Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Véleményem szerint az egyéb csevegés == más topicban OFF-nak számító hozzászólás. Tény, hogy ez kocsi fórum, de ha van más amihez ért valaki és valakinek azzal van problémája, egyértelmű, hogy segít benne valamilyen módon. Ez a fórum arról szól, hogy segítsünk egymásnak, valamikor nem csak gépjármű ügyileg. De mivel friss fórumos vagyok még itt, ezért nagy beleszólásom nincsen. Az meg, hogy segítek megoldani valakinek a net problémáját, hogy tudjon gondtalanul opelfórumozni, az már csak nem baj. B)

Link to comment
Megosztás:

Halljátok..

Vittem az asszonyt hajnali 5-kor, azt a jeges mindenit..

Nagy élmény volt B)

Jó hogy írtad, elvittem a lányokat a suliba gyalog, még semmi nem volt, most mentem ki a kukáért majdnam hanyat bactam magam. Délbe megyek be a melóhelyre leszámolni, remélem addig felsózzák mindenhol. Megyek én is felszórom a járdát.

Link to comment
Megosztás:

Jó hogy írtad, elvittem a lányokat a suliba gyalog, még semmi nem volt, most mentem ki a kukáért majdnam hanyat bactam magam. Délbe megyek be a melóhelyre leszámolni, remélem addig felsózzák mindenhol. Megyek én is felszórom a járdát.

Én már tegnap délután felszórtam a járdát sóval, aztán még mindíg semmi.... Reggel én is bevittem a feleségemet Demszkygrádba semmi különös nem volt, kíváncsi vagyok mi lesz este, amikor érte megyek! ;)

Mi itt röhögcsélünk, de néhányan ma is leamortizálják a kocsijukat meg az embertársaikat sajnos....

Tegnap még nem is volt ónoseső, csak egy kis sónedves út a 6-os bevezetőjén, mégis úgy összement vagy 5 kocsi az M0 lehajtója után Budatétényben, hogy csak ócskavas maradt utánuk. Volt köztük egy Smart Sport is. No abból nem sok maradt! B)

Link to comment
Megosztás:

Én már tegnap délután felszórtam a járdát sóval, aztán még mindíg semmi.... Reggel én is bevittem a feleségemet Demszkygrádba semmi különös nem volt, kíváncsi vagyok mi lesz este, amikor érte megyek! :D

Mi itt röhögcsélünk, de néhányan ma is leamortizálják a kocsijukat meg az embertársaikat sajnos....

Tegnap még nem is volt ónoseső, csak egy kis sónedves út a 6-os bevezetőjén, mégis úgy összement vagy 5 kocsi az M0 lehajtója után Budatétényben, hogy csak ócskavas maradt utánuk. Volt köztük egy Smart Sport is. No abból nem sok maradt! :blush:

Már azon is gondolkodtam, hogy busszal megyek, csak többhelyre is kell mennem. B) Ugy láttam az előbb az út le van sózva, nem attól félek, hogy én csúszok az árokba, hanem a sok ökör megy mint nyáron száraz időben. Itt esik folyamatosan, lehet hogy mégiscsak busz lesz belőle. Ilyen a kukám. Az asszony a belesetin dolgozik, megcsörgetem, rendeljenek több gipszet. ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Halljátok..

Vittem az asszonyt hajnali 5-kor, azt a jeges mindenit..

Nagy élmény volt B)

Én is most vittem melóba az asszonyt. Mintha hímes tojáson taposnék, úgy kezeltem a pedálokat. Persze van aki ilyenkor is tolja neki. Meg is érdemli, hogy összetöri az autóját. Csak azt a másikat sajnálom, akit esetleg ő tör össze.

Link to comment
Megosztás:

Uhh, mint tavaj. B)

Itt nálunk még nincs ilyesmi, de mintha szitálna valami dzsuva.

Szitál má biz szomszéd! ;)

Le is fagyott ahol nem sóztam még be. Most már a garázs kijárót is végig sóztam, mert van benne egy 90 fokos ordító fordító, meg egy 15%-os emelkedő.

Tavaly 2 napig se ki, se be vót!

Link to comment
Megosztás:

Halljátok..

Vittem az asszonyt hajnali 5-kor, azt a jeges mindenit..

Nagy élmény volt ;)

Reggel 5kor? Buliból jöttetek? :blush:

remélem addig felsózzák mindenhol.

Ezt a sózást felejtenék el, de sürgősen... tőlünk nyugatabbra vannak okos emberek, és tudják hogy ha

csúszik, akkor érdesíteni kell, nem sózni. Mert bizony a sónak nincs ellensége, tönkrevág mindent.

Az autódat, a cipődet, a vízvezetékedet a föld alatt... de hát nálunk bőszen sóznak minden télen, mert

ha már európa más részein nem kell a só, valahova csak el kell adni B)

Link to comment
Megosztás:

Ezt a sózást felejtenék el, de sürgősen... tőlünk nyugatabbra vannak okos emberek, és tudják hogy ha

csúszik, akkor érdesíteni kell, nem sózni. Mert bizony a sónak nincs ellensége, tönkrevág mindent.

