Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem ezen fog múlni szerintem.

Én például a C14NZ Kadett után fizettem 4800 kötelezőt negyedévre.

Az 1,8-as Astra után meg fizetek 7000 Forintot.

Tehát,ha maradt volna a Kadett akkor nincs klíma nincs 4 tárcsafék,4 légzsák,4 elektromosablak,elektomos fűthető tükrök nincs 115 Lóerő ,nincs Boardcomputer.

De spórolok évente 8 ezer forintot.

Jaa és most 17 éves autó helyett egy 12 éves van.

én a gsi-mre 1évre fizetek 10200HUFFFot :lol:/súlyadó/

generalinál meg 1/4évre 7500huf.

Link to comment
Megosztás:

Szia FPepe!

Nekem is egy cső kéne az átalakításhoz! Bár én még számot sem tudok mondani hozzá, csak annyit tudok, hogy egy cső amin van még leágazás az NZ motorhoz képest. tudom így elég nehéz, de sajna nem tudok több infót sajna :D Állítólag erről a csöről megy valami plusz viz a szivó részbe előmelegítésnek!

Én vagyok a legszomorúbb ez miatt, mert csak néznek a boltosok akiket molesztáltam már ezzel!

Ha esetleg így is tudsz segíteni akkor Nagyon Megköszöném!

Üdv:BB

Sztem pont az a cső lesz az, amit spzoli először kérdezett, az olyan, hogy egy vastagabb cső egy tartófüllel ellátva, és 3 vékony cső ágazik le róla. A száma: 13 36 080 , a Csergőben az utángyártott új 4283Ft, a gyári 10366Ft. Az a bizonyos plusz cső, ami erre csatlakozik, és a pillangószelephez megy: 13 37 383, a gyári új 1547Ft, az utángyártott 1015Ft.

Link to comment
Megosztás:

FPepe, ha nem titok hol nézel alkatrészárakat? Nekem is lenne egy-két télel aminek utánnanéznék, de a unix webshopja már jóideje nem működik. :D

Szerk.: most hogy megint ránéztem tárgytalan... már működik az új online áruház... végre... ;)

Nem titok, az alkatrészek számait az EPC-ből nézem, az árakat pedig a számok alapján a Csergő modemes árlistájából.

Link to comment
Megosztás:

én a gsi-mre 1évre fizetek 10200HUFFFot :P/súlyadó/

generalinál meg 1/4évre 7500huf.

Teljesítményadó 1évre 13-14eFt körül lesz.

Biztosítás negyedévente pedig 12875Ft volt (eddig) a "Lanti" féle Allianznál. ;)

Faterom a 2004es Ignisre ami 93Le-s fizet 23.xxx teljesítményadót... A szívszélütés kerülgette amikor meghallotta hogy nekem a 150Le-re kb mennyi lesz. :D

Link to comment
Megosztás:

Ötleteket kérek szépen a kárpitok és/vagy a kalaptartó zakatolásának megszüntetése érdekében. (A hangos zenén kívül :D )

Ha a kalaptartó nincs kellően feszítve tud érdekes hangokat adni, az ajtókárpitoknak meg annyit tudsz ártani, hogy leszeded és valami szivacsfélét felragasztasz rá de az se biztos hogy meg fogja szüntetni. De ha netalán a motortartó bakok ki vannak mint a liba attól is zöröghet mert nagyon rázkódik a moci -láttam már olyant egy ismerősébe. Kicserélte és szinte teljesen megszűnt.

Egyébként meg kell tanulni vele élni. Én sem vagyok hibátlan ezért elnézem neki az ilyen kis apróságait -kompenzáljuk egymás baromságait, persze ha nem mechanikai hibáról van szó, ott egyértelműen csere.

Link to comment
Megosztás:

Ha a kalaptartó nincs kellően feszítve tud érdekes hangokat adni, az ajtókárpitoknak meg annyit tudsz ártani, hogy leszeded és valami szivacsfélét felragasztasz rá de az se biztos hogy meg fogja szüntetni. De ha netalán a motortartó bakok ki vannak mint a liba attól is zöröghet mert nagyon rázkódik a moci -láttam már olyant egy ismerősébe. Kicserélte és szinte teljesen megszűnt.

Egyébként meg kell tanulni vele élni. Én sem vagyok hibátlan ezért elnézem neki az ilyen kis apróságait -kompenzáljuk egymás baromságait, persze ha nem mechanikai hibáról van szó, ott egyértelműen csere.

Ami zörög az vagy a zenétôl zörög pl vmi a jobb elsô ajtómban ;) (tipp: ablakemelô szerkezet), a kalaptartó és a tetôkárpit alatt valami kizárólag a kátyuknál na meg az anyósülés megy az agyamra a lötyögô hangjával :D

Kb. ennyi...

Link to comment
Megosztás:

Jaaa, hát ha odagyújtok a Blau cuccnak nekem is keményen rezonál az is aminek egyébként nemigazán kéne, hadd ne mondjam külső-belső tükör, és a többi ami csak szemmel látható -a kézzel való "mintavételről" nem is beszélve. Múltkor a garázsban a vízpumpa csere közben benyomtam a dj-t azt fél hangon majd lerázta a garázsról a hullámpalát meg a trapézlemezt a nyitott ajtókról, örültek is a környéken...

Link to comment
Megosztás:

Ötleteket kérek szépen a kárpitok és/vagy a kalaptartó zakatolásának megszüntetése érdekében. (A hangos zenén kívül :D )

Van a csomagtartóajtón belülről két gumi ütköző, ami a helyén tartja, azok hajlamosak elfáradni. Nem érik el rendesen a kalaptartót, ami így aztán nekiáll zörögni mert nem tartja fixen a helyén. Tegyél az ütközők alá valamit, és javulni fog a helyzet. Vagy ha tudod, cseréld ki őket.

Esetleg lötyöghet még a kalaptartó másik tartópontja, ahol elforog ha felnyitod az ajtót. Az a két pöcök ami kinyúlik a kalaptartóból, az esetleg lehet még kopott.

Link to comment
Megosztás:

Van a csomagtartóajtón belülről két gumi ütköző, ami a helyén tartja, azok hajlamosak elfáradni. Nem érik el rendesen a kalaptartót, ami így aztán nekiáll zörögni mert nem tartja fixen a helyén. Tegyél az ütközők alá valamit, és javulni fog a helyzet. Vagy ha tudod, cseréld ki őket.

Esetleg lötyöghet még a kalaptartó másik tartópontja, ahol elforog ha felnyitod az ajtót. Az a két pöcök ami kinyúlik a kalaptartóból, az esetleg lehet még kopott.

Ezt már játszodtam. Pillanatnyilag jó is volt aztán megint elôjött a zörgés. Mivel lehet helyettesíteni azt a 2 gumi ütközôt?

Link to comment
Megosztás:

Ezt már játszodtam. Pillanatnyilag jó is volt aztán megint elôjött a zörgés. Mivel lehet helyettesíteni azt a 2 gumi ütközôt?

Az enyém is ilyen volt, nekem az volt a megoldás, hogy a gyári gumiizébe beleragasztottunk egy másikat ami kilóg belőle, így most rendesen tartja a kalaptartót a helyén.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.