Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Az ilyen probléma általában abból ered, hogy egy kerék bizonyos km használat után bekopik egy irányba, és ha valamiért felcserélik a kerekeket, és utána ellentétes irányba forog, közel sem úgy fog tapadni, mint abban az irányban, ahogy bekopott. Nálad a jobb első sokkal jobban tapad, mint a bal, ezért húzhat arrafelé. Azt nem tudom, hogy a jobbos van-e rossz irányban felrakva, és azért tapad jobban, vagy a balos, és azért kevésbé, ezt próbálgatással kell megállapítani (bár én az első verzióra gyanakszom). A dolog lényege, hogy nem csak a kötött forgásirányú gumiknál kell figyelni az adott kerék forgásirányára, hanem mindegyiknél.

Akkor nekem is ez a probléma, ugyanis nem tudom a mostani gumiknak az előéletét és a jobb első meg jobban kopott, mint a bal első. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

El kell vinni futómű beállításra. Nekem nem huz semerre egyik felnivel sem.

Egyetértek. Amikor megvettem a kocsit első dolgom az volt, hogy bejelentkeztem futóműbeállításra. Eddig az 5 év alatt egyetlen egyszer kezdett jobbra húzni a kormány. Azonnal letértem egy benzinkúthoz és leellenőriztem a keréknyomásokat. A jobb elsőben fél Bar-ral kevesebb volt. A nyomás beállítása után megint szépen tartotta az egyenest.

Link to comment
Megosztás:

én meg tapasztalatból mondom, és nem egy autó után, hiába mutat jó értéket a lézeres futómű állító, akor is előfordul hogy húzás van valamerre.

és erről nem a futóműves tehet...

többnyire azért szerencsére jól szoktak sikerülni a futómű állítások, de itt egyébként nem is erről volt szó :rolleyes:

itt arról volt szó, hogy egyik garnitúrával rendben van, másikkal meg nem.

Link to comment
Megosztás:

Nem a foncsort, hanem a búráját. Amin a Carello felirat is van... vagy ha leszedem már attól rozsdásodhat? :rolleyes:

Kipattintod az égőtartó műanyag biszbaszt hátulról, és benyúlsz vmelyik likon , majd meglátod mennyi por van odabent. Én levettem a búrát, 3 csavar fogja, és szépen elmosogattam a fürdőszobába. Sokkal fényesebb lett a lámpa. Csak arra vigyázz, rendesen kiszáradjon, mert ha marad benne víz, egyrészt most fagyveszélyes, meg tényleg tud rozsdásodni a foncsor. Nemazért, vagy azért, de nem azért mondják az f astrákra, hogy húznak, mert a kormány nem a vezetőüléssel egy vonalban van, henem kicsit a kocsi középvonala felé? Nem tünik fel, csak ha beülsz, és direkt odafigyelsz rá. Végülis mindíg ferdén kell fogni a kormányt. Nem ezért mondják sokan, hogy félrehúz?

Link to comment
Megosztás:

én meg tapasztalatból mondom, és nem egy autó után, hiába mutat jó értéket a lézeres futómű állító, akor is előfordul hogy húzás van valamerre.

és erről nem a futóműves tehet...

többnyire azért szerencsére jól szoktak sikerülni a futómű állítások, de itt egyébként nem is erről volt szó :)

itt arról volt szó, hogy egyik garnitúrával rendben van, másikkal meg nem.

Így igaz. A gumik állapotából adódó húzást a futóműves nem állapítja meg és nem csinálja meg. És nekem is tapasztalat ez. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nemazért, vagy azért, de nem azért mondják az f astrákra, hogy húznak, mert a kormány nem a vezetőüléssel egy vonalban van, henem kicsit a kocsi középvonala felé? Nem tünik fel, csak ha beülsz, és direkt odafigyelsz rá. Végülis mindíg ferdén kell fogni a kormányt. Nem ezért mondják sokan, hogy félrehúz?

Egyszer nézd meg felülről a kocsit(erkélyről, hídról...). Nem csak arrébb van a kormány, de ferdén is áll. :) Nem párhuzamos az autó elejével, meg hátuljával. ...Ugye nem csak az enyém ilyen? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Egyszer nézd meg felülről a kocsit(erkélyről, hídról...). Nem csak arrébb van a kormány, de ferdén is áll. :) Nem párhuzamos az autó elejével, meg hátuljával. ...Ugye nem csak az enyém ilyen? :rolleyes:

Nekem rögtön feltűnt a kereskedésben mikor először beleültem. Azt hittem emiatt nagyon kényelmetlen lesz majd vezetni. De aztán mikor mentem vele egy kört szinte észre sem vettem. Szóval semmilyen komfortrontó hatása nincs..legalábbis szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Elkészült az Epk-zotya-féle kartergázszűrő elsö példánya. Imhol, csodálljátok!

