Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

:blush: Akkor nekem miért a 2.4 van az intrepidben?

Igen, bár már rég nem nyomom hardcoreban, és nem a csilivilire megyek rá hanem a hangulatra.

Az igaz, hogy update után és 8.10-re updateltettem (ami hiba volt B)), akkor tette fel a 3.0-át.

Én is már rég leálltam a játékkal, de egy half-life, meg OTTD, valamint hasonló klasszikusok állandóan jelen vannak a rendszeremen. Ezek linuxon is futnak ügye, emulátorral. Mondjuk egy játékot nem bírok működésre bírni lenugz alatt, ami nagyon zavar. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez egy USB-s modem tehát kábeles a téma. ;)

Hát ha lenugzos emberkék nem hegesztettek hozzá drivert, akkor még a windowos driver használható lenugz alatt (ndiswrapper), csak az elég bonyolult művelet. Szombathelyi csaj ismerősömnél 2 napot kínlódtam, mire a remek netgear wpn111 wifjét el tudtam indítani ubuntu alatt... B)

Link to comment
Megosztás:

Az igaz, hogy update után és 8.10-re updateltettem (ami hiba volt B)), akkor tette fel a 3.0-át.

Én is már rég leálltam a játékkal, de egy half-life, meg OTTD, valamint hasonló klasszikusok állandóan jelen vannak a rendszeremen. Ezek linuxon is futnak ügye, emulátorral. Mondjuk egy játékot nem bírok működésre bírni lenugz alatt, ami nagyon zavar. ;)

Tutira nem magadnak raktad fel? Ennek még utánajárok.

FPSből annyi van mint a szemét, Openarena, Nexuiz, Tremuluos stb...

Link to comment
Megosztás:

Tutira nem magadnak raktad fel? Ennek még utánajárok.

FPSből annyi van mint a szemét, Openarena, Nexuiz, Tremuluos stb...

Biztos nem. Meg is lepődtem, hogy van már 3.0, mert a wendazomon még 2.4 volt.

Inkább már kalandjátékozok. (Syberia, still life, post mortem, nikopol)

Link to comment
Megosztás:

Sonyericssonék úgy döntöttek, hogy nem csinálnak, még egy e-maillal is megtiszteltek ezzel kapcsolatban. Tápiószecsővel és másokkal már beszéltünk erről a dologról még régebben a fórum egy másik topicjában.

Link to comment
Megosztás:

Sonyericssonék úgy döntöttek, hogy nem csinálnak, még egy e-maillal is megtiszteltek ezzel kapcsolatban. Tápiószecsővel és másokkal már beszéltünk erről a dologról még régebben a fórum egy másik topicjában.

Nem jó a link.

Amúgy elterjedt szokás, hogy nem készítenek szoftvereket egyéb oprendszerre is. Ahogy olvastam, még mac-ra is thirdparty driver van... ez a szomorú. B) Még ha zárt forrású lenne, az is jó lenne, de azt is sajnálják az embertől. rákényszerítenek egy fizetős dologra. Megveszed azért, hogy használhasd azt az eszközt, ami például pénzkeresethez kell, vagy ilyesmi. Áhh, csak felbosszantom magam ezen.

Link to comment
Megosztás:

Itt a fórum listán "Számítástechnika - Linuxosok ide" címszó alatt van. Lehet azért mert Mote/Mvok tagoknak van és ahogy látom te nem vagy egyik sem -így nem is láthatod. Jó ez a korlátozás.

Na de nekem ez nemigazán azért van viszont a röhej tényleg az, hogy megkérik az árát rendesen és nemigazán tudod úgy használni ahogy valójában szeretnéd. Nagy biznisz ez a szoftverpiac, fizetni egy "kézzel megfoghatatlanért". B)

Link to comment
Megosztás:

Itt a fórum listán "Számítástechnika - Linuxosok ide" címszó alatt van. Lehet azért mert Mote/Mvok tagoknak van és ahogy látom te nem vagy egyik sem -így nem is láthatod. Jó ez a korlátozás.

Na de nekem ez nemigazán azért van viszont a röhej tényleg az, hogy megkérik az árát rendesen és nemigazán tudod úgy használni ahogy valójában szeretnéd. Nagy biznisz ez a szoftverpiac, fizetni egy "kézzel megfoghatatlanért". B)

Az elképzelhető. Majd belépek úgyis. ;)

Nagy biznisz, nagy pénzek mennek rajta át percenként, de megmondom a frankót, hogy van jónéhány ingyenes program, ami veri a fizetőset. Nem csak az ingyenességében, hanem tudásban és esetenként gyorsabb végrehajtásban is.

Link to comment
Megosztás:

Nno, feltettem a cuccost. Mintha az oldalak gyorsabban töltődnének be mint eddig de ez nem bebeszélés, nem én vagyok belassulva a szokásoshoz képest. Mindjárt le is futtatok egy scant, miket talál vajon...

