Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Különben nem kis csődületet okoztam ma a kartergáz szűrőmmel a műszaki vizsgabázison! Csak álltak és bámultak, majd kb 3 perc tanakodás után megkérdezték tőlem, hogy mi is ez, és mire jó? Miután elmagyaráztam nekik és megértették, utána csak a vállukat vonták, de nem kötöttek bele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Különben nem kis csődületet okoztam ma a kartergáz szűrőmmel a műszaki vizsgabázison! Csak álltak és bámultak, majd kb 3 perc tanakodás után megkérdezték tőlem, hogy mi is ez, és mire jó? Miután elmagyaráztam nekik és megértették, utána csak a vállukat vonták, de nem kötöttek bele. :lol:

Ezt csodálkozva hallom. Egyszer már kérdezni akartam mi lesz a kertergázszűrővel a vizsgán, fogadni mertem volna hogy belekötnek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most ez itt egy antireklám!

Pár hete kaptam egy kedves figyelmeztető levelet az Opel Kövesdántól, hogy nyilvántartásuk szerint a kocsim műszakija ekkor és ekkor lejár és most felajánlják nekem mint nagyon régi ügyfelüknek (ez igaz is, mert 3 éve jártam náluk utoljára) a rendkívül kedvezményes szolgáltatásukat (akciós áron!!! :lol: ) a műszaki vizsgáztatást, mááááááár 17770 forinttól! Természetesen ez a már felkészített kocsira vonatkozik.....

Most fogom majd megkérdezni tőlük, hogy milyen extra szolgáltatást nyújtanak ezért a pénzért? Talán egy wellness hétvégét (al)tááájmasszázzzzsal?

Bakker! Most vizsgáztattam a Nemzeti Közlekedési Hatóságnál szőröstül bőrőstül 9310 forintért! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most ez itt egy antireklám!

Pár hete kaptam egy kedves figyelmeztető levelet az Opel Kövesdántól, hogy nyilvántartásuk szerint a kocsim műszakija ekkor és ekkor lejár és most felajánlják nekem mint nagyon régi ügyfelüknek (ez igaz is, mert 3 éve jártam náluk utoljára) a rendkívül kedvezményes szolgáltatásukat (akciós áron!!! :D ) a műszaki vizsgáztatást, mááááááár 17770 forinttól! Természetesen ez a már felkészített kocsira vonatkozik.....

Most fogom majd megkérdezni tőlük, hogy milyen extra szolgáltatást nyújtanak ezért a pénzért? Talán egy wellness hétvégét (al)tááájmasszázzzzsal?

Bakker! Most vizsgáztattam a Nemzeti Közlekedési Hatóságnál szőröstül bőrőstül 9310 forintért! :lol:

Nekem egy munkatársam mutogatta nagy büszkén a szervízkönyvét, minden évben ugyanoda viszi. Megmutatta a részletes számlát is.: olajcsere, szűrők stb.... ablakmosó tartály feltöltése, szintén kiszámlázva. :lol: Mondtam neki ennyi pénzért vehet hozzá minőségi cuccosokat is és beleteheti, akkor biztos lehet benne hogy az van a kocsiban amit megvett. Hallottam már Kadetten vezszijszakadást 6000Km-el vez.csere után. Na azon a szíjon lehetett látni hogy nem akkor cserélték. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy munkatársam mutogatta nagy büszkén a szervízkönyvét, minden évben ugyanoda viszi. Megmutatta a részletes számlát is.: olajcsere, szűrők stb.... ablakmosó tartály feltöltése, szintén kiszámlázva. :lol: Mondtam neki ennyi pénzért vehet hozzá minőségi cuccosokat is és beleteheti, akkor biztos lehet benne hogy az van a kocsiban amit megvett. Hallottam már Kadetten vezszijszakadást 6000Km-el vez.csere után. Na azon a szíjon lehetett látni hogy nem akkor cserélték. :lol:

Én ezt nem is értem meg igazán, habár nem tudom hogy a modernebb kocsiknál ez hogy van, de ha már erre nem képes valaki önerőből akkor jogosan húzzák le szegény párát. Fizesse meg a lustaságát! ...szerintem..

