Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Próbáltad beljebb nyomni? Akár el is lehet szakadva s nem tömít rendesen, ki kéne cseréld lásd hoze változást.

Nem, de akkor meg fogom próbálni. B) Bár akkor már brigéciollal le kéne mosnom a váltóházat, hogy utána is van-e folyás. Amúgy lehet az a probléma, mert mostanában a váltás igen nehézkes, főleg egyes és kettes.

Link to comment
Megosztás:

akkor tuti ott folyik el

anak lehet cserélni a tömítését is asszem

de ha nehezebb a váltás, nézni kellene egy szintet is

féltengely mögött flett van egy csavar aztkell kitekerni és megnézni ott hogy áll a szint.

ha hiányzik, akkor fentről épp a szuszogót kitekerve lehet beönteni, vagy a km spirál helyén.

Link to comment
Megosztás:

Nem, de akkor meg fogom próbálni. B) Bár akkor már brigéciollal le kéne mosnom a váltóházat, hogy utána is van-e folyás. Amúgy lehet az a probléma, mert mostanában a váltás igen nehézkes, főleg egyes és kettes.

Váltórudazat állítás és probáld meg betapodni a lyukba ;)

Link to comment
Megosztás:

mi az a két cső?

klíma vagy szervó, vagy olaj hűtő?

Nem klímás. Az egyik a hűtő, másik a szervó. Mi kerülhette el a figyelmem? 10 percig 3500 fordszámon pörgettük a mocit, semmi olaj. Hazajöttem, szintén zenész. Azt elléptem a városba, vissza van olaj. Asszem holnap megmosatom, neme csak vmi fos olvad le fentrôl. Ha így folytatja nem kap több olajat és akkor nem fog folyni max a verejték rólam ha megsűl a moci.

Link to comment
Megosztás:

Nem klímás. Az egyik a hűtő, másik a szervó. Mi kerülhette el a figyelmem? 10 percig 3500 fordszámon pörgettük a mocit, semmi olaj. Hazajöttem, szintén zenész. Azt elléptem a városba, vissza van olaj. Asszem holnap megmosatom, neme csak vmi fos olvad le fentrôl.

én már napok óta mondom, hogy mosasd már le, lehet csak megmelegszik rendesen és a trutyi folyik le.

Link to comment
Megosztás:

én már napok óta mondom, hogy mosasd már le, lehet csak megmelegszik rendesen és a trutyi folyik le.

Képes ennyire realisztikusan? Tökre olyan mintha tényleg folyna a vére.

Most, hogy kezdek higgadtabban gondolkodni 1 év alatt kb fél liter olajat fröcskölt szét azon a helyen. Szóval bôven van mi visszafollyon...

Link to comment
Megosztás:

Ahova járnak a lányaim suliba van kb. 8-10 parkoló derékszögbem az út és a járda között. Ugye orral, vagy farral tudsz beállni. Már többször láttam egy Ignist átlósan állva orral kifele két helyet elfoglalva. Aztán a multkor pont akkor jött a nö amikor én is, bekanyarodott, visszafordult, megállt a szokásos keresztben pozicióba. Ráérte, mgvártam amíg visszajön, és feltettem a kérdést.: miért? Elnézést kér, magyarázkodik, csak 5 perc, nem tart fel senkit, van még hely.... Mondtam oké semmi gond de miért így? Nagy szünet...és jött a válsz.: nem tud tolatni. B) ;) Több kérdésem nem volt. Egyébként már volt szerencsém vele, az említett helyen akartam betolatni, index ki, rükverc, beállt mögém 1 méterre. Türelmesem vártam, mellémál üvölt, miért nem megyek már, rám vár. Mondtam neki tessék már nézni hátul azt a két fehér lámpát, vajon merre mennék? Erre ablak fel, és elhúzott.

Link to comment
Megosztás:

Az a logikája a dolognak, hogy ha onnan kanyarodtál ki, akkor nem tudhatod és nem is kell tudnod, hogy milyen tábla volt lejjebb. Elvileg akármilyen kis földút ami belemegy abba az útba feloldja. Annyi, hogy azt hiszem meg is van határozva, hogy hány méternyi darab számít útnak, azt hiszem talán 30 méter, de javítsatok ki.

Ezalól természetesen a zónás táblák kivételek, de az már más tészta.

