mutattam ezt a képet, és beszéltünk is a légtömegmérőről amit azóta se vettem ki.

Igen már rémlik. Szerintem, ha kreálnék oda valami normális cuccot lenne egy vevőm. :)

mihez hasonlítom..amig nem volt kész addig egy faragott cső volt benne, kisebb átmérővel. borzalmas volt :blush:

Azt elhiszem hogy annál sokkal jobb, de nem kell megállni a létra közepénél. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen...sima doboz, amire rámegy ugye a kipufogócsonk meleg levegője, meg a hűtőmaszk mögül, aztán a harmonika. Ezért gondoltam hogy itt egyedül a harmonika cserélése az amit tudok tenni. Nagyobb doboznak, illetve csőnek úgysem lenne értelme szerintem. De javíts ki ha tévedek.

Ha minden gyári, akkor azért bőven lehet mit csinálni. :D

Egyszer ezt már leírtam, keressétek meg. :D

kössz :)

naaa mond már meg

neked ezzel van tapasztalatod, mond már el :blush:

Utána már neked is lenne. :lol: Próbáltam azt is mindkétféleképpen, nekem jobban tetszett, ha be volt tömve. Elméleteket meg milliót tudok rá gyártani, de azzal nem untatnék senkit.

Link to comment
Megosztás:

Igen már rémlik. Szerintem, ha kreálnék oda valami normális cuccot lenne egy vevőm. :)

Azt elhiszem hogy annál sokkal jobb, de nem kell megállni a létra közepénél. :lol:

hát végülis nem lenne nagy ördöngösség oda kreálni vmit...lekell venni a légtömegmérőt, és berakni egy megfelelő méretű szilikon csövet :D

amúgy most azért várakozom a létra közepén mert nincs $$$. fel kéne rakni az irmscher toldatot, de elöbb fújni kéne...közben meg van 6rugóm amit elkéne adni :blush:

Link to comment
Megosztás:

Ha minden gyári, akkor azért bőven lehet mit csinálni. :)

Egyszer ezt már leírtam, keressétek meg. :lol:

Utána már neked is lenne. :blush: Próbáltam azt is mindkétféleképpen, nekem jobban tetszett, ha be volt tömve. Elméleteket meg milliót tudok rá gyártani, de azzal nem untatnék senkit.

ez a tetszés dolog csak hangra, vagy a motor viselkedésére is irányul?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.