Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Az biztos, nem is veszek :) Túl jó ahhoz hogy a sok marha letördösse :D Amúgy azt már be lehet hajtani, vagy ez is fixen áll a helyén oszt kész? :blush:

1x mindegyik behajlítható :D amugy csak úgy lehet behajlítani ha kipattintod a talpából, nem éri meg...nekem még szerencsére nem vitték le nagyon...1x volt kiugorva a helyéről.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam egy 360-as megfordulást, de annyira nem csúszik, vagy csak nem mertem olyan gyorsan menni. :blush:

Ne viccelj már, az enyémet 2-es negyed-fél gázon megfordítom enyhén vizes aszfalton. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Itt is vannak, de nem ez az érdekes, hanem amikor mult pénteken égett a töltésjelzőm a bizti miatt, aztán persze a szokásos pesszimista hozzáálással egyből a generátorra gondoltam, és megnéztem mennyibe kerül a Bosch generátor. :lol: :) Kettőből már vehetek egy másik kocsit. :blush:

Az F Astrában az jó, hogy minden bokorban kapsz hozzá alkatrészt, és óriási a választék a beszállítók között.

Az biztos, hogy egy tizenéves autóhoz nem érdemes prémium márkás alkatrészeket venni. Nyilván nincs szükség 140 ezer forintos Bosch generátorra, ha kapható jó minőségű Hella is.

Nekem például tavaly, úton Olaszországba, Graz közelében robbant le a generátorom. 4 órán belül folytathattam az utunkat egy Hella által felújítottal.

Link to comment
Megosztás:

:D nem volt tükröd? :D

De volt tükröm, csak ha fagyott és bederesedett akkor nem láttam hátra. Legalábbis nem tökéletesen, és engem zavart.

Az biztos, nem is veszek :D Túl jó ahhoz hogy a sok marha letördösse :P Amúgy azt már be lehet hajtani, vagy ez is fixen áll a helyén oszt kész? :blush:

áhh franc meló van... :) majd este benézek :D

Ezt se lehet behajtani, ez is olyan, ha trauma éri lepattan és vissza kell ütni, amíg lehet. A mostanit már egyszer sikerült egy póznával lenyakazni. Most szétszedtem teljesen elmosogattam a műanyag részeket, olyan mint az új. :D Jó hír, hogy teljesen azonos a külseje a régivel át tudom rakni a fehér burkolatot. Nem tudom kibírom-e tavaszig felszerelés nélkül, van egy 12V-os akkum fúrogépből, lehet felrakom és arról működtetem a baloldalit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne viccelj már, az enyémet 2-es negyed-fél gázon megfordítom enyhén vizes aszfalton. :D

Én még kezdő motoros vagyok. :) Ez abból is látszik, hogy az egyik kanyarban kicsit tovább tartottam behúzva a kéziféket, túlpördültem, és elfeledve a " tanultakat" kifehéredett bütykökkel markoltam a kormányt, és padlóztam a féket. Na ennyit a felkészülésről. :blush: :lol:

Link to comment
Megosztás:

azért é csak ámulok és bámulok, de beülnék egy két körre :

Tápihoz Gabihoz Sanyához is.. így olvasva kicsit furcsa néhány írás...

nekem szar a kézim... alig vizes úton meg se tudom fordítani...

Zotya 360as forduló az minek is neked???

nem 180ast akartál írni?

Link to comment
Megosztás:

azért é csak ámulok és bámulok, de beülnék egy két körre :

Tápihoz Gabihoz Sanyához is.. így olvasva kicsit furcsa néhány írás...

nekem szar a kézim... alig vizes úton meg se tudom fordítani...

Zotya 360as forduló az minek is neked???

nem 180ast akartál írni?

