Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem is furcsa volt, hogy a diginet telepítés nélkül megy mikor bedugtam a csatit a gép ethernet portjába -igaz az nem az én drótos netem volt. Én se vagyok penge ilyen téren. :lol:

Ezt hívják úgy, hogy DHCP. :D (nem anyázok :lol: ) Általában a modem rendelkezik már az IP címmel és azt továbbítja a géped felé és készpassz, van neted. Nem kell mindenféle kapcsolatos programot telepíteni. Digikábel ennél macerásabb (mármint a LAN-os), ott ugyanis PPPoE van, tehát olyan mint Fos-line-nál, hogy bejelentkezés név, jelszóval. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezért jó a kábelnet, nem a Tö-köm-nél. :D

Nem nyert, pannóniában utazok mint net mint telegrács, telefonálni viszont estére meg hétvégére plusz egy csodafonos sim van egy telóval készenlétben. Spórolok mint egy kockásszoknyás. :lol:

Gondolkodtam már kábeles netben is de itt kötsögfalván jó tarifával rendelkező nincs úgyhogy marad ez, elég ezt is havi 6ért cashelni míg bírom anyagiakkal.

Micsoda egy hüle falu ez, galamb költ ki csirkét :lol: agyam eldurran... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Biztos hekkelik a kocsijaikat... :lol:

Yesss... :lol: nekiáltam a műszeregységet is pirosítani, csak abba nem fér el az izzó, mert túl hosszú, szét kellett kapnom az egészet, és le kellett reszelni a fényvezető plexiből, hogy elférjen az izzó hegye. Most végeztem vele, csak most meg kell fürdetni a lányokat, meg meg kell etetni őket, majd utánna beszerelem. Csak ez ronda piros, mert kicsit más a lakk rajta, nem lesz olyan szép mint a kijelző. :D

Link to comment
Megosztás:

Yesss... :D nekiáltam a műszeregységet is pirosítani, csak abba nem fér el az izzó, mert túl hosszú, szét kellett kapnom az egészet, és le kellett reszelni a fényvezető plexiből, hogy elférjen az izzó hegye. Most végeztem vele, csak most meg kell fürdetni a lányokat, meg meg kell etetni őket, majd utánna beszerelem. Csak ez ronda piros, mert kicsit más a lakk rajta, nem lesz olyan szép mint a kijelző. :lol:

Te képes vagy mindent "megrongálni" a végeredmény érdekében? Mi van ha nem válik be, rövid lesz az izzók élettartama? Az előbb azt irtad hogy még csak teszt fázisban van a "karácsonyfásitás projekt", nem végleges. :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Te képes vagy mindent "megrongálni" a végeredmény érdekében? Mi van ha nem válik be, rövid lesz az izzók élettartama? Az előbb azt irtad hogy még csak teszt fázisban van a "karácsonyfásitás projekt", nem végleges. :D :lol: :lol:

Hát akkor visszarakom a régi izzókat. Elég nagy az a fényvezető plexi, kicsit lereszeltem belőle, és nem az oldalából ahol belép a fény, hanem a tetjéből, mert az izzó csúcsa nem fért el.

Link to comment
Megosztás:

Ezt hívják úgy, hogy DHCP. :D (nem anyázok :lol: ) Általában a modem rendelkezik már az IP címmel és azt továbbítja a géped felé és készpassz, van neted. Nem kell mindenféle kapcsolatos programot telepíteni. Digikábel ennél macerásabb (mármint a LAN-os), ott ugyanis PPPoE van, tehát olyan mint Fos-line-nál, hogy bejelentkezés név, jelszóval. :D]

Ezt beköthetnék már ide is... :lol: Múlt héten fúrtak-faragtak a lépcsőházban,remélem az lesz. :lol:

Most még csak kábelnet van.

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor visszarakom a régi izzókat. Elég nagy az a fényvezető plexi, kicsit lereszeltem belőle, és nem az oldalából ahol belép a fény, hanem a tetjéből, mert az izzó csúcsa nem fért el.