Kép 1

Kép 2

Kép 3

Kép 4Kép 5

Az elkészítéssel nem volt gond, bár mint látszik még nem tökéletes, csak a vastag cső lett bekötve, a pillangó szelep előtti vékony még nem, azt majd később. Amúgy is szerintem az csak inkább alapjáraton játszik szerepet. Az elhelyezéssel vannak még gondjaim, nem sok hely van, ill. ahol van ott meg közel-távol nincs felfogatási pont. Most felkábelkötegelőztem a lev.szűrő csövére, elég stabilan áll, bár az ürítés necces lesz. Ezért raktam a nagyobbik duncosüvegbe, bár ez meg azért lehet gond, mert ahogy az uccsó képen látszik kb. 2 centire van az alja a generátortól. A kisebbik üveg 5 centivel feljebb lenne. Mindegy elsőre nem rossz, ha beválok majd továbbfejlesztem. Csak az a baj, hogy egyszerre használom az injektor tisztítót, meg a bödönt, ezért nem lesz egyértelmű, hogy ha változás van minek köszönhető. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

F astrám van, és érdeklődnék, hogy szemöldököt mivel kell ragasztani a lámpára? Kaptam már olyan ötletet, hogy ecetes sziloplaszt, meg szélvédőragasztó.... előre is köszi

Attól függ, miből van, és mennyire akarod véglegesen ragasztani. A xiloplaszt az üveghez tapad és vízálló, de nem ragassza meg a legtöbb műanyagot stabilan. Ha véglegesen akarod, akkor rakhatod epokittel is , kétkomponensű epoxigyantával. Szinte mindent ragaszt, és végleges. Csak ilyenkor necces, mert 24-fokon köt min. egy napig. Ahol vetted nem mondtak semmit?

Link to comment
Megosztás:

Elkészült az Epk-zotya-féle kartergázszűrő elsö példánya. Imhol, csodálljátok!

Kép 1

Kép 2

Kép 3

Kép 4Kép 5

Az elkészítéssel nem volt gond, bár mint látszik még nem tökéletes, csak a vastag cső lett bekötve, a pillangó szelep előtti vékony még nem, azt majd később. Amúgy is szerintem az csak inkább alapjáraton játszik szerepet. Az elhelyezéssel vannak még gondjaim, nem sok hely van, ill. ahol van ott meg közel-távol nincs felfogatási pont. Most felkábelkötegelőztem a lev.szűrő csövére, elég stabilan áll, bár az ürítés necces lesz. Ezért raktam a nagyobbik duncosüvegbe, bár ez meg azért lehet gond, mert ahogy az uccsó képen látszik kb. 2 centire van az alja a generátortól. A kisebbik üveg 5 centivel feljebb lenne. Mindegy elsőre nem rossz, ha beválok majd továbbfejlesztem. Csak az a baj, hogy egyszerre használom az injektor tisztítót, meg a bödönt, ezért nem lesz egyértelmű, hogy ha változás van minek köszönhető. :rolleyes:

Milyen idilli a bödön, mögötte a karácsonyfa... :)

Link to comment
Megosztás:

Elkészült az Epk-zotya-féle kartergázszűrő elsö példánya. Imhol, csodálljátok!

Kép 1

Kép 2

Kép 3

Kép 4Kép 5

Az elkészítéssel nem volt gond, bár mint látszik még nem tökéletes, csak a vastag cső lett bekötve, a pillangó szelep előtti vékony még nem, azt majd később. Amúgy is szerintem az csak inkább alapjáraton játszik szerepet. Az elhelyezéssel vannak még gondjaim, nem sok hely van, ill. ahol van ott meg közel-távol nincs felfogatási pont. Most felkábelkötegelőztem a lev.szűrő csövére, elég stabilan áll, bár az ürítés necces lesz. Ezért raktam a nagyobbik duncosüvegbe, bár ez meg azért lehet gond, mert ahogy az uccsó képen látszik kb. 2 centire van az alja a generátortól. A kisebbik üveg 5 centivel feljebb lenne. Mindegy elsőre nem rossz, ha beválok majd továbbfejlesztem. Csak az a baj, hogy egyszerre használom az injektor tisztítót, meg a bödönt, ezért nem lesz egyértelmű, hogy ha változás van minek köszönhető. :rolleyes:

Gratulálok az alkotásodhoz! De komolyan!

