Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Igen kétféle van. Az egyik 56,5 mm magas, a másik 67mm. Ezek külső méretek. Kérdés: ha nekem kisebb van akkor a nagyobb mehet bele gond nélkül? Másik pedig ha nagyobb megy bele a kisebb helyett akkor a kerekek is kintebb lesznek ha jól sejtem. Vagy tévedek?

Dobfék méretének ügyében tud valaki mondani tutit? B)

Link to comment
Megosztás:

na pl az injektor az alapjárati elég méretes csatikkal vannak ellátva...

az is kifért? ;)

nekem a tápkábel is alig fért át...

igen mert az egész köteget cseréled...ha megnézed az ablakmosó tartály mögött láthatsz egy gumitömböt és azt az egészet benyomod(érdemes a szélét meginditani mert ott akad bele a tűzfalba. lesz ott egy 6cm luk...azon sokminden átfér B)

Link to comment
Megosztás:

De nekem tuti a kisebb van fenn, csak kíváncsi lennék, hogy a nagyobbat feltehetem-e. Mert ugye akkor a kerék kintebb lesz valamennyivel.

Nem állitom, de - azért igy elgondolkodva a dolgon - az a kérdés jut az eszembe hogy az a kis rögzitőcsavar elérné-e az agyat?(vagy minek nevezik azt amibe beletekeredik!?) Egyébként, a kerék szempontjából, szerintem nem lényeges, nem kizáró ok. De ez csak találgatás a részemről!!! B)

Link to comment
Megosztás:

igen mert az egész köteget cseréled...ha megnézed az ablakmosó tartály mögött láthatsz egy gumitömböt és azt az egészet benyomod(érdemes a szélét meginditani mert ott akad bele a tűzfalba. lesz ott egy 6cm luk...azon sokminden átfér B)

jah eddig még nem szedtem ki az ablakmosó tartályát

akkor már értem ;)

köszi

Link to comment
Megosztás:

Nem állitom, de - azért igy elgondolkodva a dolgon - az a kérdés jut az eszembe hogy az a kis rögzitőcsavar elérné-e az agyat?(vagy minek nevezik azt amibe beletekeredik!?) Egyébként, a kerék szempontjából, szerintem nem lényeges, nem kizáró ok. De ez csak találgatás a részemről!!! B)

Szerintem ha nagyobb dobot teszel fel , akkor nem lóghat kintebb, mert az agyra mindenképp odafogatod a kis csavarral, meg a kerékcsavarokkal is. Inkább befele lógna túl, de arra se hiszem, mert úgy rémlik az agynak válla, vagy pereme van amihez a dob majdnem hozzáér. Ha már hozzáér akkor nem tud forogni a kerék. Szóval adott agyhoz csak a hozzá való dob passzol. Ha van más méretben akkor kompletten kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha nagyobb dobot teszel fel , akkor nem lóghat kintebb, mert az agyra mindenképp odafogatod a kis csavarral, meg a kerékcsavarokkal is. Inkább befele lógna túl, de arra se hiszem, mert úgy rémlik az agynak válla, vagy pereme van amihez a dob majdnem hozzáér. Ha már hozzáér akkor nem tud forogni a kerék. Szóval adott agyhoz csak a hozzá való dob passzol. Ha van más méretben akkor kompletten kell cserélni.

Igazad lehet....mert ha a nagyobb dob megy fel akkor lesz 1 centi az agy meg a dob közt...ami nem korrekt. B)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha nagyobb dobot teszel fel , akkor nem lóghat kintebb, mert az agyra mindenképp odafogatod a kis csavarral, meg a kerékcsavarokkal is. Inkább befele lógna túl, de arra se hiszem, mert úgy rémlik az agynak válla, vagy pereme van amihez a dob majdnem hozzáér. Ha már hozzáér akkor nem tud forogni a kerék. Szóval adott agyhoz csak a hozzá való dob passzol. Ha van más méretben akkor kompletten kell cserélni.

Én is ezt irtam csak más megközelitésből. ;) B)

Link to comment
Megosztás:

Nna, asszem meglett a bűne a vízfolyásnak, valami trutyi volt a hűtőrendszerben, egy kis rendszer kitakarítás után jött ki belőle minden csak épp barna gyerek nem. A csőcsatlakozásnál meg ki volt ülve valami zöld retek, mintha ultra kézmosó porja lenne és valszeg amiatt eresztett. Most várom, hogy visszahűljön a rendszerben a lé és újra próba. Kíváncsi leszek... ;)

És végre esett egy kis hó, baromi jó volt egyet driftelni a strand parkolójában. :lol: :blush: :D de nem voltam egyedül, másnak is kedve szottyant, fél óra múlva szinte alig maradt hó a platzon úgyhogy kénytelenek voltunk elhagyni a terepet. B)

