Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem hiszem, hogy különösebb vákum hatna rá, ha a harmonika belselyébe teszi bélésnek, mert biztos hogy a palack és a gumicső között is lesz áramlás, nem csak a palackon bellül. De akkor meg 50-es szenyvízcső. Úgy tudom van akkora.

Sorry, de egy ilyet nem tudok nem észre venni. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy különösebb vákum hatna rá, ha a harmonika belselyébe teszi bélésnek, mert biztos hogy a palack és a gumicső között is lesz áramlás, nem csak a palackon bellül. De akkor meg 50-es szenyvízcső. Úgy tudom van akkora.

hát azért amikor kinyit a pillangó, nem egy kis fuvallat megy ott, nem véletlenül olyan vastag és erős az a gumicső...

valamint a petpalackot is rögzíteni kéne, tehát szigszalag, amit megint könnyen összeszív, söt az még be is juthat a motorba...biztos szereti :lol:

szennyvízcső, jól mutat a befőttes üveg mellett mi? :blush:

sztem a kollega csak felvetett egy optimálisabb működést, nem pedig tunyingolni akarta a sast. vehet rá gumicsövet, de sok változás nem lesz.

Link to comment
Megosztás:

nem

én csak azt mondtam, amire én gondolok... és mivel én sok olyan fostalicskát láttam... sajnos vagy nem, de arra hasonlít, márcsak a folytószelepház állása is, de ha neked van elképzelésed mi lehet az, akkor hajrá, mert Johny is arra vár nem arra hogy leszólj másokat :lol:

mivel nem láttam a képet amiről beszélsz, így nem nagyon tudok rá reagálni....

ne motort meg láttam már ugyh :blush:

Link to comment
Megosztás:

Csak egy ötlet volt. Egy indoklást szabad kérni, hogy ez miért nem lenne jó? :blush:

1) mert nem kapsz olyan darabot ami pont passzol, ergo szabni-varrni kell, és több darabból fog állni, amiket bilinccsel kell "összeragasztani".

2) az egész kókányolmány sokkal merevebb lesz és nem lesz képes felvenni a motor mozgásából eredő mozgásokat, ergo előbb utóbb valami törni fog.

3) egy-egy ilyen gumicső elem (van belőle szééép kék, piros, meg fekete is!!!) kb 3-4 ezer forintot kóstál darabonként, ergó lesz egy bazi drága, látványos, de kevésbé használható gumicsöved.

4) semmi értelme, ilyen teljesítménynél nincs érezhető hatása a sima szívócsőnek.

5) ezért ajánlják ezeket a csöveket a direkt szűrők bekötéséhez, amiről pedig olvashattál emitt eleget, hogy nem ajánlott az alkalmazása a hétköznapi ótón! :lol:

Link to comment
Megosztás:

1) mert nem kapsz olyan darabot ami pont passzol, ergo szabni-varrni kell, és több darabból fog állni, amiket bilinccsel kell "összeragasztani".

2) az egész kókányolmány sokkal merevebb lesz és nem lesz képes felvenni a motor mozgásából eredő mozgásokat, ergo előbb utóbb valami törni fog.

3) egy-egy ilyen gumicső elem (van belőle szééép kék, piros, meg fekete is!!!) kb 3-4 ezer forintot kóstál darabonként, ergó lesz egy bazi drága, látványos, de kevésbé használható gumicsöved.

4) semmi értelme, ilyen teljesítménynél nincs érezhető hatás a sima szívócsőnek.

5) ezért ajánlják ezeket a csöveket a direkt szűrők bekötéséhez, amiről pedig olvashattál emitt eleget, hogy nem ajánlott az alkalmazása a hétköznapi ótón! :blush:

Rendben. Meggyőztél. Köszi a korrekt választ. Ennyiért nem érné meg, csupán optimalizálásnak gondoltam, de így akkor ez elmarad.

Link to comment
Megosztás:

Szinte szervós lett a ribi :D fújtam a kerekekbe, és csoda történt :P :D (lehet hogy időnként kéne bele levegő) :D :) :blush: Viszont a kerékfújástól sajna nem javult meg, a csomagtartómban a kárpit :lol: Azok a gyári torx-ok amik fogták, erősen csökkent létszámban teljesítenek ott szolgálatot. Túlméretes csavarra gondoltam, de aztán rájöttem hogy előtte is zörgős volt néha. Eszembe jutott hogy legutóbb melóból hoztam vagy 5-6 méter padlószőnyeget. Sztetek be lehet azt úgy rakni a műanyag burk. és a perem közé hogy ott is maradjon, meg kussoltassa is ? vagy valaki próbálkozott már mással ami esetleg bejött? :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sorry, de egy ilyet nem tudok nem észre venni. :P

Pedig mit filóztam, vagy 5-ször átirtam, mire végleges lett.

