Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Amúgy gondolkodtam ám a problémádon, ami valószínűleg nálam is előjön, amint diódázom én is.

Nem tudom, hogy relézve van-e, ha igen, akkor úgy kell megoldani, hogy csak a relé üzemelése közben világítson. Ha nincs relézve, akkor meg az a lehetőség áll fent, hogy a kapcsolóhoz teszel egy diódát. Ebből következik, hogy a lámpa és a visszajelző párhuzamosan van kötve, tehát ezt kéne egyirányúsítani valahogy.

Bár ez még praktikus is, az hogy fékre felvillan az a lámpa. Ha nem villan fel, akkor elromlott a féklámpa kapcsolód. :) :D

Az amúgy miért jó hogy világít fékezéshez ? :blush:

+ a Skodámban azt hiszem akkor sem világitott a kontrol égő ha kiégett a féklámpa izzója.... ergo jelezte hogy kiégett az izzó. :lol:

....de erre nem esküszöm meg, már régen volt.

Link to comment
Megosztás:

Dáw az nem jó, hogy világít fékezéskor, de az jó, hogy hátul 5 féklámpám van, meg mind a kétoldalt ködlámpa :lol:

mondjuk neked a caravanon annyira nem mutat... de nekem nagyon king, hogy az alsó piros mind világít :)

Nem a visszajálzőre godoltam hanem magára a ködlámpára. Én erősen szidnálak h az én szememet edzenéd éjszaka esőben a fél városon keresztül :blush:

Link to comment
Megosztás:

Az amúgy miért jó hogy világít fékezéshez ? :)

Dáw az nem jó, hogy világít fékezéskor, de az jó, hogy hátul 5 féklámpám van, meg mind a kétoldalt ködlámpa :D

mondjuk neked a caravanon annyira nem mutat... de nekem nagyon king, hogy az alsó piros mind világít :D

:D Ja, Dáwid a ködlámpára gondolt nem a visszajelzőjére!? :lol: :blush:

Link to comment
Megosztás:

Dáw az nem jó, hogy világít fékezéskor, de az jó, hogy hátul 5 féklámpám van, meg mind a kétoldalt ködlámpa :blush:

mondjuk neked a caravanon annyira nem mutat... de nekem nagyon king, hogy az alsó piros mind világít :lol:

szerintem karaványon is jól mutat. láttam már más autótípusokon hogy van külön féklámpa és a helyzetjelzővel együtt is felvillan.

Link to comment
Megosztás:

Nem a visszajálzőre godoltam hanem magára a ködlámpára. Én erősen szidnálak h az én szememet edzenéd éjszaka esőben a fél városon keresztül :blush:

ha fékezek akkor alabol nagy a fény mögöttem

most két ugyan olyannal több vagy nem :lol:

meg legalább észreveszed :)

dióda olyan kell, ami 14volt körüli értéken dolgozik, és elbír 3 A -t.

oldalanként, a ködlámpa vezetékébemeg oylan kell ami 6 A-os

na olyat még nekem is keresni kell :D

Link to comment
Megosztás:

Már, mióta megvettem az autót (2éve), azóta gondolkodom rajta, hogy a féklámpákra rákötöm a ködfényzárót. Ezért a rendőr nem büntet? Diódát milyet tegyek bele? 1N4007 az jó, vagy nagyobb kell?

Hú! Ez a sok kérdés. :blush:

Az 1A-t tud tudtommal, az meg kevés. Legalább 2A-es kell.

Link to comment
Megosztás:

ha fékezek akkor alabol nagy a fény mögöttem

most két ugyan olyannal több vagy nem :lol:

meg legalább észreveszed :)

dióda olyan kell, ami 14volt körüli értéken dolgozik, és elbír 3 A -t.

oldalanként, a ködlámpa vezetékébemeg oylan kell ami 6 A-os

na olyat még nekem is keresni kell :D

Amúgy a rendőr nem szól érte, hogy a ködlámpa is világít fékezéskor? :blush:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy a rendőr nem szól érte, hogy a ködlámpa is világít fékezéskor? :blush:

még eddig nem találkoztam így rendőrrel, de sztem nemnaon venné észre, az a lényeg hogy világítson, ha meg szól, akkor megkérdezem gyaa tényleg, és akkor mi van?

meg nem nagyobb az ereje még így se mint egy hiperledes bmwnek pl :) :lol:

és láttam már olyat, ahol gyárilag 4 izzós volt, asszem kamionok nagytöbbségén is ilyen a féklámpa.