Link to comment
Megosztás:

Nna, asszem meglett a bűne a vízfolyásnak, valami trutyi volt a hűtőrendszerben, egy kis rendszer kitakarítás után jött ki belőle minden csak épp barna gyerek nem. A csőcsatlakozásnál meg ki volt ülve valami zöld retek, mintha ultra kézmosó porja lenne és valszeg amiatt eresztett. Most várom, hogy visszahűljön a rendszerben a lé és újra próba. Kíváncsi leszek... :blush:

És végre esett egy kis hó, baromi jó volt egyet driftelni a strand parkolójában. :P :lol: :) de nem voltam egyedül, másnak is kedve szottyant, fél óra múlva szinte alig maradt hó a platzon úgyhogy kénytelenek voltunk elhagyni a terepet. B)

Olyan zöld tutyi nekem is látszik a kiegyenlítőnél, de nekem nem ereszt, lehet pont az tömít. :D Jó neked, erre egy deka hó sincs. ;) Meg erre a parkolókat mind őrzik, meg tele vannak bevásárlókocsi bódékkal. Még életemben nem drifteltem, és már nagyon hiányzik! :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem inkább úgy tűnik, hogy mióta kitakarodott belőle és a csövet illetve a csatlakozását ronggyal is áttöröltem azóta nem szivárog szal az lehetett az oka, na de ez csak a magam elmélete.

Hát gyere mifelénk! ;) Úgyis itt van az omega belső fényed, persze ha még nem mondtál le róla... B)

Link to comment
Megosztás:

...És végre esett egy kis hó, baromi jó volt egyet driftelni a strand parkolójában. :lol: :blush: :D de nem voltam egyedül, másnak is kedve szottyant, fél óra múlva szinte alig maradt hó a platzon úgyhogy kénytelenek voltunk elhagyni a terepet. B)

Mee mennek min tállat!!! ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát gyere mifelénk! :D Úgyis itt van az omega belső fényed, persze ha még nem mondtál le róla... :blush:

Még nem, de miattam ne tartogasd, eléggé lent van a fontossági listán. B) Azért az nem igazság, hogy nálunk már a 3.-év amikor nincs komolyabb hó. ;) Még csak egyszer tudtam menni hóba kocsival, de akkor mellettem volt az egész család, nem nagyon lehetett kilincsel előre autózni. Meg olyan hóvihar volt hogy lófa@t se láttam, de nem esett talán 4 centi, reggelre meg el is olvadt.

Link to comment
Megosztás:

Na nálunk se nagyon volt pár év alatt. Hétvégén nádat vágni mentünk a horgásztavunkra -avagy tereprendezés. Menten megjött a kedvem már ott is egy kis driftre csak a 12 centis jégre nem merek rámenni a csatahajómmal pedig azon a 10 hektáron lehetne aztán igazán nyomni... B)

Link to comment
Megosztás:

Na nálunk se nagyon volt pár év alatt. Hétvégén nádat vágni mentünk a horgásztavunkra -avagy tereprendezés. Menten megjött a kedvem már ott is egy kis driftre csak a 12 centis jégre nem merek rámenni a csatahajómmal pedig azon a 10 hektáron lehetne aztán igazán nyomni... B)

lotus-esprit-g.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na nálunk se nagyon volt pár év alatt. Hétvégén nádat vágni mentünk a horgásztavunkra -avagy tereprendezés. Menten megjött a kedvem már ott is egy kis driftre csak a 12 centis jégre nem merek rámenni a csatahajómmal pedig azon a 10 hektáron lehetne aztán igazán nyomni... :blush:

Pedig az lenne a jó buli, jégen autózni! B) Aki ott tanul, az mindenhol el tud navigálni. A gyereket is jégen kell megtanítani bicajozni, akkor tuti, hogy nem esik el aszfalton. Meg ott nem is tépi ki a gatyáját. ;) A pupot a fején meg egyszerre le lehet jegelni.

Link to comment
Megosztás:

Pedig az lenne a jó buli, jégen autózni! ;) Aki ott tanul, az mindenhol el tud navigálni. A gyereket is jégen kell megtanítani bicajozni, akkor tuti, hogy nem esik el aszfalton. Meg ott nem is tépi ki a gatyáját. :D A pupot a fején meg egyszerre le lehet jegelni.

Ez olyan, mint, hogy a finneknél még a nagymama is kilinccsel előre megy a boltba, de lehet benne valami B)

Amúgy meg ha a jég a lényeg, akkor a hideg megvan hozzá, csak fel kell locsolni vízzel pl. egy Tesco parkolót :lol: :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.