Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

CSak azt nem értem, hogy ha a rendőr felbontja a dobozt, akkor érvénytelen lesz! Vagy nem? :D Viszont a gyógyszertárban, ha pótoltatod, akkor ők legagasztják, hogy hivatalosan pótoltattad.

Nem lesz érvénytelen, hiszen csak azért van leragasztva, hogy nem nyúlkáltak bele még a boltban. De szerintem nincs értlelme felbontani a rendőrnek, mert ha jól tudom a zárszallagra van ráírva a szav. idő. És mivel nincs értelme, biztos, hogy felbontja. :lol:

Hell!

A 95' Astránál az ajtókon lévô díszléceket el tudom nyom nélkül távolítani? Ma 1-en úgy néztem ragasztva van :lol:

Próbáld meg melengetni hajszárítóval, az segíthet. Direkt nem hőlégfúvót írtam. :lol: De szerintem alatta más a színe a festéknek, mert ott nem érte a nap, és látszani fog hol volt.

Link to comment
Megosztás:

azóta nézegetem a képeket és tényleg befér jah :lol:

de ma elment a kedvem tőle... majd vmikor máskor :lol:

Nekem is maradt egy szem nyominger ledem, nem tudom azt hova tegyem. Végülis van még piros ledem biciklis villogóból, lehet összeházasítom az ellenállással, és beteszem a fűtéstekerőbe. Csak azt olyan macera kiszedni. Vagy tegyem az egyet a világítás kapcsolóba? Olyan bizonytalan vagyok, vagy mégsem? :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is maradt egy szem nyominger ledem, nem tudom azt hova tegyem. Végülis van még piros ledem biciklis villogóból, lehet összeházasítom az ellenállással, és beteszem a fűtéstekerőbe. Csak azt olyan macera kiszedni. Vagy tegyem az egyet a világítás kapcsolóba? Olyan bizonytalan vagyok, vagy mégsem? :D

Egy pár dróttal vezesd ki az antenna végére és akkor egy kényszerleszálló repülő is biztos észrevesz :D Láttam olyan "tunnning" antennavéget, ami rezgésre kezdett világítani :lol: tök jó, ha belemész a kátyúba a mögötted levő tudja h neki nem arra kell menni :lol:

és egyszerűen beteheted a "Majdcsak jó lesz még valamire" című dobozba-fiókba-szekrénybe is akár. :lol:

Link to comment
Megosztás:

inkább a vill kapcsolóba

eü ládaról: nekem még eccer se nézték meg.

ott van szem előtt szép sárga, de egy rendőr se kére még el.

nem is állítottak még meg tul sokszor...

egy ismerős annyit csinált, hogy szerkesztett egy uj cimkét levette a régit, rányomta az ujat dátummal és cső.

Link to comment
Megosztás:

és egyszerűen beteheted a "Majdcsak jó lesz még valamire" című dobozba-fiókba-szekrénybe is akár. :D

Ez jó ötlet, lehet hogy már vant bent egy másik is évek óta. Amúgy a csajoknak van egy vagon gagyi kinai csetreszük, amik mind tele vannak ledekkel, már régóta a pincébe henteregnek, a legtöbb villog is. Egyszer neki kéne ülni kiforrasztgatni belőlük a ledeket. A rádióba jók lennének oda úgyse kell nagy, ezek meg mind 3 milisek.Na megyek kiszedem a világításkapcsolót és megledezem. Oda nem is kell megcsiszolni, úgyis csak előre kell világítania úgye? Szóval akkor a forgórészre rakjam?

Link to comment
Megosztás:

A 95' Astránál az ajtókon lévô díszléceket el tudom nyom nélkül távolítani? Ma 1-en úgy néztem ragasztva van :lol:

Érdemes leszednem a díszléceket? Szebbnek szebb lessz... :lol: :D

2 ragasztócsík fogja oda egymás felett azon a kis sávon és a belseje egy fém sín (tehát ajtótól kifele dupla ragasztócsík - fémsín - műanyag élvédő) de azt leszedni anélkül, hogy a festék ne sérüljön meg szinte egyenlő a lehetetlennel.

