Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nagyon szomorú lennék, ha egy mosáskor 20kg sár jönne le a kocsimról... :D Az rengeteg! Gyakrabban kell mosni :lol:

Nekem már jött le az astráról ennél jóval több is. Talán még annál is több, mint ami itt elhangzott, az 50kg :lol:

Egyszer egy földesúton kellett volna kijönni 400m-t, amiből az lett, hogy 300m-t egy trakesz húzta (tiszta traktor pulling

volt, az se nagyon bírt vele :D ). Ennek az lett az eredménye, hogy a kartervédő telehúzta színig a motorteret sárral,

illetve a kerékjáratokból is ki lett szorítva a levegő ;)

Utána bevittük egy mosóba, ahol alámentek aknába is, elkezdték leveretni, majd 20 perc múlva szünetet kellett tartani,

két talicska sarat lapátoltak ki az aknából, ami nem folyt le a vízelvezetőn ;) A végén a személyautó mosást átírták

teherautóra, és 9000ft-ba került :lol:

Sziasztok. Nem tudom jó helyre írok-e? Vettem metabond megalene-t és rá van írva a flakonra hogy tankolás előtt öntsem bele, viszont ezzel elkéstem mert most tankoltam a kocsit csurig. Van ennek valami jelentősége hogy mikor töltöm bele?

Nyugodtan öntheted utána, csak akkor rázd meg kicsit a kocsit, miután benne van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem már jött le az astráról ennél jóval több is. Talán még annál is több, mint ami itt elhangzott, az 50kg :lol:

Egyszer egy földesúton kellett volna kijönni 400m-t, amiből az lett, hogy 300m-t egy trakesz húzta (tiszta traktor pulling

volt, az se nagyon bírt vele :lol: ). Ennek az lett az eredménye, hogy a kartervédő telehúzta színig a motorteret sárral,

illetve a kerékjáratokból is ki lett szorítva a levegő :D

Utána bevittük egy mosóba, ahol alámentek aknába is, elkezdték leveretni, majd 20 perc múlva szünetet kellett tartani,

két talicska sarat lapátoltak ki az aknából, ami nem folyt le a vízelvezetőn ;) A végén a személyautó mosást átírták

teherautóra, és 9000ft-ba került :D

Hát igen, mi, egyszerű halandók, akik SZEMÉLYautóként használjuk járműveinket, egyszerűen nem tudunk azonosulni a szántóvető-arató-betakarító emberekkel ;) Neked már oviban is gumicsizma volt a jeled, igaz? :lol:

üdv, Mr. Genya :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, mi, egyszerű halandók, akik SZEMÉLYautóként használjuk járműveinket, egyszerűen nem tudunk azonosulni a szántóvető-arató-betakarító emberekkel :lol: Neked már oviban is gumicsizma volt a jeled, igaz? :lol:

üdv, Mr. Genya :lol:

Paraszt vs Genya? :D

Az ne beszéljen, aki kiskorában a technic legóból is disznóólat épített! :D

Link to comment
Megosztás:

"és ha hamarabb bemelegszik a jó termosztát miatt, vehetjük úgy is hogy erősebb a gép."

Én erre mondtam, hogy még gondolkozzál rajta egy kicsit :lol:

Na hát akkor vezessük le a dolgot. Egyhapsi mondta, hogy az új termosztáttal úgy érzi, mitha erősebb lenne a kocsi. Epk meg azt mondta, hogy.:"A hideg motorban levő olajnak nagyobb a viszkozitása és nagyobb az ellenállása is. Ergo, kisebb a leadott motorteljesítmény," Tehát ha hamarabb melegszik be a motor, akkor hamarabb csökken az ellenállása, és hamarabb lesz nagyobb a motorteljesítmény. Tehát ha rövidtávozik, és eddig be se melegedett , most viszont igen, akkor érezhette úgy, hogy erősebb a motor nem? De ha most megszólal Egyhapsi, hogy nem is rövidtávozik, akkor falnak megyek. :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na hát akkor vezessük le a dolgot. Egyhapsi mondta, hogy az új termosztáttal úgy érzi, mitha erősebb lenne a kocsi. Epk meg azt mondta, hogy.:"A hideg motorban levő olajnak nagyobb a viszkozitása és nagyobb az ellenállása is. Ergo, kisebb a leadott motorteljesítmény," Tehát ha hamarabb melegszik be a motor, akkor hamarabb csökken az ellenállása, és hamarabb lesz nagyobb a motorteljesítmény. Tehát ha rövidtávozik, és eddig be se melegedett , most viszont igen, akkor érezhette úgy, hogy erősebb a motor nem? De ha most megszólal Egyhapsi, hogy nem is rövidtávozik, akkor falnak megyek. :D :lol:

Nem. Te gyakorlatilag azt mondtad, hogy 4 perc alatt melegszik be egy motor üzemi hőfokra 8 perc helyett, akkor erősebb :lol:

Amit epk mondott, az igaz, hidegebben viszkózusabbak az olajok, de ha valaki különbséget tud tenni 88 fokos motorhőmérsékleten, és 92 fokon leadott motorhőmérséklettel, akkor elmegyek az útkaparóhoz pásztorkodni :D

Másik dolog megy hogy az olaj az szerintem így is - úgyis ( rossz termosztáttal, vagy jóval ) eléri üzemi hőmérsékletét. :lol:

Link to comment
Megosztás:

az a 20 kg sár abszolút nemsok

ha két talicska sarat vittek, közelebb volt az 100kg hoz mint az 50hez :D

amugy meg sztem hamarabb jön meg a max teljesítmény, így pontosabb Zotya feltétalaezése.

a termosztát se viccből van benne, szóval az a jó ha működik is :lol:

Link to comment
Megosztás:

az a 20 kg sár abszolút nemsok

ha két talicska sarat vittek, közelebb volt az 100kg hoz mint az 50hez :lol:

amugy meg sztem hamarabb jön meg a max teljesítmény, így pontosabb Zotya feltétalaezése.

a termosztát se viccből van benne, szóval az a jó ha működik is :D

Nem értitek, miről beszélek. Olvassatok figyelmesebben :D Hamarabb jön a max. teljesítmény, kétségkívül, de Zotya azt állította, hogy erősebb lesz. Nem lesz erősebb :lol:

a 20kg sarat továbbra is soknak tartom :lol: Bár én gyakran mosok ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem értitek, miről beszélek. Olvassatok figyelmesebben :D Hamarabb jön a max. teljesítmény, kétségkívül, de Zotya azt állította, hogy erősebb lesz. Nem lesz erősebb :lol:

a 20kg sarat továbbra is soknak tartom :D Bár én gyakran mosok ;)

te se figyelsz olvasd mit irtam ;)

nem volt helyes ahogy zotya leírta, de ha nagyon ellenakarok nekedfeszülni, akkor legutóbb helyesen írta :lol:

4 kerékre 20kg abszolút nem sok :lol: de akkor vedd hozzá hogy sár van :lol:

Link to comment
Megosztás:

te se figyelsz olvasd mit irtam :D

nem volt helyes ahogy zotya leírta, de ha nagyon ellenakarok nekedfeszülni, akkor legutóbb helyesen írta ;)

4 kerékre 20kg abszolút nem sok :D de akkor vedd hozzá hogy sár van :lol:

Szerintem egyezzünk meg abban, hogy Zotya - ahogy általában - hülyeségeket beszél :lol:

De ha vitázni akarunk,

1. Attól, hogy termosztátot cserélsz egy autóban, nem kapsz +5 lóerőt

2. Ha szar a termosztát, az olaj ugyanúgy felmelegszik, és itt a fő dolog az olaj viszkozitása miatt fellépő veszteségek voltak

3. Szerintem egy autó leadott teljesítménye 50, 70 és 90fokos vízhőmérséklettel olyan nagyon nem különböző.

4. A -20 fokos olaj esetét most nem tárgyaljuk, nem is volt róla szó, de ha mégis szót ejtettünk róla, akkor kíváncsi lennék,hogy mennyivel "gyengébb" egy autó -20 fokos olajjal, mint mondjuk 120 fokossal. Hány százalékkal. Futó mester, Tápi mester?