De amúgy igen, sok helyen csak pár méterig hatályos. Érden van egy 40-es tábla, ami a sarokra van kitéve egy gyalogátkelőhely miatt és utána egyből egy utca. Gyakorlatilag a gyalogátkelőhelyre érvényes csak.

Ezekhez a dolgokhoz kapcsolódóan: sebességkorlátozott útszakaszon hogy mérnek a rendőrök? Mert ha városban mérnek 50-es szakaszon, mész 70-nel, rendben van. Mérnek lakott területen kívül, mész 120-szal rendben van.

De ha mondjuk lakott területen kívül, 70-es táblánál mérnek, mész 91-gyel, ez ugye hibatoleranciával is megvan a közig. bírság. De ha mondjuk kukacoskodsz, akkor azt mondod, hogy mentél 91-gyel a 90 megengedhetőnél. Hogy bizonyítják be, hogy ott 70-es tábla volt? Mert mérni ugye szemből szoktak ( általában ). Így a tábla hátulja ha látszik. Vagy mérés előtt lefényképezik a táblát? B) Vagy istenbizony ott volt? ;) Vagymi? Ezen gondolkodtam a múltkor. Mondjuk trafit eddig én ahol láttam, ott mindig vagy 50nél, vagy 90nél mért ( egy kivétel,még nagyon régen, építkezés előtt totyogott előttem egy idióta, majd lekanyarodott jobbra, én ráelőztem balról, és csak későn vettem észre, hogy 20-as tábla, oszt a szép fehér megane videokontrollos matricával meg ott áll velem szemben :D ) De akkor még nem volt obj. felelősség ( régi szép idők....... )

na szóval, hogy is van ez a mérésdolog? :blush:

Link to comment
Megosztás:

Ezekhez a dolgokhoz kapcsolódóan: sebességkorlátozott útszakaszon hogy mérnek a rendőrök? Mert ha városban mérnek 50-es szakaszon, mész 70-nel, rendben van. Mérnek lakott területen kívül, mész 120-szal rendben van.

De ha mondjuk lakott területen kívül, 70-es táblánál mérnek, mész 91-gyel, ez ugye hibatoleranciával is megvan a közig. bírság. De ha mondjuk kukacoskodsz, akkor azt mondod, hogy mentél 91-gyel a 90 megengedhetőnél. Hogy bizonyítják be, hogy ott 70-es tábla volt? Mert mérni ugye szemből szoktak ( általában ). Így a tábla hátulja ha látszik. Vagy mérés előtt lefényképezik a táblát? B) Vagy istenbizony ott volt? ;) Vagymi? Ezen gondolkodtam a múltkor. Mondjuk trafit eddig én ahol láttam, ott mindig vagy 50nél, vagy 90nél mért ( egy kivétel,még nagyon régen, építkezés előtt totyogott előttem egy idióta, majd lekanyarodott jobbra, én ráelőztem balról, és csak későn vettem észre, hogy 20-as tábla, oszt a szép fehér megane videokontrollos matricával meg ott áll velem szemben :D ) De akkor még nem volt obj. felelősség ( régi szép idők....... )

na szóval, hogy is van ez a mérésdolog? :blush:

Szerintem úgy, hogyha fellebbezel, akkor ők szépen kikeresik, hogy az adott utszakaszra milyen sebességkorlátozáz van érvényben. De lehet, hogy ezt már előre megtették, és ugy fog jönni a papir, hogy rajta is van. Általában a necces helyekre állnak. Nálunk is van olyan szakasz, hogy mész 90-el oszt jön egy tanya, 5 házzal meg egy buszmegállóval. És akkor van egy 70-es tábla a buszmegálló elött 500méterrel, az egy szem utcája a tanyának fel is oldja. Lakik ott 4-öregasszony, meg 3 bejárós, akik már a korai busszal elhuznak otthonról. Senki se lassít, mert nincs értelme. Ha valaki átt akar menni az látszik messziről átt tudod engedni 90-nél is kényelmesen, nem csak 70-nél, tudom mert volt már ilyen. De ha lefényképeznek, akkor egyértelmű, hogy te vagy a hunyó.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem úgy, hogyha fellebbezel, akkor ők szépen kikeresik, hogy az adott utszakaszra milyen sebességkorlátozáz van érvényben.