Mert a sima keresztbefordulást már kezdtem unni. :lol: Aztán volt egy nagyobb szabad placc, és kiváncsi voltam meddíg pörög. De nem mentem elég gyorsan hozzá, csak olyan 180-fok körül volt. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Mert a sima keresztbefordulást már kezdtem unni. :lol: Aztán volt egy nagyobb szabad placc, és kiváncsi voltam meddíg pörög. De nem mentem elég gyorsan hozzá, csak olyan 180-fok körül volt. :blush:

keresztbeállás az csak 90 fok...

amikor szembefordulsz a menetiránnyal az 180 és ha ugyan úgy állsz ahogy mentél az 360

csak kéziféktől nem fog többet fordulni 180tól sose

ahhoz kell gázt adni, és a kormányt tekerni

vagy padlózod végig és erőből az ora elhúzza magát, mint mikor jegen parkolok, és nincs kedvem tolatni

vagy pedig lendületből, és ha megforogta a 180at akkor ellenkező irányba kell áttekerni a kormányt, hogy a lendület megfordítsa, mert ha nem jól áll a kerék, akkor csak visszafordul és nem lesz meg a 180 se

Link to comment
Megosztás:

keresztbeállás az csak 90 fok...

amikor szembefordulsz a menetiránnyal az 180 és ha ugyan úgy állsz ahogy mentél az 360

csak kéziféktől nem fog többet fordulni 180tól sose

ahhoz kell gázt adni, és a kormányt tekerni

vagy padlózod végig és erőből az ora elhúzza magát, mint mikor jegen parkolok, és nincs kedvem tolatni

vagy pedig lendületből, és ha megforogta a 180at akkor ellenkező irányba kell áttekerni a kormányt, hogy a lendület megfordítsa, mert ha nem jól áll a kerék, akkor csak visszafordul és nem lesz meg a 180 se

Jóvan na, lehet akkor voltam influenzás amikor a szögeket vettük matekon.

A levegőszűrő háza és a szívócsatorna közti harmonikás gumicsövet cserélte már le valaki sima csőre? Talán valamelyest ideálisabb lenne az áramlás.

Lehet, de nem véletlenül harmonika, a levegőszűrő háza fixen van rögzítve a motorházban, a motor meg a bakokon" mozog". Milyen csőre gondoltál?

Link to comment
Megosztás:

Jóvan na, lehet akkor voltam influenzás amikor a szögeket vettük matekon.

Lehet, de nem véletlenül harmonika, a levegőszűrő háza fixen van rögzítve a motorházban, a motor meg a bakokon" mozog". Milyen csőre gondoltál?

Sima, flexibilis gumicsőre, mint emilyen sok más autóban is van.

Link to comment
Megosztás:

mutass már képet mire gondlsz, mert én még nem láttam sima csövet...

mindegyik harmónikás volt.

Hát a flexibilis általában azért flexibilis, mert harmonikás. :blush: Vagy akkor akkora sima falú kell amibe lehet tenni s-kanyart, hogy tudjon mozogni, de akkor annak meg azért van nagy ellenállása.

Link to comment
Megosztás:

Akkora eltérés lenne a sima falú és az eredeti csőben történő levegőáramlás között, hogy annak jelentősége lenne a teljesitményt/működést illetően ilyen autóknál illetve motorizációnál? Nem hinném. :blush: :lol:

szerintem jólhiszed :)

60 lónál nem itt kell kezdeni a teljesítménynövelést

Link to comment
Megosztás:

Akkora eltérés lenne a sima falú és az eredeti csőben történő levegőáramlás között, hogy annak jelentősége lenne a teljesitményt/működést illetően ilyen autóknál illetve motorizációnál? Nem hinném. :blush: :lol:

Könyörgöm én nem mondtam hogy lóerőket akarok nyerni vele, szó sem volt teljesítménynövelésről. De egy ideálisabb áramlás talán jobb lenne a motor számára. Mindösszesen ennyi.

Valamilyen sima falú de flexibilis csőre gondoltam (nem harmonikás, nem fém).

Link to comment
Megosztás:

Könyörgöm én nem mondtam hogy lóerőket akarok nyerni vele, szó sem volt teljesítménynövelésről. De egy ideálisabb áramlás talán jobb lenne a motor számára. Mindösszesen ennyi.

Valamilyen sima falú de flexibilis csőre gondoltam (nem harmonikás, nem fém).

Értem én, de a kettő elvileg összefügg, vagy nem jól gondolom? Mondandóm lényege az lett volna, hogy felesleges ilyenen agyalni. Ha jó, nem lyukas a cső a mi rajta van, akkor hagyd! Ha cserélni kell akkor meg szerintem tök mindegy milyenre(amennyiben az átmérő egyezik-habár kis eltérés esetén talán még az sem számitana) - persze a motor mozgását figyelembe véve!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.