Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Egy kérdés a cartársakhoz.: Ha rá akarok tőtteni az akura, de nam akarom kiszedni a kocsiból melyik sarut vegyem le, hogy ne legyen gubanc? Vagy mindkettőt, az a biztos? És egyáltalán számít az , hogy kint a -2-be töltök, vagy a pincébe 15-fokban? Indul a kocsi, csak hallom, hogy lassabban teker, meg a ződ lámpics se világítt a likban. :rolleyes:

Nekem van egy kis adapterem, amit ilyenkor télen a garázsban bedugok a konnektorba, a másik végén csipeszek vannak, amit az akksira kötök, anélkül, hogy levenném a sarukat. Nem tud sokat tölteni, de egy hét állás után kb. 14V az akku feszültsége. Épp ma reggel mentem a kocsival, és a mínuszok ellenére úgy tekert az önindító, mint nyáron.

Link to comment
Megosztás:

Kösz a tanácsokat, akkor inkább leviszem, amúgy nem bororspince. :) Ma megálltam a tecsónál 10 perc után volt egy szép tenyérnyi olajfolt a kocsi alatt. Remélem hogy csak az állás alatt kiszivárgó olaj melegedett fel, és folyt le a karterről, és nem az a 10 perc eredménye. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Inkább a picében töltsd.

Csak legyen jól kiszellőztetve közben.

Én nem vettem ki a kocsiból, és egyik sarut sem vettem le. Betettem a töltőt a motortérbe, saruk a helyükre, gépháztető lecsuk, és egész éjjel ment a töltés. Persze zárt udvarban.

Link to comment
Megosztás:

Kösz a tanácsokat, akkor inkább leviszem, amúgy nem bororspince. :) Ma megálltam a tecsónál 10 perc után volt egy szép tenyérnyi olajfolt a kocsi alatt. Remélem hogy csak az állás alatt kiszivárgó olaj melegedett fel, és folyt le a karterről, és nem az a 10 perc eredménye. :rolleyes:

Vagy nem is a Tiéd volt...

Link to comment
Megosztás:

Vagy nem is a Tiéd volt...

Én is jártam már igy. Parkolóban nézem, friss tenyérnyi olajfolt a kocsi alatt. Aláfekszem, keresem honnan folyik, de porszáraz minden. :rolleyes:

De sajna az enyém, tudom hogy szivárog a tömítésnél a vezérlés oldalon, de ennyi nem folyt le egy hónap alatt se. Egy hete nem mentem a kocsival, ezért remélem hogy ami ez idő alatt kifolyt, és megdermedt a mínuszban, az olvadt meg, és folyt le egyszerre, azért volt ilyen sok. Majd tavasszal olajcserekor teszek be új tömítést.

Link to comment
Megosztás:

tuti hogy nem az

ha áll a kocsi megszűnik a szivárgásod, mivel a dekni alján van az olaj, nincs színig, így nem is fog tovább szivárogni :rolleyes:

én se veszem le a sarukat.

Még jó időben aláfeküdtem a szíjtárcsa melleti sarokból szivárog a tömitéstől, próbáltam finoman húzni rajta, de meg voltak húzva rendesen, túlhúzva biztos nem, mert azt a távtartó-alátétes fajtát raktunk bele, és bekentük pasztával is. Megnéztem a szintet, picit az alsó jel alatt volt, úgyhogy öntöttem bele 3-4 decit. Ugye jól tudom, hogy az olajnyomás jelző lámpa a ha kigyullad, akkor az nem az alacsony olajszintet jelzi? Szóval akkor már tényleg alig van olaj, ha ez miatt gyullad ki? Most már mindegy levittem az akkut a pincébe. Amikor szereltem ki ránéztem a duncosüvegre, szépen párársodik, sőt már csordogálnak a cseppek lefele. :) Pedig még csak 20 kilómétert mentem vele. Eddig nem raktam az aljára fagyállót, hogy lássam mikor kezd gyűlni a trutyi, de most már muszáj lesz.

