Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Áá, nem fog az olyan sokat, a fogyija a legutóbbi mérések szerint a kelleténél több helybenfutizással jött ki 3.8 literre, ha csak "hosszú távon" van használva akkor 3.2 elég neki 100-on -ebben a kellemes klímában. :D :D :D

Felháborító hogy zabál... :lol: mekkora tankot akasztottak alá? :blush:

Képzeld el egy áramvonalas dobozzal... Csak olajcserénként kéne megtankolni, és a kettő között elmenne :)

Link to comment
Megosztás:

Üres villogó jelzésről full telire 28 litert tudtam nyomni bele -a gyár 30 litert adott meg.

Nos egy kissé nyílabb alakú kasznival valószínű, hogy ebből még egy picit lejjebb lehetne engedni de ez is nagyon jó fogyasztásnak mondható -az meg, hogy 2 szervíz közt legyen elég az már csak úgy lenne lehetséges, hogy 700 kmnél többet ne menjen addig de hát melós kocsi. Ritka az olyan nap amikor nincs úton. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Nos hát ha belegondolsz, akkor a gyári betét erededi dobba való, a felszabályzott meg már nagyobb átmérőjű, lehet hogy kicsi a felület ahol érintkezik, súrlódik a kettő. vagy hülyeséget írtam? :blush:

eléggé, mivel nem a felületük csökken, hanem a távolságuk nő :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem félelmetes az a leopárd... igazából csak a "színe" olyan :lol:

több nem lesz max egy ELVIST rakok majd a belső tükörre :)

de ha gondolod lefénylépezem oké Sanya?

Rendben. :blush:

Link to comment
Megosztás:

eléggé, mivel nem a felületük csökken, hanem a távolságuk nő :)

Én nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a gyári dob ha jól tudom 200mm a betétnek is ekkora íve van, hogy a teljes felületen súrlódjon fékezéskor. De ha fel lett szabályozva a dob 201mm-re akkor a gyári betét nem fog a teljes felületén felfeküdni, mert más az íve. Vagy abból is felméretes van benne? :blush:

Esett már 3-4 centi hó kimentem kicsit csúszkálni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a gyári dob ha jól tudom 200mm a betétnek is ekkora íve van, hogy a teljes felületen súrlódjon fékezéskor. De ha fel lett szabályozva a dob 201mm-re akkor a gyári betét nem fog a teljes felületén felfeküdni, mert más az íve. Vagy abból is felméretes van benne? :blush:

Esett már 3-4 centi hó kimentem kicsit csúszkálni. :lol:

ja értelek már, sztem az hozzákopott az első pár nap alatt... de lényegtelen, így is úgy is csere...

már akkor is cseréltem volna, ha van zsém rá... csak most még úgy sincs...:S

Link to comment
Megosztás:

ja értelek már, sztem az hozzákopott az első pár nap alatt... de lényegtelen, így is úgy is csere...

már akkor is cseréltem volna, ha van zsém rá... csak most még úgy sincs...:S

Én meg az adóvisszatérítést várom, na meg a jó időt, aztán én is nekiesek a féknek. Tárcsa, dob, betét, az még nincs eldöntve a munkahengereket cserélem-e. ja meg olajcsere.

Link to comment
Megosztás:

Én meg az adóvisszatérítést várom, na meg a jó időt, aztán én is nekiesek a féknek. Tárcsa, dob, betét, az még nincs eldöntve a munkahengereket cserélem-e. ja meg olajcsere.

Én meg azon agyalok, hogy 2004,5 és 6-ban volt adóvisszatérítésem, de a remek könyvelőm kihúzta, hogy nem kell nekem azt visszafizetni és hogy azt utólag hogyan lehet visszakunyerválni... :lol: Nem kis pénz :blush: Fél motorgenerál ára!

Link to comment
Megosztás:

Ezért célszerű egy "emberi" könyvelővel csináltatni a dolgokat. Lehúz az állam hát én is lehúzom ahol csak tudom -ami jár az jár úgyhogy visszapízt. :D Keresse meg magának a sok léhűtő a pénzét de ne rajtam. Ha panaszkodnak, hogy nem tudják hol kapásból beajánlom nekik a hawlapátot, asszem van mit. :) Sőt, meg is nézném ahogy a sok puding irodista lapátol a főút szélén zöld mellényben... :blush: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én meg azon agyalok, hogy 2004,5 és 6-ban volt adóvisszatérítésem, de a remek könyvelőm kihúzta, hogy nem kell nekem azt visszafizetni és hogy azt utólag hogyan lehet visszakunyerválni... :) Nem kis pénz :blush: Fél motorgenerál ára!