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Jelentem a Kaspersky legújabb verziója tökéletesen tisztának találta a gépemet de csak folytatja a hülyeségeit, kidob menet közben netről. Előzmények, cookie-k, egyebek letakarítva -firefox újrapakolva. Win Live msn kinlódhat? Friss telepítésű verzió op.rendszerestől, dec 17-én tettem fel ismét egy (inkább több) komolyabb valamin fennakadás után. Ezek után már nem tudom hova tenni... B)

Link to comment
Megosztás:

Jelentem a Kaspersky legújabb verziója tökéletesen tisztának találta a gépemet de csak folytatja a hülyeségeit, kidob menet közben netről. Előzmények, cookie-k, egyebek letakarítva -firefox újrapakolva. Win Live msn kinlódhat? Friss telepítésű verzió op.rendszerestől, dec 17-én tettem fel ismét egy (inkább több) komolyabb valamin fennakadás után. Ezek után már nem tudom hova tenni... B)

Sajnos a windows hálózatkezelése nem épp a legtökéletesebb, de azért nem kéne szakadni a netnek, annyira nem rossz. Lehetnek lefedettségi problémáid is, bár azt nem tartom valószínűnek. Inkább szolgáltatói hiba lehet, nekem is van, hogy szakadozik a netem, oszt nekem kábelen jön. (digikábel) Az IP-cím váltás meg ügye a szakadás eredménye. Esetleg eseménynaplóban lehet nézegetni, hogy nem-e történik valami a háló terén.

Win live msn meg elég sokat eszik, prociban, memóriában és netben is sajnos. Próbálj meg másik IM kezelőt, ajánlom a mirandát. ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerelem ez első látásra! B)

Féltékeny vagy, Dzsoni? ;)

Amúgymeg reggel azt hittem, valami rossz fórumba nyitottam be, linux, HPS, GTR, OOR, mondommivan, prohardverre jöttem véletlenül? :blush:

Amúgy semmiegyebetnemtudokelmondani.

utálatos reggel van, szar idő, és szegeden is páros-páratlan rend van életben???

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a windows hálózatkezelése nem épp a legtökéletesebb, de azért nem kéne szakadni a netnek, annyira nem rossz. Lehetnek lefedettségi problémáid is, bár azt nem tartom valószínűnek. Inkább szolgáltatói hiba lehet, nekem is van, hogy szakadozik a netem, oszt nekem kábelen jön...

Nincs a lefedettséggel probléma, ha tudná kiverné a kijelzőt. Írtam egy mailt a drága pannónija géjesemnek, hogy sürgősen ártsanak neki valamit ha nem akarnak egy ügyfelüktől hamar megválni, így is elég mérgem van már velük csak itt az a gond, hogy nincs semminek 3G se HSDPA se WLAN -illetve az van csak azt már én nem tudom fogni se itthon se a melóshelyemen- csak gprs az meg tudni való milyen lassú szal maradt ez az edge hálózatával (ez még úgy ahogy tölt is le), adslre szerződést meg pont a mobilitás miatt nem akarok kötni, elég ennek is a havi cash.

Megpróbáltam leszedni azt a mandarint de nem akarja az istennek sem. Az Ubuntuban megtaláltam azt a ndiswrappert vagy mit de le kéne tölteni mert nem a full verzió van a flash driver-a telepítve csak a cd-s verziója. Persze ahhoz meg kéne az adsl. Ördögi egy kör. B) Az asszony gépe meg nincs itt, hogy legalább kipróbáljam a hálózattal van-e valami -ugyanaz-e a szitu mert az én asztalimtól megváltam nemrégiben. Minden esetre valahogy megpróbálok ártani neki valamit, bosszant ez a téma. :blush: ;)

Link to comment
Megosztás:

"egyéb csevegés" - "chat" - "off topic", miért pont itt? mert aki ért hozzá és bízom a tudományában az oda nem tud jönni nem aktív (vagy milyen) tagság miatt ahol ennek a helye lenne. ;) B)

Link to comment
Megosztás:

"egyéb csevegés" - "chat" - "off topic", miért pont itt? mert aki ért hozzá és bízom a tudományában az oda nem tud jönni nem aktív (vagy milyen) tagság miatt ahol ennek a helye lenne. ;) B)

Akkor sem ide való,szerintem ez nagyon off!

A tagságról meg...na mindegy...

Link to comment
Megosztás:

Akkor sem ide való,szerintem ez nagyon off!

A tagságról meg...na mindegy...

Pár hónapja mindenki leszólt engem mikor mondtam, hogy ez a rész is maradjon meg technikai résznek. Nem, mert itt beszélgetni kell... ;) Hát legyen. Akkor most tényleg mi a gond? Szerintem sem jó, de végülis tök mindegy mert az utónbbi időben az összes többi is szét lett offolva. B)

Link to comment
Megosztás:

de végülis tök mindegy mert az utónbbi időben az összes többi is szét lett offolva. ;)

Ez amúgy jó is, meg nem is. Azért jó, mert én pl. szívesebben olvasok egy olyan fórumot, ahol mondjuk minden 3-4 hozzászólás off, de "jó a hangulat", mint egy olyan fórumot, ahol minden hozzászólás ON, de nyoma sincs jókedvnek, mókázásnak, vérszívásnak, beszólogatásnak.