Az autódat, a cipődet, a vízvezetékedet a föld alatt... de hát nálunk bőszen sóznak minden télen, mert

ha már európa más részein nem kell a só, valahova csak el kell adni :blush:

Nekem van egy ~15%-os emelkedőm a garázstól kifelé, egy 90 fokos fordulóval tarkítva. No, azt tavaly, amikor egyik éjjel ráesett az ónos eső, reggel felszórtam homokkal, hogy ki tudjak jönni a kocsival. A homok olyan szépen lepergett a jégen a kerék alatt, hogy csak na! Semmit se mozdult a kocsi!

Sóm meg nem volt, csak jégtörőm.

6 óra kemény csákányozásomba került amíg a két keréknyomot annyira meg tudtam tisztítani, hogy ki tudjak jönni! B) ;)

Nagy nehezen kivergődtem, és mentem a "só boltba". Persze só, aaaaz nem volt. Egy hét múlva sikerült sót vennem csak, és be is spejzoltam belőle. Most már az eső előtt besóztam a feljárót.

Egy fél órája kezdett esni, és ahol nem sóztam, ott már kb 3 mm-es jégpáncél van.

Link to comment
Megosztás:

Végülis ha már összefüggő, akkor mindegy milyen vastag, csak a teteje csúszik. :blush: De úgy látom, minha nálunk már olvadna.

Az a faxa. Amikor kicsit megolvad és reggelre meg visszafagy.

Ahova esetleg nem sikerült becsorognia ennek az ónos genyának, majd ott is lesz... B)

De remélem hazajutok, nehogymá a melóhelyen ragadjak, inkább otthon kéne ragadni ;)

Link to comment
Megosztás:

Reggel 5kor? Buliból jöttetek? :lol:

Buli ???

Még ha buliból jöttünk volna :)

Mindig ilyenkor megy dolgozni. :blush:

Menet közben azon gondolkodtam(néha szoktam B) ) hogy a 6-ról lekanyarodva hogy fogok fölmenni egy 15 %-s emelkedőn. :D

Szerencsére már ott volt egy teherautó és vastagon szórták a homokot az útra ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit kell pánikolni egy kis jég miatt :blush: az a legkirályabb az egész télben a hó után B) :D ;)

Mondjuk az asszonyt én is féltem, hogy akarata ellenére beszáll valahova vagy épp őbelé száll valami sügér... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na igen, az asszonynak is, neki napi 180 km oda-vissza munkahelyre.

Minden esetre az biztos, hogy manapság nem kell elvéteni valamit ahhoz, hogy rommá törjön a kocsid, sok a figyelmetlen sofőr.

Én amennyire tudtam kioktattam havas, csúszós, jeges úton vezetésből csak itt az a gond, hogy úgy tolja neki mint én viszont az ő reflexei és reakcióideje korántsem olyanok mint az enyémé.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van egy ~15%-os emelkedőm a garázstól kifelé, egy 90 fokos fordulóval tarkítva. No, azt tavaly, amikor egyik éjjel ráesett az ónos eső, reggel felszórtam homokkal, hogy ki tudjak jönni a kocsival. A homok olyan szépen lepergett a jégen a kerék alatt, hogy csak na! Semmit se mozdult a kocsi!

Sóm meg nem volt, csak jégtörőm.

6 óra kemény csákányozásomba került amíg a két keréknyomot annyira meg tudtam tisztítani, hogy ki tudjak jönni! B) ;)

Nagy nehezen kivergődtem, és mentem a "só boltba". Persze só, aaaaz nem volt. Egy hét múlva sikerült sót vennem csak, és be is spejzoltam belőle. Most már az eső előtt besóztam a feljárót.

Egy fél órája kezdett esni, és ahol nem sóztam, ott már kb 3 mm-es jégpáncél van.

Homokból is van többfajta, de nem a homok a legjobb érdesítő. Erre nyugaton már van bevált "mix", mindenféle újrahasznosított

természetes anyagból, amivel a környezetet sem szennyezik, nem tesznek tönkre mindent, és megfelelő tapadást biztosít a jeges

úton is :blush: (persze ez nem azt jelenti, hogy nem óvatosan kell menni rajta, csak hogy van esélyed kormányozni és megállni, ami

szerintem elég is. aki ezzel nem tud élni, maradjon otthon :D )

Link to comment
Megosztás:

Na elindultam délben a melóhelyre. Nem volt semmi gomd, fedett helyen álltam, aztán 10 méterrel arrébb már a jeget karistolták a lapátok. B) Kiszáltam, adtam neki jégoldóval, de csak addig volt jó, amíg az eső le nem mosta. Aztán elkezdtem 5 méterenként spriccelni a mosóval, erre 2 perc után kifogyott a tartály. Megint kiszáltam, mociháztető felnyit, elővettem a csomitartóból a maradékot beleöntöttem. Ekkorra már nyomta a meleget, úgyhogy a szélvédő letudva. Nem is volt olyan vészes, le volt sózva a főút, viszont a mellékutak mint a márvány. Igen bika lett a moci, simán kipörög harmadikba. :blush: Viszont a rángatás lefulladás megint előjött, ezek szerint nem az AC-kontakt okozza, úgyhogy gyorsan rátankoltam. Volt egy két barom egy csávó zsigával driftelt, meg a szokásos, egyik kézben a telefon, facán rádgurul hátulról, aztán vagy megáll vagy nem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.