Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Lehet de én egy Opel szervizet linkeltem be. És konkrétan az F astra szerelési árait.

Szerintem az árak teljesen korrektek szervízárak tekintetében. Egy légszűrő cseréje majdnem 5000. A szervízben 5-6ezres óradíjakkal dolgoznak. Ha ezt veszed alapul akkor nem drága. Nyilván nem egy egész órát szöszmötölnek vele, de a szervízban minden megkezdett munkaóra órának számít.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az árak teljesen korrektek szervízárak tekintetében. Egy légszűrő cseréje majdnem 5000. A szervízben 5-6ezres óradíjakkal dolgoznak. Ha ezt veszed alapul akkor nem drága. Nyilván nem egy egész órát szöszmötölnek vele, de a szervízban minden megkezdett munkaóra órának számít.

Monjuk ha a Hátsó kipufogódob csere 21 990 Ft akkor igen...korekt! De akkor se viszem szakszervízbe :blush:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az árak teljesen korrektek szervízárak tekintetében. Egy légszűrő cseréje majdnem 5000. A szervízben 5-6ezres óradíjakkal dolgoznak. Ha ezt veszed alapul akkor nem drága. Nyilván nem egy egész órát szöszmötölnek vele, de a szervízban minden megkezdett munkaóra órának számít.

Nem is a szervízekhez viszonyított árat sokallom, csak hát egy csavarhúzóval felfegyverkezve 5 perc kicserélni a levegő szűrőt, ami pár 100 forint.

Link to comment
Megosztás:

de a szervízben minden megkezdett munkaóra órának számít.

És tegyük hozzá ha 10 perc az egész akkor is beírnak 2 órát, sajnos tapasztalat... No akkor kb 7000 HuF-os rezsióradíjjal mennyi is a végösszeg?

Mikor én megveszek egy légszűrőt azt magam kb 2 perc alatt kicserélem, a pollenszűrőt meg kimosom fél évente mert újonnan 4-5 körül mozog és annak is inkább a száradása a sok idő -ugye a papír az meg egy semmire való. :blush:

Link to comment
Megosztás:

És tegyük hozzá ha 10 perc az egész akkor is beírnak 2 órát, sajnos tapasztalat... No akkor kb 7000 HuF-os rezsióradíjjal mennyi is a végösszeg?

Mikor én megveszek egy légszűrőt azt magam kb 2 perc alatt kicserélem, a pollenszűrőt meg kimosom fél évente mert újonnan 4-5 körül mozog és annak is inkább a száradása a sok idő -ugye a papír az meg egy semmire való. :blush:

Miért mi a gond a papír pollenszűrővel? Nekem is olyan van bent. Azt se tudtam, hogy létezik nem -papír. :lol:

Link to comment
Megosztás:

1) mert nem kapsz olyan darabot ami pont passzol, ergo szabni-varrni kell, és több darabból fog állni, amiket bilinccsel kell "összeragasztani".

2) az egész kókányolmány sokkal merevebb lesz és nem lesz képes felvenni a motor mozgásából eredő mozgásokat, ergo előbb utóbb valami törni fog.

3) egy-egy ilyen gumicső elem (van belőle szééép kék, piros, meg fekete is!!!) kb 3-4 ezer forintot kóstál darabonként, ergó lesz egy bazi drága, látványos, de kevésbé használható gumicsöved.

4) semmi értelme, ilyen teljesítménynél nincs érezhető hatása a sima szívócsőnek.

5) ezért ajánlják ezeket a csöveket a direkt szűrők bekötéséhez, amiről pedig olvashattál emitt eleget, hogy nem ajánlott az alkalmazása a hétköznapi ótón! :lol:

Próbáltad már a hatását? És a többiek akik lebeszélnek? :blush:

Link to comment
Megosztás:

Miért mi a gond a papír pollenszűrővel? Nekem is olyan van bent. Azt se tudtam, hogy létezik nem -papír. :blush:

Csak annyi, hogy elázhat és nem tisztítható normálisan. Bizony van, nekem pl filc van benne aktív szén szűrős vagy minek hívják -igaz a szénszemek már kikophattak belőle attól az 5-6 forró vizes mosástól de a lényeg, hogy jó, nincs szétszakadva, stb és nem kell újat vennem... :lol: :) :D

Link to comment
Megosztás:

szervíz óradíjak kicst alacsonyabbak errefelé: 3500 4000Ft

zotyaneked milyen kocsit van? csavarhúzóval cserélsz légszűrőt? :blush: meg pár száz?

pollenszűrőt én kicseréltem, de nem volt drága, igaz utángyári volt, meg kicsit ügyesen kellett betenni a helyére de bement

vasco légszűrő pollenszűrő benyaszűrő, és olajszűrő, az egészért postával együtt nemfizettem asszem 5 ezret se.

Link to comment
Megosztás:

gyanítom, hogy te igen :lol:

mesélj már, meg esetleg kép?

Igen, én már próbáltam. Nekem az NZ-ben évekig (az SE-ig) sima alucső volt két textilszövésű gumicsővel a kétoldalán felfogatva. Egyszer sem jött szét semmi a motor mozgásától, nem is tört. :) Egyszer visszaraktam a harmonikát, mert az mégiscsak könnyebb :D, de csak a tesztútra maradt benne, utána vissza.