Aki szakmaspecifikus dolgot keres, annak ott a kereső. Egyébként is, szerintem sokak azért ragadtak meg itt, mert nem csak az unalmas szakmai dolgokról szól a fórum, hanem jókat röhög az ember fia pl. akkor is, ha az ablaktörlőmotor-cseréjét keresi.

Negatívum az, hogy néha kicsit tényleg sok az off, elismerem, én is szoktam offolni, de azért próbálom tartani a mértéket. Mondjuk szerintem olyan nagyon vészes arányok semelyik topikban sem alakultak még ki. De ha meg most jönnek a modok, és elkezdenek moderálgatni, akkor meg sértődés, engem miért, őt miért nem, haragszomrád, stb stb stb.

Nem? B)

Link to comment
Megosztás:

Ez amúgy jó is, meg nem is. Azért jó, mert én pl. szívesebben olvasok egy olyan fórumot, ahol mondjuk minden 3-4 hozzászólás off, de "jó a hangulat", mint egy olyan fórumot, ahol minden hozzászólás ON, de nyoma sincs jókedvnek, mókázásnak, vérszívásnak, beszólogatásnak.

Aki szakmaspecifikus dolgot keres, annak ott a kereső. Egyébként is, szerintem sokak azért ragadtak meg itt, mert nem csak az unalmas szakmai dolgokról szól a fórum, hanem jókat röhög az ember fia pl. akkor is, ha az ablaktörlőmotor-cseréjét keresi.

Negatívum az, hogy néha kicsit tényleg sok az off, elismerem, én is szoktam offolni, de azért próbálom tartani a mértéket. Mondjuk szerintem olyan nagyon vészes arányok semelyik topikban sem alakultak még ki. De ha meg most jönnek a modok, és elkezdenek moderálgatni, akkor meg sértődés, engem miért, őt miért nem, haragszomrád, stb stb stb.

Nem? B)

Nem. Ha jó hangulatot keresel akkor ott a számtalan másik topik, ami nem technikai.

A szakmai dolgok meg csak egyeseknek unalmasak. ;)

Ja de nem akarom újrakezdeni a vitát, ez csak az én véleményem természetesen.

Link to comment
Megosztás:

Nem. Ha jó hangulatot keresel akkor ott a számtalan másik topik, ami nem technikai.

A szakmai dolgok meg csak egyeseknek unalmasak. ;)

Ja de nem akarom újrakezdeni a vitát, ez csak az én véleményem természetesen.

Nem érted, amit mondok. Ha szakmai dolgot keresek, vagy bárki szakmai dolgot keres, akkor sokkal jobb a közérzete, ha mindazt egy olyan környezetben találja meg, ahol nemcsak a színtelen-szagtalan ilyen szelep, olyan szelep, ilyen vezérlés, olyan vezérlés van, hanem egy kis móka, jókedv, kacagás.

Most kifejezetten a szakmai dolgokról szóltam.

Ja de nem akarom újrakezdeni a vitát, ez csak az én véleményem természetesen. B)

Link to comment
Megosztás:

Nem érted, amit mondok. Ha szakmai dolgot keresek, vagy bárki szakmai dolgot keres, akkor sokkal jobb a közérzete, ha mindazt egy olyan környezetben találja meg, ahol nemcsak a színtelen-szagtalan ilyen szelep, olyan szelep, ilyen vezérlés, olyan vezérlés van, hanem egy kis móka, jókedv, kacagás.

Tehát ha te azt keresed miért csattog a futóműved jobban örülsz hogy a 10 oldalnyi hasznos információ mellett még 90 hülyeséget is olvashatsz.

Erre csak azt tudom mondani nem vagyunk egyformák. B)

További vitákat és félreértéseket elkerülendő ki kellene írni a topik mellé mit lehet itt csinálni és mit nem. Aztán nem egymás között kellene itt eszmecserélni.

Link to comment
Megosztás:

Tehát ha te azt keresed miért csattog a futóműved jobban örülsz hogy a 10 oldalnyi hasznos információ mellett még 90 hülyeséget is olvashatsz.

Erre csak azt tudom mondani nem vagyunk egyformák. ;)

További vitákat és félreértéseket elkerülendő ki kellene írni a topik mellé mit lehet itt csinálni és mit nem. Aztán nem egymás között kellene itt eszmecserélni.

Eltúlzod az arányokat. Ha 10 oldal hasznos információ mellett van 90 oldal hülyeség, az tényleg nem jó. Korábbi hozzászólásomban utaltam erre az arányszámra.

De ha lenne egy topik, ahol van 50.000 hozzászólás, és ebből 49.000 off, akkor a keresővel akkor is meg tudom találni, amit keresek.

Ennyi B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.