Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Az a vasuti átjárós piros még egy szemét dolog, mert semmi átvezető jelzés nincsen, hanem egyszer csak fehérből piros lesz. Egy ismerőst meg is büntettek így és nem tudott mit csinálni, mert kép is készült. A képen szépen látszódott, hogy piroson megy át és hiába magyarázott, hogy akkor még fehér volt, amikor ráhajtott B)

Ráadásul én láttam olyat is, hogy egy pillanatra átvált pirosra aztán megint fehérre csak úgy. ;)

Ez nálunk is van így , egy vasutas mondta, hogy akkor villan egyet pirosan, ha az előző sorompónál jár a vonat. Igaza lehet, mert sokszor megvártam, és az egy piros villanás után oár percel tényleg pirosra vált, és jön a vonat. Vmi technikai dolog lehet a háttérben. bezzeg a régi kolompolós sorompóval nem volt ilyen gond. Ott max. a hülye bakter bezárt a két sorompó közé. Amúgy ez a sorompó elég necces dolog, mert nálunk gyakran rossz, és hol fenn van, közbe piros, hol lenn ven és fehér, hol meg mászlál föl-le. A KRESZ szerint ha piros nem mehetsz át mégha tudod, hogy rossz akkor se. Vasuti átjáróban tolatni és megfordulni sem lehet, ergo ott rostokolsz egy évig. A multkor a rendőrök ragadtak bent, kiváncsian vártam a fejleményeket. Sima ügy volt, át ők sem mehettek, de kék lámpa be és megfordultak.

Link to comment
Megosztás:

Az a vasuti átjárós piros még egy szemét dolog, mert semmi átvezető jelzés nincsen, hanem egyszer csak fehérből piros lesz. Egy ismerőst meg is büntettek így és nem tudott mit csinálni, mert kép is készült. A képen szépen látszódott, hogy piroson megy át és hiába magyarázott, hogy akkor még fehér volt, amikor ráhajtott B)

Ráadásul én láttam olyat is, hogy egy pillanatra átvált pirosra aztán megint fehérre csak úgy. ;)

Ez tényleg rohadék egy dolog. 300.000 pezó? hogy készült kép? beálltak a fakabátok a sorompóhoz?

Link to comment
Megosztás:

De figyelj már, ez bemondásra megy? Olvastam ilyet, h hapsikám átment a vasúti átjárón, rendőrök azt mondták, piroson. Csávó megesküdött, h nem volt piros. Rendőrök váltig állították. Msot akkor ha 3 rendőr egymástól függetlenül állítja, hogy én elkövettem valamit, akkor az úgy is van??? És ha én utast szállítottam akkor a kocsiban, és ők megesküdnek, h ott nem volt semmilyen tábla, akkor mi van? a rendőr szava többet ér? mi ez, demokrácia? hm? ne lázítsak? B)

Eccer még vastagon a kommunizmusban (kb. 1983-ban) jöttem haza éjjel 1-kor az érettségi találkozónkról Budapesten. A lakásunktól kb. 200 m-re volt egy lámpás kereszteződés (Krisztina krt / Mészáros u.) ahol a lámpák fázis eltolásos üzemben működtek. Két prosztó rendőr silbakolt ott elbújva a Mészáros utcában és amikor én az Alagút felől zöldön jöttem át, a kereszteződés túloldalán a Mészáros utcában megállítottak és meg akartak büntetni, hogy piroson jöttem át. Nem fizettem, mert én állítottam, hogy az zöld volt. Persze ők az ellenkező irányból pirosat láttak, mert ez volt a fázis eltolás. Feljelentettek. Rendőrségi tárgyalás. Ott elmondtam, hogy mi a dörgés, és hogy milyen bunkók a rendőrjeik. Nem hitték el. Megbüntettek. Megfellebbeztem. Igazat adtak..... ;)

Link to comment
Megosztás:

Eccer még vastagon a kommunizmusban (kb. 1983-ban) jöttem haza éjjel 1-kor az érettségi találkozónkról Budapesten. A lakásunktól kb. 200 m-re volt egy lámpás kereszteződés (Krisztina krt / Mészáros u.) ahol a lámpák fázis eltolásos üzemben működtek. Két prosztó rendőr silbakolt ott elbújva a Mészáros utcában és amikor én az Alagút felől zöldön jöttem át, a kereszteződés túloldalán a Mészáros utcában megállítottak és meg akartak büntetni, hogy piroson jöttem át. Nem fizettem, mert én állítottam, hogy az zöld volt. Persze ők az ellenkező irányból pirosat láttak, mert ez volt a fázis eltolás. Feljelentettek. Rendőrségi tárgyalás. Ott elmondtam, hogy mi a dörgés, és hogy milyen bunkók a rendőrjeik. Nem hitték el. Megbüntettek. Megfellebbeztem. Igazat adtak..... ;)

Ezért külön riszpekt Neked! Már csak azért is, mert 83-ban még nem olyan világ volt, hogy lehetett nagyon mondani, hogy bunkó a rendőr, hazudik a rendőr.

