Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

csinálnál nekem két képet, hogy a fényterelőt visszarakod, és elkapcsolsz jobbra meg balra, hogy láásam mennyi hely marad? mert ha marad hely akkor pofon egyszerű megcsinálni, hogy csak az aktív állás legyen piros,a többi meg kék :)

Link to comment
Megosztás:

se ellenállásom se elég ledem se pisztolyom a ragasztócsíkokhoz

hülye tescoba szét fogok nézni pisztoly volt ott csak drágán....

led meg ellenállat van sztema boltba ami van nekünk

nekem pla fényszórómagasságállítóm nem világít, és eléggé zavar, hogy néhanem találom, illetve a ködlámpám se világít, csak az üzemjelzője...

Link to comment
Megosztás:

csinálnál nekem két képet, hogy a fényterelőt visszarakod, és elkapcsolsz jobbra meg balra, hogy láásam mennyi hely marad? mert ha marad hely akkor pofon egyszerű megcsinálni, hogy csak az aktív állás legyen piros,a többi meg kék :blush:

Parancsolj! :lol:

http://kepfeltoltes.hu/090212/DSCF2355_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090212/DSCF2356_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090212/DSCF2357_www...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

köszi a képeket

én ugy gondolom, hogy a fényvezető kétoldalára felragasztani egy egy kék ledet csiszolva, vagy pedig van ott az a műanyag fül, azok mögött elvezetni a ledek lábait, és ott egy egy kék led

csiszolva nagyobb elenállásokkal is ki kellene próbálni, hogy ne legyen zavaró tényleg.

vki nem ér rá kipróbálni, hogy 12 voltrol mit ad pl 2k ohmos ellenállással a led?

mennyire lesz halványabb a fénye?

Link to comment
Megosztás:

A szivargyujtó izzócseréhez valszeg le kell venned a váltóboxot, elméletileg ki lehet húzni a szivargyujtót is, de nekem nem sikerült. Először a fém közepét lehet kihúzni van bent két műanyag pöcök azokat kéne egyszerre szétnyomni, aztán ha kijött ki lehet fordítani a műanyag fényvezetőt az izzóval.

Micsiri? Aki ügyes az a tűzfal felől benyúl és ki is kapta a kócmócot anélkül, hogy szétszedné a fél kocsit. :D Nekem viszonylag könnyen ment a cseréje. :lol: :)

Amúgy annak idején mikor még tanultuk a szakmát ledeknek 0.25W-os és 1 KOhm-os ellenállásokat tettünk -színkódja: barna fekete piros (körben a kis csíkok rajta). Nem is lőtt ki egyet sem az esetleges túlfeszültség. :D :blush:

Link to comment
Megosztás:

...

A szivargyujtó izzócseréhez valszeg le kell venned a váltóboxot, elméletileg ki lehet húzni a szivargyujtót is, de nekem nem sikerült. Először a fém közepét lehet kihúzni van bent két műanyag pöcök azokat kéne egyszerre szétnyomni....

Csak megerősiteni tudom azt ahogy azt már az előttem szólók is irták... abszolút nem kell bontani semmit sem. Alulról/hátulról, tehát a tűzfal felől el lehet érni és könnyen ki is cserélhető az izzó. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Csak megerősiteni tudom azt ahogy azt már az előttem szólók is irták... abszolút nem kell bontani semmit sem. Alulról/hátulról, tehát a tűzfal felől el lehet érni és könnyen ki is cserélhető az izzó. :lol:

Hát nem tudom, én meg sem próbáltam a lábtérből felnyúkálni, meg aztán nem tudtam, hogy an néz ki, csak tapintással biztos nem tudtam volna kicserélni, a feljem meg nem fért volna be a fűléscsőtől. :blush: De nem volt 5 perc kikapni a boxot, legalább ki tudtam alatta porszívózni.

