Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

A környezetvédelemre meg szarok, úgy se az én autómon fog múlni a világ sorsa. Szerintem.

Valóban nem az autódon múlik a világ sorsa. Az a kipuffogott pár kg CO2 se ide - se oda. Viszont a gondolkodásmódod... Azzal van a baj. Nagyon nagy baj...

Itt most idézek és offolok egy hatalmasat, bár végülis a motortopikban vagyunk, bár inkább átjövök az egyéb csevegésbe.

"Nem a föld az emberé, hanem az ember a földé, és ha majd kiirtottátok az utolsó erdőt, megmérgeztétek az összes folyót, elpusztítottatok minden életet, és ott ültök majd az ebből összeharácsolt »aranydombotokon«, akkor ti is rájöttök, hogy az aranyat nem lehet megenni."

:D

Link to comment
Megosztás:

Valóban nem az autódon múlik a világ sorsa. Az a kipuffogott pár kg CO2 se ide - se oda. Viszont a gondolkodásmódod... Azzal van a baj. Nagyon nagy baj...

Itt most idézek és offolok egy hatalmasat, bár végülis a motortopikban vagyunk, bár inkább átjövök az egyéb csevegésbe.

"Nem a föld az emberé, hanem az ember a földé, és ha majd kiirtottátok az utolsó erdőt, megmérgeztétek az összes folyót, elpusztítottatok minden életet, és ott ültök majd az ebből összeharácsolt »aranydombotokon«, akkor ti is rájöttök, hogy az aranyat nem lehet megenni."

:D

Sajna ez van. De erről nagyon sokat lehetne vitázni, aminek nem lenne semmi értelme, mert ettöl nem lesz tisztább a Föld!

Részemről ennyi! Tudom, hogy igazatok van, de sajna ez van.

Sorry!

Link to comment
Megosztás:

De bizony, ennyitől is tisztább lenne a föld :lol: más kérdés, hogy teszel-e is érte valamit vagy a motortérből tovább lógatod a slaggcsövet. :D

Az én véleményem ebből annyi, hogy nem csak a dízeleket kell szidni hanem minden rommá kopott motorú autóst mert nem akarja rendbe szedetni "megy ez így is" alapon -kivétel akinek nincs rá keret viszont nem is sokat jár vele (ami eleve nem valószínű). Láttam már olyan benzinest is amelyiket nem volt célszerű követni 1 km-en belül. :lol: És ez vonatkozik azokra is akik a katalizátort kiütötték néhány lóerő többlet reményében. Én azt szeretem ha a nagyobb fordulatszám eléréséig se nagyon látszik a füstje (dízelnél ugye ez egyértelműen csak lassú gázadásnál lehetséges) és biza nem ezek a 100 lóerő alatti motorok rongálják igazándiból a környezetet korommal hanem a TDi, PD-TDi és hasonló megjelzésű részecskeszűrő nélküli gyárilag szinte maximumra húzott motorok -katalizátor ide vagy oda.

A kartergáz szűrő valóban hasznos dolog (elsősorban a víz miatt) de Karcsihoz hasonlóan én is gyári kivitelre gondolok amit még nem sikerült beszereznem de ettől függetlenül nem is engedem a szabadba, ne szennyezzem vele én se a környezetet még jobban -addig kibírja a gyárilag megtervezett módon is. Amúgy sincs minden napos használatban a verda, már több mint egy hete ki se jött a garázsból.

Link to comment
Megosztás:

Nálunk nem szövegelnek érte csak működjön rajta minden fényjelző meg fékberendezés, nem problémáznak rajta. Még nekem is megfordult a fejemben egy ilyen, helybenfutinak pont jó lenne simson helyett. Ezt a múltkor lőttem le mikor mentem haza, pont befordultam az utcába. A rendszám az meg épp jól jött, a Kadett klubban Albernek meg is címeztem a linkjét :D

Link to comment
Megosztás:

Nálunk nem szövegelnek érte csak működjön rajta minden fényjelző meg fékberendezés, nem problémáznak rajta. Még nekem is megfordult a fejemben egy ilyen, helybenfutinak pont jó lenne simson helyett. Ezt a múltkor lőttem le mikor mentem haza, pont befordultam az utcába. A rendszám az meg épp jól jött, a Kadett klubban Albernek meg is címeztem a linkjét :lol:

És nem is mennek olyan lassan, multkor mentem egy után , 60 felett ment. :D Gondolom, ezt is lehet tuningolni! Én először is bödönt építenék bele! :lol:

Link to comment
Megosztás:

És nem is mennek olyan lassan, multkor mentem egy után , 60 felett ment. :D Gondolom, ezt is lehet tuningolni! Én először is bödönt építenék bele! :lol:

Lényeges dolgokat ne felejts el! Mint pl procihűtőből eszkábált turbó feltöltőt, czetka karbulátort, nitroinjektort, sportlégszűrőt, tuning-légellenállás csökkentő feliratokat és fóliát, spoilereket, stb... :lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Jáááj, ne is említsd. A volt melóhelyemen volt egy John Deere fűnyíró (amit rendbe szedtem, úgy nézett ki mintha új lenne de kinyírták a kis v2 17Le gépet miután ott hagytam a céget), az ugyan nem megy 25-30-nál többet de nekem erre a 2-3 km-es távokra bőven elég lenne. :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

juj te ezek a vackok.... én ugyan be nem ülnék egy ilyenbe :D fűnyíróhang meg na nem fikázom tovább, de nekünk is van errefelé vagy 4 de mindegyik mint a fűnyíró

Sportdob, direktszűrő, és társai? :lol: nem tudom milyen motor van bennük, lehet csak vissza vannak folytva. Amit én láttam az 400ccm-es volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.