Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Elméletben ha a fénysorompó elromlik,(pl. piros de vonat nem jön)

úgy emlékszem 5 perc után sorompó felnyit,lámpa kikapcsol.

Ezt még a kresz oktatótól tudom,de egyszer már én is megtapasztaltam. ;)

Elméletben, én meg gyakorlatban sokszor arra figyelek fel, hogy csak gyűlik a sor a sorompó előtt, az meg föl-le mászkál ész nélkül. A multkor egy busz törte le, mert rácsukódott, és beleakadt a csuklónál. B) Egyszer megcsörgettem a yardokat, akkor meg fent volt, a fényjelző nem világított, a sok ökör meg ment átt, mert ugyen "há nincs lecsukva". A vonat meg jött, igaz csak lépésben, mert asszem neki előjelzője van, hogy a sorompó kuka. Na aztán próbáltam elérni a MÁV-ot minden létező számon sikertelenül. Gondoltam vészhelyzet van , arra való a rendőrség nem? Megcsörgettem őket, anyja neve....stb, majd intézkednek. Egy óra múlva ugyanúgy volt minden.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy is úgy működik, hogyha nem működik akkor úgy kell hozzáállni, mintha stop tábla lenne. Ahol nincs semmi eleve, ott meg főleg.

Ennek az lehet a logikája, hogy ha akarod ha nem, a vonat úgy is érvényesíteni fogja az elsőbbségét és nem neki lesz rosszabb :blush:

És, ha megvan a baj, akkor már egyáltalán nem is olyan vicces... ;)

Ugye ha tilos a jelzés, akkor nem lehet a sinekre hajtani, ezt Te tudod, én tudom, mindenki tudja, annnyira egyértelmű, szóval senkinek nem kéne ezért meghalnia. B)

Link to comment
Megosztás:

A múlt Kedden 1 csajt az átjárón ütött el egy autó, majd átrepült a belsô sávra...ezt követôen a belsô sávon érkezô autóbusz átgázolt rajta. Ott voltam, láttam amit láttam de azt hiszem ilyet még a legkeményebb horror filmekben sem....és most az elsô autó sofôrjét bezárják mert a csaj halálát is a nyakába varrták. Azt viszont nem vették figyelembe, hogy a gyalogátjáróra figyelmeztetô jelzôtáblát nem látható helyre függesztették ki és a festék is le van kopva az aszfaltról. (Mindez a város legforgalmasabb és legveszélyesebb átjárójánál)

Link to comment
Megosztás:

Elméletben, én meg gyakorlatban sokszor arra figyelek fel, hogy csak gyűlik a sor a sorompó előtt, az meg föl-le mászkál ész nélkül. A multkor egy busz törte le, mert rácsukódott, és beleakadt a csuklónál. B) Egyszer megcsörgettem a yardokat, akkor meg fent volt, a fényjelző nem világított, a sok ökör meg ment átt, mert ugyen "há nincs lecsukva". A vonat meg jött, igaz csak lépésben, mert asszem neki előjelzője van, hogy a sorompó kuka. Na aztán próbáltam elérni a MÁV-ot minden létező számon sikertelenül. Gondoltam vészhelyzet van , arra való a rendőrség nem? Megcsörgettem őket, anyja neve....stb, majd intézkednek. Egy óra múlva ugyanúgy volt minden.

Ez a normális állapot,nem működő sorompónál. :blush:

Fokozottan figyelve,át lehet haladni.

Gondolom azért sem kapkodták el a rendőrök. De a föl-le észnélkül mászkáló sorompó az gáz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Kinek milyen színű a matricája?

Érdekes.

Meglepődve néztem, hogy nekem 96 os dizel autón, zöld a matrica :D

Nekem is ződ! :lol:

Az anyjuk p...... :blush:

Itt a válság meg a gázkrízis s Romániában ezalatt elrendelik, hogy a homokosok házasodási szándékát támogatni kell... ;)

De ugye téged ez nem érint? B) Nem mintha zavarna, csak kérdezem. :)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, nekem is zöld. No akkor innentől fogva azért nem mehetek be Demszkygrádba mert nem 98 után készült a verda. Nemigazán érint engem ez a korlátozás ezért nem vagyok elfogult de csodálkozok, hogy a nagyfalusiak még nem verték ki a balhét emiatt. Abban viszont a vezetésnek is igazat adok, hogy ott 1 óra alatt több port és egyéb mérges gázt nyelnék be mint a környezetkárosító munkaeszközöm közelében 1 nap alatt.

Ez mind arra megy ki, hogy vegyél magadnak új autót ha van miből, ha nincs akkor meg járj az ők retkes tömegközlekedési "közveszélyt képző" eszközeikkel mert kevés a pénzük.

Röviden ennyi a véleményem, tovább meg nem ragozom. Ez nem az a fórum.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, nekem is zöld. No akkor innentől fogva azért nem mehetek be Demszkygrádba mert nem 98 után készült a verda...

Látom Ti is a TV-ből tudjátok, ott mondták be tévesen. Én neten olvastam fél nappal előbb, pontosan ez úgy szól, hogy a lényeg a zöld matrica. A '98-at gondolom azért emelték ki, mert dieseleknél kb. onnantól már csak katalizátorosakat gyártottak.

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor nem tudom, hogy az aki ezt meghatározta mennyire érthet hozzá. Gyári paraméter adatokat az interneten keresgetve is meg lehet találni. Ja bocs, a munkahelyi net arra való, hogy az I-zén minden nap végig nézze a cimbik fotóit meg a privát baromságait elintézze.

Hagyjuk, nincs értelme ezen mérgelődni, tenni kell ellene és pótcsoki de az már nem az én reszortom...

Link to comment
Megosztás:

Szívemből beszélsz :D Bár így fel tudom használni most pl. majd a feszítőgörgőm meglazításához ;) B)

Csak szólj, időm mint a tenger. Amúgy a mutkor volt téma a Pezonál a hátso-oldalsó ablak, kérdezted, hogy ragasztva van-e. Most, hogy megbontottam a belső burkolatot, látszik hoygy az a fekete keret bellöl van rögzíte atmenő csavarral, és műanyag anyával. Persze, hogy alatta ragasztva van-e az nem látszik. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy a mutkor volt téma a Pezonál a hátso-oldalsó ablak, kérdezted, hogy ragasztva van-e. Most, hogy megbontottam a belső burkolatot, látszik hoygy az a fekete keret bellöl van rögzíte atmenő csavarral, és műanyag anyával. Persze, hogy alatta ragasztva van-e az nem látszik. ;)

Hogy (-al nem kezdünk mondatot!) eredetileg ragasztott-e azt nem tudom, de a lakatosom az enyémet sziloplaszttal körbenyomta.

Nem is ázik be azóta! B)

Link to comment
Megosztás:

Csak szólj, időm mint a tenger. Amúgy a mutkor volt téma a Pezonál a hátso-oldalsó ablak, kérdezted, hogy ragasztva van-e. Most, hogy megbontottam a belső burkolatot, látszik hoygy az a fekete keret bellöl van rögzíte atmenő csavarral, és műanyag anyával. Persze, hogy alatta ragasztva van-e az nem látszik. B)

Aha, igazából ennyi elég nekem. Olyan brutálerősen meg nem lehet beragasztva. Majd megnézem én is, most lesz némi időm... De egyelőre még nincs sötétített helyette.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.