Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

4. A -20 fokos olaj esetét most nem tárgyaljuk, nem is volt róla szó, de ha mégis szót ejtettünk róla, akkor kíváncsi lennék,hogy mennyivel "gyengébb" egy autó -20 fokos olajjal, mint mondjuk 120 fokossal. Hány százalékkal.

Igen én is ezt akartam írni. Tök jól hangzik ez a nagyobb ellenállás, de mutasson már valaki valami mérést hogy ez hogy befolyásolja a leadott teljesítményt. Én nem lennék benne biztos, hogy nagyobb mértékben, mint a kocsimosás a fogyasztást.

Egyébként még millió és egy paraméter különbözik a hideg és meleg állapot között, erről sem szólt senki.

Ez a vita lényegében arról szól kinek mit jelent a kicsi meg a nagy vagy a sok meg a kevés.

Link to comment
Megosztás:

Igen én is ezt akartam írni. Tök jól hangzik ez a nagyobb ellenállás, de mutasson már valaki valami mérést hogy ez hogy befolyásolja a leadott teljesítményt. Én nem lennék benne biztos, hogy nagyobb mértékben, mint a kocsimosás a fogyasztást.

Egyébként még millió és egy paraméter különbözik a hideg és meleg állapot között, erről sem szólt senki.

Ez a vita lényegében arról szól kinek mit jelent a kicsi meg a nagy vagy a sok meg a kevés.

láttál már -20ban olaajt? és +30ban?

azért csak fel kell szívni annak a pumpának, csak el kell nyomni ide meg oda az a szegény olajat, és azér- 20nál akárhogy is de dermedtebb.

mindegy én akkor vagyok nyugodt, ha jó a termosztátom

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg itt figyel a gatyámban :lol: :lol:

A Cobra 11? :D :lol:

láttál már -20ban olaajt? és +30ban?

azért csak fel kell szívni annak a pumpának, csak el kell nyomni ide meg oda az a szegény olajat, és azér- 20nál akárhogy is de dermedtebb.

mindegy én akkor vagyok nyugodt, ha jó a termosztátom

Jó hát én sem azt mondtam, hogy a 60 paciból lesántul 5 ha hideg a motor, meg olyan sok tapasztalatom sincs, mint itt bárkinek, de én úgy éreztem, hohy pölö -10 fokban induláskor nem húz úgy a kocsi, nem olyan dinamikus, mint ha már elérte az üzemi hűfokot. És ha vki csak 3-5 kilóméterre megy a kocsival minden reggel, az szinte csak hideg motorral autózik rossz termosztáttal.

Link to comment
Megosztás:

A Cobra 11? :D :lol:

Jó hát én sem azt mondtam, hogy a 60 paciból lesántul 5 ha hideg a motor, meg olyan sok tapasztalatom sincs, mint itt bárkinek, de én úgy éreztem, hohy pölö -10 fokban induláskor nem húz úgy a kocsi, nem olyan dinamikus, mint ha már elérte az üzemi hűfokot. És ha vki csak 3-5 kilóméterre megy a kocsival minden reggel, az szinte csak hideg motorral autózik rossz termosztáttal.

így így sztem is :lol:

Link to comment
Megosztás:

láttál már -20ban olaajt? és +30ban?

Hideg állapotról volt szó, ami minden mást jelent az üzemi hőmérsékleten kívül. Ebbe ugye belefér a nyári kánikulában indítás is, ahol nem éppen -20 fokos az olaj.

azért csak fel kell szívni annak a pumpának, csak el kell nyomni ide meg oda az a szegény olajat, és azér- 20nál akárhogy is de dermedtebb.

Ezt olvastad? : "Ez a vita lényegében arról szól kinek mit jelent a kicsi meg a nagy vagy a sok meg a kevés."

Ha nem értenéd megkérdezem szerinted mennyi plusz teljesítményt igényel az akárhogyis dermedtebb olaj szállítása?

Link to comment
Megosztás:

Régebben néztem én is. Ma már nem. Pl a meggájver sem köt le, sem a sliders. De például az NCIS-t rendszeresen nézem, no nem tv-ben, hanem netről szedem le az aktuális új részt. (Ma lesz amerikában este 9kor, hajnali 5kor már kapom is le. :D ) Ami még leköt az a Csillagkapu, de az atlantis már nem. Szintúgy megvan összes rész. Amúgy ami zavar, hogy az NCIS-t elkezdték megint a 3. évadtól... Tök baromság. Eljutottak az 5. évad végéig, aztán innen kezdik, inkább szüneteltették volna (jelenleg a 6. évadot adják usa-ban). Még a Heroes, ami lefoglal, meg a 24. :lol: Mint mondtam, mindet netről szedem, tv-t nagyon ritkán nézek. Magyarból csakis a showder klub. :lol: Ha nagyon akarnám, beszerezhetném az összes Cobra 11 részt. Csak emberi kapcsolatokon múlik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó hát én sem azt mondtam, hogy a 60 paciból lesántul 5 ha hideg a motor, meg olyan sok tapasztalatom sincs, mint itt bárkinek, de én úgy éreztem, hohy pölö -10 fokban induláskor nem húz úgy a kocsi, nem olyan dinamikus, mint ha már elérte az üzemi hűfokot. És ha vki csak 3-5 kilóméterre megy a kocsival minden reggel, az szinte csak hideg motorral autózik rossz termosztáttal.

