Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem leginkább a Bp-Pécs, Dombóvár-Kaposvár vonalról vannak az utóbbi években tapasztalataim. Sajnos

ha haza akarok jutni Kaposvárra (megyeszékhely), akkor Dombóváron át kell szállnom. Odáig még egész kellemes

is az IC, lehet jót sörözni a büfékocsiban ;) Viszont onnan vagy 30-40 éves szocivagon van Kaposvárig, vagy

interpici, de az se sokkal jobb. És ez 3 órás mutatvány. Tehát a színvonalon még van mit javítani.

Namost ha ezt összehasonlítom az autóval: kb 2500 Ft különbség van, ha egyedül megyek le, és ebben már

benne van az autópályamatrica is. Viszont kocsival nem vagyok időhöz kötve, 4 óra helyett (mert ugye BKV is

jön hozzá itt) 1óra40perc alatt lent vagyok kényelmesen. És persze a kényelem azért még mindig nagyságrendekkel

jobb az omegában :blush:

Ha unokatesóm is velem tart, akkor nem kérdés, hogy sokkal olcsóbb a kocsi :D

Szóval nincs realitása az autóval szemben a mai tömegközlekedésnek, sem városi, sem városközi szinten.

Drága és színvonaltalan. B)

Persze ez helyfüggő, mert egyikőnknek megéri, másiknak nem. Úgy lenne az igazi ha sokmindenkinek megérné.

Link to comment
Megosztás:

Szóval nincs realitása az autóval szemben a mai tömegközlekedésnek, sem városi, sem városközi szinten.

Drága és színvonaltalan. B)

Itt van a kutya elhantolva!

Magyarországon tömegközlekedésnek hívják, de nem a tömegek közlekedésére szánják.

Ha arra szánnák akkor ez egy közlekedési koncepció alapján kerülne megszervezésre és KÖZÖSSÉGI KÖZLEKEDÉSNEK hívnák.

Ebben a koncepcióban nyilván a KÖZÖSSÉG érdeke kellene, hogy domináljon, és ehhez kellene a feladatokat és a KÖZÖSSÉGI PÉNZT rendelni.

Minden másnak másodlagosnak kellene lenni.

No ettől messzebb vagyunk mint Makó Jeruzsálemtől....

Link to comment
Megosztás:

Persze ez helyfüggő, mert egyikőnknek megéri, másiknak nem. Úgy lenne az igazi ha sokmindenkinek megérné.

Ez inkább igényfüggő B)

Gondolom neked is ugyanannyi km díjat számol fel a máv, mint nekem ;)

Ráadásul neked kevesebbet fogyaszt az autód :blush:

Link to comment
Megosztás:

Persze ez helyfüggő, mert egyikőnknek megéri, másiknak nem. Úgy lenne az igazi ha sokmindenkinek megérné.

Nekem pölö nem éri meg. Rendszeresen nem járunk a városba, ezért mindenkinek nincs bérlete, csak az asszonynak télen, mert nyáron cangázik, én meg most is. Ha vmiért be akarunk menni, és nem kell átszálnunk 10 db buszjegyet kell vennem összesen ( 2 felnőtt+3 gyerek oda vissza) ez ha előre veszem meg 2100ft. Ez még 300-al leosztva is 7 liter benya ami 100km-re elég. Hivatalosan van családi buszjegy 550-ért de 10 ből 9 sofőr még csak nem is hallott ilyenről. A kényelem, meg az időhöz kötöttség meg egyértelmű, a kocsi javára.

Link to comment
Megosztás:

Itt van a kutya elhantolva!

Magyarországon tömegközlekedésnek hívják, de nem a tömegek közlekedésére szánják.

Teljesen igaz. Amíg a főváros vezetése kijelenti, hogy neki nem törvényi kötelessége a tömegközlekedését

pénzelni, addig itt nem lesz jobb világ. A fejétől bűzlik ugye a hal, mert hát először a közigazgatási és önkormányzati

rendszert kéne ésszerűen átszervezni, addig úgysem lesz itt jobb semmi. Ha kormányt váltanak, attól még nem lesz

jobb ez a helyzet, az biztos... jönnek az új, régóta üres zsebek majd... B)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Pesten rosszul lettek az emberek, hogy milyen szmog van, azoban a mérések szerint itt Csíkban 2x akkora a szmog mint Bp-n... B)

Nálunk is csak úgytudom mostanában szigorítottak, tehát csak azóta hivatalos a fulladozás. ;) Érdekes dolog, hogy nem a helyzet romlik, hanem a határérték szigorodik.

Link to comment
Megosztás:

Az asszonynak üzemanyag támogatás nélkül is olcsóbb (kevesebb mint a felébe!) Nyíregyházára autóval mászkálni mint busszal és vonattal, a menetidő oda vagy vissza normál körülmények és a "magamfajta nagypapás kényelmes" -tehát max 90-nel előzgetés nélküli tempóban 1 óra 15-20 perc, ugyanez vonattal és busszal ha volna is csatlakozás majdnem 2.5 óra, valósan 3.5 és 4 közt mivel várni kell.