Link to comment
Megosztás:

ha fékezek akkor alabol nagy a fény mögöttem

most két ugyan olyannal több vagy nem :lol:

meg legalább észreveszed :)

dióda olyan kell, ami 14volt körüli értéken dolgozik, és elbír 3 A -t.

oldalanként, a ködlámpa vezetékébemeg oylan kell ami 6 A-os

na olyat még nekem is keresni kell :D

Az a baj hogy én már vettem észre elég sok ködzárót, és már a hallatán is qrva ideges leszek. A sok barom állandóan esőlámpának használja, és fingja nincs róla mekkora teret kitakar a mögötte jövő látóteréból. Én ha a városba futkosok éjszaka, és lelép egy gyalog sötétbe fekete kapucniba átrohanokme'megázok stílusban, mellette hogy még előttem érjen át mint a 70%-uk, simán nem látom meg. A rakparton egy ilyen meg is szoptam egyszer, csak kerülni tudtam még... Azóta gyilkolok a ködzáróért :blush: Régen városban tiltva is volt csak lekegyegett a szabály, azóta meg a f.sz se törödik vele.

Link to comment
Megosztás:

még eddig nem találkoztam így rendőrrel, de sztem nemnaon venné észre, az a lényeg hogy világítson, ha meg szól, akkor megkérdezem gyaa tényleg, és akkor mi van?

meg nem nagyobb az ereje még így se mint egy hiperledes bmwnek pl :D :)

és láttam már olyat, ahol gyárilag 4 izzós volt, asszem kamionok nagytöbbségén is ilyen a féklámpa.

A barátnőméknek a golfon volt így megcsinálva és zsírul nézett ki. Egy jópár astrán is láttam már megcsinálva és nagyon tetszik! Akkor ha megcsinálom, akkor 5 féklámpám lesz, aki mögöttem jön, az meg vak! :blush: :lol:

Link to comment
Megosztás:

még eddig nem találkoztam így rendőrrel, de sztem nemnaon venné észre, az a lényeg hogy világítson, ha meg szól, akkor megkérdezem gyaa tényleg, és akkor mi van?

meg nem nagyobb az ereje még így se mint egy hiperledes bmwnek pl :) :lol:

és láttam már olyat, ahol gyárilag 4 izzós volt, asszem kamionok nagytöbbségén is ilyen a féklámpa.

Nyáron mentem egy új Passat után. A hátsó lámpák ledesek voltak neki(tiszta üveg alatt szines ledek) és alig láttam valamit a fényéből. Sem az irányjelzőt sem a féket nem lehetett rendesen látni. Még szerencse hogy volt neki pótféklámpa mert egy életen át dolgozhattam volna hogy kifizessem neki a kárt. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy én már vettem észre elég sok ködzárót, és már a hallatán is qrva ideges leszek. A sok barom állandóan esőlámpának használja, és fingja nincs róla mekkora teret kitakar a mögötte jövő látóteréból. Én ha a városba futkosok éjszaka, és lelép egy gyalog sötétbe fekete kapucniba átrohanokme'megázok stílusban, mellette hogy még előttem érjen át mint a 70%-uk, simán nem látom meg. A rakparton egy ilyen meg is szoptam egyszer, csak kerülni tudtam még... Azóta gyilkolok a ködzáróért :blush: Régen városban tiltva is volt csak lekegyegett a szabály, azóta meg a f.sz se törödik vele.

de csak akkor világít ha fékezek,és fékezéskor a féklámpa ugyan úgy nagy fényt ad ki :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nyáron mentem egy új Passat után. A hátsó lámpák ledesek voltak neki(tiszta üveg alatt szines ledek) és alig láttam valamit a fényéből. Sem az irányjelzőt sem a féket nem lehetett rendesen látni. Még szerencse hogy volt neki pótféklámpa mert egy életen át dolgozhattam volna hogy kifizessem neki a kárt. :blush:

de én nem pócvágenyről beszéltem :lol:

azoknak gyenge a lámpja... index kimodottan, nem is tudom hogy adták rá a megfele pecsétet :)

Link to comment
Megosztás:

A barátnőméknek a golfon volt így megcsinálva és zsírul nézett ki. Egy jópár astrán is láttam már megcsinálva és nagyon tetszik! Akkor ha megcsinálom, akkor 5 féklámpám lesz, aki mögöttem jön, az meg vak! :blush: :lol:

golfon kb ugyan eza szisztéma

egyenlőre errefelé még nem láttam másnak így megcsinálva... rem nem is fogom egy darabig :)

Link to comment
Megosztás:

féklámpánál nem erősebb, így attol jobban nem is kellene neki zavarni.

Azzel nincs is baj, mert a féklámpája nem világít az embernek folyamatosan, én azt nem bírom, amikor egyes gépeknek sokkal erősebb ködzárója van mint féklámpája, és folyamatosan világít mert azthiszi esőben nem látni a fényeket... Annak azon remek előnyei mellett amiket már kiborítottam az a kedvenc amikor nem látni hogy fékez, mert a féklámpája ugye nincs olyan erős, meg a 3. is minek. Ha fékre világít az alsó sor akkor ez van. Nekem a folyamatos világítással van a bajom, azír vagyok ilyen ködzáró ellenes.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.