Link to comment
Megosztás:

Én bagós létemre talán egyszer ha meggyújtottam vele a spanglimat -csak muszájból, azóta ott hever a hamuzóban egy ledes öngyújtó "sose tudni mikor jön jól" alapon. :lol: én meg nem vagyok elragadtatva a virításáért, azért tettem a box oldalába egy "csupasz" aljzatot. Éjszaka nagyon zavart a világítása és csak az ülésfűtés miatt kell(het) az aljzat -nyáron esetleg hűtőtáskához. :blush: :)

Link to comment
Megosztás:

Én bagós létemre talán egyszer ha meggyújtottam vele a spanglimat -csak muszájból, azóta ott hever a hamuzóban egy ledes öngyújtó "sose tudni mikor jön jól" alapon. :lol: én meg nem vagyok elragadtatva a virításáért, azért tettem a box oldalába egy "csupasz" aljzatot. Éjszaka nagyon zavart a világítása és csak az ülésfűtés miatt kell(het) az aljzat -nyáron esetleg hűtőtáskához. :blush: :)

Ja azt láttam a lábtérben a szivargyujtódat. Én sima hűtőtáskát vettem, nem elektronyosat, de nem volt olyan gáz, jégakukkal még délután is viszonylag hideg volt benne a bambi a strandon. Meg aztán első autó, első Balcsizáss volt tavaly, érdekelt is engem, hogy meleget iszom? Már az is nagy szám volt, hogy beülsz, aztán mész ahova , és amikor akarsz. De ha hosszabb utak is befigyelnek, akkor lehet hogy veszek elektromosat, és rakok egy aljzatot neki a csomitartóba.

Link to comment
Megosztás:

délután driftelés! :D :)

Mázlista! :blush: Én meg délelőtt várok vki, de úgyse jön, délután meg még alakítok a világításkapcsolón, mert nagyon erős a fénye, és zavaró a tükörben. Csak el kéne menni a rgasztópisztolyba rúdért mert tegnap kinyomtam mindet. Az utolsó cseppje a kedvenc mackóalsomon van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mázlista! :blush: Én meg délelőtt várok vki, de úgyse jön, délután meg még alakítok a világításkapcsolón, mert nagyon erős a fénye, és zavaró a tükörben. Csak el kéne menni a rgasztópisztolyba rúdért mert tegnap kinyomtam mindet. Az utolsó cseppje a kedvenc mackóalsomon van. :lol:

Itt is esett elég jelentős mennyiségű hó, de én dolgozom...

Délután meg bálozunk :)

Link to comment
Megosztás:

Itt is esett bőven haw csak nekem driftelni a mocim van, végülis az is jó... :P :D :D

Jajj ne tudd meg Zotya. Tavaly Blitzre mentünk és az üdítőket betettük az elektromos hűtőmbe. Mikor oda értünk kiderült van villany. Egyből telefon Opelos Fateréknak, hogy hozzanak aksitöltőt meg hosszabbítót mert tudjuk a piát hűteni :D :D Erre mikor előjöttek a cuccal, dugom rá -semmi :) . Szerszám elő, szétkapom, hát a ventilátor motorja megfeküdt :lol: . Azt hittem lekaparom a hajam. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Mázlista! :blush: Én meg délelőtt várok vki, de úgyse jön, délután meg még alakítok a világításkapcsolón, mert nagyon erős a fénye, és zavaró a tükörben. Csak el kéne menni a rgasztópisztolyba rúdért mert tegnap kinyomtam mindet. Az utolsó cseppje a kedvenc mackóalsomon van. :lol:

Én most próbálok forrasztgatni, de a forrasztó megadta magát és elsősegélynyújtásba részesítem! :) Most a világításkapcsolót LEDesítem, utána ha van időm, akkor nekiesek a középkonzolnak is! Persze délután kihasználom a hó isteni tulajdonságát! :D

Link to comment
Megosztás:

Itt is esett bőven haw csak nekem driftelni a mocim van, végülis az is jó... :P

Jajj ne tudd meg Zotya. Tavaly Blitzre mentünk és az üdítőket betettük az elektromos hűtőmbe. Mikor oda értünk kiderült van villany. Egyből telefon Opelos Fateréknak, hogy hozzanak aksitöltőt meg hosszabbítót mert tudjuk a piát hűteni :P :D Erre mikor előjöttek a cuccal, dugom rá -semmi :D . Szerszám elő, szétkapom, hát a ventilátor motorja megfeküdt :) . Azt hittem lekaparom a hajam. :blush:

szörnyű tragédia, meleg maradt a sör! :D Még jó hogy nem maradt el a Blitz miatta! :lol:

Én most próbálok forrasztgatni, de a forrasztó megadta magát és elsősegélynyújtásba részesítem! :D Most a világításkapcsolót LEDesítem, utána ha van időm, akkor nekiesek a középkonzolnak is! Persze délután kihasználom a hó isteni tulajdonságát! :D

Nekem meg gagyi kínai forrasztóm van, kéne venni egy normálisat, ez nem sok mindenre jó. Itt meg olyan hideg szél fúj, vissza kéne tenni a kormányburkolatot, de semmi kedvem kimenni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg gagyi kínai forrasztóm van, kéne venni egy normálisat, ez nem sok mindenre jó. Itt meg olyan hideg szél fúj, vissza kéne tenni a kormányburkolatot, de semmi kedvem kimenni.

Itt is fúj a szél, de közbe szakad a hó! Szerintem, ha befejezem a világításkapcsolót, utána pihenek a ledezésse4l holnapig, mert már az idegrendszeremet is lehet, hogy forrasztani kell! :) :blush: Az agyam bevágott egy ilyet: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Micsiri? Aki ügyes az a tűzfal felől benyúl és ki is kapta a kócmócot anélkül, hogy szétszedné a fél kocsit. :D Nekem viszonylag könnyen ment a cseréje. :lol: :)

Amúgy annak idején mikor még tanultuk a szakmát ledeknek 0.25W-os és 1 KOhm-os ellenállásokat tettünk -színkódja: barna fekete piros (körben a kis csíkok rajta). Nem is lőtt ki egyet sem az esetleges túlfeszültség. :D :blush:

nekem 340ohmos van és az is szépen virít :D

Link to comment
Megosztás:

zotya tegyél nagyobb ellenállást.

:blush:

vagy cseréld ki aledet, egy olyanra ami kisebb fényű :lol:

am az a lábtrében lévő szivargyujtó aljzat nekem is megtetszett, jó öltlet.

csomiba meg tavasz folyamán nekem is bekerül egy szivargyujtó aljzat, csak még nem tudom egész pontosan hova, mert nekem kicsit szűkösebb ott a hely...

Link to comment
Megosztás:

zotya tegyél nagyobb ellenállást.

:lol:

vagy cseréld ki aledet, egy olyanra ami kisebb fényű :)

am az a lábtrében lévő szivargyujtó aljzat nekem is megtetszett, jó öltlet.

csomiba meg tavasz folyamán nekem is bekerül egy szivargyujtó aljzat, csak még nem tudom egész pontosan hova, mert nekem kicsit szűkösebb ott a hely...

Se másik ledem, se ellenállatom, ezt a 6 darabot tudtam kikönyörögni optikai tuningra, amíg nincs melóm. :blush: mert ugye a féket meg kell csinálni az egyértelmű. Még meg lehet indolokni a fűthető tükröket is, nade a ledezés? Há minek? Szerintem ezt is megcsiszolom, és a led 2 oldalára ragasztok fekete fényterelőt, hogy ne szűrődjön átt a másik 2 ikonra. Vagy megszokom, hogy a tükörben látszik. Végülis a fehéret is lehetett látni, csak nem emlékszem mennyire. A led az melegszik? Mennyire?

Link to comment
Megosztás:

Se másik ledem, se ellenállatom, ezt a 6 darabot tudtam kikönyörögni optikai tuningra, amíg nincs melóm. :blush: mert ugye a féket meg kell csinálni az egyértelmű. Még meg lehet indolokni a fűthető tükröket is, nade a ledezés? Há minek? Szerintem ezt is megcsiszolom, és a led 2 oldalára ragasztok fekete fényterelőt, hogy ne szűrődjön átt a másik 2 ikonra. Vagy megszokom, hogy a tükörben látszik. Végülis a fehéret is lehetett látni, csak nem emlékszem mennyire. A led az melegszik? Mennyire?

az mondtad van a pincébe kiselejtezett ledes játék

abbol szedj ki

elvileg nem melegszik, gyakorlatilag, néha érezni, hogy melegedik picit... de annyira sose mint az izzó

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.