Szinte szervós lett a ribi :D fújtam a kerekekbe, és csoda történt :D :D (lehet hogy időnként kéne bele levegő) :D :) :blush: Viszont a kerékfújástól sajna nem javult meg, a csomagtartómban a kárpit :lol: Azok a gyári torx-ok amik fogták, erősen csökkent létszámban teljesítenek ott szolgálatot. Túlméretes csavarra gondoltam, de aztán rájöttem hogy előtte is zörgős volt néha. Eszembe jutott hogy legutóbb melóból hoztam vagy 5-6 méter padlószőnyeget. Sztetek be lehet azt úgy rakni a műanyag burk. és a perem közé hogy ott is maradjon, meg kussoltassa is ? vagy valaki próbálkozott már mással ami esetleg bejött? :P

Nekem is gyakran van most szervóm, főleg ha jégre állok. :D Amúgy én túlfújom a gumikat, olyan 2.2-re alapból. A műanyag burkolat alá inkább vegyél mosogatószivacsot, vágd fel 2-centis csíkokra, és ragaszd ragasztópisztollyal a perem mellé annyira, hogy még ne lógjon ki. Talán kitámasztja annyira, hogy ne zörögjön. Én a multkor találtam egy darab csavart a pincébe ami pont passzol a megszakadt helyére, majd ha csavarbolt közelébe járok veszek egy marékkal. Amúgy úgy vettem észre, eléggé kilátástalan küzdelem egy 14-éves kocsin a zörgés ellen küzdeni. Én már feladtam.

Link to comment
Megosztás:

Pedig mit filóztam, vagy 5-ször átirtam, mire végleges lett.

Nekem is gyakran van most szervóm, főleg ha jégre állok. :D Amúgy én túlfújom a gumikat, olyan 2.2-re alapból. A műanyag burkolat alá inkább vegyél mosogatószivacsot, vágd fel 2-centis csíkokra, és ragaszd ragasztópisztollyal a perem mellé annyira, hogy még ne lógjon ki. Talán kitámasztja annyira, hogy ne zörögjön. Én a multkor találtam egy darab csavart a pincébe ami pont passzol a megszakadt helyére, majd ha csavarbolt közelébe járok veszek egy marékkal. Amúgy úgy vettem észre, eléggé kilátástalan küzdelem egy 14-éves kocsin a zörgés ellen küzdeni. Én már feladtam.

Én elszánt vagyok :) Nekem előbb utóbb kussolni fog a beltér, csak még nem tudom hogy mikor, és hogy hogy :D :lol: Majd ha lesz némi időm... Rá kéne szánni már egy hétvégét szegényre. Van egy csomó apró kis szir-szar, amit majd megcsinálok, majd megcsinálok, de aztán tolódik állandóan, és ezek a szir-szarok, meg csak többszöröződnek :D Viszont végre itt vannak a ledek :D már nézegetem őket este óta, de ma is megyek melózni, úgyhogy ma is elmarad :blush:

Link to comment
Megosztás:

Én elszánt vagyok :) Nekem előbb utóbb kussolni fog a beltér, csak még nem tudom hogy mikor, és hogy hogy :D :lol: Majd ha lesz némi időm... Rá kéne szánni már egy hétvégét szegényre. Van egy csomó apró kis szir-szar, amit majd megcsinálok, majd megcsinálok, de aztán tolódik állandóan, és ezek a szir-szarok, meg csak többszöröződnek :D Viszont végre itt vannak a ledek :D már nézegetem őket este óta, de ma is megyek melózni, úgyhogy ma is elmarad :blush:

Nekem a bal első központizáron és az anyósülés biztonsági öv csatján kívül nem zörög semmi.

Link to comment
Megosztás:

Állandóan kimozdul a sebbváltóköpenyem a helyéről! :blush: Valószínű, hogy letörhetet egy darab a keretről! Van valami tippetek, hogy csináljam meg??

http://www.kepfeltoltes.hu/view/090222/ABC...ltoltes.hu_.jpg

Elöl kettő " beakasztós" fülnek kell lennie, hátul meg " bepattintósnak". Nézd meg, melyik hiányzik, próbáld meg vhogy megmókolni. Ha nem sikerül, ragaszd be a kereted ragasztópisztollyal a helyére, ennek akkor már úgyis vége, és ha majd akarod cserélni némi brutalitással azért majd el lehet távolítani.

Link to comment
Megosztás:

Állandóan kimozdul a sebbváltóköpenyem a helyéről! :blush: Valószínű, hogy letörhetet egy darab a keretről! Van valami tippetek, hogy csináljam meg??

http://www.kepfeltoltes.hu/view/090222/ABC...ltoltes.hu_.jpg

Lehet kapni ilyen króm váltókeretet is. Persze kicsit csicsás, de ha lefújod mattfeketére még jobban is néz ki mint a gyári. LINK

Lecsavarozod és akkor ráadásul nem is lesz fixen ott, ha kell le tudod venni.

Link to comment
Megosztás:

Lehet kapni ilyen króm váltókeretet is. Persze kicsit csicsás, de ha lefújod mattfeketére még jobban is néz ki mint a gyári. LINK

Lecsavarozod és akkor ráadásul nem is lesz fixen ott, ha kell le tudod venni.

És ez a króm váltókeret, leszorítja a köpenyt? Már hallotam róla, de azt hittem, hogy ez csak dísz!

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek! :lol: Aki szervízbe cseréltet levegőszűrőt, annak még bringát sem adnák a kezébe, nem hogy autót :blush:

most biztos megkapom, de musz rönőről beszélni

láttatok ti már espacet, vagy ez egyterűeket??

na abba cseréljetek légszűrőt :)

demondhatom a lagunákat is, vagy megane kat :D

azt nem bűn szervízbe vinni ezért

Link to comment
Megosztás:

most biztos megkapom, de musz rönőről beszélni

láttatok ti már espacet, vagy ez egyterűeket??

na abba cseréljetek légszűrőt :blush:

demondhatom a lagunákat is, vagy megane kat :lol:

azt nem bűn szervízbe vinni ezért

Lehet de én egy Opel szervizet linkeltem be. És konkrétan az F astra szerelési árait.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.