Jól meg van szervezve ez a tömegközlekedés és még csodálkoznak, hogy nincs utazóközönség -itt is vannak problémák. Spec én jobban szerettem annak idején vonattal Szombathelyre mászkálni de mivel elég lehetetlen manapság ez a fajta közlekedés és a tarifák is borzalmasan magasak jobb az autó minden tekintetben. Igen, ezt jól megcsinálták a (nem) hozzá értők...

Link to comment
Megosztás:

ha felmegyek budapestre, két főnél már bőven autóval éri meg nekem egy ic jegy oda vissza 7 ezer ft, és akkor még a bkv+ szóval két fővel 15ezr ft felett jóval

mikor 320 volta benya akkor 11ből jártam meg oda vissza, elég sokat furikázva, a nemzeti vágta maitt kerülve kellett kijönni pestről, ésmásnap még Miskolcra is felmentem és haza is jöttem a 11 ezres tankolásból.

3 fővel mentünk pestre, most 2xx Ft a benzin, még ha azt is veszem, hogy 1500Ft ért parkoltam egész délután, még így is bőven megéri jobban autóval menni.

és akkor ugyebár kési lekésem, koszos, olyanokkal vagyok összezárva, akik esetleg a C népesség nem épp kellemes tagjai... tisztelet a kivételnek, de vagy m népességből is aki kellemetlen számomra, szóval ilyen kmfort illetve árak mellett vihetik a méhbe a vasutat ugy ahogy van, de minden egyebet, ja busszal még drágább B)

Link to comment
Megosztás:

Teljesen igaz. Amíg a főváros vezetése kijelenti, hogy neki nem törvényi kötelessége a tömegközlekedését

pénzelni, addig itt nem lesz jobb világ. A fejétől bűzlik ugye a hal, mert hát először a közigazgatási és önkormányzati

rendszert kéne ésszerűen átszervezni, addig úgysem lesz itt jobb semmi. Ha kormányt váltanak, attól még nem lesz

jobb ez a helyzet, az biztos... jönnek az új, régóta üres zsebek majd... B)

hát igen... nem szeretek politikáról beszélni, de akinek egy ilyen csóró országban magánrepülő kellene...

Link to comment
Megosztás:

legalább ott megldották, én meg indulok leszámolni, meik jobb? ;)

Nálunk is tavaly ruháztak be vmi 600milliót, új csarnok meg minden aztán bejelentették hogy januártól 4 napozunk, kedden kezdtünk a gázbalhé miatt 6.50-kor hivattak, hogy leépítenek. Én voltam egyedül technikus a csapatban, ott maradt egy csapat öreg alkoholista. :blush: Irány európa. B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem az a véleményem a tömegközlekedésről, hogy nap mint nap használom, vonattal járok dolgozni (25Km). 4 éve vagyok ennél a cégnél, de még olyan nem volt, hogy valamikor is pontosan érkezett volna a szerelvény és a menetidő tartásával száltam volna le a célálomáson, de én ezt kompenzálom egy kis blicceléssel! Anno megkérdezte tőlem egy kalauz, hogy miért nem veszek soha jegyet: 1; Mert még soha az életben nem értem oda időben! 2; Mert annyi pézből kocsival is bejárok! 3; Mert így nekik is sokkal jobb! B)

Pesten laktam 3 évet és erről a városi közlekedésről pedig csak annyit szeretnék mondani, hogy Békásról jártam Újpestre melózni, nem egy kis táv ha az ember tömegközlekedéssel hajtja végre a mutatványt, de nekem ne sirjanak a pestiek, hogy milyen szar nekik, mert ha náluk úgy járnának a járatok mint nálunk (Tatabányán, megyeszékhely) akkor lenne szar! De addig amíg az egyik elmegy és már jön a következő 1 km-rel hátrébb ne zokogjanak ( csúcsidőben 4-12 perc eltérés)! Nálunk van olyan járat ami napjában 4x megy és hétvégén nem is egy olyan van ami csak óránként indul, NA EZ AZ IGAZI ROSSZ KÖZLEKEDÉS!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Nekem mondjuk olcsóbb vonattal menni szombathelyre, mint autóval, de csak azért, mert nekem még van 33%-os kedvezményem. Igaz az csak péntek 10-től vasárnap 23:59-ig érvényes. Autóval 5000Ft-ból megfordulok szombathelyről, vonattal 33%-os kedvezménnyel 3300Ft, de az utat kocsival alig 2 óra alatt teszem meg, a vonattal 2,5 óra. Viszont, nem mindegy, hogy mikor indulok oda és mikor indulok haza.

Link to comment
Megosztás:

B)

közlekedés,mert hétévégn csak óránként indul? és akkor mi van mikor szombat vasárnap össz vissz egy busz megy miskolcra?

akkor kezdjek neki sírni ? ;)

Szia Novvy

Szerintem ebben a témában nem én sirtam, csak felvilágosítást adtam, hogy máshol mennyivel szarabb a helyzet és még is élnek emberek!

Link to comment
Megosztás:

B)

közlekedés,mert hétévégn csak óránként indul? és akkor mi van mikor szombat vasárnap össz vissz egy busz megy miskolcra?

akkor kezdjek neki sírni ? ;)

Én egész télen a Berva mopedemmel "tömegközlekedtem", még a 10 centis hóban is, amikor Budáról Angyalföldre jártam inas iskolába, meg dolgozni 1963-ban... Jah, és szombaton is, mert akkor még ismeretlen volt a "szabad szombat"! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.