Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Mi a túró az Sanci motorjában?! Úgy néz ki mint egy cső spirálisan kettétörve.

Áá, nem érdekes. Lassan kiszedem az egész motort a hengerfejen keresztül ha így haladok. :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Áá, nem érdekes. Lassan kiszedem az egész motort a hengerfejen keresztül ha így haladok. :D :lol:

Háde csak hiányzik valahonnan nem? :lol: Én meg vehettem ki a műszeregységet mégegyszer, mert sötét az egész, az összes ledet fordítva raktan be. Amikor beszereltem tűzött a nap, azt hittem azért nem látom hogy piroslik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tuti, egyébként honnan került volna oda.

Enged annyit az a kábelköteg, hogy ki tudd próbálni -egyébként a műszeregység hátuljából egyből látszik melyik világít és melyik nem. Én úgy próbáltam ki nehogy megcumiztassam magam. ;) ;) :D :lol:

Van erre egy mondás: "jó munkához idő kell, rosszhoz meg még több." :lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tuti, egyébként honnan került volna oda.

Enged annyit az a kábelköteg, hogy ki tudd próbálni -egyébként a műszeregység hátuljából egyből látszik melyik világít és melyik nem. Én úgy próbáltam ki nehogy megcumiztassam magam. :P :lol: :lol: :lol:

Van erre egy mondás: "jó munkához idő kell, rosszhoz meg még több." ;) ;) :D

Ja mert megint sügér voltam, a konyhaasztalon összeforgattam őket a 9V-os elemhez amit rákötöttem próbálni. Az meg sem fordult a fejembe, hogy pont fordítva kötöttem rá a pólusokat mint ahogy a kocsiban van. :D Amikor vettem a kocsit, talán az első úton rámentem vmi alaktrészre. Nagyot koppant a kocsi alatt. Megálltam visszaballagtam, felvettem, és próbáltam rájönni hogy az egyém-e vagy csak az úton volt. :lol: Végül is nem jöttem rá, úgyhogy beraktam a csomitartóba, hátha kell, mostanában dobtam ki. :P

Link to comment
Megosztás:

;) Hinnye. Találtam hazafele jövet pár dízel astrát az út szélén a parkolóban de nem fért be egyik se a panda csomitartójába. Nem baj, hogy ott hagytam? :D

:lol: :lol: :lol: :D ;)

Link to comment
Megosztás:

;) Hinnye. Találtam hazafele jövet pár dízel astrát az út szélén a parkolóban de nem fért be egyik se a panda csomitartójába. Nem baj, hogy ott hagytam? :D

:lol: :lol: :lol: :D ;)

Beálltál már az udvarra? Még visszamehetünk. Max. vontatjuk. Igaz nekem nem kell a motorja( úgy hallom egyik fórumozó azzal kínlódik pszzzzt....), de a kasztniról jöhet egy-két elem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja mert megint sügér voltam, a konyhaasztalon összeforgattam őket a 9V-os elemhez amit rákötöttem próbálni. Az meg sem fordult a fejembe, hogy pont fordítva kötöttem rá a pólusokat mint ahogy a kocsiban van. :D Amikor vettem a kocsit, talán az első úton rámentem vmi alaktrészre. Nagyot koppant a kocsi alatt. Megálltam visszaballagtam, felvettem, és próbáltam rájönni hogy az egyém-e vagy csak az úton volt. :lol: Végül is nem jöttem rá, úgyhogy beraktam a csomitartóba, hátha kell, mostanában dobtam ki. :D

:lol: Akkor én úgy fogom kezdeni hogy benézem melyik a melyik, és úgy kezdem el az összerakósdit :lol: A világítás kapcs. ban jó lett?

Link to comment
Megosztás:

Ííííííííjj :lol: , már meg elvitte az asszony a kocsit. :lol:

B+, már berakodtam a szerszámokat. Most pakolhatok ki. :D ;)

:D Akkor én úgy fogom kezdeni hogy benézem melyik a melyik, és úgy kezdem el az összerakósdit ;) A világítás kapcs. ban jó lett?

Csak nekem nincs multiméterem, mert ma csak 3 helyen jártam ahol vehettem volna :lol: , és anélkül elég komplikát polaritást nézni. A világítás kapcsoló végül is jó lett. kicsi ez is átszűrődik a másik két ikonba, de nem annyira mint az eredeti izzó. Annyit tudok segíteni, hogy ha ülsz a vezetőülésben akkor a bal oldali lábra ( nem az összes közül, hanem amelyikre az izzó ment) kell kötni a led "egyenes" lábát. Ugye ha átnézel a fején, akkor látsz benne egy egyenes, meg egy hajlított kis fém biszbaszt.

P1240004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

én tudom mi akad neked Zotya

az eredeti izzó házát kivágtad belőle?

ahol én néztema projektet, ott kikellett vágni, mert pont abbaakadt bele

én ugy szertném ,hogy az épp kiválasztott helyzet aktív pirosan kilágítsok, a több pedig kéken

az megoldható szted zotya? most hogy igy szétszedted?

am nem zavaróan erős így a fénye?