Probléma 1:ha a szivacs teleszívja magát vízzel, lecsúszik majd a csőről.

Probléma 2: ha az üvegben gyűlik a trutyi, annak súlya elhúzza majd az egész felfüggesztést.

Rögziteni kell a dunsztos üveget egy laposvasból hajlított tartóra , amit a tűzfal pereméhez csavarozhatsz, ott ahol hozzáférsz felülről is ha levetted a záró gumicsíkot és a műanyag burkolatot.

Kérdésem: Milyen méretű és hol vetted a gumicsövet amivel bekötötted, Bár nálam más méretek vannak, de a lányaim ótójában hasonló a légelosztó fedele mint Nálad. Oda kellene nekem a méret, mert még nem szedtem le a csövet náluk.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ, miből van, és mennyire akarod véglegesen ragasztani. A xiloplaszt az üveghez tapad és vízálló, de nem ragassza meg a legtöbb műanyagot stabilan. Ha véglegesen akarod, akkor rakhatod epokittel is , kétkomponensű epoxigyantával. Szinte mindent ragaszt, és végleges. Csak ilyenkor necces, mert 24-fokon köt min. egy napig. Ahol vetted nem mondtak semmit?

Nem mondtak semmit... de véglegesen akarom! Az epokit elég jó ötletnek tűnik.... A szélvédőragasztóról mi a véleményed?

Link to comment
Megosztás:

jól látom, hogy itt semi elágazás semmi abrakadabra, csak a csőbe lett beiktatva és annyi? ne mint epknak a 2000esen?

egy bajom van ezzel, hogy a befőztes üvegen kívül mást nem lehet találni oda? :rolleyes:

engem zavarna az üveg mivolta....pl fagyveszély..., ha esetleg későn üríted.

am a szivacs fenntartására nagy átmérőjű rugó, vagy esetleg valami huzalos rögzítés.

még nem néztem meg, de sztem egyszerűbb módja is van az elhelyezésnek, és egyben a merevítésnek is.

én azon gondolkozom, ha csak kettévágtad volna a csövet, és az üveg csatlakozópontjainak hosszát kivágtad volna, akkor csak beletehetted volna oda, és egy alu csövet vagy lecet hozzászigetelőszallagozni, az megtartja tuti még ha tele is van, de mondom nem néztem hogy az eredeti cső alatt mennyi hely van igazából, elfér e egy üvegcse ott.

de ha ennyire egyszerű, akkor szem hamarosan nekiállok én is, mert az epk féle mocira azért jóval bonyolultabb, ahogy elnéztem mint nekünk.

Link to comment
Megosztás:

végülis ez is egy megoldás

műanyag falkonok? pl olajos kanna egyliteres kivitel? az oldalán lehet látni, mennyi van benne és talán még két cső is befér, csak a szivacs nem jo...

hm lehet végülis csak befőztes üveg marad megoldásnak? :rolleyes:

:)

Link to comment
Megosztás:

Csak az a baj, hogy egyszerre használom az injektor tisztítót, meg a bödönt, ezért nem lesz egyértelmű, hogy ha változás van minek köszönhető. :rolleyes:

Az injektor tisztítótól az üzemanyag befecskendezés útjának tisztítását várhatod, amitől jobban megy az ótó.

A kartergázszűrőtől a légjárat tisztítását várhatod (pillangószelep és tartozékai) amitől jobban megy az ótó. :)

Plusz még jobb lesz a motorkenés, mert kiszűri a visszakeringetett vizet az olajból, plusz még kevesebb kondenzvíz kerül a kipufogó rendszerbe, amitől kevésbe korrodál a vas.

Pl. nekem még ilyen hidegben sem csöpög a víz már a kipufogócsövemből, pedig korábban igencsak megtette. Ja, és a sokak által megvetett ócsó benyával járok.... Pedig ha valamit vizeznének akkor ezt biztosan! Szerintem viszont ez nem igaz.

Link to comment
Megosztás:

Gratulálok az alkotásodhoz! De komolyan!

