Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Én úgy tudom törvény irja elő hogy az első és a hátsó ködlámpának külön kapcsolhatónak kell lennie. Ezt indokolja az a tény is hogy az elsőnek távolságival nem szabad világitania amig a hátsó világithat egyszerre a távolsági fényszóróval is. Aztán az is lehetséges hogy úgy is be lehet kötni egy kapcsolóra valamilyen relével vagy mit én tudom mivel!? :blush:

Link to comment
Megosztás:

Az 1N4007-es dióda, mindössze 1 Amperes..

De ez a maximális áram ami átfolyhat rajta.

Azt kell tudni, egy diódán általában 0,6-0,7 Volt feszültség esik! Vagy félvezető NP átmenetén..

Ezt az értéket kell szorozni a rajta átfolyó árammal, ami megadja a dióda min. teljesítményét.

Konkrétan számolva, egy 21 Wattos égőn, 14 V-os feszültségnél 1,5 Amper áram folyik.

1,5 * 0,6 = 1,35 Watt

Minimum ekkora teljesítményű dióda szükségeltetik..

Köszi a segítséget! Jövő héten szétnézek és veszek kettőt. :lol: Ha jól sejtem, akkor a diódát a féklámpától a ködfényzáróig nyitóirányba kössem, hogy ha a ködfényzárót felkapcsolom, akkor a féklámpához ne menjen áram! Viszont ha fel van kapcsolva a ködfény és fékezek, akkor nem lesz semmi baj? :blush:

Link to comment
Megosztás:

Ezt találtam.:

Ködfényszóróra vonatkozó további műszaki feltételek

46. § (1) Járműre csak jóváhagyási jellel ellátott ködfényszórót szabad felszerelni.

(2) A ködfényszóró átvilágított felületének alsó széle az úttest szintjéhez, 0,25 méternél közelebb, az átvilágított felület felső, a tompított fényszóró átvilágított felületének a felső szélénél magasabban, az átvilágított felület külső széle pedig gépkocsin és motoros triciklin a jármű legkülső pontjától, 0,40 méternél távolabb nem lehet. A motorkerékpár ködfényszóróját úgy kell elhelyezni, hogy optikai tengelye a motorkerékpár hosszirányú függőleges felezősíkjába essen, vagy ha így nem helyezhető el, az átvilágított felületének ehhez a síkhoz legközelebbi pontja a motorkerékpár hosszirányú függőleges felezősíkjától legfeljebb 0,25 méterre legyen. Az olyan motoros triciklin, amelyre csak egy ködfényszórót szereltek, a ködfényszóró átvilágított felületének a bal széle a jármű bal oldali legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb nem lehet.

(3) A ködfényszóró elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy e fényszóró csak a helyzetjelző lámpákkal együtt, illetőleg akkor legyen bekapcsolható, ha a helyzetjelző lámpákat már bekapcsolták.

(4) A ködfényszóró - kivéve a motorkerékpár ködfényszóróját - a kormányzott kerékkel együtt nem fordulhat el.

Meg ezt.:

Hátsó helyzetjelző ködlámpára vonatkozó további műszaki feltételek

59. § (1) A járműre csak jóváhagyási jellel ellátott hátsó helyzetjelző ködlámpát szabad felszerelni.

(2) A hátsó helyzetjelző ködlámpa átvilágított felületének az alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb, az átvilágított felület felső széle az úttest szintjétől 1,00 méternél távolabb, és átvilágított felülete a féklámpa átvilágított felületéhez 0,10 méternél közelebb nem lehet. Ha a járművön csak egy hátsó helyzetjelző ködlámpát alkalmaznak, akkor azt - e bekezdés előírásainak a megtartásával - a bal oldalon kell elhelyezni. Mezőgazdasági vontató és lassú jármű esetében a hátsó helyzetjelző ködlámpa átvilágított felületének a felső széle az úttest szintjétől legfeljebb 1,90 méterre - ha a jármű szerkezeti kialakítása szükségessé teszi, legfeljebb 2,10 méterre - lehet.