Link to comment
Megosztás:

A bal fényszóróm üvegén két hatalmas luk is volt még amikor megvettem a kocsit. Szélvédőjavítóssal befoltoztattam őket (2 éve) és ma voltam azóta másodszor műszaki vizsgán a kocsimmal, de a tapogatáson kívül nem csináltak vele semmit. Minden megfelelt. Az üveg beragasztva és ennyi....

..na, ennek majd akkor utána járok...de ha nem sokkal olcsóbb akkor inkább veszek újat(ha tényleg 6e körül van csak)

Link to comment
Megosztás:

Én ezt nem is értem meg igazán, habár nem tudom hogy a modernebb kocsiknál ez hogy van, de ha már erre nem képes valaki önerőből akkor jogosan húzzák le szegény párát. Fizesse meg a lustaságát! ...szerintem..

Ezzel csak az a gond, hogy ha új autót veszel, a garancia csak akkor él az autóra, ha ezeket a dolgokat velük csináltatod meg. Úgyhogy ez egy kényszer sokaknak.

Link to comment
Megosztás:

Más autós fórumokon volt szó a piroslámpákról. ( Közlekedési, mielőtt valaki elkezd poénkodni :lol: ).

Szóval, tudjuk, hogy piroslámpán való áthaladás 100 ropi. DE mi a helyzet a kiegészítő lámpákkal? Tudjátok, amikor jobbra, kisívben lehet kanyarodni, és egy kis kiegészítő lámpa jelzi, hogy jobbra zöld. De mi van akkor, ha mondjuk amikor 2 méterre jársz a lámpától, kb 30-40-nel, és hipp-hopp, eltűnik a jobbra zöld jelzés. Akkor was ist? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Más autós fórumokon volt szó a piroslámpákról. ( Közlekedési, mielőtt valaki elkezd poénkodni :lol: ).

Szóval, tudjuk, hogy piroslámpán való áthaladás 100 ropi. DE mi a helyzet a kiegészítő lámpákkal? Tudjátok, amikor jobbra, kisívben lehet kanyarodni, és egy kis kiegészítő lámpa jelzi, hogy jobbra zöld. De mi van akkor, ha mondjuk amikor 2 méterre jársz a lámpától, kb 30-40-nel, és hipp-hopp, eltűnik a jobbra zöld jelzés. Akkor was ist? :lol:

Hát akkor a "nagy" lámpa lesz érvényes rád,tehát átmész a piroson. :lol:

Link to comment
Megosztás:

eleve nem egészséges 30-40-el megközelíteni 2m-re a lámpát, mivel általában szokott lenni keresztirányú gyalogosforgalom

meg attól, hogy lámpád van a kis ívre, még meg kell adnod az elsőbbséget a másik útnak

jobbra kisív. gyalogosnak peros. a jobbra kisívre kanyarodó útnak balra nagyívre zöld van. Senki nem jöhet.

DE ha 15-tel mész, és 1m-rel előtted vált át a lámpa, kb max a tudatodig jut el, hogy mizu, már rég átmentél, a gázt sem tudod elvenni :lol:

Miről beszélünk akkor?

Link to comment
Megosztás:

jobbra kisív. gyalogosnak peros. a jobbra kisívre kanyarodó útnak balra nagyívre zöld van. Senki nem jöhet.

DE ha 15-tel mész, és 1m-rel előtted vált át a lámpa, kb max a tudatodig jut el, hogy mizu, már rég átmentél, a gázt sem tudod elvenni :lol:

Miről beszélünk akkor?

Közben megtaláltam a hivatalos álláspontot.

(5) Ha az (1) bekezdés a) pontjában említett fényjelző készülék mellett elhelyezett kiegészítő lámpa nyilat mutató zöld fényjelzést ad, a nyíl által jelzett irányban - a fényjelző készülék más fényjelzésétől függetlenül - tovább szabad haladni.