Nekem ellenkezőleg, indulás után, hidegen ha kicsit nehezebb lábbal lépek oda a gázpedálra (nem pörgetés, csak erősebb pedálnyomás majd váltás), akkor erősebbnek tűnik a motor és persze V6-os dízel hangot produkál mellé. :D

Link to comment
Megosztás:

A Cobra 11? :lol: :lol:

Jó hát én sem azt mondtam, hogy a 60 paciból lesántul 5 ha hideg a motor, meg olyan sok tapasztalatom sincs, mint itt bárkinek, de én úgy éreztem, hohy pölö -10 fokban induláskor nem húz úgy a kocsi, nem olyan dinamikus, mint ha már elérte az üzemi hűfokot. És ha vki csak 3-5 kilóméterre megy a kocsival minden reggel, az szinte csak hideg motorral autózik rossz termosztáttal.

11 nélkül :lol: :D Na jó, inkább ezt hagyjuk most...

Ehhez a hidegen másképp megy témához: Szerintem nem csak az számít, hogy most milyen a viszkozitás, meg mennyire súrlódnak a dugattyúk, meg ilyesmi. Ennek normális körülmények között észrevehetetlen különbséget kéne csak okoznia.

Inkább arra gondolok, hogy hidegen még más jeleket kap a motorvezérlő és inkább ilyen "bemelegedő üzemmódban" van.

Lehet, hogy az idézőjeleket vastagabbal kellett volna, de remélem értitek mire gondolok.

Ez olyan, mint egy karbis autónál a szivató kihúzása. Ugyebár dúsabb a keverék, ergo úgy érzed jobban megy, pedig csak szinte annyi történik, hogy az alapjáratra rá van segítve egy plusz "automata gázpedál". Injektorosnál is van ilyesmi hidegen, csak másképp. Ennek részleteit inkább a hozzáértőbb kollegákra bíznám. Tápi? :D

Szóval szerintem az, hogy másnak érezzük (az, hogy egyáltalán érezzük) hidegen a motort, azt inkább ilyesmi okozza.

Link to comment
Megosztás:

Ez olyan, mint egy karbis autónál a szivató kihúzása. Ugyebár dúsabb a keverék, ergo úgy érzed jobban megy, pedig csak szinte annyi történik, hogy az alapjáratra rá van segítve egy plusz "automata gázpedál". Injektorosnál is van ilyesmi hidegen, csak másképp. Ennek részleteit inkább a hozzáértőbb kollegákra bíznám. Tápi? :D

A millió és egy közé a más befecskendezési paramétereket is beleértettem. :lol: De még tényleg nagyon sok minden van.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ellenkezőleg, indulás után, hidegen ha kicsit nehezebb lábbal lépek oda a gázpedálra (nem pörgetés, csak erősebb pedálnyomás majd váltás), akkor erősebbnek tűnik a motor és persze V6-os dízel hangot produkál mellé. :D

Akkor lehet csak audio tuning, csak a hangja nagyobb nem ? :lol: Nem tudom, lehet hogy abból adódik a hidegen gyenge motor érzés, hogy akkor nem pörgetem annyira, mint melegen. Végülis senki nem mondta, hogy tényleg erősebb a motor melegen, csak arról volt szó, hogy úgy tűnik mintha, és erre próbálok magyarázatot alkotni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet csak audio tuning, csak a hangja nagyobb nem ? :lol: Nem tudom, lehet hogy abból adódik a hidegen gyenge motor érzés, hogy akkor nem pörgetem annyira, mint melegen. Végülis senki nem mondta, hogy tényleg erősebb a motor melegen, csak arról volt szó, hogy úgy tűnik mintha, és erre próbálok magyarázatot alkotni. :lol:

Ha hallanád... :D nem sokáig csinálja, pár percig, vagy maximum 2km távig. Az meg, hogy hidegen vagy melegen gyengébb/erősebb a motor, tökmindegy. Szerintem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hideg állapotról volt szó, ami minden mást jelent az üzemi hőmérsékleten kívül. Ebbe ugye belefér a nyári kánikulában indítás is, ahol nem éppen -20 fokos az olaj.

Ezt olvastad? : "Ez a vita lényegében arról szól kinek mit jelent a kicsi meg a nagy vagy a sok meg a kevés."

Ha nem értenéd megkérdezem szerinted mennyi plusz teljesítményt igényel az akárhogyis dermedtebb olaj szállítása?

nem nem fér bele a nyári +20 fokos indítás, mivel mostani esetről van szó, ahol - 20 van :D

szerintem meg érezhetőa hidegindítás utáni gyengébbség...

Link to comment
Megosztás:

az hogy hidegen erősebb a moci, attol lehet, amit nekem egy szaki mondott el.

hidegen a dermedtebb olaja a gyűrűk körül nem nyomja még ki annyira a kompresszió, mint a meleget, ergo jobb amoci belső tömítettsége, ha jol fogalmazok. Gyakorlatilag az olaj segítmegtartani akompressziót.

és ezt ő is így magyarázta el nekem, hogy hideg mocival jobban megy az autó, mint üzemire bemelegedve.

az olaj ilyen meg olyanra -20ban + 20ban én se azt mondtam, hogy csupán emiatt gyengébb, de ez miatt is van pl a vezérlő úgy megirva, hogy gyengébben megy hidegen.

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy belekötözködjek :D , sztem hidegen ha a fém összehúzódik, nem javul a tömítettség, és amíg a dermedt trutymóból nem lesz rendes állagú, "helyére"felvert olaj, addig a kenés sem igazán lehet a topon. Vagy el vagyok tévedve? :S Nekem eddig minden gép amit használtam elég döglött volt hidegen, igaz nem is tapostam soha amíg nem volt bemelegedve, de soha nem tűnt fel h jobban menne :S

Link to comment
Megosztás:

Vezérlőpult - Személyes adatok - Adatok szerkesztése - Opcionális adatok - A felhasználó titulusa <- ide írhatod be amit akarsz és az az avatarképed alatt jelenik meg mint pl. nekem az aszfaltbetyár -ha erre gondoltál. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.