5. Annyiban volt igaza Zotyának, ha eddig nem melegedett be az autó teljesen, az új termosztáttal be fog, akkor erősebbnek érzi, de szerintem itt tized lóerőkról van szó, aki pedig megérzi, hogy az autója nem 82, hanem 81,86 Le-s, az vendégem egy krémesre ;)

Na :lol:

Választ írni már sajnos csak holnap tudok. Bár sokak szerint ez egy jó vita alapja :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egyezzünk meg abban, hogy Zotya - ahogy általában - hülyeségeket beszél :lol:

Te meg - általában - rommá offolod az illúzióit... :lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

dr house meg a többit azt se tom mikor van pedig azok is jók, de a helyszínezők, meg n...valami az meg későn is volt asszem.

Én a "soha sincs vége" dolgokat nem szeretem. House doki még jó is, legalább röhögni lehet a beszólásain, a többi meg mind egy kutya csak más helyen más szereplőkkel de a sztori nagyjából ugyanaz. Na meg a nagy amerikai "csináljunk valami nagyot" és "mi vagyunk a tökéletesek mert minden világi problémát meg tudunk oldani", "meg lövöldözünk mint az állat (1 tárból egy raktárnyi lőszert)" témáktól kiráz a hideg is. Ez az egy film ami érdekel a sok lehetetlen műsor közül (nagyjából hihető sztorik bár vannak "mesés" részei) mint pl "Győzike és társai hogyan kinlódnak kreativitásukkal a konyha dzsungelében". :D

Link to comment
Megosztás:

kötekedés csak de:

akár a minusz 20ról is lehetett szó, mivel egyhapsi panaszai arra az időre vezethetők vissza mikor voltak ezek a kulakopogós idők.

hidegebb moci több benya, mivel nincs meg az üzemi, mégis nincs nagyobb teljesítmény... de lényegtelen

én se azt mondtam, hogy Zotya írása szent és sérthetetlen, de az se igaz, amit te írtál, hogy pl: ugyan ugy felmlegszik az olaj termosztáttal vagy anélkül... :D

vagy jó illetve szar temoval ahogy te irtad

Link to comment
Megosztás:

Én a "soha sincs vége" dolgokat nem szeretem. House doki még jó is, legalább röhögni lehet a beszólásain, a többi meg mind egy kutya csak más helyen más szereplőkkel de a sztori nagyjából ugyanaz. Na meg a nagy amerikai "csináljunk valami nagyot" és "mi vagyunk a tökéletesek mert minden világi problémát meg tudunk oldani", "meg lövöldözünk mint az állat (1 tárból egy raktárnyi lőszert)" témáktól kiráz a hideg is. Ez az egy film ami érdekel a sok lehetetlen műsor közül (nagyjából hihető sztorik bár vannak "mesés" részei) mint pl "Győzike és társai hogyan kinlódnak kreativitásukkal a konyha dzsungelében". :D

jaja ez a lövünk és sose fogy ki a golyó, meg egy fegyvert se veszünk fel aztán meg egy sincs nálunk.. :lol:

győzike meg nemár hogy azt nézed? én egy részt se néztem meg ebbőla szar köcsögvagyok ments ki innenből...

egy fos

majd tuti kétméteres kígyókat fognak fogdosni, meg olyan krokodilokat, ami már megtudna harapni rendesen

tudod...

Link to comment
Megosztás:

A mai sorozatokkal az a baj hogy a fele helyszínelős-nyomozós, a másik fele badarság.

Két tuti sorozat létezik régebbről:

1. Jóbarátok

2. X-akták

:lol:

X aktáka nem szeretem sose volt benne semmi...

jóbarátok király, csak néha annyira kínos volt, hogy nem bírtam végignézni :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.