Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

az mondtad van a pincébe kiselejtezett ledes játék

abbol szedj ki

elvileg nem melegszik, gyakorlatilag, néha érezni, hogy melegedik picit... de annyira sose mint az izzó

Van igen, de ezt már ki nem szedem belőle, most benne van stabilan, max, a maradék ellenállást még sorbakötöm a másikkal. Mehet rá a másik lábára is? Vagy van vékony plexim, azt ragasztok bellülről az ikonra, előtte meg megcsiszolom.

Link to comment
Megosztás:

És ez milyen? :blush:

Na, akkor indítsuk a csevegést :lol:

Szerintem nem bizonyító erejű. Másrészt az is ugyanúgy hunyó, aki felvette. Harmadrészt meg nagy az igazságtartalma.

Már láttam reggel, szerintem elég egyértelmű, hol a kocsit mutatja, hol az órát. Persze ő is bajba kerülhet, de nem tudom a zsaruk vakok voltak, vagy nem néztek hátra?

Link to comment
Megosztás:

Van igen, de ezt már ki nem szedem belőle, most benne van stabilan, max, a maradék ellenállást még sorbakötöm a másikkal. Mehet rá a másik lábára is? Vagy van vékony plexim, azt ragasztok bellülről az ikonra, előtte meg megcsiszolom.

mehet a másikra is, de lehet a ké ellenállás sok lesz

mielőtt összerakod próbáld ki

Link to comment
Megosztás:

most nézegettem, és van 9 db 3mm piros ledem, eléggéfakó színűek... szóval kérdéses használom e, meg végülis hova kell ilyen led?

elvleg befér mindenhová az 5 mmes nem?

maximum talán a fényszóró magasságállítójába nem

A kis gombokba jól lesznek, ködlámpa, világításkapcsoló el.ablakemelő.

Azért majd csak este derül ki, a tükörben mennyire látszik. Nappal az enyém is jó volt.

Link to comment
Megosztás:

Azért majd csak este derül ki, a tükörben mennyire látszik. Nappal az enyém is jó volt.

A led elé 2 ellenállást forrasztottam és rendesen visszavett a fényéből! Szobát elsötétítettem és nem világított erősen! Több variációt is kipróbáltam, mielőtt beforrasztottam a végleges ellenállásokat.

Link to comment
Megosztás:

Egyértelműnek egyértelmű, de nem bizonyító erejű. Nagy különbség :blush:

Persze nem bizonyító erejő, de akkor is nehéz megmagyarázni a médiában, mert az emberek nem hülyék, ha vmit a saját szemőkkel látnak, aztán meg azt modják, hogy oké, ez történt, de a bíróságon nem állja meg a helyét. Ha én megelőzöm a rendőrt, amikor ő 50-nel megy a faluban, és nincs felvétel, arra is mondhatom én, hogy oké láttad, hogy többel mentem, de bizonyítsd be?

Link to comment
Megosztás:

nálunk semmi hó nem esett szinte....

ez a videó egy rakás... nem mondok semmit

én nem is láttam 170et ti?

120-140 között mászkáltak...

én csinálhattam volna sokkal jobbat, Tokajba 40 el lehet menni, én 50el mentem óra szerint, ami kb 40, a rendőrautó úgy tolt, hogy azt vártam mikor koccant meg, aztán meg kivágott mögüllem és sztem 100ig simán felpengette.

de mit érek el vele?

semmit, egy jót röhögnek kiforgatják megcáfolják stb...

de ez a videó, hát annyit igazol, hogy túllépték a megengedett sebességhatárokat, de azért annyira.... na mindegy, ha egy kicsit is ráálnak az ügyre bizti előveszik a rendőröket, de a bmwseket is :blush:

Link to comment
Megosztás:

Munkaügyi központ? vagy csak kontármelók vannak?

jobmonitor, jobline, cvonline ?

ezek jók... aki közellakik pesthez

itt borsodba vagy olyan meló van, hogy inkább éhendöglök, vagy pedig mind betlet...

pl voltmelóhelyem ilyen: engem elküldtek mondván nincs elég munka, már másnap vettek fel helyemre meg a kolléga helyére is mást, és azóta is kerültek oda uj arcok.. :blush: akkor mi van?

azóta mg csörög a telefon minden héten, hogy pisti figyi már ezt hogy csináltuk? meg bármikor bemegyek mindig kérdeznek vmit...

ebből arra gondolok, hogy a munkámmal nem volt gond... csupán a pályakezdők támogatására mennek rá :lol:

én borsodban élek...

itt annyira szezonális a munka, hogy koratavasztól késő öszig van meló minden területen szinte , de télen... télen semmi

pestreköltözzek vagy a közelébe? egyedül kicsit húzós lenne, és senkit nem tudok rávenni, hogy na gyerünk induljunk el... csakhát ahhoz péns se ártana... nem egyszerű, de majd lesz vhogy

Link to comment
Megosztás:

ja igen dolgoznak... semmi beszólás nehogy rossznéven vedd SZobi de komolyan!!!

szal mi ha esetleg gép közelébe mentünk... már kezünket lábunka törték el... meg ilyet kijelentettek, hogy a céges gépeken : nem lehet emailezni meg iwiw meg myvip stb... akkor mit lehet?

ja mindezt kajaidőbe tiltották.

volt olyan, hogy gépen kellett dolgoznom, mert szerszámleltárt kellett készíteni, rendesen nekemálltak, hogy mit keresek a gépnél... úgy kellett elmagyarázni, hogy a fia kért szerszámleltárt és azt gépelem be...

a fizuról meg ne is beszéljünk, szaros 82 ezerért mit szoptunk, meg az is csak 65 mert a kps részt sose kaptuk meg... még azóta se mindet... azzal is lógnak.