Kicsit demoralizáló vagyok ma B)

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg rohadék egy dolog. 300.000 pezó? hogy készült kép? beálltak a fakabátok a sorompóhoz?

Nem mostanában volt, úgyhogy nem volt ennyi, meg azt hiszem végül helyszínen intézték. Simán ott álltak, látható helyen, csakhát nem lehetsz eléggé figyelmes B)

Link to comment
Megosztás:

Ezért külön riszpekt Neked! Már csak azért is, mert 83-ban még nem olyan világ volt, hogy lehetett nagyon mondani, hogy bunkó a rendőr, hazudik a rendőr.

Kicsit demoralizáló vagyok ma ;)

Hááát igen, azok más idők voltak, de akkor is megmondtam a volt ÁVH-s személyzetisünknek, (szigorúan négyszemközt) hogy ő egy akkora tahó, hogy nem vagyok hajlandó a (kötelező) szemináriumára eljárni. Mégis kiengedett Angliába üzleti útra.... Bár a családom itthon volt túsznak....

Node visszatérve a mához, legyen nálad fényképező alkalmatosság ha autót vezetsz! Ha esemény van, tessék fényképezni, és ha igazad van (ha nincs akkor ez nem segít) a végsőkig kitartani az igazad mellett! B)

Link to comment
Megosztás:

rendőr Vs driver ...

hagulatfüggő kimenetelre lehet számítani B)

1) Tudnod kell, hogy igazad van.

2) Ki kell állni az igazadért.

3) Ha nincs igazad, ne okoskodj, hanem légy udvarias, de nem meghunyászkodó a rendőrrel. Egy normális beszéd sokat segíthet rajtad.

Link to comment
Megosztás:

1) Tudnod kell, hogy igazad van.

2) Ki kell állni az igazadért.

3) Ha nincs igazad, ne okoskodj, hanem légy udvarias, de nem meghunyászkodó a rendőrrel. Egy normális beszéd sokat segíthet rajtad.

Én is úgy vettem észre, hogy az őszinte megbánás, még ha csak látszólagos is, általában segít, de legalábbis nem ront a helyzeten. Ráadásul nekem elég gyerekes kinézetem van, és eddíg mindíg bevált mondjuk csak bicajjal az elnézést, nem figyeltetem/vettem észre/tudtam kezdetű szöveg. Valahol ők is csak emberek, goldolták jól ráijesztek, aztán elzavart a sunyiba.

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy vettem észre, hogy az őszinte megbánás, még ha csak látszólagos is, általában segít, de legalábbis nem ront a helyzeten. Ráadásul nekem elég gyerekes kinézetem van, és eddíg mindíg bevált mondjuk csak bicajjal az elnézést, nem figyeltetem/vettem észre/tudtam kezdetű szöveg. Valahol ők is csak emberek, goldolták jól ráijesztek, aztán elzavart a sunyiba.

Aztán 5m távolságból mutogattad nekük a fehér feneked B) ;) :blush:

Link to comment
Megosztás:

Az még "oké", hogy az eredeti ECU tartalmat lehúzzák a diag csatin keresztül (bár nekem ez is új), de azért azt megnézném, hogy az EPROM-ra hogy tolják vissza a módosítottat ugyanezen a csatornán... ;)

kb 95-97 környékén voltak váltások, azután flash van az ecukban, nem eeprom.

de ez az egész hirdetés átverés, ugyanis egy 15ezer ft-os kábelt árul egy netről letölthető tartalommal, ami semmit

sem ér :blush:

De ha mondjuk lakott területen kívül, 70-es táblánál mérnek, mész 91-gyel, ez ugye hibatoleranciával is megvan a közig. bírság. De ha mondjuk kukacoskodsz, akkor azt mondod, hogy mentél 91-gyel a 90 megengedhetőnél. Hogy bizonyítják be, hogy ott 70-es tábla volt? Mert mérni ugye szemből szoktak ( általában ). Így a tábla hátulja ha látszik. Vagy mérés előtt lefényképezik a táblát? B) Vagy istenbizony ott volt? :D Vagymi? Ezen gondolkodtam a múltkor. Mondjuk trafit eddig én ahol láttam, ott mindig vagy 50nél, vagy 90nél mért ( egy kivétel,még nagyon régen, építkezés előtt totyogott előttem egy idióta, majd lekanyarodott jobbra, én ráelőztem balról, és csak későn vettem észre, hogy 20-as tábla, oszt a szép fehér megane videokontrollos matricával meg ott áll velem szemben :lol: ) De akkor még nem volt obj. felelősség ( régi szép idők....... )