Link to comment
Megosztás:

én tudom mi akad neked Zotya

az eredeti izzó házát kivágtad belőle?

ahol én néztema projektet, ott kikellett vágni, mert pont abbaakadt bele

én ugy szertném ,hogy az épp kiválasztott helyzet aktív pirosan kilágítsok, a több pedig kéken

az megoldható szted zotya? most hogy igy szétszedted?

am nem zavaróan erős így a fénye?

Nem vágtam ki, csak megfaragtam, de nem az akad. Hanem a fényterelőt kifúrtam, kihoztam a led lábait, és az egyik oldalra raktam az ellenállást, és nem tudod addig "0"-ba tekerni hogy normálisan bekattanjon a pozicionálló golyó, mert az ellenállás hozzáér a burkolathoz. A többi legyen kék? Hááát nem egyszerű. Vagy adsz neki egy kék háttérviágítást amit elnyom a közelebb lévő piros az aktuális ikonnál, vagy a forgórészre a fényterelő két oldalára teszel kék ledet, így a piros mellett kétoldalról mindíg kék fog világítani. Viszont ez nem tudom elfér-e. Szerintem inkább az első variáció. Főleg ha hátulról eltakarod a piros ledet, ne keverjen be neki a kék. Szerintem 2 kék elég is lenne.

Multiméterből akad nekünk egy pár. Egy itthon, egy a kocsiban, 2 bent a cégnél az asztalomon :blush: Jó bajosabban is tudnánk dolgozni ha nem lenne mindenhol :lol: De a lényeg hogy ki tudom mérni melyik a mi :)

Nekem már régóta vennem kéne, csak hol pénzem nincs rá, ha van akkor meg addíg variálok-válogatok, amíg elfogy a rávaló. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem már régóta vennem kéne, csak hol pénzem nincs rá, ha van akkor meg addíg variálok-válogatok, amíg elfogy a rávaló. :D

Ez ismerős olyanokkal kapcsolatban amik nem munkaeszközök :blush: :D :lol: Itt tudtam meg az elmúlt két hétben hogy a Ribiben az összes cuccnak aminek világítania kéne, kb a 20 % -a működik :D Azt se tudtam eddig hogy a lámpakapcsolónak kéne. De az az igazság h engem nem is zavar hogy nem világít minden. Amíg abban gyönyörködök mi milyen színű kétszer falnak megyek :) A lámpakapcsolót megtalálom, a szivargyújtó monnyuk nem lenne rossz, mert kanyarodni visszaváltani és szivargyújtóba töltőtedugni néha már kicsit sok ha nem találom a bejáratot :D

Link to comment
Megosztás:

Ez ismerős olyanokkal kapcsolatban amik nem munkaeszközök :blush: :D :lol: Itt tudtam meg az elmúlt két hétben hogy a Ribiben az összes cuccnak aminek világítania kéne, kb a 20 % -a működik :D Azt se tudtam eddig hogy a lámpakapcsolónak kéne. De az az igazság h engem nem is zavar hogy nem világít minden. Amíg abban gyönyörködök mi milyen színű kétszer falnak megyek :) A lámpakapcsolót megtalálom, a szivargyújtó monnyuk nem lenne rossz, mert kanyarodni visszaváltani és szivargyújtóba töltőtedugni néha már kicsit sok ha nem találom a bejáratot :D

Én is azzal kezdtem hogy kicseréltem minden izzót, ahol tudtam, hogy kéne világítani. Aztán elkezdtem fórumozni, és kicseréltem a maradékot, aminek eddíg még a létezéséről se tudtam. Most meg elkezdtem ledesíteni. Megvolt a próbakör a piros ledekkel, a műszeregység nagyon szép, viszont a világításkapcsoló nagyon látszik a visszapillantóban. Ezen még alakítani kell. A szivargyujtó izzócseréhez valszeg le kell venned a váltóboxot, elméletileg ki lehet húzni a szivargyujtót is, de nekem nem sikerült. Először a fém közepét lehet kihúzni van bent két műanyag pöcök azokat kéne egyszerre szétnyomni, aztán ha kijött ki lehet fordítani a műanyag fényvezetőt az izzóval. Kép.

Link to comment
Megosztás:

Én is azzal kezdtem hogy kicseréltem minden izzót, ahol tudtam, hogy kéne világítani. Aztán elkezdtem fórumozni, és kicseréltem a maradékot, aminek eddíg még a létezéséről se tudtam. Most meg elkezdtem ledesíteni. Megvolt a próbakör a piros ledekkel, a műszeregység nagyon szép, viszont a világításkapcsoló nagyon látszik a visszapillantóban. Ezen még alakítani kell. A szivargyujtó izzócseréhez valszeg le kell venned a váltóboxot, elméletileg ki lehet húzni a szivargyujtót is, de nekem nem sikerült. Először a fém közepét lehet kihúzni van bent két műanyag pöcök azokat kéne egyszerre szétnyomni, aztán ha kijött ki lehet fordítani a műanyag fényvezetőt az izzóval. Kép.