Nekem a könyvelőm az ágy másik felén alszik-többnyire. :D De már a 10.-bevallást csinálja, munkatársnek, ismerősnek. Mondtam neki remélem sapkánként legalább egy szelet csokit kapsz érte! :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Én meg az adóvisszatérítést várom, na meg a jó időt, aztán én is nekiesek a féknek. Tárcsa, dob, betét, az még nincs eldöntve a munkahengereket cserélem-e. ja meg olajcsere.

hát őőő ha nem folyik nem kell szerintem...8 ezer ft ahogy johny irta

Link to comment
Megosztás:

Csak ahogy néztem hátul különböző fékmunkahengerek vannak fenn. Ezek szerint az egyik már elszólta magát. Fékolajat hogyan kell cserélni, leereszted a régit és feltöltöd az újjal?

kiegeded a légtelenítő cavaron a régit

kicsavarod, pumpálod pumpálod, közben töltöd az ujat a tartájba és addig kell pumpálni amíg mindenhol szép tiszta átlátszó nem jön

ezt mind a 4 keréknél.

de ha cserélsz munkahengert akkor meg kifolyik ugyis...

és akkor légtelenítés.

Link to comment
Megosztás:

Ezért célszerű egy "emberi" könyvelővel csináltatni a dolgokat. Lehúz az állam hát én is lehúzom ahol csak tudom -ami jár az jár úgyhogy visszapízt. :D Keresse meg magának a sok léhűtő a pénzét de ne rajtam. Ha panaszkodnak, hogy nem tudják hol kapásból beajánlom nekik a hawlapátot, asszem van mit. :) Sőt, meg is nézném ahogy a sok puding irodista lapátol a főút szélén zöld mellényben... :blush: :lol:

Jut eszembe! Ha erre járnátok akkor legyen a kocsiban más szinű fényvisszaverős mellény mert a zöld már nem szabályos!(azt a szervek használják) :D

Link to comment
Megosztás:

kiegeded a légtelenítő cavaron a régit

kicsavarod, pumpálod pumpálod, közben töltöd az ujat a tartájba és addig kell pumpálni amíg mindenhol szép tiszta átlátszó nem jön

ezt mind a 4 keréknél.

de ha cserélsz munkahengert akkor meg kifolyik ugyis...

és akkor légtelenítés.

De nem egyszerre kell mind a 4 keréken ugye? Hanem egyenként. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Jut eszembe! Ha erre járnátok akkor legyen a kocsiban más szinű fényvisszaverős mellény mert a zöld már nem szabályos!(azt a szervek használják) :lol:

Nálunk is lehetne már vmi szelektállás, mert soha nem tudom i áll az út szélén, kukás, vagy rendőr. :blush: Nem hiszem, hogy mostanában külföldön járok, a gyerekeknek nincs útlevelük, meg még személyiük sincs.

Link to comment
Megosztás:

Hehe, nekem zöld színű céges van -szép nagy reklámmal, le se tagadhatnám, hogy mizu... :D az hiányozna, hogy arra is kiadjak lóvét, ha meg nem megfelelő akkor kerítek egy másik színűt a raktárból.. :blush: :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Nálunk is lehetne már vmi szelektállás, mert soha nem tudom i áll az út szélén, kukás, vagy rendőr. :lol: Nem hiszem, hogy mostanában külföldön járok, a gyerekeknek nincs útlevelük, meg még személyiük sincs.

jaja egyesével és a legtávolabbival kell kezdeni

jobb hátsó

autónak jobb :)

nekem naranycssárga van az király akkor felétek is Brezs?

Ja, én meg persze, amikor először kötelezővé tették - a hülyéje akkor nem gondolta végig, vagy a mellénygyártók szövetsége lobbizta ki, hogy nem volt ilyen megkötés - zöldet vettem, mint sokan mások is. :blush:

Link to comment
Megosztás:

1.4-es caravanokkal kiállnék (nem SE! :lol:), de inkább kihagyom szerintem. Sok értelmét nem látom csak lemenni és nézegetni. Jobb szeretek azért lemenni valahova, mert részt akarok venni a programokban. :blush:

szerintem meg lemenni is megérné csak úgy

biztos jó buli lesz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.