Tehát.

11óra 33perc 45mp Zöld - tovább szabad haladni

11óra 33perc 45,3mp Zöld - tovább szabad haladni

11óra 33perc 45,4mp Zöld - tovább szabad haladni

11óra 33perc 45,5mp Zöld - tovább szabad haladni

11óra 33perc 45,6mp Zöld - tovább szabad haladni

11óra 33perc 45,7mp Nincs sárga, eltűnt a zöld, 100.000Ft?

Na ne már. Ha mondjuk 2-3 mp-e eltűnt a zöld, és úgy megy át valaki, az talán, de ha pont az orrod előtt megy el a zöld...

Link to comment
Megosztás:

Természetesen nem konkrétan rád gondoltam,de ha valaki úgy közelíti meg a lámpát,hogy 2 méterre még 30-40-el megy,

akkor mást nem nagyon tud csinálni. :lol:

Miért, a te véleményed szerint egy 30x30m-es méretű kereszteződésben jobbra, kisívben való bekanyarodásnál mennyi az optimális sebesség? :lol:

Link to comment
Megosztás:

eleve nem egészséges 30-40-el megközelíteni 2m-re a lámpát, mivel általában szokott lenni keresztirányú gyalogosforgalom

meg attól, hogy lámpád van a kis ívre, még meg kell adnod az elsőbbséget a másik útnak

Budapest, Nagy Lajos király út, Fehér út, ott az egyenesen haladóknak van kiegészítő lámpa, nincs keresztirányú gyalogosforgalom, és 50-el is lehet menni. Egy jól elkapott fotóval elvehetik az ember fizetésének a felét (vagy az egészet).

Link to comment
Megosztás:

Budapest, Nagy Lajos király út, Fehér út, ott az egyenesen haladóknak van kiegészítő lámpa, nincs keresztirányú gyalogosforgalom, és 50-el is lehet menni. Egy jól elkapott fotóval elvehetik az ember fizetésének a felét (vagy az egészet).

Persze ebben az esetben érdemes perre menni. AMúgy Debrecenben is van ilyen, a 4-es kivezetőn, Nyh felé, van kiegészítő lámpa az egyenesen haladóknak, ott is mehetsz 50-nel. 50-ről mondjuk 15m a fékút...

Vagy. Vasúti átjáró! 300.000 pezó a honorárium, és ott sincs sárga...

Folytassuk? Szerintem ez csak szarfűrészelés. Mondjuk érdekelne a törvényi háttér, a hivatalos állásfoglalás, stb...

Link to comment
Megosztás:

Persze ebben az esetben érdemes perre menni. AMúgy Debrecenben is van ilyen, a 4-es kivezetőn, Nyh felé, van kiegészítő lámpa az egyenesen haladóknak, ott is mehetsz 50-nel. 50-ről mondjuk 15m a fékút...

Vagy. Vasúti átjáró! 300.000 pezó a honorárium, és ott sincs sárga...

Folytassuk? Szerintem ez csak szarfűrészelés. Mondjuk érdekelne a törvényi háttér, a hivatalos állásfoglalás, stb...

Szarfűrészelés vagy nem, te kérdezted hogy mi a helyzet. Ez a helyzet. A körülmények szerencsétlen összjátéka esetén nyithatod a bukszát. Mikor két napja volt nálam az autó, sikerült két rendőr szeme láttára átmennem egy erős narancssárgán, szerencsére normálisak voltak és nem büntettek meg, ellenben elmondták hogy mi az eljárás ilyenkor.

Bizonyító ereje három fotónak van, egy a lámpa előtt, egy a lámpa alatt, egy a lámpa után, ha mindháromnál piros jelzés van, és látható a delikvens autója a fotón, akkor lehet a kasszához fáradni. Ez 2004-ben volt, nem tudom azóta változott-e a törvényi háttér.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.