hmm. Köcce, úgylátom ezt a projektet is eltolom melegebb időkre amikor le lehet költözni egy fél hétvégére a kocsiba :blush: Amúgy ha nagyon erős az a piros, probáld meg elsötétíteni az előlapot amin az ikonok vannak, hátha levesz annyit h ne legyen zavaró a tükröződés :lol:

Link to comment
Megosztás:

a háttér világítást ugy szeretném megoldani a kapcolóba, hogy a fényterelőbe berakni egy nagyerejű kék ledet, és az ikon mögé pedig egy kicsi régifajtát aminek kisebb a fénye, de az ikont el fogja takarni... nem láttam még szétszedve sajna, így nem tudom még én se hogy is néz ki valójában.

szivargyujtó izzóját meg ki lehet venni tök egyszerűen

csak elsőre lesz nehéz kivenni

a szivargyujtó testének az oldalán van rajta van egy pöcök amit ki kell mozdítani, aztán lefelé meghúzva kijön.

oda betettem egy kékledet, az az egyetlen led a műszerfalba amit beraktam :blush:

Link to comment
Megosztás:

hmm. Köcce, úgylátom ezt a projektet is eltolom melegebb időkre amikor le lehet költözni egy fél hétvégére a kocsiba :blush: Amúgy ha nagyon erős az a piros, probáld meg elsötétíteni az előlapot amin az ikonok vannak, hátha levesz annyit h ne legyen zavaró a tükröződés :lol:

nagyobb ellenállás :)

illetve hagyományos led, ami pontszerűen világít

pl a játékokban lévők Zotya :D

Link to comment
Megosztás:

a háttér világítást ugy szeretném megoldani a kapcolóba, hogy a fényterelőbe berakni egy nagyerejű kék ledet, és az ikon mögé pedig egy kicsi régifajtát aminek kisebb a fénye, de az ikont el fogja takarni... nem láttam még szétszedve sajna, így nem tudom még én se hogy is néz ki valójában.

szivargyujtó izzóját meg ki lehet venni tök egyszerűen

csak elsőre lesz nehéz kivenni

a szivargyujtó testének az oldalán van rajta van egy pöcök amit ki kell mozdítani, aztán lefelé meghúzva kijön.

oda betettem egy kékledet, az az egyetlen led a műszerfalba amit beraktam :blush:

A te oldaladból élek "hogyanszedjükszét" - értelemben :lol:

Link to comment
Megosztás:

a háttér világítást ugy szeretném megoldani a kapcolóba, hogy a fényterelőbe berakni egy nagyerejű kék ledet, és az ikon mögé pedig egy kicsi régifajtát aminek kisebb a fénye, de az ikont el fogja takarni... nem láttam még szétszedve sajna, így nem tudom még én se hogy is néz ki valójában.

Melyik kapcsolóra gondoltál?

Link to comment
Megosztás:

A te oldaladból élek "hogyanszedjükszét" - értelemben :lol:

hát az nincs ott leírva vagy mégis? nemtudom már

az a lényeg, ha benézel az utasoldalon a konzol mögé a lábtérben látnifogod a szivargyujtót a foglalattal együtt.

azt kell leszedned

és nem emlékszem, hogy beleforrasztotam e vagy csak vhogy beledugtama ledet :blush:

Link to comment
Megosztás:

hát az nincs ott leírva vagy mégis? nemtudom már

az a lényeg, ha benézel az utasoldalon a konzol mögé a lábtérben látnifogod a szivargyujtót a foglalattal együtt.

azt kell leszedned

és nem emlékszem, hogy beleforrasztotam e vagy csak vhogy beledugtama ledet :lol:

Ha erre, akkor tessék! :) Én pont most LEDezem! :blush:

http://kepfeltoltes.hu/090212/DSCF2352_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090212/DSCF2353_www...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

a háttér világítást ugy szeretném megoldani a kapcolóba, hogy a fényterelőbe berakni egy nagyerejű kék ledet, és az ikon mögé pedig egy kicsi régifajtát aminek kisebb a fénye, de az ikont el fogja takarni... nem láttam még szétszedve sajna, így nem tudom még én se hogy is néz ki valójában.

szivargyujtó izzóját meg ki lehet venni tök egyszerűen

csak elsőre lesz nehéz kivenni

a szivargyujtó testének az oldalán van rajta van egy pöcök amit ki kell mozdítani, aztán lefelé meghúzva kijön.

oda betettem egy kékledet, az az egyetlen led a műszerfalba amit beraktam :lol:

Na holnap megint nekiesek, és kicsit gyengítek a fényén, majd csinálok képeket, hogy is néz ki szétszedve. Ma túl zabos voltam a szétgurult golyóim miatt, nem fényképeztem, pedig ott állt a gép az asztalon közvetlenűl a forrasztópáka mellett, a ragasztópisztolytól kicsit jobbra. Szegény gyerek is lejött vmi kártyatrükköt mutatni, de nem jutott el a konyháig, mert az asszony szólt neki, hogy " apát most ne zavard", úgy nézhettem ki mint vmi idegbeteg órásmester csavarhúzóval a kezemben vérben forgó szemekkel. :blush:

Na látom megelőztek. Én annak a fehér fényterelőnek a végére raktam a ledet.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.