Probléma 1:ha a szivacs teleszívja magát vízzel, lecsúszik majd a csőről.

Probléma 2: ha az üvegben gyűlik a trutyi, annak súlya elhúzza majd az egész felfüggesztést.

Rögziteni kell a dunsztos üveget egy laposvasból hajlított tartóra , amit a tűzfal pereméhez csavarozhatsz, ott ahol hozzáférsz felülről is ha levetted a záró gumicsíkot és a műanyag burkolatot.

Kérdésem: Milyen méretű és hol vetted a gumicsövet amivel bekötötted, Bár nálam más méretek vannak, de a lányaim ótójában hasonló a légelosztó fedele mint Nálad. Oda kellene nekem a méret, mert még nem szedtem le a csövet náluk.

Kösz, de az a gondom, hogy mentem vele kb. 20 kilómétert, és még csak be sem párásodott az üveg. Jól raktam be? A szivacs alá vezettem a kartergázt, és fölüle szívja a motor a szűrt levegőt. Vagy pont fordítva kell? Mindenképpen rögzítenem kell, el kell vinnem a tűzfal felé, de a csövek csak eddíg értek el. Majd hosszabb rézcsövet kell betennem. Novynak válaszolva, egyrészt nem akartam elvágni az eredeti csövet, bár most már van 2 belőle. Meg ott alig-alig fért volna a szelepfedél, meg az injektorfedél között, ode nem mertem rakni a hő miatt. De kétségtelenül ott lenne a legjobb helye. De most az jobban aggaszt, hogy miért nem látok benne semmit. ja amúgy mintha jobban menne, emg finomabban járna, csak ugye nem tudom, hogy ez az injektor tisztítónak, vagy a bödönnek köszönhetö. Felmentem pályára 178-az óra szerint, remélem itt nincsenek kamerák. :rolleyes: :)

Ja a csövet bontóbol hozta a

Karcsi, u.az ami gyárilag vezeti a kartergázt a pill.szelepfölé.

Link to comment
Megosztás:

Az injektor tisztítótól az üzemanyag befecskendezés útjának tisztítását várhatod, amitől jobban megy az ótó.

A kartergázszűrőtől a légjárat tisztítását várhatod (pillangószelep és tartozékai) amitől jobban megy az ótó. :rolleyes:

Plusz még jobb lesz a motorkenés, mert kiszűri a visszakeringetett vizet az olajból, plusz még kevesebb kondenzvíz kerül a kipufogó rendszerbe, amitől kevésbe korrodál a vas.

Pl. nekem még ilyen hidegben sem csöpög a víz már a kipufogócsövemből, pedig korábban igencsak megtette. Ja, és a sokak által megvetett ócsó benyával járok.... Pedig ha valamit vizeznének akkor ezt biztosan! Szerintem viszont ez nem igaz.

De jól kötöttem be, a szivacs alá kell vezetni igaz? A csöveket írtam az előző hsz-ban utólag.

Link to comment
Megosztás:

... egy kis fagyálló ablakmosót kell az aljára önteni, az majd hígul az idővel, de megvéd a fagytól.

Vagy denaturált szeszt viszont arra sűrűbben rá kell nézni. Egyébként ilyen vízleválasztó szeparátorokat a Norgren gyárt, elég jó hatásfokúak de nem épp olyan olcsók mint a "befőttes üvegek" vagy a vízszűrők.

Link to comment
Megosztás:

De jól kötöttem be, a szivacs alá kell vezetni igaz? A csöveket írtam az előző hsz-ban utólag.

Elvileg jól kötötted be. Mi van a gáztömörséggel? Leellenőrizted, hogy nem szív / fúj-e falsot?

Nagyon nem látom a képeken a gáztömör megoldásokat, például az üvegtető és a csőfittingek csatlakozásánál, ugyanúgy az öntöttvas fitting és a rézcső között.

Minimum egy olyan próbát el kellene végezni, hogy az egész kütyüt víz alá meríted és ha jobb nincs szájjal próbálod "felfújni". :rolleyes:

Ha durvább hiba van az már így is előjön. Azon kívül nem kell lebecsülni annak a kis csőnek a jelentőségét ami a pillangószelep alól szív. Saccperkábé a teljes mennyiség fele azon keresztül kering, kivéve ha állandóan autópályázol 150-el. Merthogy működik az még részterhelésnél is, sebesség váltásnál is, motorféknél is!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.