(3) A hátsó helyzetjelző ködlámpa elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy csak külön kapcsolóval, a helyzetjelző lámpák bekapcsolt állapotában legyen bekapcsolható.

Link to comment
Megosztás:

Ezt találtam.:

Ködfényszóróra vonatkozó további műszaki feltételek

46. § (1) Járműre csak jóváhagyási jellel ellátott ködfényszórót szabad felszerelni.

(2) A ködfényszóró átvilágított felületének alsó széle az úttest szintjéhez, 0,25 méternél közelebb, az átvilágított felület felső, a tompított fényszóró átvilágított felületének a felső szélénél magasabban, az átvilágított felület külső széle pedig gépkocsin és motoros triciklin a jármű legkülső pontjától, 0,40 méternél távolabb nem lehet. A motorkerékpár ködfényszóróját úgy kell elhelyezni, hogy optikai tengelye a motorkerékpár hosszirányú függőleges felezősíkjába essen, vagy ha így nem helyezhető el, az átvilágított felületének ehhez a síkhoz legközelebbi pontja a motorkerékpár hosszirányú függőleges felezősíkjától legfeljebb 0,25 méterre legyen. Az olyan motoros triciklin, amelyre csak egy ködfényszórót szereltek, a ködfényszóró átvilágított felületének a bal széle a jármű bal oldali legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb nem lehet.

(3) A ködfényszóró elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy e fényszóró csak a helyzetjelző lámpákkal együtt, illetőleg akkor legyen bekapcsolható, ha a helyzetjelző lámpákat már bekapcsolták.

(4) A ködfényszóró - kivéve a motorkerékpár ködfényszóróját - a kormányzott kerékkel együtt nem fordulhat el.

Meg ezt.:

Hátsó helyzetjelző ködlámpára vonatkozó további műszaki feltételek

59. § (1) A járműre csak jóváhagyási jellel ellátott hátsó helyzetjelző ködlámpát szabad felszerelni.

(2) A hátsó helyzetjelző ködlámpa átvilágított felületének az alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb, az átvilágított felület felső széle az úttest szintjétől 1,00 méternél távolabb, és átvilágított felülete a féklámpa átvilágított felületéhez 0,10 méternél közelebb nem lehet. Ha a járművön csak egy hátsó helyzetjelző ködlámpát alkalmaznak, akkor azt - e bekezdés előírásainak a megtartásával - a bal oldalon kell elhelyezni. Mezőgazdasági vontató és lassú jármű esetében a hátsó helyzetjelző ködlámpa átvilágított felületének a felső széle az úttest szintjétől legfeljebb 1,90 méterre - ha a jármű szerkezeti kialakítása szükségessé teszi, legfeljebb 2,10 méterre - lehet.

(3) A hátsó helyzetjelző ködlámpa elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy csak külön kapcsolóval, a helyzetjelző lámpák bekapcsolt állapotában legyen bekapcsolható.

Ebből levonva a konzervet az következik, hogy semmi nem tiltja, hogy az első és hátsó ködlámpákat egyetlen kapcsoló kapcsolja. (Mint nálam) Szerintem ha köd van, akkor a kocsi előtt is köd van, meg a kocsi mögött is köd van. Ezért nincs értelme külön kapcsolgatni. Az egy más kérdés, hogy a legtöbb kocsin két külön kapcsoló van ere beépítve, de az enyémen bár volt elől hátul ködlámpám, mégis csak az elsőket kapcsolta az EGYETLEN KAPCSOLÓM. (A másik helye gyárilag le van vakolva.) Ezért aztán rákötöttem a hátsót is. Már két műszakit is megjárt nálam a kocsi, de nem volt probléma.

Link to comment
Megosztás:

Ebből levonva a konzervet az következik, hogy semmi nem tiltja, hogy az első és hátsó ködlámpákat egyetlen kapcsoló kapcsolja. (Mint nálam) Szerintem ha köd van, akkor a kocsi előtt is köd van, meg a kocsi mögött is köd van. Ezért nincs értelme külön kapcsolgatni. Az egy más kérdés, hogy a legtöbb kocsin két külön kapcsoló van ere beépítve, de az enyémen bár volt elől hátul ködlámpám, mégis csak az elsőket kapcsolta az EGYETLEN KAPCSOLÓM. (A másik helye gyárilag le van vakolva.) Ezért aztán rákötöttem a hátsót is. Már két műszakit is megjárt nálam a kocsi, de nem volt probléma.

szerintem is tökre felesleges...