Nem boncolgatnám milyennek éreztem, mert sok sok éve volt, és lehet másnál nem is lenne ugyanolyan. Azt sem mondom, hogy most mindenki dobja el a harmonikát, de kipróbálni lehet, az meg hogy kinek mit ér meg... :blush:

(Invi lehet még meg is van. :D)

Link to comment
Megosztás:

szervíz óradíjak kicst alacsonyabbak errefelé: 3500 4000Ft

zotyaneked milyen kocsit van? csavarhúzóval cserélsz légszűrőt? :lol: meg pár száz?

...

Az én szerelőm is kb. ennyiért dolgozik. Én is csavarhúzóval cserélem, inkább, mint a körmöm törjön le a dobozfedél tartókampóitól... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Igen, én már próbáltam. Nekem az NZ-ben évekig (az SE-ig) sima alucső volt két textilszövésű gumicsővel a kétoldalán felfogatva. Egyszer sem jött szét semmi a motor mozgásától, nem is tört. :) Egyszer visszaraktam a harmonikát, mert az mégiscsak könnyebb :D, de csak a tesztútra maradt benne, utána vissza.

Nem boncolgatnám milyennek éreztem, mert sok sok éve volt, és lehet másnál nem is lenne ugyanolyan. Azt sem mondom, hogy most mindenki dobja el a harmonikát, de kipróbálni lehet, az meg hogy kinek mit ér meg... :lol:

(Invi lehet még meg is van. :D)

A héten mindenképp össze kellene futni úgyis az antenna miatt. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Az én szerelőm is kb. ennyiért dolgozik. Én is csavarhúzóval cserélem, inkább, mint a körmöm törjön le a dobozfedél tartókampóitól... :blush:

igaz ami igaz eccer belilult a körmöm nekem is :lol:

de mindig nekiállok segédeszköz nélkül...

és a te szerelőd maszek? vagy rendes szervízt üzemeltet?

Link to comment
Megosztás:

Igen, én már próbáltam. Nekem az NZ-ben évekig (az SE-ig) sima alucső volt két textilszövésű gumicsővel a kétoldalán felfogatva. Egyszer sem jött szét semmi a motor mozgásától, nem is tört. :lol: Egyszer visszaraktam a harmonikát, mert az mégiscsak könnyebb :), de csak a tesztútra maradt benne, utána vissza.

Nem boncolgatnám milyennek éreztem, mert sok sok éve volt, és lehet másnál nem is lenne ugyanolyan. Azt sem mondom, hogy most mindenki dobja el a harmonikát, de kipróbálni lehet, az meg hogy kinek mit ér meg... :blush:

(Invi lehet még meg is van. :D)

emlékszel anno megkerestelek ezzel a dologgal, akkor elmesélted nagyvonalakban, neked hogy van, azóta se felejtettem el, de a megvalósításik még nem jutotam el....

és sok kicsi sokra megy alapon ez is egy jó terv lehet,és ha nem maradtál meg a gyárinál, akkor érezhető is gondolom.

Az Se -n mi van most neked?

Link to comment
Megosztás:

A maszek szerelőknek is rendes szervíze van. :blush:

őőő de mennyire maszek? be van jelentve?

mert kollégám is maszekol otthon az udvaron :lol:

és az se mindegy, hogy márkaszrvíz, vagy műhely..

tehát nekünk pl volt egy főnök(sereg) és voltunk mi a melósok....

Link to comment
Megosztás:

igaz ami igaz eccer belilult a körmöm nekem is :blush:

de mindig nekiállok segédeszköz nélkül...

és a te szerelőd maszek? vagy rendes szervízt üzemeltet?

Maszek. Régebben egy nagyobb, 4-állásos, komoly gépparkkal, fékpaddal rendelkező szervízben dolgozott (azelőtt meg Opel márkaszervízben), de úgy 1 éve már csak maszekként dolgozik saját műhelyben.

Link to comment
Megosztás:

emlékszel anno megkerestelek ezzel a dologgal, akkor elmesélted nagyvonalakban, neked hogy van, azóta se felejtettem el, de a megvalósításik még nem jutotam el....

és sok kicsi sokra megy alapon ez is egy jó terv lehet,és ha nem maradtál meg a gyárinál, akkor érezhető is gondolom.

Az Se -n mi van most neked?

Rémlik valami.

SE-n harmonika van ha jól rémlik. (Húderég matattam a motortérben. :blush: ) Csak azért nem applikáltam át, mert az SE-nek már 65mm-s a belső átmérője az NZ 60mm-jéhez képest. Meg hogy így belegondolok komplexebb terveim is vannak/voltak vele, és ez előbbi mégiscsak a egy fél megoldás. (A légszűrődoboz hülye formája miatt.)

Link to comment
Megosztás:

Maszek. Régebben egy nagyobb, 4-állásos, komoly gépparkkal, fékpaddal rendelkező szervízben dolgozott (azelőtt meg Opel márkaszervízben), de úgy 1 éve már csak maszekként dolgozik saját műhelyben.

tehát otthon?

mert ami díjakat én mondtam, az r szervíz daja volt.

most meg skoda... deleginkább semmi

nemcsoda hogy senki se maradt ott a régiek közzül...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.