és ezért ha kellett kcosit mostunk, ha kellett motor ki motor be, vagy éppen minusz 2 fokban táblát fessél létráról..

Link to comment
Megosztás:

Munkaügyi központ? vagy csak kontármelók vannak?

jobmonitor, jobline, cvonline ?

A munkaügyi központ még nem aktuális, mert 26-ig még van munkaviszonyom, csak nem kell dolgoznom. On-line állandóan pályázok-telefonálok az általad leírt oldalakon, meg még sok máson is. Elég sok átverés, fel se veszik a telefont, vagy a szám nem létezik, illetve egy csomó pályázat visszajön, hogy az email-cimre nem kézbesíthető. Eddig egy helyre vettek volna fel, de 500ft-os órabérért. Még a munkanélküli is több. Ez a srác meg az asszony barátnőjének a férje, szólt, hogy beszerez az Audiba. Hitetlenkedve fogadtam, mert ott sincs sok meló, de mit veszíthetek? Odaadtam neki az önéletrajzot, azt mondta benyomja fű alatt. Ez volt két hete. Azóta, meg hogy felvettek, jön a levél. Nem jött. Szerdán jön ki értem a csávó, itt ültem az ablakban, nem jött. Telefont nem vette fel. Tegnap sikerült beszélnem vele, itt volt, csak én nem jöttem ki. Kizárt dolog, de mindegy. Akkor majd ma hoz vmi tesztet, töltsem ki. Eddíg még nem jött. Most nem tudom szórakozik velem, vagy tényleg nem tehet róla? Már kezdem unni. :blush:

Link to comment
Megosztás:

A munkaügyi központ még nem aktuális, mert 26-ig még van munkaviszonyom, csak nem kell dolgoznom. On-line állandóan pályázok-telefonálok az általad leírt oldalakon, meg még sok máson is. Elég sok átverés, fel se veszik a telefont, vagy a szám nem létezik, illetve egy csomó pályázat visszajön, hogy az email-cimre nem kézbesíthető. Eddig egy helyre vettek volna fel, de 500ft-os órabérért. Még a munkanélküli is több. Ez a srác meg az asszony barátnőjének a férje, szólt, hogy beszerez az Audiba. Hitetlenkedve fogadtam, mert ott sincs sok meló, de mit veszíthetek? Odaadtam neki az önéletrajzot, azt mondta benyomja fű alatt. Ez volt két hete. Azóta, meg hogy felvettek, jön a levél. Nem jött. Szerdán jön ki értem a csávó, itt ültem az ablakban, nem jött. Telefont nem vette fel. Tegnap sikerült beszélnem vele, itt volt, csak én nem jöttem ki. Kizárt dolog, de mindegy. Akkor majd ma hoz vmi tesztet, töltsem ki. Eddíg még nem jött. Most nem tudom szórakozik velem, vagy tényleg nem tehet róla? Már kezdem unni. :blush:

500 pénz / óra?

én 406 Ft ért voltam autószerelő

munaknélküli meg nem létezik már :lol:

3 hónapig kapsz olyat hogy álláskeresési segély illetve támogatás 200 ill 300 nap bedolgozott után :)

Link to comment
Megosztás:

500 pénz / óra?

én 406 Ft ért voltam autószerelő

munaknélküli meg nem létezik már :blush:

3 hónapig kapsz olyat hogy álláskeresési segély illetve támogatás 200 ill 300 nap bedolgozott után :lol:

500 bruttó lett volna. Beszorzod 160-al az 80 ropi, és akkor jönnek a levonások. Ahonnan elküldtek 630+műszakpótlékot kaptam. Mindegy most nem nagyon tudok mást csinálni, mint pályázok ahova csak tudok, meg 26-odikán bemegyek a munkaügyi központba.

Link to comment
Megosztás:

500 bruttó lett volna. Beszorzod 160-al az 80 ropi, és akkor jönnek a levonások. Ahonnan elküldtek 630+műszakpótlékot kaptam. Mindegy most nem nagyon tudok mást csinálni, mint pályázok ahova csak tudok, meg 26-odikán bemegyek a munkaügyi központba.

ja értem... hát a semminél az is több.

Link to comment
Megosztás:

500 bruttó lett volna. Beszorzod 160-al az 80 ropi, és akkor jönnek a levonások. Ahonnan elküldtek 630+műszakpótlékot kaptam. Mindegy most nem nagyon tudok mást csinálni, mint pályázok ahova csak tudok, meg 26-odikán bemegyek a munkaügyi központba.

Én ha itthol dogozok, akkor 600ft/óra, az napi 12 órában az 7200 tisztán. De most nem lehet csinálni semmit, így azon gondolkodom, hogy elhelyezkedek valahova, ha nem sikerül, csinálom tovább itthon. Mert végül is tavasztól télig megy és szép pénz + családban vagyok + nem dirigál senki!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.