Link to comment
Megosztás:

Ebből levonva az következik, hogy semmi nem tiltja, hogy az első és hátsó ködlámpákat egyetlen kapcsoló kapcsolja. Ezért nincs értelme külön kapcsolgatni.

Már hogyne lenne, jó az úgy nagyon! :D Főleg mikor a nagyon (!!!) mögötted jövő sügér xenonja kiveri a szemed a levakított fóliás ablakon keresztül. :lol: Olyankor rányomom a hátsót aztán meg csak úgy satuzza a féket és csodálkozik, hogy mi van, mé nem lassít az a b@rom... :D

"vagy előzz meg minél hamarabb bameg vagy maradj le!!!" :blush: :) :D

Link to comment
Megosztás:

Hasznos a ködös külön kapcsolhatósága szerintem. Főleg éjjel (mint ma nálam) semmi forgalom esetén. Távolsági fel és első ködlámpa is. Láttam mindent az tuti. :)

Kápolnásnyéknél asszem mögém jött egy yard verda, oszt kicsit eltávolodott aztán elkanyarodott. Gondolom ilyenkor ellenőrizték a verdát, hogy nincs-e rajta körözés...

Az autóm meg sikeresen vette a mai akadályokat a közlekedésben, csak egyszer voltam bamba és 70nel téptem be egy körforgóba Érd után nem sokkal. :lol: Ezek az útfelfestések ritka fosok. Erős fékezésnél a jobb első simán blokkolt, amikor ráfutott... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Már hogyne lenne, jó az úgy nagyon! :D Főleg mikor a nagyon (!!!) mögötted jövő sügér xenonja kiveri a szemed a levakított fóliás ablakon keresztül. :lol: Olyankor rányomom a hátsót aztán meg csak úgy satuzza a féket és csodálkozik, hogy mi van, mé nem lassít az a b@rom... :D

"vagy előzz meg minél hamarabb bameg vagy maradj le!!!" :blush: :) :D

Nemtom ki hogyvan vele, de rajtam nem nagyon szoktak utazni. És főleg nem villogok, megy gyújtogatok lámpákat. Igaz a múltkor este egy pezsós bepróbálkozott Biatorbágy és Sóskút között 100-nál, de adtam egy kövér hármast és a következő kanyarban már seholse vót! :D

Link to comment
Megosztás:

Hasznos a ködös külön kapcsolhatósága szerintem. Főleg éjjel (mint ma nálam) semmi forgalom esetén. Távolsági fel és első ködlámpa is. Láttam mindent az tuti. :D

Kápolnásnyéknél asszem mögém jött egy yard verda, oszt kicsit eltávolodott aztán elkanyarodott. Gondolom ilyenkor ellenőrizték a verdát, hogy nincs-e rajta körözés...

Az autóm meg sikeresen vette a mai akadályokat a közlekedésben, csak egyszer voltam bamba és 70nel téptem be egy körforgóba Érd után nem sokkal. :lol: Ezek az útfelfestések ritka fosok. Erős fékezésnél a jobb első simán blokkolt, amikor ráfutott... :blush:

Hát azok a festések ilyenek :D Majd ha már megszoktad a felfestéseket menj egy kört a világosabbik sárga keramit utakon :P :) Mi mondjuk Kápnyéknél is jót csúsztunk. Ill. odafelé, szép autó-út no kátyú jesz egyenes meg enyhe kanyarok, meg némi eső. :D (meg egy hiace amiről tudtam hogy üres a hátulja, meg hogy hátsókerékhajtású, de azt nem hogy hátul slick-jellegű, de nem annak készült tükör radiálok vannak) az egyik kanyar meg egy kis domb (télleg enyhe kis domb) után jött, ott elindította a seggét :D szép 25-30 méter volt :P :D

Link to comment
Megosztás:

Nemtom ki hogyvan vele, de rajtam nem nagyon szoktak utazni. És főleg nem villogok, megy gyújtogatok lámpákat. Igaz a múltkor este egy pezsós bepróbálkozott Biatorbágy és Sóskút között 100-nál, de adtam egy kövér hármast és a következő kanyarban már seholse vót! :blush:

Mégis száguldozunk ? :P :D :lol: mi lesz így azzal a jó fogyasztással? :D

(nekem a kövér hármasra nem indulna el érzékelhetően :D ellenben olyan koromfelhőt tudok ráengedni hogy bachatja a xenonját, az se világít át rajta, de még a ködlámpája se :D :) )

Link to comment
Megosztás:

Nemtom ki hogyvan vele, de rajtam nem nagyon szoktak utazni. És főleg nem villogok, megy gyújtogatok lámpákat. Igaz a múltkor este egy pezsós bepróbálkozott Biatorbágy és Sóskút között 100-nál, de adtam egy kövér hármast és a következő kanyarban már seholse vót! :)

Nálam is volt most egy hasonló. Szutyukival, cigivel a szájában, agyontetovált srác akart emberkedni, oszt csak sikerült lezavarnom a kapaszkodósávba előlem. :D Csak tudnám miért nézett csúnyán rám... :lol: :D Vissza négy, gázpedál erősebben megnyom és már a hátsó rendszámomról olvashatta le a műszaki és zöldkártya plakettok adatait. :D Még az autóm is önállósodott és villantotta rá a refit rendesen. :D Sajnos lesz megint egy indexkar cserém. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Nálam is volt most egy hasonló. Szutyukival, cigivel a szájában, agyontetovált srác akart emberkedni, oszt csak sikerült lezavarnom a kapaszkodósávba előlem. :D Csak tudnám miért nézett csúnyán rám... :) :D Vissza négy, gázpedál erősebben megnyom és már a hátsó rendszámomról olvashatta le a műszaki és zöldkártya plakettok adatait. :P Még az autóm is önállósodott és villantotta rá a refit rendesen. :D Sajnos lesz megint egy indexkar cserém. :blush:

Megint :D neked mikor volt ? A ribi nemrég kapott, pont azért mert villogott amikor kedve volt, de ha most asszondod, ez is olyan fogyóeszköz lesz mint a vészvillogó kapcsoló, én legközelebb nem opelt teszek bele :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na mi meg ma eltéptünk az asszonnyal (meg egy Kadettos cimbivel és a csajával) Nyíregyre shoppingolni a piacra 1-2 cuccért. Még itthon találkoztam egy hókotróval de annak sem volt lent a tolólapja, gratula, letaposott sík pálya. :D Toltam is a macinak, nem tudom, hogy mi a csodáért szenvednek legjobb esetben 50-60-nal az út közepén. 2-3 villantás index közben és csak úgy maradoztak el szépen sorban. Egy merészebb volt egy Focus kombival, az aránylag szépen jött mögöttem. Aztán a következő falu előtt leállítanak a kedves bozótlakók, hogy nem-e gyors kissé a tempó? Há' mondom nem. Csak mert mindenkit elhagytam a jégpályán. Mondom és? Nem tehetek róla, hogy van egy rakás kétbalfék az utakon, tanuljanak meg jégen versenyezni utána menjenek ilyen utakra.

Az asszony is frankó csaj, tegnap elég későn jöttünk hazafele, előzött egy láda szamarát -az meg nem akart lejjebb menni, hát ment az asszony. Bal hátsó bele egy kátyúszerűségbe, kocsi 3x megpördül az úton, asszony meg fék helyett gyors balra kiteker, vissza 4 padló, egyenesben tart -irány tovább. Na mondom kezd a csaj alakulni, lassan mehet rallyversenyzőnek. :D Aztán Futó cartárs meg csak les, hogy lenyomják egy jobb 140-ben. :blush: :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Ebből levonva a konzervet az következik, hogy semmi nem tiltja, hogy az első és hátsó ködlámpákat egyetlen kapcsoló kapcsolja. (Mint nálam) Szerintem ha köd van, akkor a kocsi előtt is köd van, meg a kocsi mögött is köd van. Ezért nincs értelme külön kapcsolgatni. Az egy más kérdés, hogy a legtöbb kocsin két külön kapcsoló van ere beépítve, de az enyémen bár volt elől hátul ködlámpám, mégis csak az elsőket kapcsolta az EGYETLEN KAPCSOLÓM. (A másik helye gyárilag le van vakolva.) Ezért aztán rákötöttem a hátsót is. Már két műszakit is megjárt nálam a kocsi, de nem volt probléma.