Mé nem veszel ilyet ,

kb. egy ezresből megvan a 4 db. ,csak a tetejét kell megcsiszolni kicsit. :D

Link to comment
Megosztás:

A múlt héten hallottam hogy terjeng valami "megfoghatatlan" veszélyes virus amire, akkor még legalábbis nem volt, nincs ellenszer, nem tudják hatékonyan kivédeni. Világszerte több millió gépet, rendszert, hálózatot vágott haza. Lehet hogy köze van a dologhoz.(?) :D

Link to comment
Megosztás:

nekem eddig rádiós vlt másfél éve

az fos volt

meg van ez a t online os ez eddig jó, több hónapig nincs semmi bib akor is csak egy két óra marad ki.

Nekem most digis kábelnet van,de esténként + hétvégén elég kaka,

nem tudok online játszani sem,pedig ugye ekkor érnék rá általában. :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Mé nem veszel ilyet ,

kb. egy ezresből megvan a 4 db. ,csak a tetejét kell megcsiszolni kicsit. :D

És ehhez nem kell forrasztgatni, bütykölni? Kiveszem az izzót ezt meg beteszem a helyére és kész is? Ilyenbe még bele is mernék vágni mert ét nem vágom amiket az ilyenekről olvasok(kiszámolni milyen"izé"..meg mittoménmi..)Pedig jártam iskolába csak én elfelejtettem ezeket a dolgokat. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

vmi kábelt vágtak el

neten legalábbisazt olvsta haverom most.

Az volt a jó amikor itt nálunk Győrben az egyik híd alatt elvágták az optikai kábelt a fémgyüjtők, mert azt hitték réz, és jó vastag volt. :D Állítólag ha belenéznek meg is vakulhattak volna. Képzelem hogy lestek amikor ekezdték blankolni, oszt nem találtak rezet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az volt a jó amikor itt nálunk Győrben az egyik híd alatt elvágták az optikai kábelt a fémgyüjtők, mert azt hitték réz, és jó vastag volt. :D Állítólag ha belenéznek meg is vakulhattak volna. Képzelem hogy lestek amikor ekezdték blankolni, oszt nem találtak rezet. :lol:

Megvilágosultak! :lol:

Link to comment
Megosztás:

És ehhez nem kell forrasztgatni, bütykölni? Kiveszem az izzót ezt meg beteszem a helyére és kész is? Ilyenbe még bele is mernék vágni mert ét nem vágom amiket az ilyenekről olvasok(kiszámolni milyen"izé"..meg mittoménmi..)Pedig jártam iskolába csak én elfelejtettem ezeket a dolgokat. :D :lol:

nem kll számolnod sem pedig

Gabival nemrégkitárgyaltuk a dolgokat.

én meg azóta ki is mértem.

és a számolások pár tizedes eltéréssel ki is hozzák a méréseket

Link to comment
Megosztás:

Pont a "gyakorlatlanoknak" találták ki, a régit kiveszed az új ledest meg be és kész is.

ezenfelül:

jol lenyulni az mebert 1000 Ft 4 darabért

led 70 ft ellenállá 10 ft foglalat meg adott, vagy veszel izzóval 60 Ft ért asszem

Na jó,nem csak a gyakorlatlanoknak van kitalálva,hanem a lustáknak is,mint pl. én. :D

Link to comment
Megosztás:

nem kll számolnod sem pedig

Gabival nemrégkitárgyaltuk a dolgokat.

én meg azóta ki is mértem.

és a számolások pár tizedes eltéréssel ki is hozzák a méréseket

Olvastam is csak nem tudom mit miért...tartok az olyan dolgoktól amit még nem csináltam. Jó lenne próbálgatni valamin. Lehet feláldozok egy zseblámpát :lol: :D

Én azt sem tudom minek azok a kis izék elé(talán ellenállások?) Azt sem tudom hogy milyenek azok a ledek. Úgy értem hogy ti itt megemlitettetek több félét is...és még mm-ben is vannak eltérések(mondjuk ezt még értem is :lol: ) A "fényszórást" is értem! :lol:

Link to comment
Megosztás:

kétszer másképp köszönjük Emese :lol:

Jól van na, azt hittem nem küldtem el. Voltak zavaró tényezők. :D Visszaraktam aműszeregységet, is, de ez annyira nem tetszik. :lol: nem olyan szép piros mont a kijelző. Talán mert az direkt fényt kap, itt meg olyan fényvazatő plexik vannak. De ez is szép homogén. Benézek holnap a városba, hátha árulnak vhol még pótizzót, mert már mindet leszedtem a fáról. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.