Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

jó neked hogy már akkor is megtudtál venni egy robogót B)

egy bicajom van ami saját, vagy 10 éve vettem ...

üdv

Hááát igen, szerencsém volt. Ugyanis apám nyert a lottón egy négyest (egy kollégájával ketten) és abból kaptam 18 évesen egy használt Bervát. Egyébként előtte két nyáron át dolgoztam (gimi) szünidőben és abból tudtam venni egy használt bicaj vázat, de a kerekekre már nem futotta. Ekkor jött a "segítség".

Akkor oltottam be magamat benzinnel....

Link to comment
Megosztás:

Én egész télen a Berva mopedemmel "tömegközlekedtem", még a 10 centis hóban is, amikor Budáról Angyalföldre jártam inas iskolába, meg dolgozni 1963-ban... Jah, és szombaton is, mert akkor még ismeretlen volt a "szabad szombat"! B)

Amíg nem volt jogsim én is csak szakadó esőben meg 20 centis hóban mertem motorozni az asszony mopedjével. Gondoltam akkor csak nem szálnak ki a jardok a kocsiból. :blush: Aztán általában többet toltam mint ültem rajta. Egyszer 20 kolómétert toltam-tekertem -2 fokban, éjfélre értem haza. Eldugult a karbi, voltak nálam szerszámok, de a 10-es kulcsot vmiért előző nap kivettem a táslából. Kínomban a benzincsöbe fújogattam, hátha kimegy a kosz. Egyszer elindult, de megint leállt. Jó buli volt. ;)

Link to comment
Megosztás:

én is... és árzásem szerint nem is csináltam rosszul. és mégis ma már másik ember van az én helyemen... ezt összevetve azzal, hogy azzal küldtek el tegnap, hogy nincs elég munka... hát... furcsa, ha nem voltak megelégedve, akkor miért nem mondták meg? félnek?

egyik kolléga se érti, és nyaktörve keresnek más munkát... velem együtt.

Link to comment
Megosztás:

ez hasonlít arra az esetre, mikor a warcelon felcsapta a víz vagy a gyújtást, vagy egész a karbiig felment volna a víz, és ott okozott volna galibát... na ott is kettes szívató, volt olyan gyorsulása akkor ;)

egy 5-10percmulva már ketyegett rendesen, gondolom kiszáradt vagy kiverődött a víz B)

Link to comment
Megosztás:

Kb. 1 hónapja rendeltem az rs-shpból a váltóra meg a kézifékre méretpontos huzatot. Szépen fel is tűzögettem, a gyári megoldáshoz hasonlóan. Azonban ma vettem észre, hogy a műbőr kezd egyes helyeken töredezni. Végülis csak egy hónapja van rajta. Mit lehet tenni?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem a rendeltetésének megfelelően használtad, és bachatod ;)

Így szokott lenni B)

Pedig szépen tettem fel, hasonlóan mint a gyári, ráhagyással, hogy ne feszüljön. Olyan büszke voltam rá mert sokat dobott az utastéren. Nem gondoltam volna hogy ilyen hamar töredezne.

Link to comment
Megosztás:

hát műbőr...

hideg is van...

bőrből se lenne drága annyika cucc... meg egy nagyi aki ráér és varrogat B)

hát nemtom, de sztem én amjd ha eljutok odáig, ami talán nyáron esedékes lehet megpróbálok varratni egyet bőrből.

Egy ezressel volt drágább a rendes bőr szett....azt mondod hogy annak esetében nem történne ilyen?

Link to comment
Megosztás:

furcsa, ha nem voltak megelégedve, akkor miért nem mondták meg? félnek?

egyik kolléga se érti, és nyaktörve keresnek más munkát... velem együtt.

Munkanélküliként kezdtél ott? Ne csodálkozz, 6 hónapra felveszi a támogatást, addig köteles alkalmazni, utána jön a következő... ;)

Nálunk is ez megy, sajnos. Meg kéne szüntetni és megbecsülnék az embert valamilyen szinten, talán... B)

Link to comment
Megosztás:

Egy ezressel volt drágább a rendes bőr szett....azt mondod hogy annak esetében nem történne ilyen?

Nekem jóapám vett rendes bőrt még a nyáron vmikor. Ő is mondta h egy kb. ezres különbség volt, és ő az igazit választotta. Azóta is ugyan úgy néz ki mint amikor feltettem. (kivéve amikor megtelik morzsával, de ez sztem nem az alapanyagának a számlájára írható ;) ) Azóta többször is vettem le, -(mert egyszer váltókart cseréltünk, párszor meg megkentük , mert elég turhábannyúlkálós érzése volt hidegen, de most apám megküldte valamivel kb. két hete amit titkol hogy mi, de azóta jó. Az eddigi próbálkozásaim mindig csak ideig-óráig voltak jók.)- de kívül belül semmi változást nem láttam a bőrön. Oda lett az kitalálva B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.