Szerinted véletlen raknak két kapcsolót a gyártók? Sok nekik a felesleges? :blush:

Ködben való vonatozáshoz teljesen felesleges a hátsó, a simát is lehet látni, azt pedig akkor csak remélem hogy kisebb foszlányokhoz nem kapcsolod fel egyáltalán.

Én egyébként abszolút nem vagyok ködlámpa párti. Múltkor jöttem ködben, kapcsolgattam fel le, próbáltam nézni a különbséget. Máshogy világította meg a dolgokat, de hogy többet nem láttam magam elé az is biztos. (Igaz nem volt ultrabrutál köd.)

Link to comment
Megosztás:

Most cseréltél nem? Nem lehet szétszedni megnézni mi lelte?

2007 novemberében volt cserélve, műszaki miatt. Ez egy használt volt, lányos astrából van, összetörte az elejét. :blush: Azért murdelt meg ilyen hamar. :) Szétszedni? :lol: Inkább nem szeretném, maximum ha már meglesz az új, akkor esetleg.

Link to comment
Megosztás:

Megint :D neked mikor volt ? A ribi nemrég kapott, pont azért mert villogott amikor kedve volt, de ha most asszondod, ez is olyan fogyóeszköz lesz mint a vészvillogó kapcsoló, én legközelebb nem opelt teszek bele :) :blush:

Úgy tudom, hogy fogyó eszköz. Szerintem Opel betegség. Nappal még nem sok gáz van vele, mert kapcsolok helyzetjelzőt aztán első ködös fel, olyankor nem villog, de éjszaka... :lol: Még arra gondoltam, hogy kikapom a távolságinak a biztijét, amíg nem lesz új kar.

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom, hogy fogyó eszköz. Szerintem Opel betegség. Nappal még nem sok gáz van vele, mert kapcsolok helyzetjelzőt aztán első ködös fel, olyankor nem villog, de éjszaka... :blush: Még arra gondoltam, hogy kikapom a távolságinak a biztijét, amíg nem lesz új kar.

Én szinte soha nem használom a refit, max. csak ha villogatni kell. Igaz nem sokat megyk éjjel országúton. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha nagyon szét van a belseje akkor inkább használtat mint utángyárit. :lol: Egyébként eléggé mókolás de meg lehet csinálni. Lehet csak a rugó ugrott ki belőle. Érdemes lenne alaposan kipucolni, szilikonzsírral átkenni és ki fog tartani még egy darabig. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Ha nagyon szét van a belseje akkor inkább használtat mint utángyárit. :) Egyébként eléggé mókolás de meg lehet csinálni. Lehet csak a rugó ugrott ki belőle. Érdemes lenne alaposan kipucolni, szilikonzsírral átkenni és ki fog tartani még egy darabig. :lol:

Nem fog széthullani a szélrózsa minden irányába a bele? Amúgy teljesen jól üzemel, tudok villantani és kapcsolni is vele, csak játszani kell a karral, hogy ne villanjon fel a rázkódástól. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Akkor jóóvan. vészvillancs kapcsolóból már a harmadikat fogyasztom fél év alatt :blush: De indexkarból újat kapott, igaz utángyárit. Viszont úgy kellett lövöldözni az olyan utángyártott kart amit a kormány visszahúz. Ha mégis azt vennél arra azét figyelj :D Bár a 8 az kicsit olyannak tűnik mint a mutiméter 6-ért amit Zotya talált :lol: :)

Bezacskózva, be van dobva a többi, ribiből kihullott cucc mellé, ha megtalálom széttépem és belenézek :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.