Ez a dolog eleve ott sántít, hogy hiába mondják ők, hogy ott ilyen, meg olyan korlátozás van érvényben, ha a felvétel ezt nem bizonyítja, és ezt egy igazságügyi szakértő is megerősíti, akkor bizony mehetnek a picsába.Mert mi van, ha a dakoták ellopták a táblát? Én honnan tudjam, hogy ott mennyivel kellett volna menni, ha nem vagyok tájékoztatva? Szóval a felvételnek mindenképp tartalmaznia kell magát a szabálysértést, és a korlátozás mértékét is ( sebesség ). Legalábbis szerintem.

a felesleges táblákról inkább egy szót sem. esküszöm, magyarország táblaország. a magyar autós lassan immunis lesz már a táblákra, annyit raknak ki. sokat tök feleslegesen.

Link to comment
Megosztás:

Ez a dolog eleve ott sántít, hogy hiába mondják ők, hogy ott ilyen, meg olyan korlátozás van érvényben, ha a felvétel ezt nem bizonyítja, és ezt egy igazságügyi szakértő is megerősíti, akkor bizony mehetnek a picsába.Mert mi van, ha a dakoták ellopták a táblát? Én honnan tudjam, hogy ott mennyivel kellett volna menni, ha nem vagyok tájékoztatva? Szóval a felvételnek mindenképp tartalmaznia kell magát a szabálysértést, és a korlátozás mértékét is ( sebesség ). Legalábbis szerintem.

a felesleges táblákról inkább egy szót sem. esküszöm, magyarország táblaország. a magyar autós lassan immunis lesz már a táblákra, annyit raknak ki. sokat tök feleslegesen.

Érdekes gondolat, de szerintem semmit nem tudnál elérni vele. Azt mondja a fényképező két rendőr, hogy ők látták a táblát aznap, és ennyi. Vagy ha a képen akár hátulról is rajta van, akkor meg lehet nézni mi volt az.

Ennyi erővel lehetne mondani, hogy a településjelző táblára is hogy nincs rajta a képen.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes gondolat, de szerintem semmit nem tudnál elérni vele. Azt mondja a fényképező két rendőr, hogy ők látták a táblát aznap, és ennyi. Vagy ha a képen akár hátulról is rajta van, akkor meg lehet nézni mi volt az.

Ennyi erővel lehetne mondani, hogy a településjelző táblára is hogy nincs rajta a képen.

De figyelj már, ez bemondásra megy? Olvastam ilyet, h hapsikám átment a vasúti átjárón, rendőrök azt mondták, piroson. Csávó megesküdött, h nem volt piros. Rendőrök váltig állították. Msot akkor ha 3 rendőr egymástól függetlenül állítja, hogy én elkövettem valamit, akkor az úgy is van??? És ha én utast szállítottam akkor a kocsiban, és ők megesküdnek, h ott nem volt semmilyen tábla, akkor mi van? a rendőr szava többet ér? mi ez, demokrácia? hm? ne lázítsak? B)

Link to comment
Megosztás:

Az a vasuti átjárós piros még egy szemét dolog, mert semmi átvezető jelzés nincsen, hanem egyszer csak fehérből piros lesz. Egy ismerőst meg is büntettek így és nem tudott mit csinálni, mert kép is készült. A képen szépen látszódott, hogy piroson megy át és hiába magyarázott, hogy akkor még fehér volt, amikor ráhajtott B)

Ráadásul én láttam olyat is, hogy egy pillanatra átvált pirosra aztán megint fehérre csak úgy. ;)

Link to comment
Megosztás:

De figyelj már, ez bemondásra megy? Olvastam ilyet, h hapsikám átment a vasúti átjárón, rendőrök azt mondták, piroson. Csávó megesküdött, h nem volt piros. Rendőrök váltig állították. Msot akkor ha 3 rendőr egymástól függetlenül állítja, hogy én elkövettem valamit, akkor az úgy is van??? És ha én utast szállítottam akkor a kocsiban, és ők megesküdnek, h ott nem volt semmilyen tábla, akkor mi van? a rendőr szava többet ér? mi ez, demokrácia? hm? ne lázítsak? B)

Úgy tudom, ez kobakra megy. Tehát azt fogadják el amit többen állítanak, attól függtelenül, hogy rendőr, vagy állampolgár az illető. Persze csak ha egyéb bizonyíték, fénykép, videó nincs akkor egy rendőr szava nem szent a tiedhez képest.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.