És ha spec az enyémet vesszük alapul láttam már ugyanilyen kivitelt ajtóélvédők nélkül és nem nézett ki korántsem olyan jól (nem azért mert nem az enyém volt hanem mert hülyén mutatott azok nélkül). Úgyhogy szerintem hagyd ha még nem akarnak leválni, ha meg mégis inkább vidd el egy szakihoz minthogy te tépd le mert összegyűri az ajtóidat. :lol:

Ja, meg voltam a szerelő cimbinél. Azt mondja, hogy vagy eltört a fogaskerék a szivattyúban (és akkor lerendezhette az egész belét is) vagy kiugrott az a nyomástartó szelep a hengerfejből amit Karcsi is mondott. Mindjárt elő is kapom a kulcskészletet, lekapom azt a hengerfej deknit azt megnézem -mert mutatott egy "mintapéldányt", hogy hol keressem a kacatot...

Link to comment
Megosztás:

Nno, hát az a rugós izé úgy néz ki, hogy a helyén van a hengerfejben viszont találtam mást. Egy kis csőszerű valaminek a darabját szedtem ki az elgörbült szelepszár rugójának a tövéből. Mégpedig ezt (sajnos nem a legjobb kép lett):

www.tvn.hu_6688f606aec04502af554a4f9537016a.jpg

Létezhet, hogy a szelep vezetéséhez valaminek a darabja? Mert nem úgy néz ki mintha egy himbáé lenne. Olyan 8 mm-es körüli lehetett a belseje. Bár jobban szemügyre véve a külseje kopott nem a belseje.

Link to comment
Megosztás:

Nno, hát az a rugós izé úgy néz ki, hogy a helyén van a hengerfejben viszont találtam mást. Egy kis csőszerű valaminek a darabját szedtem ki az elgörbült szelepszár rugójának a tövéből. Mégpedig ezt (sajnos nem a legjobb kép lett):

http://s1.images.www.tvn.hu/2009/02/12/14/...a4f9537016a.jpg

Létezhet, hogy a szelep vezetéséhez valaminek a darabja? Mert nem úgy néz ki mintha egy himbáé lenne. Olyan 8 mm-es körüli lehetett a belseje. Bár jobban szemügyre véve a külseje kopott nem a belseje.

Hogy te miket találsz a motorban. Hmm. :D

Link to comment
Megosztás:

Nno, hát az a rugós izé úgy néz ki, hogy a helyén van a hengerfejben viszont találtam mást. Egy kis csőszerű valaminek a darabját szedtem ki az elgörbült szelepszár rugójának a tövéből. Mégpedig ezt (sajnos nem a legjobb kép lett):

http://s1.images.www.tvn.hu/2009/02/12/14/...a4f9537016a.jpg

Létezhet, hogy a szelep vezetéséhez valaminek a darabja? Mert nem úgy néz ki mintha egy himbáé lenne. Olyan 8 mm-es körüli lehetett a belseje. Bár jobban szemügyre véve a külseje kopott nem a belseje.

Létezhet, de hogy jött ki a rugón kívűlre???

Annak menetei közt? Én még olyant nem láttam. :D

Link to comment
Megosztás:

Hogy te miket találsz a motorban.

Eddig nem kifejezetten azokat amiket szerettem volna. :lol:

Létezhet, de hogy jött ki a rugón kívűlre??? Annak menetei közt? :lol:

Ez egy határozottan jó kérdés. :D Vákuumtól esetleg? :lol:

Viszont ezt a fotót kinagyítva látszik is, hogy annak a (balról a 3.-ik) szeleprugónak a tövében ott vigyorog ez a kis izé.

www.tvn.hu_dabd1fe521ca8e2e78ae7ea8810f2cc5.jpg

Feladom, ez már meghaladja az én elképzeléseimet.

Link to comment
Megosztás:

Beszereltem a világításkapcsolóba a ledet, még az életben nem szo@tam ennyit!!! :D A forgórészre szereltem a ledet, azzal nem is volt gond, csak ha összeraktam, akkor vmi akadt, és nem tudtam alaphelyzetbe tekerni. Persze ha szétszedtem akkor nem akadt, ha összeraktam, akkor meg nem láttam, hogy mi akad. Lefaragtam mindent amit gondoltam, akkor viszont szétugrott az a két nyűves golyó, ami pozícióba tartja a kapcsolót. Nagy nehezen visszaraktam őket, összeraktam az egészet, egy kicsit még most is akad, de már nem érdekel, majd bekopik. Viszont nagyon szépen világít. :lol: Mi a túró az Sanci motorjában?! Úgy néz ki mint egy cső spirálisan kettétörve.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.