Közlekedési felügyeletnél van adatbázis a mindenkori sebességkorlátozásokról adott útszakaszon. Ez hivatalos, és vita

esetén a bíróság is azt veszi figyelembe. Persze kivéve, ha hitelt érdemlő módon tudod bizonyítani, hogy pl ott és akkor

nem volt a tábla, mert mondjuk néhány színesfémgyűjtőnek megtetszett. De ezt elég nehéz bizonyítani, szal erős buktagyanús.

Link to comment
Megosztás:

Persze kivéve, ha hitelt érdemlő módon tudod bizonyítani, hogy pl ott és akkor

nem volt a tábla, mert mondjuk néhány színesfémgyűjtőnek megtetszett. De ezt elég nehéz bizonyítani, szal erős buktagyanús.

Tisztelettel bár, de ezzel vitába szállnék. A bíróságon nem azt kell bebizonyítani, hogy valaki nem bűnös, hanem hogy az. ERgo nem azt kell nekem bizonyítani, hogy nem volt ott a tábla, hanem nekik azt, hogy ott volt... Szerintem B)

Más.

a hülyegyerek.

Idézek: "Viszon bírja a vas! Dög melegben, vagy télen a -18-ban indítok és tolom neki tiltásig babusgatás-melegítés nélkül! Gondolom most azért majdnem mindenki felszisszen..."

Link to comment
Megosztás:

Tisztelettel bár, de ezzel vitába szállnék. A bíróságon nem azt kell bebizonyítani, hogy valaki nem bűnös, hanem hogy az. ERgo nem azt kell nekem bizonyítani, hogy nem volt ott a tábla, hanem nekik azt, hogy ott volt... Szerintem B)

Sajnos ez nem mindig így van. Ha a szabálysértési előadó egyszer aláírja azt a papírt, hogy neked kapáltak,

és vitás esetben csatolja hozzá a kapcsolódó közlekedéshatósági anyagot, hogy milyen sebességkorlát volt

az adott útszakaszon, akkor utána már neked kell bizonygatni a dolgokat. Hatóság ellen ez nagyjából így

működik. Bár hozzáteszem, nem személyes élmény hálisten ;)

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ez nem mindig így van. Ha a szabálysértési előadó egyszer aláírja azt a papírt, hogy neked kapáltak,

és vitás esetben csatolja hozzá a kapcsolódó közlekedéshatósági anyagot, hogy milyen sebességkorlát volt

az adott útszakaszon, akkor utána már neked kell bizonygatni a dolgokat. Hatóság ellen ez nagyjából így

működik. Bár hozzáteszem, nem személyes élmény hálisten B)

Alkotmány-, emberiségellenes! irány strasbourg, hága, vásington ;)

Link to comment
Megosztás:

ez az autó amitől el van ájulva?

nekünk volt itt a szervízbe(amíg ott melóztam) egy ilyesmi, csak nem ez a verzió, de a beltere hányás... na meg belementek egy kátyúba, és a motovezérlő kiesett a helyéről. nameghát... szerinem enyhén elfogult csak a srácc B)

Link to comment
Megosztás:

Ez nálunk is van így , egy vasutas mondta, hogy akkor villan egyet pirosan, ha az előző sorompónál jár a vonat. Igaza lehet, mert sokszor megvártam, és az egy piros villanás után oár percel tényleg pirosra vált, és jön a vonat. Vmi technikai dolog lehet a háttérben. bezzeg a régi kolompolós sorompóval nem volt ilyen gond. Ott max. a hülye bakter bezárt a két sorompó közé. Amúgy ez a sorompó elég necces dolog, mert nálunk gyakran rossz, és hol fenn van, közbe piros, hol lenn ven és fehér, hol meg mászlál föl-le. A KRESZ szerint ha piros nem mehetsz át mégha tudod, hogy rossz akkor se. Vasuti átjáróban tolatni és megfordulni sem lehet, ergo ott rostokolsz egy évig. A multkor a rendőrök ragadtak bent, kiváncsian vártam a fejleményeket. Sima ügy volt, át ők sem mehettek, de kék lámpa be és megfordultak.

Elméletben ha a fénysorompó elromlik,(pl. piros de vonat nem jön)

úgy emlékszem 5 perc után sorompó felnyit,lámpa kikapcsol.

Ezt még a kresz oktatótól tudom,de egyszer már én is megtapasztaltam. B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.