Link to comment
Megosztás:

Még jó időben aláfeküdtem a szíjtárcsa melleti sarokból szivárog a tömitéstől, próbáltam finoman húzni rajta, de meg voltak húzva rendesen, túlhúzva biztos nem, mert azt a távtartó-alátétes fajtát raktunk bele, és bekentük pasztával is. Megnéztem a szintet, picit az alsó jel alatt volt, úgyhogy öntöttem bele 3-4 decit. Ugye jól tudom, hogy az olajnyomás jelző lámpa a ha kigyullad, akkor az nem az alacsony olajszintet jelzi? Szóval akkor már tényleg alig van olaj, ha ez miatt gyullad ki? Most már mindegy levittem az akkut a pincébe. Amikor szereltem ki ránéztem a duncosüvegre, szépen párársodik, sőt már csordogálnak a cseppek lefele. :rolleyes: Pedig még csak 20 kilómétert mentem vele. Eddig nem raktam az aljára fagyállót, hogy lássam mikor kezd gyűlni a trutyi, de most már muszáj lesz.

Nam, valóban nem azt jelzi az olajnyomás lámpa, ha már az emiatt jelez, akkor nem sok olaj lehet benne. Szerelő srác, akihez járni szoktam mesélte, hogy vittek már hozzá Astrát azzal, hogy néha felvillan a lámpa, és kiderült, hogy csak másfél liter olaj volt benne.

Link to comment
Megosztás:

Nam, valóban nem azt jelzi az olajnyomás lámpa, ha már az emiatt jelez, akkor nem sok olaj lehet benne. Szerelő srác, akihez járni szoktam mesélte, hogy vittek már hozzá Astrát azzal, hogy néha felvillan a lámpa, és kiderült, hogy csak másfél liter olaj volt benne.

Akkor már olyan hangja kell, hogy legyen a motornak mint egy fészeknyi harkálynak!

Az ilyen sáfőr nyilván tök süket.

Link to comment
Megosztás:

én is jártam már így körforgóban lendületből 3 karika, és nekem is bevillant, kellett rá egy liternyi

Az még nem vészes. Csak azt jelenti, hogy a minimumon jártál. Olyankor "körforgóban", erős fékezésnél bizony bevillanhat.

Igaz, én már akkor hallom a különbséget a motor járásán. Zajosabb.

Link to comment
Megosztás:

Az még nem vészes. Csak azt jelenti, hogy a minimumon jártál. Olyankor "körforgóban", erős fékezésnél bizony bevillanhat.

Igaz, én már akkor hallom a különbséget a motor járásán. Zajosabb.

eléggé a minimumon volt, nem érte csaka nívó legalját.

nem hallottam zajosabbnak... lehet a kipufogó miatt...

Link to comment
Megosztás:

Pár Astra-ban láttam, hogy a motortérben a tűzfal be van burkolva valami fekete anyaggal, gondolom zaj + egyéb szigetelés. Egy ilyesmit beokoskodni nagyon bonyolult lenne?

Bár én még ilyet nem láttam, (attól lehet még) de szerintem kevesen tennék oda be utólag. Szerintem ahhoz, hogy valamit is érjen, tök be kellene szigetelni, amihez a motort hopp ki! :)

Különbenis belülről ott a vastag filc a padlón, szigetel az.

Ha meg harkály költözik a motorba, akkor már szigetelhetsz, az nem javít.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Bár én még ilyet nem láttam, (attól lehet még) de szerintem kevesen tennék oda be utólag. Szerintem ahhoz, hogy valamit is érjen, tök be kellene szigetelni, amihez a motort hopp ki! :)

Különbenis belülről ott a vastag filc a padlón, szigetel az.

Ha meg harkály költözik a motorba, akkor már szigetelhetsz, az nem javít.... :)

Csak egy induló ötlet volt...eléggé zajos most. Ki vannak szakadva a gumikédereim, ott is jön susogás rendesen, ha minden igaz hamarosan cserélem.

Ezért nézegettem, hogy mit lehet tenni zaj ellen. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.